Skocz do zawartości
Gmeru

Philips 2018: Firma przedstawia nowe telewizory na 2018 rok!

Rekomendowane odpowiedzi

Aż dwie recenzje tego samego modelu PUS 6753 na tym samym portalu :

https://www.trustedreviews.com/reviews/philips-55pus6753-12

https://www.trustedreviews.com/reviews/philips-6753

John Archer napisał :

''Philips 55PUS6753 / 12: to jeden z najlepszych telewizorów o rozdzielczości 4K, jaki widzieliśmy w całym roku''

 

EDIT:

W kategorii opłacalności przy niewygórowanej cenie.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe spostrzeżenie odnośnie Niemieckich testów z produkttest24, tj nie ma co za bardzo patrzeć na wykresy kolorów ze spectracal calman co tam umieszczają, bo dla wielu modeli są całkowicie identyczne, np dla 50'' PUS 7303 i TCL 55'' C7006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to są normalnie jakieś jaja, koniec roku już jest coraz bliżej ale pomimo tego dalej nie jest wyjaśniona sprawa czy seria PUS 7503, ma w końcu matryce 10 BIT VA czy jej nie ma,  bo taka właśnie bądź co bądź dość istotna różnica w matrycach była zapowiadana względem serii PUS 7303 który ma 8 BIT, oczywiście już wiadomo że PUS 7503 jest podświetlany krawędziowo a PUS 7303 ma podświetlanie Direct, czyli za matrycą.

https://www.ceneo.pl/63662817

https://www.ceneo.pl/63387980

 

EDIT:

Bezpośrednie porównanie Sony XF7596 (IPS) vs Philips PUS7503 (VA) ale niestety tylko przy zapalonym świetle.

https://www.youtube.com/watch?v=9ahz8DYI4KQ
 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.10.2018 o 17:37, zakk87 napisał:

Jednak nie mogę patrzeć na ten tv i leci na zwrot z powodu IPS w tym kiepskiej jakości obrazu, tym bardziej z dekodera, przycinek, braku kontrastu.
temat aktualny, czy 50pus7303 będzie pozbawiony tych bolączek?

No i jak, zdecydowałeś się na wymianę na większy model 50'' z matrycą VA czy też poszedłeś w inną markę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się na nic zdecydować w rezultacie. Każdemu czegoś brakowało. Tylko android obsługuje SMB, reszta systemów wymaga DLNA którego nie ma mój NAS.
Co do matrycy, TV wisi na dlugiej ścianie i IPS chyba będzie zaletą.
Oglądałem dziś jakiś film na Canal+ i niestety bardzo dużo szumów jest na obrazie. Upłynnianie niestety zacina co chwilę nawet w multimediach 720p.
Nie jestem zadowolony z tego TV niestety ale byłem tydzień poza domem i nawet nie myślałem o jego wysyłce. Dochodzi koszt, dopłata za inny TV. Żona jest zadowolona, ja staram się nie oglądać. Jak już to wieczorem jakiś serial, ale wkurza mnie teraz mruganie jak na obrazie pojawiaja się /znikaja napisy. Pewnie winy jest kontrast dynamiczny. Nie wiem. Chodzi o to ze rozjaśnia się cała matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, zakk87 napisał:

wkurza mnie teraz mruganie jak na obrazie pojawiaja się /znikaja napisy. Pewnie winy jest kontrast dynamiczny. Nie wiem. Chodzi o to ze rozjaśnia się cała matryca.

Takie coś zazwyczaj powoduje waśnie tryb kontrastu dynamicznego albo tryb korekcji/zwiększania czerni, a szumy w obrazie mogą też wynikać też z podkręconych ustawień sztucznego zwiększania ostrości obrazu, wtedy procesor dodatkowo obrysowuje tj podkreśla wszystkie kontury w obrazie w tym może podkreślać różne artefakty, pixele kompresji itp . Ale tym niemniej jednak bez dokładniejszych testów tej serii Philipsa, tj tych bardziej wnikliwych i doświadczonych recenzentów, ciężko jest wystawić jakiś wiarygodny werdykt co jest faktyczną tego przyczyną. Tak że przydałoby się żeby np Maciej albo Tomasz przyjrzeli się temu jak ta seria faktycznie skaluje, tj czy faktycznie jest z tym jakiś sprzętowy czy programowy (tj algorytmy procesora) problem, czy też wynika to z przekombinowanych czy złych ustawień i dlatego użytkownicy nie wiedzą jak to wszystko prawidłowo poustawiać. 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszumianie i ostrość mam wyłączona, wydaje mi się ze nie działa i tak mimo włączenia. Czekam na Oreo, może coś się zmieni w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zakk87 napisał:

Upłynnianie niestety zacina co chwilę nawet w multimediach 720p.

