Skocz do zawartości
Gmeru

Philips 2018: Firma przedstawia nowe telewizory na 2018 rok!

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ceny na model PUS 7303 w Rozmiarze 43'' spadły do rozsądnego poziomu, bo jeszcze niedawno nie wiadomo z jakiego powodu były niemal takie same jak za rozmiar 55''

https://www.ceneo.pl/61440496#tab=click_scroll

Opinie o tym rozmiarze są w zasadzie tylko na amazon de :

https://www.amazon.de/Philips-43PUS7303-12-Fernseher-Ambilight/product-reviews/B0794Z7R3Q/ref=cm_cr_arp_d_rvw_rvwer?ie=UTF8&reviewerType=avp_only_reviews&pageNumber=1

 

 

A tu większy model z tymi lampami zsynchronizowanymi z ambilightem :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płatny Niemiecki magazyn Stiftung Warentest przetestował modele 43pus7303 i 55pus7303 i podałem linki gdzie można kupić te testy, a na stronce testbericht, są tylko podsumowania tych testów  :

Podsumowanie testu 43PUS7303:

https://www.testbericht.de/product/philips-43pus7303/

Płatny cały test :

https://www.test.de/Fernseher-im-Test-1629201-detail/neueFernseher/2018175!IC13004-7049-00/?origin=List&sort=gesamtErgebnis&seite=3

Podsumowanie testu 55PUS7303 :

https://www.testbericht.de/product/philips-55pus7303/

Płatny cały test :

https://www.test.de/Fernseher-im-Test-1629201-detail/neueFernseher/2018175!IC13004-7077-00/?origin=List&sort=gesamtErgebnis&seite=3

W skrócie, napisali że te tv mają kiepskie przetwarzanie obrazu przez HDMI( jeżeli to prawda to nie będzie dobrze np przy podłączeniu dekoderów) , i większy model dostał dobrą ocenę za obraz UHD a mniejszy został skrytykowany za obraz UHD.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba by było znać cały kontekst tych recenzji żeby wiedzieć o co konkretnie im chodziło z tym złej jakości obrazem przez HDMI, w tej opinii odnośnie większego modelu dodali że niby jest coś ze standardowymi ustawieniami fabrycznymi dla wejść HDMI.

''schwache Standardeinstellungen über HDMI''

A dla rozmiaru 43'' napisali tak :

''schlechtes Bild per HDMI''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taką opinię o skalowaniu PUS 7303 na materiale HD :

''Ja też kupiłem długo czekając na dobrą okazję (nawet kilka okazji tu wrzucałem) i o dziwo NIE POLECAM. Obraz jest ładny JEDYNIE gdy źródło podaje sygnał w 4K, jeżeli jest to FULL HD widać ziarno, natomiast przy gorszej jakości (dekoder Netia) jest TRAGEDIA. Nie ma porównania do mojego Panasonica TX-50CX700E''

https://www.pepper.pl/promocje/tv-philips-55pus7303-soundmagic-hp151-100783#comment-1166371

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że pojawiła się dostępność modeli z serii PUS7503, ten model jest praktycznie identyczny z serią PUS7306 ale ma na dole dołączoną dodatkową listwę z głośnikami oraz ma większą jasność : 400 CD vs 350 CD w serii PUS 7303.

Co ciekawe ceny na ten wyższy model PUS 7503 są w zasadzie identyczne z cenami niższej serii PUS 7303 :

Ceny na 50PUS7303

https://www.ceneo.pl/60531181

Ceny na 49PUS7503

https://www.ceneo.pl/63662817#tab=click_scroll

Poniżej filmik pokazujący serię PUS7503

 

 

EDIT:

Ta seria 7503 ma podświetlanie krawędziowe vs direct w serii 7303.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z obrazem w szybkim ruchu i jak oceniasz działanie funkcji ''ruch'' tj  przełączane tryby ruchu typu sport , kino itp, chodzi o to czy telewizor nie rozmazuje obrazu w szybkim ruchu i czy nie skacze w poziomie ? , aha no i wyłącz te wszystkie redukcje szumów i zniekształceń mpeg bo to powoduje że giną szczegóły w obrazie.

No i jeszcze mam pytanie czy da się regulować w zakładce ruch tzw tryb własny ?

