Skocz do zawartości
night_84

odpowiedz serwisu delikatny pionowy pas widoczny na ekranie w określonych sytuacjach - jest zjawiskiem normalnym dla matryc OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Somebody101 zasiał tutaj pewien zamęt, ale nawiązując do jego wypowiedzi, czy moglibyście mnie uświadomić, jakie "niebezpieczeństwa" realne mogą pojawić się (pojawiły się Wam) przy użytkowaniu oledów? Chciałbym świadomie podjąć decyzję w jakiej technologii wyświetlania tv będzie lepiej dopasowany do moich potrzeb. 

Wady lcd led znam. Z oledem jeszcze się nie spotkałem w warunkach domowych. Chciałbym się zastanowić, czy bardziej może mi przeszkadzać rozjaśnienie stref, pasów czy mniej biała biel na śniegu etc.

Jakie wady mają oledy z punktu widzenia ich użytkowników?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fio2 napisał:

Jakie wady mają oledy z punktu widzenia ich użytkowników?

 

Jeżeli chodzi o jakość obrazu? Dla mnie nie ma żadnych wad. Banding'u który występuje na planszach 5% w życiu nie widziałem w czasie normalnego użytkowania. Żółty zafarb na białej planszy nie dotyczy mojego egzemplarza. Mam delikatny zafarb w stronę niebieskiego jakiś centymetr od prawej krawędzi, ale też nigdy tego nie widziałem podczas oglądania treści. Ale nie jestem paranoikiem. Nie szukam na siłę wad i prostu cieszę się z tego niesamowitego TV. 

Jeżeli miałbym na siłę się czegoś czepiać to niższej jasności w trybie HDR Gra niż w trybie HDR Standard, ale rozumiem że to była świadoma decyzja producenta w celu ograniczenia ryzyka powstawania wypaleń. Tak czy siak granie w HDR na tym TV urywa jaja, nawet mimo tej ciut niższej jasności niż mogłaby być.

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpis powyżej wspomina o żółtym zafarbie. W moim nowo zakupionym ez1000 właśnie taki zafarb znajduje się po lewej stronie ekranu.  I wg mnie jest to dużo większy problem niż banding. Bardzo często widać to na zwykłej Tv przy szarym lub białym kolorze. Raz zauważony drażni non-stop. A zauważyć występowanie tego zjawiska nie jest trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest różnica w prezentowaniu słabszego sygnału pomiędzy lcd led a oled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy magia oleda i jego czerni znika ;) dobre LCD lepiej radzi sobie z sygnałem słabszej jakości niż oled. Przejdź się do jakiegoś marketu i poproś o włączenie na kilku tv Polsatu sam się przekonasz.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
56 minut temu, Somebody101 napisał:

Wtedy magia oleda i jego czerni znika ;) dobre LCD lepiej radzi sobie z sygnałem słabszej jakości niż oled. Przejdź się do jakiegoś marketu i poproś o włączenie na kilku tv Polsatu sam się przekonasz.

Akurat robilem takie porownania i zawsze lepiej wypadal oled ez1000 niz dx900, sygnal z dysku, porownania tvp1hd

Za to lgiki wypadaja juz gorzej

Edytowane przez bubusia
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tvp1 akurat ma w miarę dobry sygnał, chyba najlepszy z dvbt. Zrób taki test na Polsacie czy innym ttv to się zdziwisz ;)

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.03.2018 o 18:51, fio2 napisał:

Czy jest różnica w prezentowaniu słabszego sygnału pomiędzy lcd led a oled?

Jeżeli chodzi o zwykłą TV naziemną albo sat to największą różnicę robi... rozmiar TV i odległość od niego. Im większy albo im bliżej siedzisz tym bardziej będziesz widział niedoskonałość sygnału. Tutaj żaden processing nie pomoże, z gówna bicza po prostu nie ukręcisz. Jak sygnał jest mocno skompresowany (niski bitrate) nawet najlepsze algorytmy najlepszych producentów nie zrobią takiej różnicy jak zmniejszenie TV o 10 cali, albo odsunięcie się od niego o 1m :).

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki efekt widoczny na LG B7 ale tylko napisach koncowych w serialu z netflixa. Caly odcinek obraz byl bardzo dobry a te pasy pojawily się tylko na napisach koncowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Prosze o opinię czy porzedstawione na zdjęciach zniekształcenia obrazu kwalifikują Oleda do naprawy gwarancyyjnej ? Zgłaszałem problem do wsparcia LG, polecono mi przywrócić ustawienia początkowe lub zaktualizować system. Obie te czynności nie przyniosły oczekiwanego efektu. Problem pojawia się praktycznie przy każdym źródle odtwarzania , dekoder, Netlix, youtube czy z nośnika zewnętrznego ( dysk ), objawia się zniekształceniami ( wtrąceniami czarnych plam ), lub zniekształceniem przy konturze. Mógłbym powiedzieć, że problem nasila się z czasem. Proszę o konstruktywne odpowiedzi. 

Zdjęcie zniekształceń.JPG

Zjęcie LG 910V - 1.JPG

Zjęcie LG 910V - 2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Oddaj ten tv jak jeszcze umiesz Ja mam dx 900 lcd Panasonic i u mnie obraz bajka a ma 2 lata Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, franus122 napisał:

Witam Oddaj ten tv jak jeszcze umiesz Ja mam dx 900 lcd Panasonic i u mnie obraz bajka a ma 2 lata Pozdrawiam

Pewnie umie oddać, ale nie wiadomo, czy może ?

1 godzinę temu, maciej brejecki napisał:

czy porzedstawione na zdjęciach zniekształcenia obrazu kwalifikują Oleda do naprawy gwarancyyjnej

Absolutnie kwalifikują do naprawy. Pierwszy raz widzę takie zniekształcenia. Oczywiście wsparcie LG ma również rację i należałoby rozpocząć od przywrócenia ustawień fabrycznych. Jeżeli nie pomoże - wzywaj serwis.

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...