Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Growe podsumowanie roku 2017. Oczekiwania względem 2018?

Tak dużo konsol, tak mało czasu, tak wiele gier. Mniej więcej w ten sposób można z grubsza podsumować zeszły rok w branży gier wideo. Zapraszam do subiektywnego zestawienia za rok 2017, a przy okazji do rzucenia okiem, co będzie mieć do zaoferowania 2018. Co wam najbardziej przypadło do gustu z zeszłego roku? Na co najbardziej czekacie w 2018?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje top 3 tego roku:

1. Horizon Zero Dawn - dla mnie gra bez wad.

2. Nier Automata - absolutny killer i największe zaskoczenie tego roku. Dzięki takim tytułom zakochałem się w grach video. Dziś już takich gier się właściwie nie robi... Najlepszy soundtrack ever?

3. Forza Motorsport 7 - wyścigi prawie doskonałe, jak dla mnie zdeklasowały GT Sport w zasadzie w każdej kategorii.

Ogólnie to był fantastyczny rok dla graczy, zaryzykuję stwierdzenie, że najlepszy od dawna. A na co najbardziej czekam w 2018? Oczywiście na God Of War.:)

Edytowane przez Mr.Hankey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resident też jest bardzo dobry. Paradoksalnie, to najbardziej klasyczna odsłona serii od czasu Code Veronica - dla mnie bomba. Jednak Nier to inna liga... Ale metodologia może i dobra - Residenta zaliczysz w ok. 10 godzin i będzie czas na Niera, na którego potrzeba, co najmniej trzykrotnie więcej czasu. Oczywiście, jeśli chce się zobaczyć prawdziwe zakończenie, a nie te ochłapy po napisach końcowych...;)

A co do oczekiwań na ten rok, to naturalnie zapomniałem napisać o Shenmue... Ale to chyba tylko dlatego, że po prostu cały czas nie wierzę, że Suzuki nad tym pracuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2017 :

 

Assassins Creed Origins

GT Sport

Horizon Zero Dawn

 

Residenta i tego Polaczka jeszcze chcę sprawdzić : 

 

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje top w 2017 roku to Horizon Zero Dawn i Super Mario Odyssey. W tym roku najbardziej czekam na Far Cry 5, Red Dead Redemption i God of War.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na state of decay 2

Jedynka mimo grafiki i tego ze jakos zombie wczwsnie mnie nie ryszalo naprawde mnie na sporo czasu przyciagnela,

Druga i najbardziej wyczekiwana to red death redemption 2

Może jak czas bedzie to sproboje na one x  far cry 5 ale nie wiem czy bede umial grac w to na padzie,

 

Z braku czasu caly czas czeka the evil within 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jakub Krawczyński

@Mr.Hankey

W piątek odebrałem grę (NieR: Automata) z paczkomatu, cały wieczór oraz wczorajszy dzień grałem tylko w NieRa, wciągnął mnie bardziej niż HZD czy AC: Origins (które bardzo wysoko cenię; chodzi jedynie o to na ile mnie do TV na raz potrafiły przyssać).

Normalnie wszelakie hack'and'slash mnie nudzą, ale tutaj jest mix wielu gatunków, do tego perfekcyjnie zapodany, przez co nie da się znudzić daną tylko jedną formułą.

Polecam grę na słuchawkach, bo soundtrack to jedna z najlepszych rzeczy jaka nie tylko tej grze ale całej branży gier się przytrafiła, i to już na początku samym, odpowiednio utwory z Resistance Camp, Strange Village, Amusement Park, czy z jednego z pierwszych bossów powodują opad szęczki.

Gra od pierwszych minut jest bardzo klimatyczna, do tego 60FPS czuć i to bardzo miła odmiana po tytułach zapodawanych w 30FPS, graficznie jest ok (gram na PS4 Pro), ale bez rewelacji, jest też dużo niewidzialnych ścian, ale jakoś nawet się na to nie zwraca uwagi patrząc na pozytywy.

