Skocz do zawartości
Tofikmax

Rec.709 vs BT 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się ma nowe odwzorowanie kolorów BT 2020 do Rec. 709 i odwrotnie ? Który jest bardziej naturalny ?

Czy projektory DLP 4K z HDR i Rec. 709 są do bani ? :) 

Słyszałem opinię , że HDR , to jest dopiero skok w jakości projekcji , a teraz słyszę , że nie 4K  , nie HDR , a właśnie BT 2020 jest przełomem.  Jak to jest z tym przy wyborze projektora ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UHD = rozdzielczosc 4K + HDR + DCI /Rec2020 (czyli tzw szeroka paleta barw = wide color gamut)

wszystko razem sklada sie na UHD

Rec.709 / SDR to jest to co było do tej pory, nie jest do bani, ale Rec 2020 gwarantuje wiecej kolorow i obraz bardziej zblizony do tego co widzi oko ludzkie.

Jak szukac projektora wg mnie to takiego, ktory ma wszystkie ww cechy lacznie z dobrym pokryciem szerokiej palety barw.

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie , że 2020 jest podkolorowane i wygląda bardzo nienaturalnie :(  Może , to kwestia kalibracji .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat odnosnie palety barw. Wlasnie kupilem JVC x5900, posiadam tez nvide. I, z tego co widze,  na projektorze, jest ciagle rec2020, 10 bit z nvidy. Czy mozna to jakos zmienic, czasami przydalaby sie paleta barw rec709 dla odp. materialu. Mam tez starego samsunga dvd, ktory podaje rec 709 i na SD obraz jest bardziej nasycony.  Czy w JVC mozna zmienic palete, jesli nie, to w jakiem odtwarzaczu, konsoli, mozna ja samemu zmieniac?

Edytowane przez bubusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić paletę. REC.2020 powinna Ci sie automatycznie włączyc tylko przy włączonym HDR. Wybierz np. THX dla metriałów SDR lub 4K bez HDR, projektor przełączy się na REC.709. Ew. wybierz REC.709 ręcznie w odpowiednim menu.

Pozdro

Dnia 14.01.2018 o 12:26, Tofikmax napisał:

Mam wrażenie , że 2020 jest podkolorowane i wygląda bardzo nienaturalnie :(  Może , to kwestia kalibracji .

 

Jesli uzywasz REC.2020 dla materiału UHD z HDR i DCI to jest właśnie taki efekt.

Dnia 14.01.2018 o 11:23, szewi napisał:

UHD = rozdzielczosc 4K + HDR + DCI /Rec2020 (czyli tzw szeroka paleta barw = wide color gamut)

wszystko razem sklada sie na UHD

Rec.709 / SDR to jest to co było do tej pory, nie jest do bani, ale Rec 2020 gwarantuje wiecej kolorow i obraz bardziej zblizony do tego co widzi oko ludzkie.

Jak szukac projektora wg mnie to takiego, ktory ma wszystkie ww cechy lacznie z dobrym pokryciem szerokiej palety barw.

 

A są takie projektory 4K UHD które nie obsługują REC.2020 i REC.709? Nie sądzę. Jesli taki jest to nadaje się na złom.

Dnia 14.01.2018 o 09:19, Tofikmax napisał:

Jak się ma nowe odwzorowanie kolorów BT 2020 do Rec. 709 i odwrotnie ? Który jest bardziej naturalny ?

 

To chyba oczywiste. Materiał 1080i/p nagrywany jest z REC.709.

Materiał 4K UHD GDR DCI nagrywany jest z REC.2020.

Zdarzają sie materiały 4K nagrane w REC.709.

Mając na mysli materiał myślę o BD-UHD.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu projektora. Po prostu wybierz tryb THX i bedzie REC.709.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...