Skocz do zawartości
night_84

odpowiedz serwisu delikatny pionowy pas widoczny na ekranie w określonych sytuacjach - jest zjawiskiem normalnym dla matryc OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Z LG zaczął się problem od niedawna, w zasadzie od momentu jak ceny poszły w dół...

Co do bandingu..., kupować TV z neta, z opcją wymiany gwarantowaną ustawowo, kupować TV stacjonarnie po obejrzeniu przed zakupem... (choć Saturn czy Media mają możliwość zwrotu przy zakupie na os.prywatną przez 30 dni z sklepów stacjonarnych).

 

Co do wypalenia przy sytuacji kolegi nie jest to takie proste ,ale moim zdaniem możliwe do wywalczenia tylko wymaga trochę zaangażowania i samozaparcia....

Bo LG niestety jasno nie informuję klientów o nie wyłaczniu TV z sieci i pozostawiania w trybie standby jako wymogu przy korzystaniu z TV więc powoływanie się na brak interwałów czyszczenia matrycy przez wyłączenie na stałe z sieci uważam za "słabe" i do obalenia i wyegzekwowania wymiany...

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Somebody101 napisał:

Tak lekko odbiegajac od tematu, to chyba oled nigdy nie stanie w moim domu. 

...

Trochę długi ten mój wywód i trochę nie na temat, ale ja osobiście oledom podziękuje. Wg mnie więcej w tym marketingu niz faktycznej jakości i przewagi nad LCD. 

leczysz tym jakieś kompleksy?

jak ci pasuje LCD do tego taki slaby jak KS7000 to twój wybór - ważne że jesteś zadowolony

  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja : kupuję na firmę, zamawiam i opłacam tv przez neta np. z Saturna. Przychodzi tv i już na etapie rozpakowywania widzę, że dostałem egzemplarz z ekspozycji. Da się chyba to stwierdzić po jakimś tak zakurzeniu, "z palcowaniu" (!), kablach ponownie pakowanych, taśmach naklejanych po raz drugi itp. Co w tym przypadku mogę zrobić? Rękojmia chyba odpada, bo tv załóżmy działa dobrze. Zostaje więc z tv który ma nieznaną mi historię i cholera wie jak był katowany na wystawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dajcie się  koledze wygadać Kolega Mako miał czas i cierpliwość z nimi powalczyć i się mu udało 2 kolega od dx się  poddaje a nie powinien I tak to wygląda A będzie  coraz gorzej z LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i LG zaczyna pokazywać różki. Najpierw wymieniali ludziom matryce na potęgę, kasa zaczęła się nie zgadzać to przykręcili kurek. Jakość poleciała w dół, pewnie teraz pakują do tv wszystkie matryce jakie zejdą z taśmy bo za dużo tracili na odrzutach. A miało być tak pięknie... Wstyd LG! Wracać do robienia lodówek!

8 minut temu, Sławek M. napisał:

No nie :( I znowu będzie aktualne rozwinięcie skrótu LG - Ledwo Gra ? ;)

 

Bardziej by tu pasowało Ladne Gówno.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Somebody101 napisał:

Czasem zapominam np go wyłączyć jak mam oddalonego netflixa na menu i wyjść z domu na parę godzin... jakbym coś takiego zrobił na oledzie to pewnie mam tv do smieci. Masakra :) 

Nie będe powtarzał się za kolegą vader, który już wypunktował co niektóre zupełnie wymyślone tezy. Dodam tylko że jest całkowitą bzdurą pisanie, że jakiś OLED będzie do "śmieci" bo wyjdziesz z domu na parę godzin gdy będzie wyświetlane menu Netflixa... 

6 godzin temu, Somebody101 napisał:

 dwa ekrany w tej technologii nigdy nie będą wystarczająco jasne żeby dogonić LCD, a co za tym idzie? Bardzo dobrego efektu hdr nigdy na nim nie uzyskamy.

Tak samo można powiedzieć, że LCD nigdy nie będzie w stanie osiągnąć takiej czerni i kontrastu jak na OLEDzie. Nie ma takiej możliwości. Idąc Twoim tokiem rozumowania można by sobie zadać pytanie - co to za telewizory z tych LCD, które zmuszają cię, abyś siedział idealnie na wprost, bo jak będziesz siedział pod kątem, to zaczyna się zabawa z efektami halo,cloudingu, a zamiast czerni będziesz miał szarość... I to według ciebie ma być telewizor na miarę XXI wieku ?