A wszystkie tryby upłynniacza już sprawdzałeś w tym tryb własny ?.  Jest też info że wyszło nowe oprogramowanie do tej serii i w spisie poprawek piszą że została poprawiona jakość obrazu.

https://toengel.net/philipsblog/2018/10/09/philips-neue-firmware-fuer-2018er-tvs-mit-android-tv-7-tpm171e-105-1-2-75/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb płyny (osobisty maxymalny) niestety powoduje zacinki, średni osobisty lub film powoduje smużenie z kolei. Najstabilniej jest w trybie normalny, na nim nie ma zacięć, ale słabo się niestety ogląda. Nie widzę różnicy też pomiędzy trybem normalny a wyłączony.

Jeżeli chodzi o sport to w poziomie jest ok, jednak jak lecą pionowo napisy widać szarpanie.

Ten FW mam od 9 albo 10 października. Wgrał się rano.

Napisalem też tydzień temu do displayspecifications.com o matrycy IPS razem ze zdjęciami i widzę zmienili opis tego modelu.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, zakk87 napisał:

Jeżeli chodzi o sport to w poziomie jest ok, jednak jak lecą pionowo napisy widać szarpanie.

 

Możliwe że upłynniacz w trybie sport, działa na zasadzie strobowania podświetlaniem,  co powoduje zauważalne zmniejszenie rozmazywania obrazu ale wtedy znowu nie działa wstawianie klatek w celu redukcji skokowości obrazu, kiedyś ale tylko krótką chwilę bawiłem się modelem 55'' w sklepie i faktycznie na siatkówce po włączeniu trybu sport rozmazywanie było zauważalnie mniejsze ale obraz miał zauważalną pewną skokowość obrazu typową dla matryc 50 Hz bez załączonego trybu wstawiania klatek pośrednich.

Ale jeszcze trzeba też tutaj przypomnieć że na matrycach IPS kolorowy obraz bardziej smuży (były testy porównawcze na tym portalu) niż na matrycach VA. 

EDIT:

Czyli jak oceniasz ogólną ostrość obrazu w sporcie w szybkim ruchu w trybie upłynniacza ustawionym na sport ?

Czy lecąca piłka jest okrągła, czy ma podwojony kontur albo wygląda jak owalna piłka do rugby ?

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Ze sportu oglądam tylko WRC.

To mnie nie pocieszyłeś tym, że na IPS jest mniej płynny obraz. Teraz jeszcze bardziej żałuję zakupu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, zakk87 napisał:

To mnie nie pocieszyłeś tym, że na IPS jest mniej płynny obraz. Teraz jeszcze bardziej żałuję zakupu.

 

Kolorowy obraz na matrycy VA jest mniej rozmazany w szybkim ruchu niż w IPS,  a z kolei na IPS obraz czarno biały  jest mniej rozmazany w szybkim ruchu. A płynność obrazu to się bardziej tyczy skokowości obrazu w poziomie tzw judder.

2 godziny temu, zakk87 napisał:

Żona jest zadowolona, ja staram się nie oglądać

A czas na wymianę już minął czy się jeszcze zmieścisz ?

3 godziny temu, zakk87 napisał:

Co do matrycy, TV wisi na dlugiej ścianie i IPS chyba będzie zaletą.

IPS ma dobre kąty dla kolorów w dzień ale już kąty dla czerni w nocy są bardzo wąskie, tj im dalej odejdziesz od środka ekranu to tym bardziej czerń (która nawet w centrum jest szara) będzie się rozjaśniać w taki jasno szaro srebrny odcień.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2018 o 16:43, zakk87 napisał:

na IPS

zakk87, chwilę po wklejeniu tego testu, widziałem że napisałeś w komentarzach do powyższego filmiku, że twój model w rozmiarze 43'' jest na IPS,  ale teraz widzę że autor tego filmiku skasował twój komentarz, i jak dla mnie jest to bardzo niestosowne żeby kasować tak istotny komentarz odnośnie tego że nie wszystkie rozmiary tej serii są na matrycy VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zakk87 napisał:

Ja widzę ten komentarz.