No i czy widzisz w nocy jakieś wady podświetlania typu ''chmury'' tj jasne plackowate miejscowe przejaśnienia na ciemnych scenach albo jakieś inne wady podświetlania obrazu i czy nie ma problemów z jakimiś goniącymi artefaktami w rodzaju kwadratów, mrówek itp ?

aa

Dnia 19.09.2018 o 12:27, mmpeg-4 napisał:

A jak z obrazem w szybkim ruchu i jak oceniasz działanie funkcji ''ruch'' tj  przełączane tryby ruchu typu sport , kino itp, chodzi o to czy telewizor nie rozmazuje obrazu w szybkim ruchu i czy nie skacze w poziomie ? , aha no i wyłącz te wszystkie redukcje szumów i zniekształceń mpeg bo to powoduje że giną szczegóły w obrazie.

No i jeszcze mam pytanie czy da się regulować w zakładce ruch tzw tryb własny ?

No i czy widzisz w nocy jakieś wady podświetlania typu ''chmury'' tj jasne plackowate miejscowe przejaśnienia na ciemnych scenach albo jakieś inne wady podświetlania obrazu i czy nie ma problemów z jakimiś goniącymi artefaktami w rodzaju kwadratów, mrówek itp ?

 

Jeżeli chodzi o upłynniacze to jednak musiałem je wyłączyć, jeszcze jak leciał jakiś film to wyglądało to ekstra lecz oglądając jakiś program, w którym rozmawiamy że sobą dwie osoby to niestety musiałem opcje wyłączyć z powodu nienaturalnego ruchu twarzy, mimiki. Mogło to mieć też związek z tym, że miałem źle ustawiony dekoder (1080p/25Hz),dzis przestawiłem na 1080i50Hz i jak będę miał więcej czasu to sprawdzę resztę opcji. Niestety jestem dziś poza domem. Aha, żona mówiła, że w dzień jest ok, bo bałem się że będzie ciemno czy coś.

Siedziałem wczoraj chwilkę w ciemności z oraz bez Ambilight i tak do końca nie wiem czy to na pewno matryca VA czy IPS. Bawiłem się ostatnio ustawieniem kolorów i niestety kolor czarny nie wygląda mi na czarny (może kontrast dynamiczny wyłączyłem, z powodu braku czasu już nie pamiętam). Co prawda demo LG oled wygląda fajnie, ale te rzekomo czarne plansze nie wyglądają zachęcająco. Mam też nadmiar koloru białego (zęby niektórym się świecą) ale to wyreguluję na obrazie statycznym. Tak jak mówię, jeszcze nic nie obejrzałem na tym tv. 

tutaj fotki https://imgur.com/a/UzVwvHf

Ps. Jaki jest limit czasu edycji postów?

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zakk87 napisał:

tak do końca nie wiem czy to na pewno matryca VA czy IPS.

Spróbuj zrobić fotkę pixeli na jasnym tle, można też wejść w menu serwisowe i powinien tam być symbol matrycy, 062596 I przycisk "ok" tylko nie jestem pewny czy po wejściu w to menu nie traci się gwarancji, ale chyba nie tym niemniej nie wiem jak to jest w Philipsie.

EDIT:

Na tej czerwonej planszy po środku ekranu widać taką jaśniejszą kulę, czy gołym okiem też jest to widoczne ?

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zapomniałem właśnie o tym napisać, nie jest to widoczne. Aparat jedynie złapał taki efekt na czerwonym kolorze. Nie mam niestety aparatu a telefon tak to wyłapał nawet jak skracałem czas otwarcia migawki.

Ten czarny kolor mnie intryguje. Czy dotykając matrycy palcem ma zostać taka naprawdę długa smuga czy zaraz za palcem znika? Bo w pracy mam monitor IPS i po przejechaniu palcem zachowuje się bardzo podobnie.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, zakk87 napisał:

Czy dotykając matrycy palcem ma zostać taka naprawdę długa smuga czy zaraz za palcem znika? Bo w pracy mam monitor IPS i po przejechaniu palcem zachowuje się bardzo podobnie.

Przyłóż telefon do matrycy na jasnym tle w trybie aparatu i zobacz czy widzisz kształt pixeli albo poszukaj jakiegoś szkła powiększającego a jak za słabe to możesz przyłożyć jedno do drugiego i powiedz jak wygląda kształt pixeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zakk87 napisał:

bardzo ciężko złapać ostrość na ekranie przez szkło. Takie coś wyszło.

 

O ile to nie jest zniekształcenie od szkła, to kształt pixeli idzie lekko w strzałkowaty kształt, a strzałkowaty kształt pixeli ma matryca IPS, a jak patrzysz gołym okiem (wtedy widzisz idealnie ostro) to kształt jest taki ?

