Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być ekran ? 140-150cali
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? pomieszcznie ma 6,5m długości
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4-7
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - głównie przodem w końcu spory ekran :D
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Projektor podwieszony do sufitu
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Brak. Zero okien ani możliwości wlotu światła słonecznego
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 55X8505
8. Co chcemy aby projektor posiadał ? 1080p, niski input lag, piękne kolory, cicha praca
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, netflix/ps4 lub blueray.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS$, PC.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować projektor ? uśredniając bo nie codzinnie 4h dziennie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Gry/Filmy
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50% kino 50% gry
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Noc
17. Preferencje co do wielkości? 140-150 cali
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Niepotrzebny bajer.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Z racji, że 4k są jeszcze dość drogie a dostępne modele są mocno idące na kompromis szukam jednak czegoś na 1080p w budżecie 2-4k

 

Dobry wieczór,

Wypełniłem sugerowany formularz pod projektor ale wątek tyczy się bardziej budowy sali kinowej która zamierzam wybudować.

Mam pomieszczenie 4x6,5 metra wysokość 2,15m. Jest w fazie remontu więc wszelkie sugestie są do zaaplikowania :).

W pomieszczeniu jest zero okien. Drzwi mogą być ewentualnie zasłona jakaś gruba, nie wiem co lepsze ?

Ściany malować na matowy czarny ? Wykładzina dywanowa czarna ? Czy na ściany i sufit dawać jakieś panele akustyczne ?

Z racji, że nie znalazłem do 15tys projektora który miałby 4K, HDR, BT2020 oraz input lag poniżej 33ms, zdecyduje się póki co na jakiś "budżetowy" fullHD, myślałem o jakimś Benq W1070 albo 1090 albo 2000 i w tym budżcie póki co rozpatruje projektor.

Ekran chciałbym 140-150cali, ramowy, będzie zamontowany na stałe przepuszczający dźwięk. Ale jaki "gain" dobrać ? Pomieszczenie będzie w pełni zaciemnione i o ile ma być pomalowane na czarno to też tak będzie smile.gif.

Głośniki, tutaj póki co myślałem, nad taką konfiguracją, 5 głośników ściennych do zabudowy, centralne, tylne i boczne. Przednie byłby na uchwytach podstawkowe bo chyba nie ma sensu pełnych do kina i gier skoro i tak będzie oddzielny subwoofer ? Na sufit myślałem o czymś jak Melodika BLI6. Raczej myślałem o budżecie 3,5-4,5tys na 7.0. Chciałbym by ktoś zaznajomiony wypowiedział się na temat głośników do zabudowy i ewentualnie jakie fajnie byłoby dobrać.

Jaki subwoofer aktywny ? Nie wiem jak dobrać ani ile pieniędzy przeznaczyć.

Amplituner myślałem o czymś jak Denon x6400h tak aby obsłużył 7.1.4.

Jak prawidłowo rozmieścić głośniki do Dolby Atmos ? Czy instrukacja dolby jest dobra ? W sensie te głośniki są prostopadle do podłogi (sufitowe) a nie skierowane na słuchacza. Dolby Atmos Installation Guide

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź firmę, która Ci to poprawnie zaprojektuje i wykona. Sam popełnisz mnóstwo błędów i stracisz kupę kasy.

 

BTW znajdziesz taki projektor za 15 tys.

 

Pozdro

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmę wezmę jedynie do aranżacji akustycznej, sale wykonam najpierw sam dlatego wszelkie porady mile widziane :).

Możesz podać nazwę tego projektora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVC DLA-RS420 albo JVC DLA-X5500. To jest to samo.

 

https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs420-test-projektora-2017-z-4k-eshift-i-hdr/

 

Ściany i sufit na czarny mat. Podłoga tez matowa, ciemna i najlepiej z ciemnym futrzakiem na. Ew. ciemna wykładzina.

Adaptacja akustyczna powinna być wykonywana na etapie budowy. Potem będzie po herbacie. Akustyka sali kinowej jest inna niz akustyka do słuchania muzy w stereo. Niestety.

