Jump to content
Gmeru

Philips 2018: Firma przedstawia nowe telewizory na 2018 rok!

Recommended Posts

Philips 2018: Firma przedstawia nowe telewizory na 2018 rok!

Jesteśmy właśnie na oficjalnej prezentacji najnowszych telewizorów marki Philips na 2018 rok w Amsterdamie. Dzisiaj firma zorganizowała konferencję prasową na której poznaliśmy m.in trzy nowe linie telewizorów OLED oraz pierwsze modele LCD 2018.

 

Przeczytaj całość

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo już że te modele Philipsa będą na matrycach VA 100 Hz  :

PUS8503, 49''/55''/ 65'' :

http://www.avcesar.com/actu/id-23819/philips-pus8503-49-55-et-65-nanoled-hdr10-au-menu.html

 

PUS8303, 49''/55''/65''/75'':

http://www.avcesar.com/actu/id-23827/philips-pus8303-49-55-65-75-et-nanoled-hdr10-au-menu-bis.html

O ile nie zrobili pomyłki w druku oczywiście.

 

 

 

 

 

 

Edit:

Bo na fotkach z targów widziałem naklejki że są IPS.

Edited by mmpeg-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie to dobrze że Philips wprowadził sporo serii na matrycach z dobrą czernią, ale za to kosztem matryc 100 Hz, co ciekawe według tabelki matryce 100 Hz zaczynają się dopiero od serii 8303 która jest znowu na IPS i to bez wygaszania strefowego, które jest dostępne w serii o oczko wyższej czyli 8503 która też jest na IPS. Nie wiadomo jeszcze jakie matryce będą w serii 9. 

Bardzo istotne jest też takie pytanie jak zrealizowane zostały tzw upłynniacze na tych 50 Hz matrycach VA, bo jeżeli na poziomie Panasa EX700 to jakoś będzie można przeżyć te 50 Hz.

Edited by mmpeg-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A z upłynniaczami Philipsa w ubiegłorocznych modelach 50 Hz nie było za wesoło, poniżej cytat z recenzji 55'' PUS6262 :

'brak upłynniania ruchu (pomimo licznych opcji w menu)''

''w praktyce zmiana stylu nie powoduje wzrostu rozdzielczości obrazów ruchomych, która utrzymuje się na niskim poziomie (450 linii). Ponadto, wbrew swojej nazwie, styl o nazwie „płynny” nie powoduje żadnego upłynnienia ruchu.

Z kolei gdy wybierzemy styl „osobisty” w menu pojawi się dodatkowa opcja o nazwie „natural motion” (ang. dosł. „naturalny ruch”). Opcja ta ma cztery ustawienia, które, teoretycznie, powinny oferować różne stopnie upłynnienia ruchu:

''Niestety, na materiałach testowych żadna z tych opcji nie powodowała upłynnienia. Ponieważ nie wierzyłem własnym oczom, poprosiłem o pomoc dwie postronne osoby. Potwierdziły one, że poprawa płynności nie następuje. Jedna z nich była zdania, że jeżeli w ogóle jest jakakolwiek niewielka zmiana, to jest ona na granicy postrzegalności, czyli praktycznie żadna.''

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/philips-55pus6262-test.html

Co ciekawe w mniejszym modelu 50 PUS 6262 z nowszym oprogramowaniem upłynniacze już ponoć działały :

Natomiast dużo lepiej telewizor ten spisał się pod względem upłynniania ruchu. Jak pamiętacie z mojego testu większego modelu 55PUS6262, testowany egzemplarz 55-tki nie był w stanie upłynniać ruchu, który to mankament wynikał najprawdopodobniej z wadliwego oprogramowania. Na szczęście model 50PUS6262, pomimo identycznych opcji w menu, jest pod tym względem zupełnie inny. Wszystkie opcje kontroli ruchu (nazywane przez producenta “stylami”) faktycznie działały dając następujące stopnie upłynnienia: 

Wył. – brak

Film – brak lub niewielkie,

Sport, Standard, Płynny – średnie lub duże

Osobisty – regulowane

Wyłącz

Minimum

Średni

Maksimum

Ww. opcje działały prawidłowo i zgodnie z oczekiwaniami, co było miłym zaskoczeniem po wcześniejszym rozczarowaniu modelem 55-calowym z tej samej serii. W sumie, odwzorowanie obrazów ruchomych przez Philipsa 50PUS6262 to poziom mocno przeciętny.

