Skocz do zawartości
Sleepwalker74

Sony UBP X-700 czy UBP X-800?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup odtwarzacza Ultra HD i zastanawiam się nad wyborem między Sony UBP X-700 a UBP X-800. Sprzęt ma być podłączony do telewizora Sony KD-55XD9305. Będzie służył tylko do odtwarzania filmów, zarówno Ultra HD jak i zwykłych płyt Blu-ray i DVD, z żadnych Netflixów i tego typu rzeczy nie korzystam, do słuchania muzyki mam inny zestaw. Z tego co się orientuję UBP X-700 obsługuje dodatkowo standard Dolby Vision, czego akurat nie ma mój TV, nie wiem czy zostanie wypuszczony do niego update, bo aktualnie informacje na ten temat są niejasne. UBP X-800 ma za to dźwięk w wysokiej rozdzielczości - czy to przyda się przy odtwarzaniu filmów, czy przyniesie korzyści tylko przy słuchaniu muzyki? Jakieś inne konkretne różnice między tymi modelami? Który byłby odpowiedniejszy do mojego TV? Wybaczcie laickie pytania, ale niezbyt dobrze się orientuję w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuję zakup odtwarzacza Ultra HD i zastanawiam się nad wyborem między Sony UBP X-700 a UBP X-800. Sprzęt ma być podłączony do telewizora Sony KD-55XD9305. Będzie służył tylko do odtwarzania filmów, zarówno Ultra HD jak i zwykłych płyt Blu-ray i DVD, z żadnych Netflixów i tego typu rzeczy nie korzystam, do słuchania muzyki mam inny zestaw. Z tego co się orientuję UBP X-700 obsługuje dodatkowo standard Dolby Vision, czego akurat nie ma mój TV, nie wiem czy zostanie wypuszczony do niego update, bo aktualnie informacje na ten temat są niejasne. UBP X-800 ma za to dźwięk w wysokiej rozdzielczości - czy to przyda się przy odtwarzaniu filmów, czy przyniesie korzyści tylko przy słuchaniu muzyki? Jakieś inne konkretne różnice między tymi modelami? Który byłby odpowiedniejszy do mojego TV? Wybaczcie laickie pytania, ale niezbyt dobrze się orientuję w tym temacie.
W tym wypadku tańszy, chyba że planujesz w najbliższym czasie zmianę tv na taki z DV

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie tańszy jest właśnie UBP X-700, ten z Dolby Vision. Jestem jednak w stanie dopłacić do droższego modelu jeśli były by z tego jakieś zauważalne korzyści - dlatego pytam o różnice między nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UBP X-700 odtwarza praktycznie wszystko co UBP X-800.

Różnice między nimi są tylko takie że konstrukcja i wykonanie UBP-X800 stoi na bardzo wysokim poziomie. Jest wręcz pancerny.

Porównaj sobie je dokładnie na stronie.

https://www.sony.pl/electronics/odtwarzacze-blu-ray-disc/ubp-x800

Recenzje UBP-X800 też masz choćby na Portalu.

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzję na portalu czytałem, mniej więcej wiem czym się różnią, wiem, że model 700 jest mniejszy. Jeśli odtwarzają praktycznie to samo a tańszy ma dodatkowo Dolby Vision, to chyba warto wybrać właśnie ten. Intryguje mnie jednak ten dźwięk w wysokiej rozdzielczości, bo ta opcja występuje tylko w UBP X-800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt X700 nie jest certyfikowany logo Hi-Res Audio. Ale widzę że odtwarza DSD, FLAC, Wav.

DV to X700 dopiero ma dostać w przyszłości, (coś mówią o Czerwcu). A poza tym DV będzie tylko działać z płyt BD / UHD. Z netflixa prawdopodobnie nie, tak samo jak w tej chwili DOLBY ATMOS. Może to zmienią pozniej jakąś łatka, nie wiem. Między X700, a X800 jest tylko różnicy dwóch stów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to jakość obrazu w X700 i X800 jest taka sama a w zestawieniu z Panasonic UB420? Lepiej wypadaja playery Sony czy Panasonic? Panasonic zawsze chwali sie zaawansowanymi procesami obrobki obrazu ale czy to nie jest wylacznie marketing? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2018 o 21:03, Robert_1988_KrK napisał:

Fakt X700 nie jest certyfikowany logo Hi-Res Audio. Ale widzę że odtwarza DSD, FLAC, Wav.

DV to X700 dopiero ma dostać w przyszłości, (coś mówią o Czerwcu). A poza tym DV będzie tylko działać z płyt BD / UHD. Z netflixa prawdopodobnie nie, tak samo jak w tej chwili DOLBY ATMOS. Może to zmienią pozniej jakąś łatka, nie wiem. Między X700, a X800 jest tylko różnicy dwóch stów.

Jest certyfikowany

https://www.sony.com/electronics/blu-ray-disc-players/ubp-x700/specifications

CERTIFIED HI-RES AUDIO Yes

Ale Sony nie nakleja mu znaczka Hi-Res Audio na obudowie czy na kartonie jak w X800, X1000 choc i tu roznie z tym jest.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te odtwarzacze SONY (x700 i x800m2) czytają pliki w DIVX i XVID ? Zależy mi na działaniu również z moją "starą" bibliotek filmów. Wiec potrzebuję sprzęt który odtworzy jak najwięcej formatów (również tych starszych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...