Skocz do zawartości
agent

Oficjalny Dekoder philipsa dla cyfry HD

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poinformować,że jest już dostepna aktualizacja oprogramowania dla tunera Philipsa HD.Po instalacji działa już stabilniej,ale nadal nie działa np.regulacja
głośności po HDMI...ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche to trwało,ale tuner sobie zafunduje w maju jak mi się umowa skończy może coś zaproponują ciekawego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kgb102' post='35523' date='19.01.2007, 13:24 ']A jaką macie wersję softu na dekoderze?

Gerard[/quote]

U mnie jest [font="Arial Black"][size=3][color="#FF0000"]52[/color][/size][/font].
A tak przy okazji: jak wyłączam dekoder to zaczyna mi się świecić żłóta dioda, potem na wyświetlaczu pojawia się jakiś napis i dopiero potem dekoder się wyłącza. Czy u Was jest podobnie?

kslawin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[size=4]Jest już wersja oprogramowania [color="#FF0000"]"53"[/color].[/size] Edytowane przez Gizmord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gizmord' post='36236' date='24.01.2007, 18:49 '][size=4]Jest już wersja oprogramowania [color="#FF0000"]"53"[/color].[/size][/quote]
Witam moze ktos wie co poprawił nowy sofcik bo głos dalej kuleje....dajcie znać jak juz ktoś wie co poprawili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='achim61' post='36256' date='24.01.2007, 20:54 ']Czy aby jest napewno nowy soft bo mi nic nie aktualizuje!!!
Info operatora brak!!![/quote]
wersja oprogramowania 53 dzisiaj pobrałem koło 18tej ale nie wiem co się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='patisor' post='36252' date='24.01.2007, 18:14 ']Witam moze ktos wie co poprawił nowy sofcik bo głos dalej kuleje....dajcie znać jak juz ktoś wie co poprawili :)[/quote]

Jak dla mnie to na 100% kanał 845 czyli AstraHD nareszcie z powrotem jest ok. (po wcześniejszej aktualizacji softu były slajdy a teraz nareszcie można popatrzeć na HD) i tak na mój gust wydaje mi się, że poprawił się obraz na HDMI. Mam Samsunga i generalnie kanały SD tak jakby trochę lepsze - płynniejsze, ostrzejsze z mniejszym smużeniem. Niestety tego nie można porównać i kto wie czy to soft, inne zmiany czy np. "wzrok w dniu dzisiejszym lepszy bo oczy mniej zmęczone" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
archie kanał promo Astra HD już wczoraj działał poprawnie, a ja mam cały czas soft wersja 52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie dziś wymieniłem starego mediasata na Philipsa HD i muszę z pewną dozą irytacji powiedzieć, że obraz mam gorszy, niżeli na starym sprzęcie... Po za tym, przy przełączaniu kanałów nieraz obraz i dźwięk jakby "się przycinał" na chwilę...
No i ten dziwny pasek na kanałach TVN-u!
Można to jakoś poprawić...?
Mam podłączony dekoder przez HDMI do Lcd...
Czy też, mam cierpliwie czekać na kolejną- może udaną poprawkę oprogramowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha przypomnialem sobie - po wejsciu w program w zaden sposob nie idzie z niego wyjsc - czy u was tez jest to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WItam ..no i dzisiaj nabylem ten dekoder mimo mnostwa zlych opini, opisze podlaczenie i wrazenia ...:
moj tv to philips 37pf5320.
tuner:
oprogramowanie: 53
poziom sygnalu: 4,3 (na zielono)
1.wizja:kabel dvi->hdmi i tutaj:
-tvp1 - zaskakujaco dobry sygnal
-wszystkie tvn'y maja niebieski psaek po lewej stronie ekranu szerokosc ok.7-8 mm ..starsznie denerwujace..gdzie powod
-zoneclub (kanal47) na gorze ekranu widoczny pasek z przekalmaniami o szerokosci ok.1cm (...troche denerwuje)
-nic sie nie wiesza nie przeskakuje
-jakosc obrazu napewno lepsza niz na starym tunerze philipsa ... lecial mecz w hd ...nie powala na kolana ...ale oglada sie przyjemnie (szka ze w trybie cyfrowym nie mozna z telewizora zmieniac ustawien obrazu, mam philipsa i superszeroki bylby fajny bardzo)
-animal planet i discovery cieniutki czarnobialy pasekod lewej do polowy ekranu)
-mtv - zielony pasek po lewej stronie taki jak na tvn'ach
-na trace tv - tez pasek na gorze ekranu z przeklamaniami ...troszke mrugajacy(ciezko opisac)
-rtl102,5 - kolorowy pasek na dole ekranu w kolorach teczy( bialy zolty niebieski zielony fioletowy czerwony niebieski) o szerokosci 7-8 milimetrow)
-cnn tez pasek u gory czrnobialy ...