 

Jesli na projektor chcesz przeznaczyć 15 tys gdzie za dobry ekran zapłacisz kolejne ok. 4 tys i kabel HDMI odpowiedniej długości ok 1 tys, to wydanie na audio 4 tys to jakies kompletne nieporozumienie. Jak robić to od razu system 11.2 czy jak wolisz 7.2.4. Za taki set plus amplituner plus BD-UHD player to jakieś 15 tys. Jesli chcesz oszczędzać to rozplanuj miejsca na wszystkie głosniki i podociagaj kable. Jak będziesz miał kasę to dokupisz. Ew. poszukaj używek. Mam na mysli i set kolumn i amplituner. Jesli chcesz głosniki zabudowane to z setem uzywanym będzie ciężko. Ale są płaskie głosniki do wieszania na ścianie i suficie. Np. Jamo z serii THX 600. Uzywany set 5.1 kupisz za ok. 3 tys zł. Potrzebujesz x2.

 

Jamo+PACK+D600+THX+7.1+AVEC+R112+KLISPCH

 

A to już jest dośc wysoka półka. Ew. stare sety Teufela.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS420 ma już tegorocznego następcę z niskim input lagiem, co przyda ci się jakbyś chciał pograć na tym projektorze, RS440. Znajdziesz go 1500zł drożej pod nazwą X5900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/11/2018 at 10:39 AM, pmcomp said:

Akustyka sali kinowej jest inna niz akustyka do słuchania muzy w stereo. Niestety.

 

Nie wpuszczaj ludzi w maliny, bo o  twojej wiedzy świadczy kanapa między kolumnami, umiłowanie dla zegarów atomowych w audio i kult znaczków firmowych.

Do tego gburowatość, brak wychowania.

 

Kiedy wreszcie przestaniesz dodawać to kretyńskie "pozdro" na końcu każdego wpisu?

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2018 o 10:39, pmcomp napisał:

JVC DLA-RS420 albo JVC DLA-X5500. To jest to samo.

Jesli na projektor chcesz przeznaczyć 15 tys gdzie za dobry ekran zapłacisz kolejne ok. 4 tys i kabel HDMI odpowiedniej długości ok 1 tys, to wydanie na audio 4 tys to jakies kompletne nieporozumienie. Jak robić to od razu system 11.2 czy jak wolisz 7.2.4. Za taki set plus amplituner plus BD-UHD player to jakieś 15 tys. Jesli chcesz oszczędzać to rozplanuj miejsca na wszystkie głosniki i podociagaj kable. Jak będziesz miał kasę to dokupisz. Ew. poszukaj używek. Mam na mysli i set kolumn i amplituner. Jesli chcesz głosniki zabudowane to z setem uzywanym będzie ciężko. Ale są płaskie głosniki do wieszania na ścianie i suficie. Np. Jamo z serii THX 600. Uzywany set 5.1 kupisz za ok. 3 tys zł. Potrzebujesz x2.

Ekran mogę zrobić samemu, ramę + materiał projekcyjny, z racji, że będzie to i tak na stałe zbudowane wystarczy najprostsza konstrukcja która zapobiegnie falowaniu całościowy koszt 1-1,5tys. Kabel HDMI za tys złotych ? Niby czym się będzie różnił od kabla za 30zł który także jest HDMI 2.0 i wspiera najnowsze standardy ? To jest przecież cyfrowy sygnał.
Tak jak napisałem system będzie 7.1.4,  ponieważ kino nie potrzebuje dużych frontów całość ogranicza się do kolumn podstawkowych, więc myślę, że 4tyś na głośniki to w sam raz, a przy dobrej akustyce jestem niemal pewny, że zestaw za nawet 3k zagrałby wyśmienicie. Amplituner tak jak mówię 7-8 tys. Player BD-UHD zbędny bajer,  PC zapewni o wiele wyższą jakość obrazu ew. budżetowo konsola xbox one x.

Nie jestem tu po to by się wymądrzać bo szukam porady ale siedzę nieco w sprzętach stereo. Osłuchiwałem zestawy po kilkadziesiąt tysięcy złotych i o ile w muzyce takie kolumny mają sens o tyle w kinie bardziej liczy się wsparcie dla systemu dźwięku i dobra realizacja filmu niż kolumny. Po prostu po pewnym pułapie pieniężnym zaczynamy rozmawiać bardziej o voodoo audio niż o prawdziwym audio.

