Skocz do zawartości
Gmeru

CES 2018: Sony ogłasza nowe telewizory OLED i LCD 4K HDR na 2018 rok!

Rekomendowane odpowiedzi

UP!

Od pracowników sonycenter z Wrocławia, którzy przeprowadzili test panelu 49 calowego xf8596 "paluchem" dostałem info że to na bank matryca VA. Na wystawie mieli też 55" i tam na bank IPS jest.

I sorry za wprowadzenie w błąd, media markt nie ma tego tv w promocji.

Nie użyłem opcji edytuj bo nie widzieć czemu zniknęła ona i na moim smartfonie jak i laptopie przy wcześniejszym poście.

Edytowane przez kimimaro09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kimimaro09 napisał:

UP!

Od pracowników sonycenter z Wrocławia, którzy przeprowadzili test panelu 49 calowego xf8596 "paluchem" dostałem info że to na bank matryca VA. Na wystawie mieli też 55" i tam na bank IPS jest.

I sorry za wprowadzenie w błąd, media markt nie ma tego tv w promocji.

Nie użyłem opcji edytuj bo nie widzieć czemu zniknęła ona i na moim smartfonie jak i laptopie przy wcześniejszym poście.

No przecież że ;) na moim zdjęciu kształt subpixela jest identyczny jak w modelu XF9005. Moim zdaniem identyczna matryca tylko podświetlenie krawędziowe i słabsze niż 9005

kształt subpixela w XF9005 tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze rabaty na Sony Centre po miesiącu od premiery:
 
49XF8596 / 4399,00 - 400,00 = 3999,00 zł
55XF8505 / 5199,00 - 500,00 = 4699,00 zł
 
55XF9005 / 6499,00 - 600,00 = 5899,00 zł
65XF9005 / 9999,00 - 900,00 = 9099,00 zł
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jakie wyniki HDR będą po za planszą testową. Mam nadzieję, że test na rtings.com faktycznie pojawi się już w piątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek (lub w sobotę jak kurier nie zdąży) będę miał 49XF8596. Zrobię bardzo dokładne (ze statywu) zdjęcie pixela oraz podzielę się wrażeniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten OLED był w rozmiarze 43 lub 49 brałbym nie zważając na cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zyga000 napisał:

Oledow poniżej 55 chyba się nie robi.

Wiem, to taka dziwna polityka firm że niby większy znaczy lepszy i bardziej eksluzywny. Przecież duże panele mają większy pixel i przez to mniej ostry obraz. Jeśli by  porównywać bardzo dobrej jakości film 4K na ekranie 43 cali z np 55 to na którym z nich obraz byłby ostrzejszy ? 55 i więcej cali to taki zoom cyfrowy nic po za tym. Ja wolę oglądać z bliska , mam wtedy wrażenie ze siedzę w kinie. Ponadto taki TV może służyć jako monitor. Na karcie graficznej (nawet intelowskiej) można sobie ustawić dowolną rozdzielczość ja np używam 3000x1500. Na TV obraz centruje się na środku ekranu z zachowaniem skalowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baris napisał:

Jeśli by  porównywać bardzo dobrej jakości film 4K na ekranie 43 cali z np 55 to na którym z nich obraz byłby ostrzejszy ? 55 i więcej cali to taki zoom cyfrowy nic po za tym. Ja wolę oglądać z bliska , mam wtedy wrażenie ze siedzę w kinie.

43'' i wrażenie jak w kinie.NO NO takiej głupoty na tym forum dawno nie czytałem.Sam posiadam A1 65'' i oglądam z 2,30m i to jest efekt WOW.Cieszę się że mam tak blisko do TV,bo 75'' Oled =dobre auto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, baris napisał:

Przecież duże panele mają większy pixel i przez to mniej ostry obraz

Tak, ale tylko przy kiepskim sygnale.

15 godzin temu, baris napisał:

Jeśli by  porównywać bardzo dobrej jakości film 4K na ekranie 43 cali z np 55 to na którym z nich obraz byłby ostrzejszy ? 55 i więcej cali to taki zoom cyfrowy nic po za tym.

Wmawiasz to sobie. Film w jakości 4k będzie wyglądał tak samo ostro i dobrze na tv 65 cali jak i na 43. 

16 godzin temu, baris napisał:

Ja wolę oglądać z bliska , mam wtedy wrażenie ze siedzę w kinie.

To może postaw sobie smartfona na nos? Zaoszczędzisz na biletach do kina, bo idąc twoim tokiem rozumowania to zapewni genialny efekt wizualny i każde kino będzie mogło się schowac.

16 godzin temu, baris napisał:

Ponadto taki TV może służyć jako monitor.

