Skocz do zawartości
Michael97

Co wybrać ? Sony xe93 czy oled

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Michael97 napisał:

W grę wchodzi tylko 65 cali. Byłem przekonany na xe93 ale jednak mając obok siebie LCD i oled wole jednak oleda, szczególnie ze to zakup na min 4 lata.

65" jest poza moim zasięgiem z powodu ceny i to jest coś czego nie przeskoczę. LG 55B7V/C7V i Sony xe9305 są zbliżone cenowo i w moim zasięgu.

Jak to w końcu jest z tą gwarancją na OLED od LG w Polsce wymieniają na nówki w razie problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to jest dzisiaj. Samsung w telefonach też kiedyś wymieniał każdemu ekrany nawet wypalone od nawigacji. Na dzień dzisiejszy wymiana wypalonego ekranu graniczy z cudem. Zmienili swoją politykę odnośnie tych rzeczy. Wcale się nie zdziwię jak lg zrobi podobnie jak kasa przestanie się zgadzać. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TS89PL napisał:

65" jest poza moim zasięgiem z powodu ceny i to jest coś czego nie przeskoczę. LG 55B7V/C7V i Sony xe9305 są zbliżone cenowo i w moim zasięgu.

Jak to w końcu jest z tą gwarancją na OLED od LG w Polsce wymieniają na nówki w razie problemów?

Jeśli masz do wyboru 55" lg oled i 65" xe9305 i będziesz go używał, jak napisałeś wcześniej to chyba nie masz się nad czym zastanawiać. ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bądź tu człowieku zdrów. Jak się kupuje TV za 2-3 tysiące to się bierze ten który najładniej wygląda ja człowiek chce wydać więcej grosza to jest problem. Patrzyłem na Samsunga KS9500 są teraz w niezłej cenie ale xe93 zjada go na śniadanie jeśli chodzi o czerń a szkoda bo ten Samsung nawet mi się podobał.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TS89PL napisał:

I bądź tu człowieku zdrów. Jak się kupuje TV za 2-3 tysiące to się bierze ten który najładniej wygląda ja człowiek chce wydać więcej grosza to jest problem. Patrzyłem na Samsunga KS9500 są teraz w niezłej cenie ale xe93 zjada go na śniadanie jeśli chodzi o czerń a szkoda bo ten Samsung nawet mi się podobał.

Dla mnie dodatkową zaletą xe93 jest android, ale zrozumiem, jeśli nie wszyscy podzielą moje zdanie.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Michael97 napisał:

Ks9500 lepiej nie ponieważ nie ma już praktycznie nowych egzemplarzy.

Nawet gdyby były to ten telewizor naprawdę słabo radził sobie z czernią, a co by było gdyby stał koło OLED-a. Jednak Sony lepiej ogarnęło technologię LCD dlatego myślę że ten cały QLED przejdzie do lamusa.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie prędzej czy później zostanie wyparty przez Oled i MicroLed ale na to potrzeba jeszcze ładnych pare lat. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdzie. Technologia oled ma pewne cechy (wady) ktorych wyeliminować się nie da. Zawsze Led pod wieloma wzgledami będzie lepszym wyborem.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle - słuchajcie się kolegi @ma_ko. Ma u siebie zarówno topowego LCDka DX900 oraz OLEDa EZ1000 i mimo tego, że miał dość sporo problemów z matrycami OLED (E6,E7) i jest wymagającym użytkownikiem, to te problemy go nie zraziły i stawia na OLEDa. Lepszej rekomendacji chyba nie trzeba ;) 

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jakby napisać, ze Michal Nowak znany z innego forum motoryzacyjnego napisał że najlepszym wyborem będzie audi 3.0 w tdi. Miał lexusa w benzynie ale on rekomenduje tylko tdi bo jeździ głównie po autostradach. Mimo problemów ze swoim dieslem i wymianie dpfa wtryskow i dwumasy poleca diesle. Takze taka rekomendacja też powinna być wystarczajaca. 