2.dzwiek: spdif(tuner)->coaxial (amplituner yamaha):
-dzwiek wszedzie wporzadku, ale w amplitunezre mam ustawienie dzwieku direct stereo(przepuszcza oryginalny dzwiek ze zrodla i tutaj na tvn'ie jest buczenie a na reszcie wporzadku, po zmianie na 2ch lub 6ch stereo jest wporzadku.
-ustawienie dolby digital to co wyprobowalem gra centralny(test na king kongu)
- jakosc sygnalu na muzycznych( mtv, viva trace tv, vh1) zdecydowanie lepsza niz na reszcie


To tak na sam poczatek ...
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...wlasnie ogladam film inni na TVN ..jakosc wizja ...jak dla mnie suuuuper !!!!!
a do tego dzwiek na amplitunerze sam przelaaczyl sie na dolby ...graja w tym trybie wszytskie glosniki ....dzwiek porazajacy ...
pomimo malej ilosci tego typu efektow ....
tylko ten niebieski pasek po lewej ....shit
a lux tv dzwiek tez jest tylko p ozmianie na francuski ... mozna by tak na stale zostawic ...
ale z francuskim niestety np eurosport jest niemy ....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[size=3]Czy ktoś zna tajemnicę niebieskiego paska w programach TVN?
Może przyczyną jest jakość kabla HDMI?
Czy u kogoś, kto jest podłączony przez HDMI, to zjawisko nie występuje?[/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gizmord' post='36772' date='28.01.2007, 14:31 '][size=3]Czy ktoś zna tajemnicę niebieskiego paska w programach TVN?
Może przyczyną jest jakość kabla HDMI?
Czy u kogoś, kto jest podłączony przez HDMI, to zjawisko nie występuje?[/size][/quote]
Uważam że to wina softu i problem leży po stronie Cyfry+ tak jak z głosem na TVN.Kabel do połączenia przez HDMI nie ma tu nic do tego.Szary wilk pisał ze nowy soft bedzie po 01 luty 2007 do pobrania z satelity mam nadzieję że uwzglednią równiez inne poprawki a nie tylko dzwięk.Póki co trzeba poczekac bo nic nie wymyślisz.Jedyne wyjscie zmienic ustawienia na szeroki obraz dla tv panoramicznych.Pozdro
Patisor ;)

ps u mnie tez jest taki pasek dla obrazu 4:3 dla tvn stacji

Edytowane przez patisor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='patisor' post='36778' date='28.01.2007, 13:44 ']Uważam że to wina softu i problem leży po stronie Cyfry+ tak jak z głosem na TVN.Kabel do połączenia przez HDMI nie ma tu nic do tego.Szary wilk pisał ze nowy soft bedzie po 01 luty 2007 do pobrania z satelity mam nadzieję że uwzglednią równiez inne poprawki a nie tylko dzwięk.Póki co trzeba poczekac bo nic nie wymyślisz.Jedyne wyjscie zmienic ustawienia na szeroki obraz dla tv panoramicznych.Pozdro
Patisor ;)

ps u mnie tez jest taki pasek dla obrazu 4:3 dla tvn stacji[/quote]
Witam,to nie jest wina Cyfry ani ich dekodera,gdyż ja oglądam TVN-y na PC przez karte DVB-S2 i też mam ten niebieski pasek po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='achim61' post='36802' date='28.01.2007, 18:05 ']Panowie ja mam soft 52 oglądając po RGB czy też HDMI nie mam żadnego paska na TVN-ach[/quote]
nie masz paska po lewej stronie na TVN ach przy obrazie 4:3??????????
Na Nce dla porównania jest wszystko dobrze teraz to juz nie wiem co jest grane Edytowane przez patisor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, gdzie tu przyczyna...?
Jeśli ten zapowiadany nieoficjalnie nowy soft (na początku lutego), nie zmieni tego, to powiem skromnie, że mnie trafii... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...