2 godziny temu, Somebody101 napisał:

Oczywiście ze jest konieczność. Raz że nie bez powodu ta opcja znalazła się w menu, dwa nie raz na tym forum były przypadki gdzie ludzie opisywali sytuacje, w których mieli wymienione matryce z powodu wypalen tylko dlatego ze dokonywali sami regularnych czyszczen.

Co za bzdura totalna. tak jak napisał ma_ko - coś tam przeczytałeś, ale nic nie zrozumiałeś. Nie ma w ogóle potrzeby wykonywania ręcznych czyszczeń z menu. LG nie uznało jednemu koledze wymiany matrycy OLED, bo wyłączał (według tego co odpisał mu serwis) z gniazka OLEDa, co powodowało przerwanie krótkiej, automatycznej, 7-minutowej kompensacji OLEDa...

2 godziny temu, Somebody101 napisał:

Co za różnica co zamierza na nim oglądać? Albo ktoś kupuje telewizor i używa go jak telewizora, albo kupuje urządzenie które tylko wyglada jak telewizor. A wychodzi na to że oled to nie telewizor, tylko urządzenia do wyświetlania treści w specyficznych warunkach. Czyli nonsens.

No patrz, a jak myślisz że jest z LCD ? Kupuje się telewizor, wygląda jak telewizor, a zmusza cię abyś oglądał obraz idealnie na wprost. Albo ktoś kupuje telwizor i siada się tam gdzie chce i cieszy się bardzo dobrym obrazem, albo kupuje się urządzenie, które tylko z pozoru wygląda jak telewizor ;) 

  • Plusik 3
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

Dodam tylko że jest całkowitą bzdurą pisanie, że jakiś OLED będzie do "śmieci" bo wyjdziesz z domu na parę godzin gdy będzie wyświetlane menu Netflixa...

No masz racje może nie do smieci. Zawsze będzie mozna naprawić albo sprzedać, parę złotych się odzyska.

2 godziny temu, Subman napisał:

Tak samo można powiedzieć, że LCD nigdy nie będzie w stanie osiągnąć takiej czerni i kontrastu jak na OLEDzie.

Które zobaczysz tylko w specyficznych warunkach. A najwięcej ten czerni w filmach jest przy pasach na górze i na dole. Oglądając film w kinie nigdy nie zobaczysz tam idealnej czerni, nie przeszkdza to jednak milionom ludzi na świecie do kina chodzić.

2 godziny temu, Subman napisał:

Idąc Twoim tokiem rozumowania można by sobie zadać pytanie - co to za telewizory z tych LCD, które zmuszają cię, abyś siedział idealnie na wprost, bo jak będziesz siedział pod kątem, to zaczyna się zabawa z efektami halo,cloudingu, a zamiast czerni będziesz miał szarość... I to według ciebie ma być telewizor na miarę XXI wieku ?

Wpis na poziomie dzieciaka z gimnazjum. Co mi z kątów widzenia, skoro ogolnie oglądając telewizor pod kątem wyglada to dziwnie? Dobrze film oglada się zawsze siedząc na wprost telewizora, obojętnie czy jest to oled, LCD czy crt. Twój argument jest inwalidą. Ale tak to jest jak argumentów zaczyna sensownych brakować to się w absurdy leci.

2 godziny temu, Subman napisał:

No patrz, a jak myślisz że jest z LCD ? Kupuje się telewizor, wygląda jak telewizor, a zmusza cię abyś oglądał obraz idealnie na wprost. Albo ktoś kupuje telwizor i siada się tam gdzie chce i cieszy się bardzo dobrym obrazem

Serio? Wlaczasz film i siadasz w kuchni i cieszysz się dobrym obrazem? Współczuję ci, serio. Do oglądania tv na wprost nie trzeba nikogo zmuszać, to naturalne miejsce do oglądania tv tak jak naturalne jest łóżko do spania. Takie bzdury pleciesz ze głowa mała. Jak można porównywać wypalanie ekranu i konieczność uwazania na to co się oglada żeby przypadkiem znaczek z gry się nie wyjarał do oglądania na wprost telewizora? Ręce opadają...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Somebody101

Ręce opadają jak się czyta wyssane z palca twoje argumenty, że niby OLED się wypali po kilku godzinach i że niby trzeba wykonywać ręczne czyszczenia, które trwają oczywiście godzinami bo inaczej serwis LG nie uzna gwarancji. I to są niby te twoje argumenty na poziomie dorosłego człowieka ??? :lol: No nie mogę :D Nawet nie potrafisz się przyznać do błędu i dalej w to brniesz.