Łapiesz czy jeszcze niebardzo? Oled to świetny wybór, ale dla niego, z jego punktu widzenia. Oled to świetne urządzenie ale do działania tylko w określonym środowisku. Czyli z materiałami świetnej jakości i seansów wieczornych. Do uniwersalnego tv dziennego dobry Led to zdecydowanie lepszy wybór.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale czy oglądaniem zwykłej tv z kablówki można się jarać? Zwykłe programy niech sobie lecą, nie trzeba ich mieć w 4K, HDR, czy innej super jakości. Ale w chwili kiedy masz ochotę obejrzeć coś naprawdę extra, czyli jakiś dobry film wtedy jednak już coś lepszego by się przydało. Nawet jeśli to będzie 10% całościowego oglądania to wg mnie warto mieć tv który pokaże klasę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca. Bo raz, że z kiepskim sygnałem dobry LCD poradzi sobie lepiej. Dwa, dobry LCD ma dużo większą jasność i w dzień dużo bardziej komfortowo się oglada. Trzy - rzadko oglądam coś na programach typu tv puls, ale jak akurat włączę bo cos fajnego leci nie mam ochoty się ograniczać i przełączac kanał tylko dlatego ze nie ma przezroczystego logo. Pograć też czasem sobie lubię i nie mam ochoty patrzeć czy może coś statycznego za długo nie świeci i coś się nie wypali może przypadkiem. 

Oled to świetne urządzenie zawsze będę to powtarzał, ale nie dla każdego i nie w każdych warunkach.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyszła do nas teściowa i akurat leciał nowy Jumanji 4K i HDR. Wieczór ciemno w pokoju, efekt obrazu piorunujący. Dodatkowo jeszcze dźwięk przez głośniki zewnętrzne leciał. Wczuła się w oglądanie i akurat był ten moment jak koleś zjadł ciastko, była taka chwila napięcia i po chwili ten koleś wybuchł. Jak wybuch przeszedł przez głośniki, to tylko widziałem jak podskoczyła z krzykiem JEZUS MARIA ledwo co szklankę złapała, bo bym miał w komplecie jedną mniej. Jak kupowałem telewizor za 7 koła to dziwiła się co ja robię. Teraz już coraz częściej przychodzi na tv i nie może oderwać wzroku.

Dla mnie ten obraz na OLEDzie już spowszedniał. Powiem, że przyzwyczaiłem się do niego i dla mnie nie jest już jakimś super wooow. Dopiero jak schodzę na dół do teściów i spoglądam na LCDka (jakiś Samsung nawet nie pamiętam jaki) to dziwie się jak może obraz w tv być taki kiepski.

PS co do Pulsa to tak, jak załączam ten kanał to jest kiepska jakość.

Edytowane przez byczeks
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki nowy serial: "Japonia widziana z góry". 

O jakości HD nikt tu nie pisze. Są takie realizacje w 1080i/50Hz, że dech zapiera ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, byczeks napisał:

Ostatnio przyszła do nas teściowa i akurat leciał nowy Jumanji 4K i HDR. Wieczór ciemno w pokoju, efekt obrazu piorunujący. Dodatkowo jeszcze dźwięk przez głośniki zewnętrzne leciał. Wczuła się w oglądanie i akurat był ten moment jak koleś zjadł ciastko, była taka chwila napięcia i po chwili ten koleś wybuchł. Jak wybuch przeszedł przez głośniki, to tylko widziałem jak podskoczyła z krzykiem JEZUS MARIA ledwo co szklankę złapała, bo bym miał w komplecie jedną mniej. Jak kupowałem telewizor za 7 koła to dziwiła się co ja robię. Teraz już coraz częściej przychodzi na tv i nie może oderwać wzroku.

Dla mnie ten obraz na OLEDzie już spowszedniał. Powiem, że przyzwyczaiłem się do niego i dla mnie nie jest już jakimś super wooow. Dopiero jak schodzę na dół do teściów i spoglądam na LCDka (jakiś Samsung nawet nie pamiętam jaki) to dziwie się jak może obraz w tv być taki kiepski.

PS co do Pulsa to tak, jak załączam ten kanał to jest kiepska jakość.

