Skocz do zawartości
slawoo124

3000zł 55XE7005?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, Potrzebuję kupić TV maksymalnie do 3000zł. Nie jestem żadnych maniakiem oglądania filmów, nie gram na konsoli, czasem obejrzę mecz, często jakieś seriale, 2-3 razy w tygodniu jakiś film jak znajdzie się coś dobrego, ale mimo to chciałbym dobrze wydać te pieniądze. Czytam Wasze forum od jakiegoś czasu i znalazłem fajną opcje - Sony 55XE7005 albo Philips 49PUS6561, zdecydowanie wolałbym 55" mimo że Philips ma 120Hz. Oglądałem telewizory w sklepach i ja naprawdę nie widzę sensownej różnicy między TV 50/60Hz a sporo droższymi 100/120Hz. TV będę oglądał na wprost, ale też pod pewnymi kątami, bo mam salon z aneksem, fotele z boku itd. Sony 55XE mimo VA ma ponoć dobre kąty widzenia. Nie zależy mi także na androidzie, TCL odpada bo żona mnie z domu wyrzuci jak kupię coś chińskiego... Panowie doradźcie coś :) może jakaś inna opcja z 55"? Dla mnie jedyny minus XE70 to brak bluetooth, matryca 50Hz mnie chyba nie przeraża. Obecnie mam telewizor Sony KDL40U4000, telewizja z CP. Dodam, że kwota 3000zł jest maksem jaki wydam na TV. Pozdrawiam i czekam na porady.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzimy na wprost jak i pod małym kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno tarasowe nasłonecznione i zaraz przy oknie ściana na której ma wisieć TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Sony KDL40U4000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 55"
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, sygnał z CP
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? może soundbar w przyszłości
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? rozrywkowe, sporo Discovery, wiadomości itd
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? HBO GO / Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolna praca
19. Preferencje co do marki ? Sony, Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Chyba nie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Sony 40U więc i przy 55xe7005 się odnajdziesz. Sony na pewno bardziej naturalne kolory, nawet w niższych modelach dają radę, no i chyba troszkę lepiej radzi sobie ze słabszym sygnałem.Philips był ok ale w kineskopach...

Edytowane przez Rafał Mularczyk
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

miałem podobne dylematy i założenia do Twoich i wybrałem sony 55xe7005. Brałem pod uwagę telewizory nawet 1000-1200zł droższe, ale ten był dla mnie najrozsądniejszy z tego przedziału. Jeśli chodzi o kolory to jednak japońskie tv wygrywają. W tym telewizorze kąty są faktycznie wyjątkowo dobre, mimo matrycy VA. Najbardziej degradację widać wieczorem na czerni, w dzień jest znikoma. U mnie też telewizor stoi przy dużym oknie i daje radę, jest wystarczająco jasny, żeby komfortowo oglądać w dzień. W ciemnym pokoju czerń już nie jest taka czarna, ale jest ok, daje frajdę z oglądania ,bo jakość obrazu całościowo jest bardzo dobra. Do sportu też ok. Dla mnie matryca 60hz nie jest problemem. Robiłem testy w sklepie na filimikach z piłką nożna i porównywałem z sony z serii 85, który ma 120Hz i nie widziałem różnicy. Jest fajna funkcja do sportu: motionflow w trybie własnym, która rzeczywiścia poprawia trochę płynność, ale nadaje się do stosowania tylko wieczorem, bo powoduje przyciemneinie obrazu. Smart jest podstawowy, ale działa w miarę ok, u mnie głównie youtube (hbo go chyba nie ma, mogę jeszcze sprawdzić). Czasami ma krótką zwiechę na youtubie, ale tylko przy ładowaniu nowego filmu, w trakcie nigdy się nie zawiesił. Ostatnio zauważyłem, że jest jakiś problem z teledyskami - nie uruchamiają się, wszystko inne co jest dostępne odtwarza, a teledysków nie. Nie wiem z czego to wynika, pewnie napiszę zapytanie do Sony. Generalnie telewizor bardzo dobry, w tym przedziale oczywiście, co potwierdzają zresztą testy. W mojej opinii wygrywa z samsungami i philipsami. Sensowną alternatywą, w tej cenie, jest Panasonic 50ex700, ale on jest 5 cali mniejszy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomstan napisał:

Sensowną alternatywą, w tej cenie, jest Panasonic 50ex700, ale on jest 5 cali mniejszy.

Panas ma dodatkowo jeszcze obsługę szerokiej palety barw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w końcu kupiłem telewizor. Padło na Sony :) Panowie telewizor mi się bardzo podoba, ładny obraz, bez zbędnego androida ale mam pewien problem. Tv podłączony, internet podłączony, Polsat Cyfrowy podłączony pod HDMI 1 i gdy oglądam telewizję z CP nie mogę wejść w żadne opcje/ustawienia/przycisk HOME, nie mogę nic zrobić, żadne wgrane aplikacje itd działa tylko przycisk youtube i netflix. Jest tak przy HDMI gdzie mam podłączony CP. Jak nacisnę na pilocie przycisk digital/analog i wybiorę źródło sygnału na "cyfrowy" (nie mam tam nic podłączone) to tam mogę wejść w ustawienia wszystkie, HOME, aplikacje itd. A jak wracam na HDMI - CP to naciskam i nie wchodzę w żadne opcje mimo że dioda na tv miga. O co chodzi? Coś źle podłączyłem? Ręce opadają. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że moze masz jakiś miszmasz związny z obsługą tv i PC jednym pilotem. Teściowa kupiła ostatnio telwizor sony i chailem jej zmienic tryb wyswietlania na kinowy i inne rzeczy poustawiać a po kliknieciu przycisku options włączały sie ustawienia... dekodera... Nie maialem wtedy za duzo czasu i na szybko odłączyłem dekoder od hdmi, i nagle options zaczal dzialac dla telewizora. W sumie bym musial luknac jak teraz wyglada sytuacja u niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, jak odłączę HDMI i nie ma sygnału to wchodzę normalnie w opcje, przycisk HOME działa a jak dekoder podłączony to jest lipa... Doszedłem do tego że jak dekoder jest podłączony to mogę wejść w opcje/aplikacje ale muszę nacisnąć najpierw guzik "sync menu" --> sterowanie telewizorem i mogę włączyć "główne menu" i "opcje". Ale dlaczego tak się dzieję? Skrót z pilota "HOME" "options" nie działa przy dekoderze mimo migania diody na TV.

Wyłączyłem BRAVIA Sync i działa, mogę na HDMI włączać "HOME" itd więc dzieki wielkie za pomoc. Tylko teraz muszę osobnym jednym pilotem włącząć/wyłączać dekoder i osobnym włączać/wyłączać telewizor 052.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...