Matryca IPS

Philips_PUS7181_26-380x285.jpg

Czy taki :

Matryca VA

c41ac6c96ad83.jpg

 

 

EDIT:

Na poniższym Bułgarskim forum gość robił fotkę matrycy 43PUS7303 i przynajmniej w tamtym kraju ewidentnie jest matryca VA :

120366ef562d7.jpg

https://forum.setcombg.com/philips-телевизори/60342-philips-телевизори-2018-a-6.html#post870754

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, u mnie art RGB jak w IPS, na zdjęciu z forum RBG. Nie wiem co o tym myśleć i jak to zdjęcie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować nagrać krótki filmik z przyłożonym do matrycy telefonem, może wtedy lepiej się kształt uchwyci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Do zdjęć pixeli telefonem komórkowym można też użyć starego obiektywu z analogowego aparatu fotograficznego albo soczewki z judasza drzwiowego, tylko trzeba je przyłożyć do soczewki telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic takiego w domu. Ani aparatu, judasza gdzieś miałem, ale nie mogę znaleźć, tamte zdjęcia sa przez 2 soczewki zrobione ale wychodzi na to że to IPS niestety. W nocy czarny jest szary. Jak ustawiłem kontrast to nie widać na filmach murzy...przepraszam afroamerykaninów a zęby wszystkim się świecą (ogólnie biały bardzo mocno bije). Obraz nie traci barw pod kątem. IPS jak się patrzy i teraz zastanawiam się nad zwrotem bo tv praktycznie tylko w nocy ogladamy i tak średnio jestem zadowolony z tych pasów u góry i u dołu, tym bardziej ze krawędzie są jakoś mocniej podświetlone jak w moim starym TFT.
Byłem dziś u rodziców i obraz na samsungu który im oddałem (chyba s-pva) mimo kiepskiej rozdzielczości wyglądał o wiele lepiej.
Mam straszny dysonans bo jakbym chciał IPS to kupiłbym LG 500zl taniej i tez by było. Wkurza mnie takie robienie klienta w butelkę. A jeżeli o pudełko chodzi to pisane były cyrylicą, data 09.2018, assembled in Poland.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zakk87 napisał:

ale wychodzi na to że to IPS niestety. W nocy czarny jest szary.

Jeżeli ten twój model ma wstawioną matrycę IPS, to wtedy ten tv jest całkowicie niezgodny z tym co miałeś prawo oczekiwać od tej serii,  powyżej jest dowód w postaci zdjęcia z Bułgarskiego forum, gdzie jak byk widać że nawet w Bułgarii ten model jest zgodny ze specyfikacją tej całej serii  7303 i też posiada matrycę VA tak jak większe rozmiary.

A jeżeli się faktycznie okaże że rozmiar 43'' na Polskę ma wstawioną matrycę IPS, to wtedy by to oznaczało że nasz rynek jest najgorzej potraktowany, bo nie dość że rozmiar 43'' wszedł na nasz rynek najpóźniej, to jeszcze ma inną matrycę niż mają wszystkie inne rynki.

Postaraj się jeszcze poszukać jakiejś soczewki na której będzie lepiej widać kształty pixeli, a jeżeli faktycznie się to potwierdzi i często oglądasz wieczorami to albo zażądaj zwrotu pieniędzy w związku z całkowicie nieoczekiwaną zmianą specyfikacji tego rozmiaru na rynek Polski, albo wymień go na rozmiar 50'' gdzie na pewno jest matryca VA.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym też miała być matryca VA. Skąd mam wiedzieć jaka będzie w kolejnym skoro producent leci sobie w kulki? Obecne nie stać mnie wydawać kolejne 600zl na tv który może mi się nie zmieścić. Ten i tak byl w cenie 50" samsunga z pewnym VA.

 

Tutaj sharp za 1000zl, widać od razu jaka jest matryca.

6630865b1458ec1f7989fcb5ec653f8c.jpg&key=af24a074175f2e4fa9e417bad48bde0da7e2f5c208f4bfe5e9f6bbbe18de5512

 

Jakość też nieporównywalnie lepsza jest w natywnej rozdzielczosci na tym sharpie. Ruch naturalny, z tym philipsem jest coś nie tak, cały czas trzeba grzebać w opcjach bo gubi klatki.

Nic to. Musze widocznie szukac dalej bo ten tv raczej wraca do komputronika.