Ale rozumiem, że teściowa nie ma lcdka za 10k? ? Proponuję spojrzeć na materiał o nowym "God of war" na portalu. Zacytuję słowa Gmera: "Od podstawowych modeli gwarantujących 4K oraz podstawowy poziom HDR do tak zaawansowanych konstrukcji jak XE93 (test) czy top topów 75″ ZD9 (test)!!! Na tych ostatnich gra urywała głowę. Szczególnie ze względu na bardzo mocne efekty HDR, które co chwilę dawały o osobie znać w demie jak również poprzez szeroką paletę barw, która pięknie dodawała klimatu całej przygodzie". Jak myślicie Panowie, dlaczego pokaz nie odbył się na OLEDach? 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

To trochę tak jakby napisać, ze Michal Nowak znany z innego forum motoryzacyjnego napisał że najlepszym wyborem będzie audi 3.0 w tdi. Miał lexusa w benzynie ale on rekomenduje tylko tdi bo jeździ głównie po autostradach. Mimo problemów ze swoim dieslem i wymianie dpfa wtryskow i dwumasy poleca diesle. Takze taka rekomendacja też powinna być wystarczajaca. 

Jakbyś dokładniej przejrzał wszystkie wpisy ma_ko to byś dobrze wiedział, że z DX900 też miał duże problemy i przejścia z serwisem Panasonic, więc twoje porównanie jest zupełnie nietrafione...

 

1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

No właśnie nie do końca. Bo raz, że z kiepskim sygnałem dobry LCD poradzi sobie lepiej. 

To teraz ja Ciebie sparafrazuję. To tak jakby mówić, że wszystkie samochody benzynowe radzą sobie wyśmienicie na autostradach, a wszystkie diesle się nie nadają do jazdy po takich drogach. Jest całkowitym nieporozumieniem i kłamstwem pisanie, że dobry LCD lepiej sobie poradzi ze słabym sygnałem niż OLED. Tu nie matryca ma znaczenie, ale wyłącznie obróbka obrazu realizowana przez SoC u danego producenta.

1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

Trzy - rzadko oglądam coś na programach typu tv puls, ale jak akurat włączę bo cos fajnego leci nie mam ochoty się ograniczać i przełączac kanał tylko dlatego ze nie ma przezroczystego logo.

Kolejne kłamstwo - nikomu w Polsce nie wypalił się OLED od jakiegokolwiek loga stacji...  Widzę, że niektórzy myślą, że jak się powtórzy 1000 razy jakieś kłamstwo, to się to musi stać w końcu prawdą...

  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Subman napisał:

Jakbyś dokładniej przejrzał wszystkie wpisy ma_ko to byś dobrze wiedział, że z DX900 też miał duże problemy i przejścia z serwisem Panasonic, więc twoje porównanie jest zupełnie nietrafione...

 

Jest trafione, tylko go nie zrozumiałeś. Współczuję, następnym razem będę starał się pisać prostsze porownania żeby takie osoby jak ty również mogły je zrozumieć.

9 godzin temu, Subman napisał:

Jest całkowitym nieporozumieniem i kłamstwem pisanie, że dobry LCD lepiej sobie poradzi ze słabym sygnałem niż OLED.

 

Zamknij laptopa, wyjdź na powietrze i przespaceruj się do sklepu. Poproś pana sprzedawcę o przelaczenie któregoś oleda na tv puls czy tvp rozrywka lub inny słabszy kanał. To samo zrób z jakimś LCD z wyższej półki w tym samym rozmiarze. Poogladaj i porownaj. Potem wróć do tego watku i przeproś za pisanie takich bzdur i wprowadzanie w błąd innych. Oled nie radzi sobie z kiepskim sygnałem. Na dobrym LCD wyglada to sporo lepiej.

9 godzin temu, Subman napisał:

Kolejne kłamstwo - nikomu w Polsce nie wypalił się OLED od jakiegokolwiek loga stacji...  Widzę, że niektórzy myślą, że jak się powtórzy 1000 razy jakieś kłamstwo, to się to musi stać w końcu prawdą...