No to bardzo dziwna sprawa, zobacz co ja teraz u siebie widzę na wszystkich przeglądarkach, twojego komentarza jak widać u mnie nie widać a jeszcze niedawno był :

 

ab58b0e75b56f.png

EDIT:

zakk87, pisz do niego żeby się wyjaśniło kto za tym stoi, tj autor filmiku czy też ktoś inny zgłosił swoje pretensje do youtube żeby wykasowali ten komentarz.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Rozglądam się za nowym telewizorem i moją uwagę przykuł właśnie Philips PUS7303. Od razu powiem, że od tv wymagam przede wszystkim głębokiej czerni, ponieważ oglądam zawsze wieczorami (a bardzo drażni mnie srebrząca czerń w starym telewizorze). Choć nigdy nie byłem przekonany do tej marki, to zainteresował mnie fakt, że ten model działa na matrycy VA. Niestety, mam możliwość zainstalowania telewizora max. 43'' (i tak też bym chciał, nie mniejszy, nie większy). Jednak z tego co wyczytałem od Was, model 43'' wcale nie ma matrycy VA, lecz IPS. Więc jak to w końcu jest? Pytam, ponieważ mimo wszystko pojawiło się wiele dobrych opinii na temat czerni w tym tiviku (np. na ceneo). Domyślam się jedynie, że wcześniejsze partie były produkowane z matrycą VA, a teraz wyłącznie IPS.

Czy jesteście mi proszę w stanie coś doradzić w tej kwestii? Może polecilibyście mi coś innego w tym rozmiarze? Tak jak wspomniałem, zależy mi na czerni, ale również na 4K i dobrym systemie smart (choć wciąż słychać sporo złego na temat Androida, który potrafi wolno pracować ). W tym konkretnym modelu przekonuje mnie również wygodny pilot z klawiaturą i touchpadem oraz Ambilight (choć to są bajery, które jestem w stanie odpuścić). No i sam tv wygląda dosyć estetycznie.

Wybór w tym rozmiarze i o tych parametrach jest dosyć utrudniony. Dlatego też hipotetycznie i w ostateczności zapytam może o jakieś propozycje w rozmairze 49-50" (musiałbym wtedy przewiesić regały, choć mieszkanie mam wynajmowane)? Czy ten problem zróżnicowania matryc pomiędzy VA i IPS również pojawia się w 50pus7303?W Media Markt Pan sprzedawał mi marketingowy bełkot na temat PUS7303 a kiedy zapytałem go o matrycę to powiedział, że to "ipeesik" i sobie poszedł :D

Uff, rozpisałem się. Ciężki wybór przede mną, a nie chcę później żałować. Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poniższym filmiku gość zrobił porównanie Philips PUS8503 (va) vs PUS7803 (ips) :

 

A potem pod filmikiem napisał że na obu czerń z załączonym ambilight jest bardo zbliżona, ale w tym przypadku moc świecenia ambilight jest dość mocno podkręcona, no to wtedy może tak być ale wtedy taki tv będzie dość mocno dawał po oczach tym podświetlaniem za tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawiła się informacja że w serii PUS7303 w rozmiarze 55''  zaczęły pojawiać się również matryce IPS :

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/137941-philips-50pus7303-test-ambilight-jest-dobry-na-wszystko-kazdy-powinien-go-miec-108.html  

Jak będę miał czas to sprawdzę jak to w różnych sklepach wygląda.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Jak będę miał czas to sprawdzę jak to w różnych sklepach wygląda.