 

Najchętniej kupiłbym cos w FullHD VA do 46" z androidem ale widocznie taki nie istnieje. Na 4K jest zdecydowanie za wczesnie.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, zakk87 napisał:

Ruch naturalny, z tym philipsem jest coś nie tak, cały czas trzeba grzebać w opcjach bo gubi klatki.

Nic to. Musze widocznie szukac dalej bo ten tv raczej wraca do komputronika.

Skoro masz go oddać to przynajmniej potestuj jeszcze te różne opcje upłynniacza ruchu, w trybie sport może być tak że wtedy nie ma poprawy de-juddera (tj redukcji skokowości obrazu dla filmów) tylko de-blur (redukcja rozmycia w szybkim ruchu), tj tv strobuje podświetlaniem ale nie wstawia klatek pośrednich.

26 minut temu, zakk87 napisał:

Obecne nie stać mnie wydawać kolejne 600zl na tv który może mi się nie zmieścić.

300 zł byś musiał dołożyć, w tańszym sklepie.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz po czym zauważyłem najbardziej to klatkowanie? Mlody skończył bajke ogladac jak wszedłem do salonu i niepłynnie poruszaly się napisy. Zmieniałem wszystkie tryby i dopiero na trybie "plynny" dobrze to dzialalo jednak gdy zacząłem oglądać serial to byl problem gdy zmienialy się ujecia z kamer. Tak jakby po zmianie ujęcia wstawiana była klatka z poprzedniego ujęcia. Przestawilem na standard i niby jest ok, ale nie do końca płynie. Dodatkowo wydaje mi się, że oglądając treści przez VLC czy kodi z NAS'a a później przechodząc na HDMI znowu muszę grzebać w opcjach bo kolor, gamma, ruch. Znowu odpalam vlc i znów muszę nastawiać od nowa.

Nie wiem czy ten TV ma kartę Ethernet 100Mb czy 1Gb, ale nie potrafi odtworzyc 2 filmów 4K z nasa. Jest to demo Sony takie z kowalami jak iskry lecą a drugi z akwarium. W VLC nawet bufor przestawilem na 9000ms i nadal to samo. Nie to zebym ogladal cos w 4K, ale przy YT tez widac jak dlugo wczytuje treści. W kompie oglądając treści 1080p gdy klikne w połowie to zaczyna odtwarzać po niecalej sekundzie. TV myśli 7s i dopiero to odtwarza. Routery mam oba 1Gb, TV jest w grupie adresów z wysokim priorytetem.

Z jednej strony żona mówi, że obraz jej pasuje i w ogóle ale ja czuję się oszukany w tym momencie bo jeżeli chciałbym IPS to wziąłbym po prostu PUS6561 albo PUS7502, poza tym ten TV powinien być o jakieś 200zl tanszy.

A może dla Komputronika poszła tańsza seria na IPS? Kto ma wtykę w Philipsie żeby się dowiedzieć?

 

 

W którym sklepie jest 50PUS7303 za 2294zl to jutro zamówię.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, zakk87 napisał:

A może dla Komputronika poszła tańsza seria na IPS? Kto ma wtykę w Philipsie żeby się dowiedzieć?

 

W Polsce w ogóle jest jakaś dziwna sprawa z tym rozmiarem 43'', na Niemieckim czy Angielskim amazonie opinie o tym rozmiarze są już od czerwca i nikt jeszcze nie napisał że trafił na matrycę IPS, zresztą nawet w Bułgarii są na VA jak widać na fotce z tamtego forum.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam teraz robić. Ogólnie wrażenia pozytywne po samsungu z 2009r ale nie mogę tego obrazu dostosować, brak kolorom nasycenia. Krawedzie przeżyje bo widzę w sharpie z va jest podobnie,tylko tutaj kątów nie ma praktycznie. Ech. Chyba jeszcze kilka dni go pouzywam. Co robić? Czemu jesteśmy gorszym sortem? Czuć troche wtopione pieniądze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zakk87 napisał:

Co robić? Czemu jesteśmy gorszym sortem?

Czyli jesteś na 100 % pewny że kształt pixeli jest ewidentnie strzałkowaty ? (bo tylko IPS takie ma) bo jeżeli tak faktycznie jest to przydałaby się jednak nieco dokładniejsza fotka tych pixeli jako niezbity dowód do przesłania w korespondencji do reklamacji z powodu zupełnie innej specyfikacji tego modelu niż we wszystkich innych krajach,  więc nie mogłeś się domyśleć że dostaniesz produkt o zupełnie innych walorach niż ten sam produkt we wszystkich innych krajach. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...