Zarzucasz innym kłamstwa a sam kłamiesz na każdym kroku. Daleko nie szukając, sąsiedni watek z wypalonym logiem i zdjeciem:

Przeczytaj wpisy z ostatnich kilku stron. Co teraz napiszesz? Czy że to wypalenie było w Zgorzelcu a to w zasadzie już prawie Niemcy a ty mówiłeś że nie było wypalenia w Polsce? :ph34r:

Takie bzdury na tym forum piszesz ze głowa mała. Jak na innym forum jest kiki których wszystkich kłamie robi w bambuko i wciska tcle, tak na tym forum jest subman który kłamie na każdym kroku i nie da nikomu złego (prawdziwego) słowa powiedzieć na oledy. O ile jego rozumiem bo na tym zarabia, tak ciebie nie rozumiem kompletnie. No chyba że za każdy taki bzdurny post wychwalajacy oleda dostajesz od lg kasę?

Gdybyś miał sobie nie poradzić ze znalezieniem wypalonego logo zrobię to za ciebie, oto zdjecie:

IMG_0734.jpg

To też jest kłamstwo i przerobiona fotka w paincie? :lol:

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Somebody101 napisał:

No właśnie nie do końca. Bo raz, że z kiepskim sygnałem dobry LCD poradzi sobie lepiej. Dwa, dobry LCD ma dużo większą jasność i w dzień dużo bardziej komfortowo się oglada. Trzy - rzadko oglądam coś na programach typu tv puls, ale jak akurat włączę bo cos fajnego leci nie mam ochoty się ograniczać i przełączac kanał tylko dlatego ze nie ma przezroczystego logo. Pograć też czasem sobie lubię i nie mam ochoty patrzeć czy może coś statycznego za długo nie świeci i coś się nie wypali może przypadkiem. 

Oled to świetne urządzenie zawsze będę to powtarzał, ale nie dla każdego i nie w każdych warunkach.

Widzisz "porównywanie" tego co wyświetli ci sprzedawca ma się nijak, jakikolwiek sygnał podawany w marketach to [beeep]...

Po drugie Oled nie radzi sobie gorzej niż LCD ze słabszym sygnałem, TV mam podłączone pod dwa "niezłe" identyczne sygnałowo tunery i szczerze Oled radzi sobie trochę lepiej z sygnałem TV (sygnał podaje przez takie urządzonko Vu+ Ultimo 4K) zaletą LCD to na 100% efekt wow w UHD o tyle....

By było jasne mam też trzeci TV to kilku letnia plazma VT60..., i pomimo mojego "zapatrzenia" przez lata w VT 60 przeskok na OLED jest "generacyjny"...

Oled jest uniwersalny, by było śmiesznie u mnie to TV do wszystkiego własnie i do dziennej projekcji i wieczornego kina...

Nie uważam się za znawcę, coś tam w sprzęcie "liznąłem" coś tam przeżyłem LG OLED ,ale Oled to jest progres do tego co było i to progres przez duże P...

A ferowanie wyroków na podstawie tego co zobaczyłeś w markecie...., no cóż nie obraz się to trochę mało, poćwicz ze sprzętem w domu, weź TV na tydzień nie spasi oddaj..., podłącz po swoje zrodło ITD... wtedy oceniaj...

Bo to na dziś to jak oceniasz ten TV to jak ferować wyrok o jakości Ariela Atoma przez oglądanie Top Gear...

 

By było jasne...., teściowe mają OLED 910..., tu widzę różnice na sygnale gorszej jakości, ale to sygnał z TV kablowej czy DVBT.... to wygląda zle, i tu zastanawia mnie czy to nie wina słabego tunera w LG czy  tez tylko ze to "tylko" full HD...

Wiec może problem  jest to jak podajemy sygnał do  LCD i OLED TV? 