Aktualnie patrzę na set JBL Arena 130 fronty, 120 surround, górne Melodika. Sprawdze natomiast ten centralny jamo bo będzie musiał być płaski z racji, ze konstukcję do zabudowy są stosunkowo drogie do jakości w stosunku do normalnych kolumn. Szukałbym natomiast porady odnośnie subwoofera do 1,5tyś złotych.

 

Dnia 11.02.2018 o 21:28, 2.0 napisał:

RS420 ma już tegorocznego następcę z niskim input lagiem, co przyda ci się jakbyś chciał pograć na tym projektorze, RS440. Znajdziesz go 1500zł drożej pod nazwą X5900

 

Dzięki, poczytam o nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy swoje wiesz o przynajmniej mojej rady nie potrzebujesz. Niech i tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj temat o Epsonie TW7300, riddle tam sporo pisał o ekranach DIY, skieruje cię gdzie poszukać informacji.

Jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów to jasne że nie potrzebujesz takiego drogiego kabla, o ile nie będzie on długi, powyżej jakiejś długości często jest problem z przesyłem. Ważne żeby miał certyfikat Premium HDMI Cable.

Co do filmów z PC będziesz miał problem z odpaleniem ich z HDRem który jest jednym z ważniejszych aspektów formatu UHD. Mając tak drogie kino bardzo by było szkoda nie móc korzystać z jego pełni możliwości. Z tego co widzę jest jakiś odtwarzacz Pioneera do tego ale musiałbyś poczytać czy są ludzie którzy odpalają z niego HDR. https://www.amazon.com/BDR-S11J-BK-Pioneer-Blu-ray-Burner-internal/dp/B01N17W4MI

No i kosztuje tyle co odtwarzacz UHD który dodatkowo będzie w stanie odtwarzać filmy z najlepszym formatem HDR czyli Dolby Vision (Sony X700 w przyszłości, LG UP970 już teraz). Xbox ma sporo problemów z odtwarzaniem płyt i nie trzyma oryginalnej kolorystyki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planujesz spory ekran wiec IMO potrzebujesz projektora o dopasowanej mocy swietlnej do rozmiaru ekranu (szczegolnie jesli planujesz ogladać HDR)

na pewno te adresy sa warte do zapamietania przy budowie salki i umiejscowienia projektora oraz odleglosci miejsca z ktorego bedziesz ogladal:

http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmcomp napisał:

Znaczy swoje wiesz o przynajmniej mojej rady nie potrzebujesz. Niech i tak zostanie.

Nie do końca, z tego chętnie skorzystam :)

Dnia 11.02.2018 o 10:39, pmcomp napisał:

JVC DLA-RS420 albo JVC DLA-X5500. To jest to samo.

https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs420-test-projektora-2017-z-4k-eshift-i-hdr/

 

Ściany i sufit na czarny mat. Podłoga tez matowa, ciemna i najlepiej z ciemnym futrzakiem na. Ew. ciemna wykładzina.

Adaptacja akustyczna powinna być wykonywana na etapie budowy. Potem będzie po herbacie. Akustyka sali kinowej jest inna niz akustyka do słuchania muzy w stereo. Niestety.

 

Ciągle natomiast szukam jaki jest najlepszy gain ekranu dla pomieszczeń w pełni zaciemnionych ?

Szukając informacji natknąłem się na czarne ekrany projekcyjne, wiecie coś o nich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, pmcomp said:

Znaczy swoje wiesz o przynajmniej mojej rady nie potrzebujesz. Niech i tak zostanie.

A komu potrzebne są rady przemądrzałego pozera, dla którego podstawą wartościowania jest znaczek firmowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13/02/2018 o 00:31, Mindyyy napisał:

 Player BD-UHD zbędny bajer,  PC zapewni o wiele wyższą jakość obrazu ew. budżetowo konsola xbox one x.

Szukałbym natomiast porady odnośnie subwoofera do 1,5tyś złotych.

 

 

Dzięki, poczytam o nich.