A teraz cytat z innego testu modelu 50 Hz Philips 6401 na matrycy VA :

''Mechanizm kompensacji ruchu (redukcja skokowości) nic nie zmienia i skanowanie podświetlenia (redukcja rozmazywania obrazu w szybkim ruchu) jest nieefektywne''

https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/philips-49pus6412-p43175/test.html

 

Porównanie fotek UFO z testów Macieja między 50 Hz Philipsem PUS6262 a Panasem EX700 :

Jak się w Philipsie skręci podświetlanie na 40 to jasność spadnie do 120 cd/m2 i wtedy dziody synhronizują się z częstotliwościa pracy matrycy i wtedy ostrość obrazu w ruchu jest bardzo podobna choć minimalnie mniej ostra niż w Panasie ex700

2d83966be7551.jpg


https://hdtvpolska.com/philips-pus6262-test-ambilight-matryca-ips-android-tv/

A jak się W Panasie zalączy (Clear Motion) to jasność spada do 240 cd/m2 czyli jest o drugie tyle większa niż w Philipsie, który musi mieć jasność o połowę mniejszą żeby dawał bardzo zbliżoną ostrość w ruchu jaka jest w Panasie

7752165ce79e1.jpg


https://hdtvpolska.com/panasonic-ex700-tx-65ex700e-test-przystepnego-tv-ultra-hd-2017-z-hdr/

Wniosek, Panasonic wygrywa bo można w nim wykorzystywać poprawiecz ostrości w ruchu  przy jeszcze przyzwoitej jasności obrazu, podczas gdy w Philipsie trzeba jeszcze o połowę skręcić jasność żeby uzyskać porównywalne rezultaty.
 

EDIT:

Ten sam Philips przy wyższej jasności 295 cd

812489dd8f3a0.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W związku z powyższym kluczowe pytanie jest takie, czy w nowych 50 Hz Philipsach udało się zrealizować podobną do 50 Hz Panasoniców ( z załączonym Clear Motion)  ostrość obrazu w ruchu, przy zachowaniu życiowego poziomu jasności ? Pytanie jest jak najbardziej zasadne w związku z powyżej wskazanymi wynikami testów.

W przypadku tańszych  od EX700 Panasoniców np Panasonic 32ES400E, rezultaty załączenia poprawiacza ostrości w ruchu są następujące, poniżej cytat z recenzji Tomasza Chmielewskiego :

''Ruch

W ustawieniach fabrycznych trybu “prawdziwe kino” ostrość obrazów ruchomych jest typowa dla budżetowych matryc klasy 60Hz, czyli bardzo niska (ok. 150 linii). Na szczęście sytuację poprawia funkcja Odświeżanie Clear Motion (OCM), która winduje rozdzielczość dynamiczną do 400 linii i to w dodatku bez migotania oraz bez istotnego spadku jasności obrazu (brawo!).''

http://www.tvtest.pl/panasonic-tx-32es400e-test/

Ja tych porównań nie robię złośliwie a wręcz przeciwnie, każda firma jak podaje dane specyfikacje dla swoich modeli, to zawsze pisze że zastrzega sobie prawo do zmian hardware w trakcie całego czasu produkcji danego modelu w ramach tzw unowocześnień, tak że im wcześniej wskaże i zlokalizuje się potencjalne słabe punkty, to tym więcej będzie czasu aby podstroić software, oczywiście w takim przypadku jeżeli z jego poziomu można uzyskać poprawę w tej kwestii, albo można wymienić kluczowe dla tej kwestii podzespoły hardware.


Tak że na razie do potencjalnych poprawek zostało jeszcze trochę czasu bo nowe modele dopiero powoli wchodzą na rynek, no chyba że w nowych modelach to już zostało poprawione.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiki przeprowadza jakieś dziwne testy porównawcze (ciekawe na co ?) na nowych modelach Philipsa :

 

Swoją drogą są to akurat dość ciekawe nowe modele bo są na matrycach VA, być może w tym roku będą konkurencją dla ubiegłorocznego  Panasa  EX700 bo wszystkie Panasy poza największym modelem z najwyższej serii będą wyłącznie na matrycach IPS.