Oled nie może służyć jako monitor ze względu na wypalenia.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Poniżej dokładne zdjęcie pixela modelu 49XF8596

49XF8596.jpg

Nie spodziewałem się że model ten będzie miał opcję "łagodna gradacja" (eliminacja bandingu) do tej pory myślałem że ma ją tylko seria 90 i wyżej.

Ponadto czerń wpada w lekki odcień zieleni ale na szczecie widać to tylko wieczorem. Podobny efekt widziałem kiedyś na monitorze VA Eizo. Biel za to lepsza jest na IPS

Brak efektu IPS glow to po prostu kosmos, inna jakość !. 

 

 

Edytowane przez baris
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pixele są dokładnie takie same jak w matrycach serii XF90, można tą fotkę porównać z recenzji na tym portalu.

EDIT:

Dlatego do modelu 49'' nie wklepujcie ustawień kalibracyjnych z portalu rtings, bo recenzowany tam model ma inną matrycę (IPS) i nie ma takiej możliwości żeby ustawienia pasowały do matrycy VA.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmpeg-4;

Napisz coś na forum AUDIO-STEREO pod nikiem  Krak-On.

Czy to jest jakiś problem zrobienia w sklepie fotki matryc SONY TV na poziomie widocznych pixeli ?  No i gdzie jest ten Twój słynny model 43" VA 120 Hz ? Ciągle nie widać oferty w Europie.    Czekamy na ofertę bo to ciekawy TV.

Dziś widziałem 55XF85xx w akcji. To bardzo przeciętny ekran. Szału nie ma. Po MOSKVA 2018 cena spadnie do 3 100 pln za 55"..

 

Tyle fotek z matryc.

Ktoś może po prostu napisać kto to wyprodukował matryce IPS dla f-my Foxconn z Tajwanu dla SONY.  A kto to produkuje matryce VA dla Foxconn wstawiane w TV SONY ?

Czy to jakaś tajemna wiedza ? Chyba nie za bardzo. Polecam zawodowy serwis   https://www.displayspecifications.com/en

Czasem muszą czekać na dane. Np. słynna seria SONY FX 43".  Brak danych bo brak dostawcy w/w paneli.

Zaważam brak możliwości edycji.

Ciekawa sytuacja: dla wybranych nie ma możliwości edycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 49XF8596 ma na 100% matrycę VA ? Jest już gdzieś jakiś test ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dziś matryce "palcem" i wygląda na to, że model KD49XF8596 ma matryce VA ale nie reaguje na delikatne muśnięcie tylko troszkę trzeba przydusić. Poziom kontrastu na moje oko jest słaby, albo mam za duże wymagania.

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie dalej brak testów a promocja kończy się jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.04.2018 o 19:09, mmpeg-4 napisał:

Te pixele są dokładnie takie same jak w matrycach serii XF90

Ale to co bym chciał dodać, to to że dla efektów HDR różnica między XF90 a serią XF75 jest kolosalna, bo modele krawędziowe bez stref w jasnych momentach zwiększają jasność na całym obrazie a w ciemnych zmniejszają jasność na całym obrazie, czyli można z całą pewnością powiedzieć że tak na prawdę profanują cały obraz, jedynie w takich scenach gdzie są wybuchy na cały ekran, można powiedzieć że mocne rozjaśnienie całego ekranu może dać bardziej naturalistyczne efekty. 

W takich telewizorach oznaczenie HDR oznacza nic więcej jak tylko to że są w stanie odtworzyć filmy zakodowane w HDR ale nie są w stanie odtworzyć efektów HDR zgodnie z ideą tego systemu, która polega na tym że na ekranie w bardzo wielu miejscach (punktowo) równocześnie i w bardzo różnorodnych natężeniach obraz jest ściemniany i rozjaśniany.

Podam konkretny przykład sceny żeby wytłumaczyć to bardziej obrazowo, np w nocy płynie statek, i na oryginalnej scenie na dole burty jest niemal całkowita ciemność a na górze świeci mocny bardzo reflektor a w oknach statku z mniejszą mocą widać świecenie światła w oknach a do tego statek jest przystrojony święcącymi ozdobami o różnorodnej mocy światła a do tego dość mocne światło na wodzie odbija się na całkowicie ciemnej wodzie, i teraz tak zwykły tv z podświetlaniem krawędziowym bez stref (z oznaczeniem że gra HDR)  na takiej scenie zwiększy moc jasności równomiernie na całym ekranie żeby ten mocny reflektor mógł razić po oczach (czyli zwiększa jasność całego ekranu do poziomu najmocniejszego punktu w scenie) a w takim przypadku chyba można sobie wyobrazić że z całej sceny zrobi się tzw mleko. Podobnie będzie np w scenach gdzie z pewnej odległości widać sztuczne ognie, tj cała panorama miasta będzie prześwietlona żeby tv mógł z odpowiednią mocą oddać moc natężenia światła tych sztucznych ogni.