 

Byłem dzisiaj sprawdzić w Media Markt i wygląda to tak :

>PUS7303 w rozmiarze 50'' posiada matrycę VA ale o wyjątkowo bardzo wąskich kątach

>PUS7303 w rozmiarze 55'' posiada matrycę IPS byłem jeszcze w Euro Agd i tam była VA

>PUS7303 w rozmiarze 65'' posiada matrycę VA

EDIT:

Sprawdzałem pod szkłem mikroskopowym na którym bardzo dobrze widać kształty pixeli i nie ma mowy o pomyłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rób zdjęcia od razu i trzeba wysłać zgłoszenia do displayspec. Bardzo szybko robią aktualizacje.
Co do tv. Coś mam chyba nie tak ze swoim. Po pierwsze muszę go oglądać przy zapalonym świetle bo razi w oczy. Po drugie obraz jest dosyć ciemny. Nie wiem jak go ustawić żeby jakoś dało się oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem fotek, akurat nie pomyślałem o tym ale każdy może podejść jak mieszka w Krakowie do MediaMarkt na Aleje Pokoju 67 i może zrobić fotki, ale gwarantuję że się nie pomyliłem, bo mam dobre sprawdzone szkło.

A odnośnie kątów w PUS7303 w rozmiarze 50'' na matrycy VA, to powiem wam taką rzecz, w media Markecie są takie alejki gdzie na paletach z pudełkami stoją różne tv po kilkanaście jeden za drugim (zresztą wiadomo o co chodzi) no i wszedłem a taką alejkę i widzę że pod jej koniec jeden z tv idzie jakby był już mocno wypalony albo miał bardzo skręconą jasność, podchodzę bliżej i widzę że to właśnie PUS7303 w rozmiarze 50'' stojąc i patrząc z boku podkręciłem nieco jasność ale obraz dalej był bardzo ciemny i miał totalnie wyprane kolory, np to pomyślałem że albo ma tak mały zapas jasności albo pewniej ma bardzo wąskie kąty, no i faktycznie nachyliłem się bliżej środka i jasność i kolory gwałtownie się wzmocniły aż przymrużyłem oczy. Oglądając idealnie po środku jest w porządku ale każde odchylenie od środka tv powoduje szybkie spadanie jasności i blaknięcie kolorów.

Te kąty w tym tv są na prawdę bardzo wąskie, już dawno takich nie widziałem , kilka lat temu można było spotkać niektóre tv na matrycach VA o tak wąskich kątach, a w tych alejkach stały też inne tv na matrycach VA i żaden pod kątem nie był tak ciemny i wyprany na kolorach, silna degradacja jest już wtedy kiedy mamy głowę pośrodku między bocznym lewym czy prawym słupkiem matrycy a końcem obudowy tv a jeżeli głowa znajdzie się już obok tv, to jest już naprawdę słabo. Zresztą możecie pójść i obadać to sami.

Tak że to dobry tv do samodzielnego oglądania siedząc idealnie po środku matrycy ale już do oglądania przy udziale innych osób to te kąty już będą dla pozostałych irytujące.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dzisiejsze dane odnośnie matryc w serii PUS7303 w rozmiarze 55'' z Krakowskich sklepów :

 

>Euro Agd, Bonarka, matryca VA

> Euro Agd , Zakopiańska matryca IPS

>Media Market, Zakopiańska matryca VA (a na alejach Pokoju IPS)

> Media Ekspert Bonarka, matryca IPS

EDIT:

Ktoś kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy, powinien za to odpowiedzieć, bo to bardzo rzutuje na wiarygodność firmy. Po to są serie o określonych właściwościach żeby każdy mógł sobie dobrać daną matrycę do swoich potrzeb i możliwości finansowych, ale takie coś wyraźnie wskazuje że ktoś wpadł w ''wspaniały'' pomysł żeby do serii która była reklamowane jako na matrycach VA, wsadzić (opylić) bez wiedzy klientów całkowicie innego rodzaju i innych właściwościach matryce IPS. 

 

A najlepsze jest to że klienci całkowicie nieświadomie raz dostają tv z matrycą VA a raz z IPS, a potem proszą Kikiego o raport kalibracji tv na matrycy VA, kiedy to jest całkowicie oczywiste że to nie będzie w ogóle pasowało do matrycy IPS.

Nie no, po prostu super pomysł jakiegoś gościa z działu marketingu, nie schodzą matryce IPS zgodnie z oczekiwaniami ? no to żaden problem, po prostu wsadzimy je tzw Januszom do serii reklamowanych jako na matrycach VA, a co tam, kto by się tam za jakimiś anonimowymi Januszami  przejmował.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...