---

Tytuły, które ukończyłem z 2017 r. i odpowiednio moje oceny:

1. Persona 5 - 10/10 (to bardzo miłe zaskoczenie kiedy myślisz, że po genialnej P4 nie da się stworzyć równie dobrej części, a tu twórcy serwują dojrzalszy, jeszcze ciekawszy tytuł; nie ma co tutaj opisywać; jeśli kogoś "japońskie" cokolwiek drażni, to warto chociaż kupić grę w pudełku używaną i spróbować; jak nie podejdzie to odsprzedać ze stratą 5-10% lub mniejszą)

2. Horizon Zero Dawn - 9+/10

3. AC: Origins - 9/10 (pierwszy AC, którego ukończyłem; bardzo przyjemny system walki, OGROMNA dbałość o szczegóły; średnia fabuła, aczkolwiek nie jest ona słabym elementem gry; zastrzeżenia mam do dialogów, zarówno od strony tekstów jak i głosów; są jeszcze bardziej drętwe niż w HZD, a większość zadań pobocznych rozpoczyna się od takich samych słów, jak do tego dodać fakt, że przechodnie używają może 10 napisanych skryptów i nic więcej, to tutaj moim zdaniem leży bolączka tego tytułu; cała reszta natomiast WYŚMIENITA)

4. Wolfenstein II - 8+/10

5. Uncharted: Zaginione Dziedzictwo - 8/10 (dziewczyny dają radę, chociaż bez Nathana jakoś ciężko mi było się w grę wczuć; niemniej to bardzo dobry tytuł warty ogrania; chociaż dobrze mieć chociaż z pół roku przerwy od Uncharted poprzedniego żeby nie popaść w tej części w rutynę)

6. Life is Strange: Before the Storm - 8/10 (warto zagrać, taki tytuł...relaksujący pomimo dość burzliwych wydarzeń; generalnie lubię raz na kilka miesięcy zagrać w przygodówkę czy nawet quasi-przygodówkę od Telltale; tutaj dochodzi też fakt, że Life is Strange (2015) to jedna z moich ulubionych gier, przy której uroniłem łzę, więc nie sposób było w prequel nie zagrać)

7. South Park: The Fractured but Whole - 8/10

8. What Remains of Edith Finch - 7+/10

9. Knack 2 - 7/10

10. FF XII: The Zodiac Age - 7/10

11. Śródziemie: Cień Wojny - 5/10 (szkoda czasu...już lepiej jedynkę po raz kolejny ograć; beznadziejna fabuła, grind, no generalnie nie chciało mi się tej gry kończyć nawet; jedyne co jest fajne to zabijanie orków i system Nemesis, ale to już było bardzo dobre w poprzedniej części; grałem na XONE X i nawet moc najnowszej konsoli tego tytułu moim zdaniem nie ratuje)

--

Co na pewno ogram z tytułów na 2017 r. w przyszłości?

- The Evil Within 2

- Observer

- Hand of Fate 2

- A Hat in Time

- Zero Escape: The Nonary Games

- The Sexy Brutale (kupione po wypuszczeniu Humble Monthly za 4 zł, czeka na swoją kolej)

- Cuphead (już kupione, czeka na swoją kolej)

- Little Nightmares (już kupione, czeka na swoją kolej)

- Night in the Woods (już kupione, czeka na swoją kolej)

- Prey (już kupione, czeka na swoją kolej)

- Hollow Knight (już kupione, czeka na swoją kolej)

- Mario, Zelda, Xenoblade Chronicles 2 (NS kupię pewnie za jakieś 2 lata jak już będzie spora kolekcja exów; granie "portable" mnie niezbyt kręci, także będzie podłączona pod TV tylko do gier przeznaczonych na NS; na ten moment szkoda mi kasy dla ledwie 3-4 tytułów)

--

O oczekiwaniach na 2018 r. już nawet nie piszę, bo tytułów jest dużo i pewnie będą się tutaj powtarzać, chociaż ja bym dodał zdecydowanie Ni No Kuni II, mocno kibicuję tej grze i pewnie kupię w okolicach premiery.

Natomiast patrząc na 2017 r., na to co już wyszło oraz na oczekiwane premiery na 2018 r., to nie mogę się nadziwić jak ludzie na forach różnych nadal mogą pisać, że "teraz to już się dobrych gier nie robi, nie to co kiedyś".

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.02.2018 o 11:44, Fjubens napisał:

W piątek odebrałem grę (NieR: Automata) z paczkomatu, cały wieczór oraz wczorajszy dzień grałem tylko w NieRa,

Pisałem, że jest magia. Od tej gry nie ma ucieczki. A im dalej w las tym ciekawiej.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zaległe z 2018 :

Shadow of the Colossus 

Kingdom Come: Deliverance

 

Na te z 2018 (?) czekam najbardziej : 

Far Cry 5

God of War

Detroit: Become Human

Shadow of the Tomb Raider

Metro: Exodus

Red Dead Redemption 2

Spider-Man

 

Pewnie wpadnie także coś innego i może zahaczę o The Crew 2,czy nowego CoD-a i BF-a...

 

Swoją drogą,mogliby zrobić remaster trylogii ;) :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...