Skocz do zawartości
JAREK 1985

Kino Domowe Yamaha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie szukam porady w sprawie kina domowego, czy taki zestaw będzie dobrym wyborem????

YAMAHA MUSICCAST RX-V683      

YAMAHA NS-777, NS-C444, NS-333 

YAMAHA NS-SW300

Dziękuję za odpowiedzi Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie szukam porady w sprawie kina domowego, czy taki zestaw będzie dobrym wyborem????
YAMAHA MUSICCAST RX-V683      
YAMAHA NS-777, NS-C444, NS-333 
YAMAHA NS-SW300
Dziękuję za odpowiedzi Jarek
Będzie ok. Jeśli możesz to kup inne głośniki Yamaha robi słabe głośniki

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie byś polecił???
Do odsłuchu dali zensor 5 lub 7

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może jakieś trochę tańsze????
Niestey odsłuchiwałem tylko takie za ok 5 tys komplet. Głośniki będę wymieniał rzadziej niż amplituner

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko, na tym zestawie uzyskam dźwięk Dolby Atmos ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanko, na tym zestawie uzyskam dźwięk Dolby Atmos ??
Niestey brak Ci 2 głośników sufitowych w tym zestawie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie nowej budżetowej serii Jamo Studio 8 - możesz złożyć różne konfiguracje z Atmos włącznie.

 

JAMO Studio 8m.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki sufitowe są tylko montowane w suficie, czy są też normalnie które można zawiesić, bo montaż w suficie u mnie odpada????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, JAREK 1985 napisał:

Głośniki sufitowe są tylko montowane w suficie, czy są też normalnie które można zawiesić, bo montaż w suficie u mnie odpada????

 

Popatrz na zdjęcie które Ci wkleiłem.  Na kolumnach frontowych masz postawione kolumienki efektowe do Dolby Atmos - wykorzystują odbicie od sufitu. Jako ciekawostka w tym modelu są podłączone bez kabli - styki są w nóżkach głośnika atmosowego.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, musti napisał:

Popatrz na zdjęcie które Ci wkleiłem.  Na kolumnach frontowych masz postawione kolumienki efektowe do Dolby Atmos - wykorzystują odbicie od sufitu. Jako ciekawostka w tym modelu są podłączone bez kabli - styki są w nóżkach głośnika atmosowego.

Witam powiem że ten zestaw jest bardzo interesujący, Poczytałem trochę i po złożeniu zestawu taki jak Mnie interesuję wyszło Mi 4700 zł. Szkoda że nie mam jak ich posłuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.01.2018 o 20:37, vandel1 napisał:

Do odsłuchu dali zensor 5 lub 7

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Witam a jeśli kupię te kolumny to muszę jeszcze suba kupić też dali????

Dnia 11.01.2018 o 14:37, musti napisał:

Popatrz na zdjęcie które Ci wkleiłem.  Na kolumnach frontowych masz postawione kolumienki efektowe do Dolby Atmos - wykorzystują odbicie od sufitu. Jako ciekawostka w tym modelu są podłączone bez kabli - styki są w nóżkach głośnika atmosowego.

Witam a możesz powiedzieć coś więcej o tych głośnikach, słuchałeś ich, sub daje rade bo ma tylko 75 wat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dają  radę, grają przyzwoicie jak na ten budżet jednak mimo wszystko sugeruję odsłuch. O subie się nie wypowiem, gdyż jeszcze się nie pojawił w dystrybucji, ma być dostępny " na dniach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, musti napisał:

Kolumny dają  radę, grają przyzwoicie jak na ten budżet jednak mimo wszystko sugeruję odsłuch. O subie się nie wypowiem, gdyż jeszcze się nie pojawił w dystrybucji, ma być dostępny " na dniach".

Witam a powiedz Mi czy są lepsze od Yamahy tych co napisałem na górze. Dali są o wiele lepsze ?????

8 godzin temu, musti napisał:

Kolumny dają  radę, grają przyzwoicie jak na ten budżet jednak mimo wszystko sugeruję odsłuch. O subie się nie wypowiem, gdyż jeszcze się nie pojawił w dystrybucji, ma być dostępny " na dniach".

Mam jeszcze pytanie odnośnie głośników tylnych i centralnego, czy można je powiesić na ścianie??? w zestawie są kable?????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci elektroniki rzadko robią dobre kolumny. Najczęściej są to budżetowe konstrukcje do sparowania z elektroniką. Istotna jest cena zestawu a nie jakość dźwięku.

Tylne głośniki powiesisz na specjalnym uniwersalnym uchwycie - żaden problem. Centralny ma takie "nibynóżki" więc powieszony głupio by wyglądał. Lepszym rozwiązaniem jest dedykowana półka. W zestawach nie ma kabli, chyba, że sprzedawca dokłada od siebie. Ja tak robię.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, musti napisał:

Producenci elektroniki rzadko robią dobre kolumny. Najczęściej są to budżetowe konstrukcje do sparowania z elektroniką. Istotna jest cena zestawu a nie jakość dźwięku.

Tylne głośniki powiesisz na specjalnym uniwersalnym uchwycie - żaden problem. Centralny ma takie "nibynóżki" więc powieszony głupio by wyglądał. Lepszym rozwiązaniem jest dedykowana półka. W zestawach nie ma kabli, chyba, że sprzedawca dokłada od siebie. Ja tak robię.

Witam a do głośników wystarczą kable 2x2,5mm ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JAREK 1985 napisał:

Witam a do głośników wystarczą kable 2x2,5mm ????

Zdecydowanie tak. Zadbaj tylko, żeby były z miedzi OFC. Cena takich na allegro to niecałe 6 zł/m

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Barnaba napisał:

Zdecydowanie tak. Zadbaj tylko, żeby były z miedzi OFC. Cena takich na allegro to niecałe 6 zł/m

Witam a jak podłączyć odtwarzacz UHD żeby mieć atmosa, wystarczy kablem coaxialnym????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, JAREK 1985 napisał:

Witam a jak podłączyć odtwarzacz UHD żeby mieć atmosa, wystarczy kablem coaxialnym????

Nie, musisz podłączyć kablem HDMI.

Widzę, że sporo jeszcze przed tobą w temacie kina domowego. Może spróbuj odwiedzić jakiś salon (ale nie market czy inne saturny lub euro agd) ze sprzętem audio/video. Tam fachowa (miejmy nadzieję) obsługa pokaże ci, co w trawie piszczy. A potem ewentualnie wróć na forum.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Barnaba napisał:

Nie, musisz podłączyć kablem HDMI.

Widzę, że sporo jeszcze przed tobą w temacie kina domowego. Może spróbuj odwiedzić jakiś salon (ale nie market czy inne saturny lub euro agd) ze sprzętem audio/video. Tam fachowa (miejmy nadzieję) obsługa pokaże ci, co w trawie piszczy. A potem ewentualnie wróć na forum.

Może Ty Mi pomożesz???? Mam do podłączenia evoboxa ps4 pro i odtwarzacz uhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci 2 razy podpowiedziałem, jakie kable można lub trzeba zastosować. Co cię  jeszcze gnębi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz podłączyć do amplitunera kablem HDMI i do tv też czy tylko wystarczy do odtwarzacza, jestem w tym trochę cienki kino które posiadam ma 12 lat i trochę się pozmieniało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...