EDIT:

Kiki oczywiście się pomylił i ta seria co ma być z lewej strony to jest po prawej i odwrotnie.

Edited by mmpeg-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie szczególnie ciekawi ile Philips wycisnął z topowego procesora P5 i 50 Hz matryc VA w odniesieniu do płynności i ostrości w ruchu, procesor ma sporo większą moc obliczeniową od tych standardowych i odpowiada również za wstawianie klatek dla redukcji skokowości obrazu i sterowaniem strobowania podświetlaniem matrycy dla redukcji rozmazywania obrazu w ruchu, niewątpliwie topowy procesor teoretycznie jest w stanie dokładniej wyliczać klatki pośrednie i lepiej synchronizować mruganie podświetlania z częstotliwością wyświetlanego materiału. Poniżej wycięte fotki z materiałów reklamowych Philipsa odnośnie procesora P5:

e22adad82c1aa.jpg

86536c41114cf.jpg

W związku z tym bardzo ciekawi mnie czy w związku z tym uda im się pobić w przetwarzaniu ruchu Panasa EX700.

 

Edited by mmpeg-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezentacja PUS 7303 :

 

7b506b209361b.jpg

Akurat wyjątkowo (w tym roku) ten model to jest nadzwyczaj mocne uderzenie (matryca VA) w konkurencję (w tej klasie cenowej i rozmiarach 43'' 50'' i 55'',  być może najwyższa seria 9 LCD  będzie też na matrycach VA + 100 Hz i kilkaset stref wygaszania, a pozostałe niższe serie będą na IPS) biorąc pod uwagę tegoroczne nadzwyczaj zubożone konfigurację sprzetowo programowe w tej klasie cenowej w konkurencyjnych firmach (poza Samsungiem) królować będą matryce IPS, np w tym roku Panasonic będzie miał matrycę VA tylko w najwyższej serii przy czym tylko w największym modelu, no chyba że w niższych seriach będzie z kilkaset stref wygaszania, to wtedy jest inna rozmowa, ale to się dopiero każe w praniu  . Tak że mam dobrą radę dla sklepów, żeby dla fanów Panasa w tej klasie cenowej zabezpieczyli odpowiednie zapasy EX700, bo w tegorocznej ofercie będą tylko IPS-y poza największym modelem z najwyższej serii. Tak szczerze mówiąc to w poprzednich latach takie konfiguracje miały tylko i wyłącznie najniższe budżetowe serie, no ale przecież od kilku lat mamy do czynienia z corocznym przesuwaniem niższych serii do o oczko wyższych serii, i akurat w tym roku wyszła z tego lekka parodia że w klasie średniej mamy odpowiedniki najniższej klasy z przed kilku lat. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na forum kikiego użytkownicy nowego modelu PUS 7303, wykryli jakiś dziwny specyficzny problem w postaci goniących mrówek/pixeli po całym ekranie.

Poniżej są fotki porównawcze Samsunga  40" h6400  oraz 55"pus7303 puszczonych równocześnie na tym samym ujęciu : http://www.hdtv.com.pl/forum/1463306-post85.html

A poniżej jest filmik gdzie doskonale widać te goniące mrówki :

http://uploadfile.pl/pokaz/1451197---cdkv.html 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie piszę na forum  Kikiego, ale być może przyczyna leży w zbyt mocnym ustawieniu sztucznego uwypuklania krawędzi czyli suwaka ostrość, poniżej cytat z porady Macieja odnośnie ustawienia suwaka ostrość w tv Philipsa :

''Aby uzyskać najlepszą ostrość obrazu, bez sztucznego uwypuklania krawędzi, należy ustawić ostrość na wartość 0. Przy takim ustawieniu obraz wyświetlany jest ze swoją źródłową ostrością (tak jak został nagrany).''