 

Player nie jest zbednym bajerem. bo od niego zalezy jakosc obrazu badz specyficzna funkcjonalnosc.

Konsola Microsoftu jako player UHD reprezentuje  3-cio ligowy poziom. Jezeli robisz dedykowana sale, to zakladam, ze szukasz bezkompromisowej jakosci, w okreslonym budzecie i  nie chcesz  kompromitowac jakosci obrazu juz na etapie zrodla sygnalu. Godnymi polecenia  na chwile obecna odtwarzaczami sa Oppo UDP-203 i "budzetowy" Panasonic DNP-UB700. Warto tez wziac pod uwage nowe, nadchodzace  modele Pamasonica  UB820 i UB420.

Nie warto oszczedzac na subwooferze, bo roznice pomiedzy sprzetem wlasciwej klasy, a  łomoczącą popierdziawka sa znaczace. Nie mam na mysli wydawania 8000-12.000 plnow,  ale aby zapewnic wlasciwe cisnienie akustyczne w tej salce musisz kupic "prawdziwy" subwoofer. Jezeli zwiekszysz budzet powiedzmy do 500E/500F, to starczy na uzywany sprzet, badz rozwiazanie DIY. Jezeli chcesz kupic nowego suba, to najblizszy tej kwoty, godny polecenia,  bedzie BK Monolith/Monolith Plus (470/570F). BK ma inna, nowa, zamknieta i tansza konstrukcje P12-300SB, ale nic na temat tego suba nie wiem i nie mialem z nim stycznasci, w odroznieniu od starszego Monolitha.

PS.

Prawdopodownie skonczysz z dwoma subami, dla zrownowazenia efektu.  Zwlaszcza jezeli zakladasz 4-7 widzow, czyli postawienie 2 rzedy siedzen, albo bardzo szerokie siedzisko. 

Skup sie na wlasciwej wielkosci ekranu wzgledem pozycji/odleglosci do widza. Nie moze byc on za duzy, a widzowie nie powini sidziec pod zbyt duzym katem do plaszczyzny ekranu.

Gain dobierasz w zaleznosci  od jasnosci projektora uwzgledaniajac wielkosc i odleglosc ekranu. 

Edytowane przez binary
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, binary napisał:

Player nie jest zbednym bajerem. bo od niego zalezy jakosc obrazu badz specyficzna funkcjonalnosc.

Konsola Microsoftu jako player UHD reprezentuje  3-cio ligowy poziom. Jezeli robisz dedykowana sale, to zakladam, ze szukasz bezkompromisowej jakosci, w okreslonym budzecie i  nie chcesz  kompromitowac jakosci obrazu juz na etapie zrodla sygnalu. Godnymi polecenia  na chwile obecna odtwarzaczami sa Oppo UDP-203 i "budzetowy" Panasonic DNP-UB700. Warto tez wziac pod uwage nowe, nadchodzace  modele Pamasonica  UB820 i UB420.

Ten oppo kosztuje aż 3,8k jakby cena była w okolicy 380zł to może bym rozważył zakup playera. Dlaczego ? Bo PC zrobi to samo co ten player w dodatku lepiej i za ułamek ceny takiego playera, są już napędy uhd do pc w cenie zaledwie 178$.

 

Chce świetną jakość w tym kinie ale też nie chce wyrzucać nie wiadomo ile pieniędzy. Porównywałem kino domowe za 700zł, 5tys złotych i 15tys złotych, droższych nie miałem okazji w domowych warunkach. 80% robi centralny i subwoofer, właśnie na nich słyszałem główną różnicę między tymi zestawami. Nie chce mi się wierzyć, że głośnik za dajmy na to 700zł nie jest w stanie poprawnie odtworzyć odgłosów jeżdżących samochodów. Dlatego też nie chce wydawać na jakieś kosmiczne kolumny kasy bo zagrają 10% lepiej przy 4x wyższej cenie.

