Skocz do zawartości
softer

Karta graficzna pod HTPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam HTPC, płyta Asus z graficzną gf 8200. Procesor AMD 245. I największy problem obudowa SilverStone ML2, bardzo ciasna z zasilaczem 140w. W stresie komputerek bierze ok 80w, normalna praca 50-60w. Nidstety do filmów 4k, 8 i 10bit odpada.

Chciałbym dokupić kartę graficzną co ważne 1 slotową i energooszczędną. Max kwota 300zł.

Zastanawiałem sie nad 3 rozwiązaniami:

1. Kupic coś z pokroju GT640, GT730 - karty używane można kupić do 120zł - z tym że nie wiem jak o e sobie poradzą z w/w filmami.

2. Kupić kartę GT1030 - opcja najdroższa i na ileś latek wystarczy.

3. Propozycja forumowiczów, może ktoś ma jakieś doświadczenie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu  za 199 zł kupiłem nową kartę GT1030. Może kupić taką używaną?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to czasy były, teraz bliżej 400 niż 200.

Ale podbiję pytanie: 1030 na potrzeby odtwarzania (czyli: wspomaganie sprzętowe hevc, 4k, hdr?) czy też raczej coś tańszego/starszego co te wszystkie zaklęcia zna i rozumie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale na obecnych GeForce'ach nadal nie odpali UHD-Blu-Ray z PowerDVD, wiem nie kazdy to potrzebuje ale warto miec to na uwadzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2018 o 18:54, PeterMac napisał:

Wszystko fajnie, ale na obecnych GeForce'ach nadal nie odpali UHD-Blu-Ray z PowerDVD, wiem nie kazdy to potrzebuje ale warto miec to na uwadzę.

Nie wiem co dokładnie autor miał na myśli. O ile mogą być ewentualnie problemy z odpaleniem płyty czy też jej kopii z pełnym systemem menu (ale nie testowane ekstensywnie), to oczywiście m2tsy z katalogu STREAM chodzą bez problemu tak jak powinny (Hevc + HDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ja wiem, ale chodzi o odpalenie calej struktury jak w odtwarzaczu stacjonarnym przez PDVD, to mialem na mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma godnego następcy TMT dla UHD HDR, chyba, że o czymś nie wiem, co jest oczywiście całkiem możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...