Tak że jeżeli nie to (albo jeszcze inne sztuczne załączone poprawiacze ostrości obrazu) jest tego przyczyną to faktycznie może to być jakiś defekt.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyjrzałem się dokładniej tym fotkom obróbki obrazu w Samsungu i Philipsie i to co zwróciło moją uwagę to, to że w Philipsie ginie faktura materiałów ubrań, wyciąłem fragment i proszę zobaczyć jak to wygląda :

Samsung h6400

f4a61d29b5f0c.jpg

Philips PUS 7303

33d5ae66a9d05.jpg

 

 

Samsung h6400

41d55e2f8f271.jpg

Philips PUS 7303 :

6c4ea606ecdec.jpg

Samsung h6400

41d55e2f8f271.jpg

Philips PUS 7303 :

6c4ea606ecdec.jpg

EDIT:

Teraz zerknąłem na oryginalny filmik z youtube ale w nienajlepszej jakości i chyba jednak tej faktury tam nie było, ale jeszcze poszukam filmiku o lepszej jakości.

 

 

Edited by mmpeg-4
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mmpeg-4 - byłbym bardzo ostrożny w porównywaniu i przede wszystkim wyciąganiu wniosków na podstawie przedstawionego przez ciebie linku. Jakość zdjęć jest katastrofalnie słaba, widać że są robione pod innym kątem i z innej odległości. Dodatkowo to są stratne jpg, które w zależności od ustawionego stopnia kompresji mogą dawać " blokową" charakterystykę obrazu. Idę o zakład, że przy takich samych warunkach testowych jakość jednego i drugiego TV będzie bardzo podobna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poniżej są duże oryginalne fotki (bo te co wkleiłem to sam wyciąłem z oryginału pewne fragmenty obrazu i powiększyłem ) tylko trzeba je osobno kliknąć dla powiększenia :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1463306-post85.html

Zobacz też ten filmik z goniącymi mrówkami :

http://uploadfile.pl/pokaz/1451197---cdkv.html

Z tamtego tematu wynotowałem następujące zastrzeżenia :

''na poprzedniuku ten obraz byl gładszy... Tu jest poszarpany przez tą ziarnistosc i piksele''

''Porównanie: zdjęcie z 40"h6400 Samsunga oraz 55"pus7303 obydwa z bliska i taka degradacja obrazu na niekorzyść Philipsa. Czy to jest spowodowane jakością sygnału czy też brakiem odpowiedniego skalowania obrazu'' 

''niewiem czy to zalezy od "kontrastu dynamicznego" czy od "ostrosci" ( ale jak dam wieksza to znowu takie "mrowki" kolorowe chodza po ekranie ze masakra, a redukcja szumow na maksymalny)''

 Ci użytkownicy porównywali tego Philipsa do Panasonica tx-40AS640 i Samsunga h6400

EDIT:

Oczywiście jak będę miał tylko okazję to sam zweryfikuję jak to w rzeczywistości wygląda.

Edited by mmpeg-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na górnym zdjęciu widać, że zdjęcie robione jest bardziej na wprost i z większej odległości, niż na dolnym. Absolutnie nie neguje odczuć użytkownika jednego i drugiego TV, chociaż do tak przedstawionego materiału można mieć dużo zastrzeżeń. Zdjęcia są przede wszystkim mocno skompresowane, co może zakłamywać rzeczywiste różnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy test skalowania, upłynniaczy itp między Philips PUS 7303 (50Hz VA) vs Philips PFH6550 (120Hz VA)  vs Samsung MU6642 (50Hz VA) :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1480124-post433.html  

 

Jeszcze najnowszy post z wrażeniami odnośnie skalowania w PUS 7303 :

''w FHD nie jest już tak super i widać trochę ''ziarno'' podejrzewam, że to przez upscaling.''

http://www.hdtv.com.pl/forum/1480105-post431.html

Poniżej jest wątek z cytatami z Niemieckiego forum, odnośnie uwag użytkowników odnośnie artefaktów skalowania w serii PUS 7303 :

http://www.audiostereo.pl/philips-to-nie-philips_126573.html/page__view__findpost__p__4392745

EDIT:

Tak że przydałby się test tej serii w celu wyjaśnienia czy faktycznie jest problem ze skalowaniem w tej serii.