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o słabym jakościowo obrazie, to telewizory Sony (OLED i LCD) mają świetną funkcję redukcji posteryzacji obrazu. Ponieważ kolega TS89PL zastanawia się wyborem LG B7 lub Sony XE93, to stwierdzenie kolegi Somebody101 na temat lepszego radzenia sobie ze słabym sygnałem LCDka (XE93) będzie w tym przypadku prawdziwe,  ponieważ producent tego telewizora zaimplementował lepszy algorytm redukcji posteryzacji, niż konkurencja w postaci LG. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Somebody101 napisał:

Potem wróć do tego watku i przeproś za pisanie takich bzdur i wprowadzanie w błąd innych. Oled nie radzi sobie z kiepskim sygnałem. Na dobrym LCD wyglada to sporo lepiej.

Po kupnie A1 obraz na TVN,AXN itp. wydawał mi się gorszy od LCD .Po 14 dniach ustawiłem oleda że jest DUŻO,DUŻO lepiej.Jedno jest pewne w słońcu oled średnio wygląda,ale od czego są żaluzje?Dobrym LCD to jest ZD9-cena w dobrym sklepie co sprzedaje 100% nówki to o 300 zł więcej od A1.Wiec wybór nie jest taki prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci dekoder ultrabox, jeśli korzystasz z nc+. Lepiej wygląda w porównaniu do nbox recordera, którego miałem wcześniej. W ogóle tv na A1 nie wygląda źle, mnie najbardziej irytują tylko te obrazy z pasami na większości nowych filmów. Rekordzista - sprawdzałem - na HBO czarne pasy na 35% wysokości ekranu w sumie.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zyga000 napisał:

W ogóle tv na A1 nie wygląda źle, mnie najbardziej irytują tylko te obrazy z pasami na większości nowych filmów

Akurat pasy mi nie przeszkadzają bo mam 2 m od oczu do tv.

Kablówke mam z Multimadia dekoder ips 3000.

Skończy mi się umowa,będe szukał czegoś ''więcej''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Toma-San napisał:

Jeśli mówimy o słabym jakościowo obrazie, to telewizory Sony (OLED i LCD) mają świetną funkcję redukcji posteryzacji obrazu. Ponieważ kolega TS89PL zastanawia się wyborem LG B7 lub Sony XE93, to stwierdzenie kolegi Somebody101 na temat lepszego radzenia sobie ze słabym sygnałem LCDka (XE93) będzie w tym przypadku prawdziwe,  ponieważ producent tego telewizora zaimplementował lepszy algorytm redukcji posteryzacji, niż konkurencja w postaci LG. 

Dzisiaj zamówiłem jednak LG OLED 55" C7V jeśli mi nie podpasuje to go oddam, mam na to 14 dni. Dlaczego zdecydowałem się jednak wybrać OLED-a?  Jak już pisałem TV używam głównie w nocy ze względu na brak czasu w dzień jedynie raz na jakiś czas trafi mi się weekend w który mogę pograć "do bólu".  I to jest właśnie powód który przeważył na korzyść OLED-a czyli osiągi tej technologii w ciemnych pomieszczeniach i w nocy. Niską jasność HDR-u będę w stanie przełknąć bo to jedyny plus na korzyść Sony poza matrycą która się nie wypala chociaż poczytałem trochę i poniekąd moje obawy zmalały.  Jak już mówiłem odczucia HDR na OLED a LCD są dla mnie wyraźnie inne, a skoro prawie nie będę korzystał z TV do godz. 19-20 to zaryzykowałem i zamówiłem LG. Mam nadzieję że nadrobi niską jasność swoim kontrastem chociaż po przesiadce z mojego monitora LG to większość TV w sklepie wywoływała u mnie zachwyt. Postanowiłem jednak nic więcej nie czytać, nie oglądać i nie słuchać już opinii i wybrałem OLED-a mam nadzieję że nie będę żałował.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TS89PL napisał:

Postanowiłem jednak nic więcej nie czytać, nie oglądać i nie słuchać już opinii i wybrałem OLED-a mam nadzieję że nie będę żałował.

NO I DOBRZE.

 

9 minut temu, TS89PL napisał:

Dzisiaj zamówiłem jednak LG OLED 55" C7V jeśli mi nie podpasuje to go oddam, mam na to 14 dni.

Jeśli nic złego w nim nie będzie nie ma co oddawać.Każdy z nas szuka sprzętu w 100% nowego,oddawanie bez powodu to trochę dziecinne.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...