A w telewizorach ze strefami ta scenka z okrętem będzie już wyglądała tak że, tam gdzie świeci ten bardzo mocny reflektor, to strefa bardzo mocno zwiększy moc świecenia światła, a tam gdzie są całkowicie ciemne miejsca przy burtach, to inne strefy bardzo mocno zmniejszą natężenie światła, i w tych miejscach będzie bardzo ciemno, dalej idąc, w oknach okrętu gdzie natężenie jest średnie to i strefy dadzą średnie natężenie światła,  tak samo jeżeli większe odbicia światła na wodzie będą mieć zróżnicowaną moc odbitego światła, to i jak jest odpowiednio dużo stref to tak samo te strefy odpowiednio zestopniują w tych punktach poziomy mocy światła.

A w OLED gdzie są miliony stref to już można nawet stopniować natężenia rozjaśniania i ściemniania  nie tylko dla takich średnio małych punktów ale już nawet  dla super małych punkcików .

Podsumowując :

>HDR (na mocno jasnych efektach) na krawędziaku jednorodnie zwiększa i ściemnia jasność całym ekranem na całym obrazie, co oczywiście jest kompletną deformacją w odniesieniu oryginalnych scen, czyli ogólnie mówiąc przynosi więcej szkód niż korzyści. Jeszcze jest wersja pośrednia z pionowymi strefami ale efekt tego jest dyskusyjny.

>HDR na tv LCD z podświetlaniem z oddzielnymi strefami (a im ich więcej to tym dokładniej), oddaje ogólny charakter scen w HDR gdzie tam gdzie czarne jest tam gdzie w oryginalnej scenie było czarne a tam gdzie były większe jasne punkty to są one mniej więcej prawidłowo zestopniowane w oddaniu swojej mocy światła. I dopiero w tym przypadku możemy mówić a realnym wejściu w świat HDR, co prawda na średnim poziomie ale to już oddaje ogólne założenia tej technologii.

>HDR na OLED (oddaje bardzo szczegółowo i precyzyjnie charakter scen w HDR) , no cóż HDR dopiero jest się w stanie w pełni się rozwinąć na tego rodzaju technologiach gdzie każdy pixel jest oddzielną strefą dla ściemniania i rozjaśniania światła, czyli inaczej mówiąc dopiero w tym przypadku rozdzielczość podświetlania i ściemniania światła dla każdego pixela jest równa (a przynajmniej ma taką teoretyczną możliwość) rozdzielczości pixeli tworzących obraz.

Jedyną wadą OLED jest nieco wcześniejsze wygaszanie w najbardziej szarych scenach i nieco mniejsza max moc światła od LED.

 

 

 

 

 

 

 

 

22 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

Ale to co bym chciał dodać, to to że dla efektów HDR różnica między XF90 a serią XF75

Miało być między XF90 a serią XF85

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka tv tylko do materiałów HD, to nieporównywalnie lepszy jest OLED LG 55EG9A7V teraz chodzą po około 4100 zł. A rzeczywiste efekty HDR (na dobrym średnim poziomie dokładności ) są dostępne dopiero od modelu XF90, bo krawędziaki rozjaśniają obraz całą matrycą a prawdziwy HDR polega na kontroli rozjaśniania i ściemniania obrazu we wszystkich newralgicznych punktach na obrazie. 

Edytowane przez mmpeg-4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie nastąpił przełom gdzie tv LCD z HDR i wygaszaniem strefowym zaczynają już stać na grząskim gruncie, otóż nadszedł czas kiedy model OLED z HDR staniał z około 10 000 zł (cena początkowa) do ceny nawet kilkaset zł mniejszej niż LCD Sony z HDR i wygaszaniem strefowym :

LG OLED55B7V  5 985 zł

KD55XF9005   6 499  zł a wersja 49'' 6 000 zł

 

Edytowane przez mmpeg-4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mmpeg-4 napisał:

No i właśnie nastąpił przełom gdzie tv LCD z HDR i wygaszaniem strefowym zaczynają już stać na grząskim gruncie, otóż nadszedł czas kiedy model OLED z HDR staniał z około 10 000 zł (cena początkowa) do ceny nawet kilkaset zł mniejszej niż LCD Sony z HDR i wygaszaniem strefowym :

LG OLED55B7V  5 985 zł

KD55XF9005   6 499  zł a wersja 49'' 6 000 zł

 

Porównałeś model 2017 (B7V) z modelem 2018 (XF). Wersja XE z 2017 kosztuje ~5100zł. Nie zmienia to faktu, że B7V jest w świetnej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...