Edited by mmpeg-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny przykład fatalnego potraktowania klienta przez serwis Philipsa :

''po roku pojawił się kurz, TV w serwisie 2 tygodnie, wrócił z odmową naprawy + rysami na obudowie i odstającą u góry obudową, a wieczorem jak się okazało to jeszcze z zepsutym przez serwis ambilightem. Ponownie złożyłem reklamacje ale zakładam że nie będzie łatwo.''

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/1480098-post15.html

 

EDIT:

Odpowiedź firmy Philips :

''Philips za bardzo nie przejął się sposobem załatwienia przez serwis mojej reklamacji (czyli uszkodzenia zamiast naprawy). Odpisali mi że mam sam we własnym zakresie sprawę załatwić w serwisie.''

http://www.hdtv.com.pl/forum/1480149-post18.html

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Włoski test Philips 43''  i 50'' PUS 7303 :

https://www.altroconsumo.it/hi-tech/televisori/test/guida-all-acquisto-del-televisore/philips-43pus7303-12/27776_49964

 

Jakość obrazu :

Kąty widzenia są bardzo wąskie, ale przynajmniej ekran nadmiernie nie odbija światła . Jakość obrazu jest naprawdę flustrująca. Również, poprzez zmiany ustawień nie uzyskasz poprawy. Obraz jest dość dobrze zdefiniowany, ale z nadmiernie przerysowanymi konturami.

Kontrast jest zadowalający. Podczas gdy z naziemnej tv można uzyskać niezłe rezultaty ,to już nie można tego samego powiedzieć, o obrazie w wysokiej rozdzielczości. Jakość obrazu wideo w rozdzielczości 4K-to akurat jest już do przyjęcia. Dźwięk jest nasycony i przyjemny.

Pozostałe aspekty :

Zużycie energii jest zadowalające:: Po skalibrowaniu telewizora, w celu uzyskania jak najlepszej jakości obrazu, pobór mocy wynosi 67W. Ta cyfra jest nie daleko od wartości która pozwala mu być w klasie A. Interfejs użytkownika nie jest zbyt skomplikowany, a uwidacznia się to, nawet podczas korzystania z funkcji Smart TV. E „umożliwia również nagrywanie programów telewizyjnych na pamięć USB, ale proces ten jest nieco” skomplikowany; odtwarzanie zdjęć, filmów lub muzyki z zewnętrznych lub wspólnych wspomnień z sieci lokalnej jest natychmiastowe. Ekran jest również w stanie wyświetlić, obrazy o wysokim zakresie dynamiki (HDRi) dla lepszego przedstawienia światła i cienia. Jest wsparcie dla technologii Google Cast do bezprzewodowego odbioru obrazów i filmów.

Ocena eksperta :


Telewizor Ultra HD, 43”, ma rozczarowującą wydajność pomimo sporej liczby funkcji.

Choć jego jakość obrazu jest słaba, to już dźwięk jest co najmniej dobry.

Zalety :

>Dobra jakość dźwięku.

>Szeroki wybór portów i wejść 

>Bardzo dobra płynność w scenach w ruchu

Wady:

>Niezadowalająca jakość obrazu.

>Bardzo wąskie kąty widzenia.

Wynik testu : 48 NISKA JAKOŚĆ

Uzyskana ocena w różnych testach jest ogólnie niska.


Jeszcze fragment z recenzji wersji o rozmiarze 50''

https://www.altroconsumo.it/hi-tech/televisori/test/guida-all-acquisto-del-televisore/philips-50pus7303-12/27776_51189

''Kontrast jest niski. Zarówno w testach wysokiej rozdzielczości, jak iw przypadku naziemnej telewizji cyfrowej, ekran nie osiągnął wystarczającej wydajności. Jakość obrazu w filmach 4K jest akceptowalna. W dźwięku brakuje grubości, szczególnie na basie.''

e169551ddc70a.jpg

2beb0cbe151eb.jpg
 

 

 


 

 

EDIT:

W razie czego jakby ktoś lepiej to potrafił przetłumaczyć, to nie do końca jestem pewny czy dobrze przetłumaczyłem zdanie :

Mentre con il digitale terrestre si raggiungono risultati discreti, lo stesso non si può dire dell'alta risoluzione. La qualità dell'immagine con filmati in 4K è appena accettabile. L'audio è ricco di sonorità e gradevole.