Aktualnie byłbym za taką konfiguracją:
Centralny: Jamo THX 600
Fronty: JBL studio 220/230
back i sur: JBL Arena 220
górne: Melodika BLI6 choć tutaj z chęcią wysłuchałbym jakieś propozycji
subwoofer: reszta pieniędzy która zostanie pójdzie na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci wyżej co do playerów 4k na PC. HDR robi czesto wiecej roboty niz rozdzielczosc, a playery z obsługą DV kosztuja 1000zl. 

Dostales rekomendacje Oppo bo to sprzet z tej samej polki co projektor za 15k. Jezeli chcesz odpalac filmy z PC to nie potrzebny ci projektor 4k, nie zyskasz na tym wiekszosci tego za co placisz. 

Edytowane przez 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎13‎.‎02‎.‎2018 o 01:31, Mindyyy napisał:

Szukałbym natomiast porady odnośnie subwoofera do 1,5tyś złotych.

ja bym polecał tylko sub zamkniety z membraną z przodu- 1500zł kosztował kiedys Jamo Sub 660 - dla mnie gra super - teraz ma pewnie jakiegoś następcę

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, 2.0 napisał:

Napisałem ci wyżej co do playerów 4k na PC. HDR robi czesto wiecej roboty niz rozdzielczosc, a playery z obsługą DV kosztuja 1000zl. 

Dostales rekomendacje Oppo bo to sprzet z tej samej polki co projektor za 15k. Jezeli chcesz odpalac filmy z PC to nie potrzebny ci projektor 4k, nie zyskasz na tym wiekszosci tego za co placisz. 

No dobra, to zapoluje na jakiś player :).

 

11 godzin temu, klaus71 napisał:

ja bym polecał tylko sub zamkniety z membraną z przodu- 1500zł kosztował kiedys Jamo Sub 660 - dla mnie gra super - teraz ma pewnie jakiegoś następcę

 

Teraz jest jakiś Jamo sub 808 albo JBL sub 260P w takim budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 15 tys znajdziesz spokojnie proj odtwarzajacy zrodla 4k:

wspomnianej wyzej JVC RS420 lub jak dolozysz to nastepca RS440 - maja tryb low latency dla graczy 

Epson TW9300  / TW7300

jest jeszcze budzetowy prjektor DLP 

BenQ W1700 (tu input lag wiekszy 45ms)

jesli szukasz czegos co bedzie korespondowalo ze sprzetem o jakim wspominales pokroju 6400H (mozesz tez rozważyc model 4400H z dolozona koncowka mocy - osiagniesz to samo w sensowniejszych pieniazkach) to obraz puszczany z PC itp wynalazki sobie odpusc tylko zianwetsuj w dobry player pokroju Oppo 203 ewentualnie Pansonic UB900 lub modele tegoroczne UB820 / UB420.

 

w przypadku FHD sa jeszcze dajace ladny obraz modele Sony HW55 / 65ES.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szewi napisał:

BenQ W1700 (tu input lag wiekszy 45ms)

jesli szukasz czegos co bedzie korespondowalo ze sprzetem o jakim wspominales pokroju 6400H (mozesz tez rozważyc model 4400H z dolozona koncowka mocy - osiagniesz to samo w sensowniejszych pieniazkach) to obraz puszczany z PC itp wynalazki sobie odpusc tylko zianwetsuj w dobry player pokroju Oppo 203 ewentualnie Pansonic UB900 lub modele tegoroczne UB820 / UB420.

 

 

Właśnie ten BenQ nie wspiera szerokiej palety barw, jedynie 4k i hdr :/

A czy dodatkowa końcówka mocy nie wyjdzie drożej niż model który natywnie obsługuje wszystkie kanały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benq dalem jako alternatywe bo wspominales też cos o budzetowych modelach FHD (W1070), wiec ww na pewno bedzie lepszy.

Wracajac do tematu amplitunera to mozesz poszukac uzywanego wzmacniacza stereo z funkcja koncowki mocy wtedy nie wyjdzie drozej. Ma to swoje zalety jak bedziesz myslal o odsluchu stereo na kolumnach frontowych dodatkowo odciazy amplituner i powinno dac lepszy dzwiek z kolumn frontowych tez w kinie. 4400 ma opcje podlaczenia 7.1.4 (z wykorzystaniem wlasnie wspomnianej koncowki mocy)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...