Skocz do zawartości
  • 0
Evan

Philips 49PUS7502 - nie zapamiętuje ustawień dźwięku

Pytanie

Witam,

Posiadam telewizor Philips 49PUS7502 i mam z nim jeden problem. Przy pierwszym uruchomieniu, wszyscy domownicy zgodnie przyznali, że dźwięk jest "jak z beczki". Okazało się, że problem leżał w ustawieniach dźwięku, a konkretnie w opcji o nazwie "Umieszczenie telewizora" - trzeba było zaznaczyć "Na podstawie telewizora" zamiast "Na ścianie". (tak, u mnie TV stoi na podstawce, nie wisi na ścianie) No i to było lekarstwo na całe zło. Dźwięk jest po prostu świetny w tym trybie, lecz... i tu dochodzimy do kłopotu - gdy wyłączę telewizor i włączę go ponownie po kilku minutach, to akurat to ustawienie się resetuje i znów mam głos z beczki. Dlaczego tak się dzieje? Co dziwniejsze - gdy dotrę w ustawieniach do tej opcji, to jest zaznaczona ta właściwa (ma szarą obwódkę), a mimo to odtwarza dźwięk jakby była ustawiona "Na ścianie". No i muszę kliknąć OK najeżdżając "Na podstawie telewizora".

Wszystkie inne ustawienia czy to obrazu, czy to dźwięku, czy to Ambilight są zapamiętywane, tylko ta jedna nie... O co chodzi?

Próbowałem też zmienić tryb dźwięku z oryginalnego na osobisty, ale to też nic nie dało, i po kilku minutowym wyłączeniu wspomniane ustawienie się resetuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

po kolei :

 1. reset do fabrycznych ustawień

nie ma efektu? problem nadal ?

2. aktualizacja oprogramowania w tv

nie ma efektu? problem nadal ?

3. Pobierz firmware ze strony producenta i flashuj z pendriva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po długim czasie pozwolę sobie odkopać temat, bo przyznam, że sam o nim zapomniałem.

Wracając do powyższych zaleceń: reset ustawień i aktualizacja z pendrive niestety nie pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...