Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Parszywa 13. Najlepsze filmy 2017

To był naprawdę udany rok, choć może patrząc jedynie po najbardziej mainstreamowych filmach, wniosek ten może nie być aż tak oczywisty. W kontekście Oscarów pozostaje jedynie żal, że całkiem sporo filmów ubiegających się o statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej, nie było nam dane zobaczyć w minionym roku. Tak czy inaczej, przed wami filmowy top 2017 roku.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi brak Blade Runner 2049 w tym zestawieniu, zwłaszcza że znalazlo się tam miejsce nawet dla ostatniego Obcego...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super temat

nad kilkoma pozycjami z listy się zastanawiałem czy warto obejrzeć czy nie - w zalewie dostępnych filmów trudno wyłapać te które w jakiś sposób wybijają się ponad średnią

może tak by temat rozbudować do np. comiesięcznych podsumowań?

co nowego pojawiło się w streamingu/vod/bd/kinie wartego obejrzenia lub co obejrzałeś i polecasz?

fajnie dostać takie wskazówki na jakie pozycje zwócić uwagę/obejrzeć od fana kina

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanym numer jeden poprzedniego roku był Blade Runner. Brak go w zestawieniu dyskredytuje dla mnie całą tę listę...

Obcy? Serio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie troche dziwie, ze zabraklo miejsca dla Blade Runnera 2049. Wprawdzie musialem ten film obejrzec 3-krotnie, zeby  rozliczyc sie z pepelina, ktora nieco przykryla niektore smaczki, ale w rozrachunku uwazam ze rezyser bardzo zgrabnie wymaewrowal, tak aby  nie popsuc legendy i wszystkich po trosze obdzielic tym co cenia sobie w filmach najbardziej.

Brakuje mi zdecydowanie w tym zestawieniu "3 Billboards outside Ebbing, Missouri". NIe wiem czy autor jeszcze filmu nie widzial, czy artystycznie nie spelnia on wymaganego minimum, ale film ten podbil moje serce. Moze po prostu robie sie sentymentalny i  emocjonalny rollercoaster, oraz ciekawa historie, przedkladam nad warsztat,  bo  niewatpliwy  warsztatowy majstersztyk, jakim jest The Shape of Water, splynal po mnie jak woda  po kaczce, pomimo poczatkowego zelektryzowania  stylizacja przypominajaca ulubione filmy  Jeunete'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Tobie. :)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to bardzo dziękuję za polecenie filmu A Ghost Story (nie natknąłem się wcześniej na ten tytuł). Film niesamowity, piękny. Do mnie trafił w 100% i cały czas zaprząta mi myśli.

PS oglądałem go z założonymi słuchawkami (całe szczęście) więc tym bardziej trafił do mnie soundtrack.

Nic więcej o nim nie napiszę, bo po prostu nie można - ani o nim wcześniej czytać, ani tym bardziej oglądać żadnych trailerów. Trzeba go po prostu w skupieniu obejrzeć i chłonąć emocje. Polecam!

Jeśli zaś chodzi o moją listę TOP 2017 to zdecydowanie:

1: A Ghost Story

Three Billboards Outside Ebbing Missouri

Dunkirk

Blade Runner 2049

Wind River

Logan

Brawl In Cell Block 99 - nie wszystkim się spodoba, ale trzeba przyznać że ma coś w sobie.

Tulip Fever - Twórcy postarali się, aby wizualnie przenieść nas w czasie.

War For The Planet Of The Apes

Get Out

Mother!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...