Jako :

''Podczas gdy z naziemnej tv można uzyskać niezłe rezultaty ,to już nie można tego samego powiedzieć, o obrazie w wysokiej rozdzielczości.''

Chodzi mi konkretnie o to słowo :

risultati discreti _> niezłe rezultaty, czy też może słabe ?

Edited by mmpeg-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak dobrze to przetłumaczyłem, jeszcze wrzucam test niższej ale bardziej udanej serii PHILIPS 43PUS6503 i PHILIPS 55PUS6503


PHILIPS 43PUS6503

https://www.altroconsumo.it/hi-tech/televisori/test/guida-all-acquisto-del-televisore/philips-43pus6503-12/27776_51208

Kąty widzenia są bardzo wąskie, ale przynajmniej ekran nadmiernie nie odbija światła . Jakość obrazu jest dobra. Ale należy wprowadzić własne ustawienia, bo z tych fabrycznych otrzymamy gorsze rezultaty. Obraz jest bardzo ostry i dobrze zdefiniowany.Kolory odtwarzane są wiernie. Zarówno w testach wysokiej rozdzielczości, jak i w cyfrowych kanałch naziemnych , ekran pokazał dobre wyniki. Jakość obrazu na materiale 4k jest dobra. W dźwięku brakuje grubości, szczególnie na basie.

Opinia eksperta :


Telewizor Ultra-wysokiej rozdzielczości, z ekranem LCD o przekątnej 43", o przyzwoitej wydajności i z dobrą ilość funkcji. Zarówno jakość obrazu jak i  dźwięku osiągają wysoki poziom.
 

Zalety

>Bardzo dobra płynność w scenach w ruchu

Wady

Bardzo wąskie kąty widzenia.

Wynik testu 55 punktów ŚREDNIA JAKOŚĆ

Ocena uzyskana w różnych testach jest zasadniczo dobra

------------------------------------------------------------------------------

 

PHILIPS 55PUS6503


https://www.altroconsumo.it/hi-tech/televisori/test/guida-all-acquisto-del-televisore/philips-55pus6503/27776_50685


Opinia eksperta :

Telewizor Ultra-HD z 55-calowym ekranem LCD, oferuje tylko przeciętna wydajność pomimo sporej ilości funkcji, zarówno jakość obrazu, jak i dźwięk osiągają wysoki poziom.

 

Jakość obrazu :

Kąty widzenia są zaledwie akceptowalne, ale przynajmniej odbicia na ekranie nigdy nie są nadmierne. Jakość obrazu jest w porządku; Jednak należy samemu pozmieniać ustawienia, aby uzyskać akceptowalne wyniki. Obraz jest wystarczająco zdefiniowany, ale ostrość jest niewystarczająca . Kolory są reprodukowane dość wiernie. Zarówno w na testach wysokiej rozdzielczości, jak i na kanałach cyfrowych naziemnych , ekran pokazał dobre wyniki. Jakość obrazu w filmach 4K jest akceptowalna. W dźwięku brakuje grubości, szczególnie na basie

Zalety

>Bardzo dobra płynność w scenach w ruchu

Wady

>Ten telewizor nie ma jakichś szczególnych wad.


Wynik testu 53 punkty (średnia jakość), Ocena uzyskana w różnych testach jest zasadniczo w porządku.

 

 

 

EDIT:

Czyli wygląda na to że z tych serii Philipsa co są na VA, lepiej iść w tańszą serię 6 i dokupić boxa z androidem. Seria 7 jak widać ma problemy ze skalowaniem.

EDIT2

Opinie i fora też zdają się potwierdzać że nie ma narzekania w serii 6 odnośnie problemów ze skalowaniem, w przeciwieństwie do serii 7.

tj serii 7.3

Edited by mmpeg-4
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to Kiki i inne sklepy mają teraz konkurencję, bo pojawił się sklep który sprzedaje taniej wyższy model z dodatkowym soundbarem i droższą podstawą i być może jeszcze jakimiś szczegółami technicznymi : :

49'' PUS8503 3565 zł

https://www.ceneo.pl/67032461

49'' PUS8303 3599 zł

https://www.ceneo.pl/62508841

Edited by mmpeg-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...