Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym tygodnia zostałem posiadaczem odtwarzacza z tytułu.Chciałbym zapytać czy bitrate odtwarzanej płyty musi być jakiś stały? Nie znam się na tym za bardzo jeszcze niestety. Taka Dunkierka na UHD lata sobie swobodnie między 30-60 mb/s. Podobnie inne płyty UHD. 

PS. Jeżeli temat nie w tym dziale to proszę admina o przensienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być, nie masz się czym martwić.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest różnica przy opcji 4k upscale: auto1 vs auto2 dla filmów Blu Ray? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego odtwarzacza, ale rozważam zakup.

Z instrukcji wynika, że auto 2 upskaluje zawsze do 4K jeśli odtwarzacz jest podpięty do urządzenia obsługującego 4K.

W trybie auto 1, jeśli jest podpięty do urządzenia Sony, potrafi zachować 2K dla materiału wideo, upskaluje do 4k dla pozostałych źródeł (Miracast, Net, photo). Ma to chyba tylko sens jeśli upskaler w ampli Sony albo TV Sony jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie . Przyszla aktualuzacja do Dolby Vision. Ze 2 tygodnie temu ,ale dopiero dzis odpalilem odtwarzacz i sie zainstalowala. Dolby Vision dziala - sprawdzone na Last jedi?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ że, odtwarzacz nie potrafi sam wykryć czy ma do czynienia z materiałem zapisanym w DV i trzeba tą opcje ręcznie włączyć w ustawieniach. Jeżeli później nie wyłączysz DV w ustawieniach to każdy materiał z płyt będzie w TV odbierany jako DV niezależnie czy jest to płyta BD czy UHD zapisana w trybie HDR tak więc mają jeszcze nad czym pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Telewizor pokazuje, ze otrzymuje DV chociaz jest tylko HDR. Nie sadze jednak, ze jest to jakis wielki problem bo jaki jest sygnal wyjsciowy z odtwarzacza ,mozna zobaczyc po nacisnieciu klawisza Display na pilocie.Inna sprawa, ze opcje DV trzeba aktywowac w ustawieniach ale tu tez nie widze problemu. Moze z biegiem czasu cos poprawia. Zobacz jednak, ze uaktualnienie i tak przyszlo 2 miesiace przed planowanym terminem. Umowmy sie, ze jest to taka Beta??..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2018 o 16:10, peyo111 napisał:

No i stalo sie . Przyszla aktualuzacja do Dolby Vision. Ze 2 tygodnie temu ,ale dopiero dzis odpalilem odtwarzacz i sie zainstalowala. Dolby Vision dziala - sprawdzone na Last jedi?.

Czy mógłbyś podać nr. aktualizacji?

Przepraszam! Już się ucieszyłem, a to chodzi o UBP-X700! Niestety, ja posiadam X800 a na temat DV w tym modelu Sony milczy i raczej chcąc korzystać z Dolby Vision trzeba zmienić odtwarzacz na Oppo lub CA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ,ale osiemsetka nie dostania DV? Wyzszy model ale sony potwierdzilo ze aktualizacji nie bedzie , czemu? Ktorz to wie.. Moze nie da rady.. albo po to by kupowac inne modele teraz i w przyszlosci .Sam chcialem kupic 800 tke bo lepiej wyglada,  solidniej ale sie powstrzymalem. W sumie 700ka tez daje rade, tylko czemu do jasne chole...y nie ma wyswietlacza?!??? Wszystko dzis takie budzetowe ...eh!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w Sony myślą że stosując tak bzdurną politykę zmuszą mnie do zakupu innego ich modelu odtwarzacza, to się bardzo zdziwią! Tego kastrata kupiłem zaledwie pół roku temu i wiem że jest to jedyny i ostatni produkt tej firmy jaki zakupiłem. Jak można tak traktować klientów, którzy zakupili dużo droższy model? X700 to raptem 990pln a X800 to już 1,5 koła! Może myślą że skuszę się na ich UBP-X1000 w cenie przewyższającej znakomity CA i zbliżony do Oppo? Na taki myk to mogą się nabrać jedynie ci, którzy uważają że jak samochód to tylko VW a elektronika to tylko Sony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jes to, ze nic z tym nie zrobisz bo sony nie publikowal ,ze bedzie aktualizacja do DV. I nie mozesz powiedziec ,ze towar nie zgodny z deklaracja producenta .Co innego z 700tka . Tutaj sony powiedzial, ze bedzie aktualizacja w lipcu . Przy kupnie mojego modelu pytalem sie sprzedawcy co bedzie jesli  nie dostane aktualizacji, ale nie byl w stanie mi odpowiedziec i na wszelki wypadek wykupilem dodatkowe ubezpieczenie na wypadek np spadniecia spezetu z polki pod telewizorem???.Fakt 10 procent wartosci sprzetu, ale po 5 ciu latach oddadza mi kase jesli nie bedzie zadnych reklamacji z mojej strony. Na szczescie przyszla aktualizacja wiec pewnie z szafki nie spadnie?.Rozumiem Twoje rozgoryczenie ale  na Dolby Vision swiat sie nie konczy . Zycze milego odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krisder napisał:

Na taki myk to mogą się nabrać jedynie ci, którzy uważają że jak samochód to tylko VW a elektronika to tylko Sony!

