Skocz do zawartości
Adam Rzetelski

NAS kompatybilny z iOS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Posiadam iPada 3 generacji i niedługo planuje zakup iPada Pro, jednakże z racji, że iPad będzie mi służył głównie jako domowe urządzenie to nie będę chciał kupować ze znacznie rozszerzoną pamięcią. Dlatego wolałbym kupić NAS, który byłby kompatybilny z iOS.

Na NAS trzymałbym głównie filmy, muzykę, ale również jakieś inne dokumenty czy pliki.

Filmy i muzykę z NAS chciałbym strumieniować bezpośrednio do iPada.

Polecono mi program Emby, który można właśnie zainstalować na NAS jak również na iPadzie.

Budżet ciężko mi określić, bo się w tym temacie nie orientuje i nie wiem ile potrzeba wydać, aby mieć coś sensownego, czyli nie z najniższej półki pierwsze lepsze, ale też nie kupować lepszego niż potrzeba.

Pojemność: Myślę że 4 TB będą optymalne, żeby nie martwić się o brak miejsca ani teraz ani w przyszłości.

Prosiłbym o pomoc w wyborze, bo sam się nie orientuje, a nie chciałbym źle wybrać.

Jeśli nie podałem istotnych informacji, to piszcie to dopisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o urządzeniach Zyxel, Qunap Synology

Różne modele różne ceny. każdy z nich moze robić dla itunesa jako serwer do muzyki filmów.
Poza tym każdy ma wbudowany serwer DLNA który daje możliwość streamowania zdjeć, muzyki, filmów na dowolne urządzenie praktycznie (TV, komp, telefon)

Jeśli zalezy ci na większym bezpieczeństwem pomyśl o urządzeniach dwudyskowych. Trochę drożej ale bez przesady a można ustawić aby na drugim dysku robiła się autoatycznie kopia pierwszego dysku(mirroring). Ale to już jak wolisz. Ja tak mam ze względy na zdjęcia bo jak by mi się straciły to bym płakał. Dla muzyki i filmów już niekoniecznie :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...