Kupując elektronikę trzeba zachować spokój, najlepiej nie brać na premierę. A co mają powiedzieć osoby co kupiły TV np za 10K pół roku przed wprowadzeniem HDR, 4K, - że zostały oszukane??. ŻART. Ja szukałem TV pół roku, teraz szukam odtwarzacza od stycznia- chyba wybiorę Panasonica UB 820.No niestety każdy zakup trzeba przemyśleć. 

Edytowane przez gangi007
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, gangi007 napisał:

Kupując elektronikę trzeba zachować spokój, najlepiej nie brać na premierę. A co mają powiedzieć osoby co kupiły TV np za 10K pół roku przed wprowadzeniem HDR, 4K, - że zostały oszukane??. ŻART. Ja szukałem TV pół roku, teraz szukam odtwarzacza od stycznia- chyba wybiorę Panasonica UB 820.No niestety każdy zakup trzeba przemyśleć. 

Przyznaję że odtwarzacz zakupiłem trochę na wariata razem z ampli Onkyo RZ820 i zaraz po zakupie tv LG OLED C7. Chciałem mieć wszystko kompatybilne z 4K UHD i nowymi systemami dźwięku. Niestety do dnia dzisiejszego nie wiedzieć dlaczego ani Onkyo, Denon czy Yamaha nie mają w ofercie odtwarzaczy w pełni przystosowanymi do nowych formatów. Być może czekają na rozwój wypadków gdyż na razie płyt 4K nie ma zbyt dużo a koncertowych wydań, które ja preferuję jest dostępnych aż........ 1 tytuł! Płyt z DV mam też aż jedną dlatego ten odtwarzacz jeszcze u mnie pobędzie do czasu gdy może pojawi się jakiś nowy Onkyo z 4K UHD, HDR+, HDR10, Dolby Vision, Dolby Atmos, DTS-X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy UBP-X700 jest tak samo ciut ''ułomny'' jak X800, pod względem info w trakcie odtwarzania filmu.

Tz. W trakcie oglądania filmu na X800 na Blu-ray który ma zapisaną ścieżkę w DOLBY ATMOS / lub DTS:X odtwarzacz po naciśnięciu przycisku na pilocie DISPLAY nie wypluwa INFO o takim procesie, że film jest puszczony w takim Audio. Ponoć problem jest dość znany(...)

Pytam, bo w jakimś teście o tym recenzujący wspomniał. Prawda to?

 

Ps. Nie wiem co się stało z tym portalem, ale na głównej pełno chłamu o jakiś grach. Brakuje takich informacji jak: ------> http://filmozercy.com/wpis/pioneer-zapowiada-swoj-pierwszy-odtwarzacz-ultra-hd

i ma wyświetlacz :lol:

 

Mam takie przeczucie że po odejściu Oppo z gry BR. Będzie się teraz więcej działo u konkurencji.

Pioneer przeczekał, obczaił rynek i teraz dopiero atakują. Ciekawe czy do gry wejdzie: ONKYO > DENON > MARANTZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie, 700 tez nie pokazuje.Telewizor pokazujeD Atmos, wzmacniacz pokazuje D Atmos a odtwarzacz pokazuje np DTS HD MA 7.1.  No coz, pewnie nie mozna miec wszystkiego na raz, chociaz to akurat wydaje mi sie najmniej istotne..

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy X700. Czy wam również podczas odtwarzania filmów z urządzenia USB lub nagranych na płytę odtwarzacz zawiesza się na końcu pliku?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę uściślić, że prawdopodobnie chodzi o filmy z dołączonymi napisami (format txt), wczoraj testowo wrzuciłem też kilka demek hdr i z tymi plikami nie było problemy, nie licząc tego że wszystkie były odtwarzane jako DV mimo iż w większości były to HDR10. Może ktoś się orientuje czy ma to jakiś wpływ na jakość odtwarzanych plików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, mam pytanko, można  wgrać  nowe aplikacje  na tego bluraya? Chciałem na przykład tidala i cda  i przeglądarkę  Google, wczoraj próbowałem  wgrać na pendrive ale bluray nic nie widział hmmm i jakby co to skąd te aplikacje wziąć  do wgrania? Bo jest aplikacja na Windows i inne, to która niby by była? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam pytanie do posiadaczy X 700 czy z USB odtwarzacz obsługuje Dolby Atmos, u mnie z płyty Blue ray atmos jest a z USB komunikat "nie obsługiwany format audio".

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy mój player 4k zacina filmy i zostawia taki ślad na płytach... Myślałem, że może coś nie teges z laserem i zaczął wypalać, ale o dziwo przejechanie miękka szmatką całkowicie tą niby rysę usuwa... Pytam tutaj, bo player już po gwarancji...

 

 

20201104_113909.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...