Co do kątów na VA to wcale nie trzeba siedzieć w kuchni jak to napisałeś. Wystarczy sobie popatrzeć co się dzieje w najnowszym dziecku Sony - XF90: https://hdtvpolska.com/forum/topic/42630-sony-xf90-test-następcy-xe93xe90-na-2018-rok-kd-55xf9005-z-dolby-vision/?do=findComment&comment=442879  Co więcej - nawet siedząc na wprost tego telewizora i włączając HDR już możemy zaobserwować halo. Ale co tam - ważne że świeci jaśniej niż OLED, a że wokół nie zawsze świeci tak jak powinien - nieważne :lol: 

Z mojej strony EOT, bo nie mam zamiaru dyskutować z osobą, która pisze tu kłamstwa. Chyba czas skończyć karmić trolla.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Netflixie na moim 910v po paru minutach pojawia się wygaszacz ekranu więc wypalenia nie będzie, podobnie jest na Amazon Fire TV :P Ja mam OLED 55EG910V od dwóch lat, używany bardzo często, i to zarówno TV SAT (NC+) jak i bluray, czy Netflix, HBO GO, Showmax, KODI i NFL Game Pass. Żadnych powidoków nie ma! Nie mówiąc o wypaleniach. Jutro wjeżdża 65B7V a ten OLED pójdzie do drugiego pokoju w zamian za plazmę, którą oddam rodzicom.

Obraz po dwóch latach używania 910V nadal wymiata, piękny kontrast, kolory itd. i gdyby nie nowe technologie i większy rozmiar to jeszcze długo bym nie zmienił! Żadnego LCD już nie kupię (kąty widzenia, clouding, DSE i słaba czerń) jedynie rozwój microLED może mnie skłonić do wymiany TV, ale na następne 5-6 lat 65B7V będzie idealny (szczególnie za cenę z promo Saturna).

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, aleksej napisał:

Ja mam OLED 55EG910V od dwóch lat, używany bardzo często, i to zarówno TV SAT (NC+) jak i bluray, czy Netflix, HBO GO, Showmax, KODI i NFL Game Pass.

Witam kolegę pośród fanów NFL. Okazuje się, że nie jestem jedyny. ;)

 

36 minut temu, Subman napisał:

Z mojej strony EOT, bo nie mam zamiaru dyskutować z osobą, która pisze tu kłamstwa. Chyba czas skończyć karmić trolla.

Dokładnie, ja już wcześniej odpuściłem, bo po prostu szkoda naszego czasu na zwalczanie trollingu (inaczej się tego określić nie da). ;)

 

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

Które zobaczysz tylko w specyficznych warunkach. A najwięcej ten czerni w filmach jest przy pasach na górze i na dole. Oglądając film w kinie nigdy nie zobaczysz tam idealnej czerni, nie przeszkdza to jednak milionom ludzi na świecie do kina chodzić.

Czerń zobaczysz tylko w specyficznych warunkach? No tak dziwnych opinii to już dawno nie słyszałem. Często od kompletnych laików słyszę, że OLED robi wrażenie czernią nawet na hali sklepowej, gdzie jest ekstremalnie jasno. Poza tym dalej piszesz o "uważnym oglądaniu na wprost matrycy", czyli nie przeszkadza Ci, że musisz siedzieć centralnie na wprost telewizora LCD (co w praktyce zdarza się wyjątkowo rzadko), ale przeszkadza już, że czerń widać najlepiej przy oglądaniu wieczornym (co zdarza się dosyć często)?

1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

Wpis na poziomie dzieciaka z gimnazjum. Co mi z kątów widzenia, skoro ogolnie oglądając telewizor pod kątem wyglada to dziwnie? Dobrze film oglada się zawsze siedząc na wprost telewizora, obojętnie czy jest to oled, LCD czy crt. Twój argument jest inwalidą. Ale tak to jest jak argumentów zaczyna sensownych brakować to się w absurdy leci.

Tylko zapomniałeś chyba o takiej "drobnostce", że siedząc idealnie na wprost TV w odpowiedniej odległości masz już przynajmniej kąt rzędu 15 - 30 stopni względem brzegu ekranu. Dla matrycy VA to wystarczająco by następowała wyraźna degradacja obrazu. A idealnie na wprost, przez cały film, nigdy raczej nie siedzisz prawda?

  • Plusik 4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, vader_4747 napisał:

Witam kolegę pośród fanów NFL. Okazuje się, że nie jestem jedyny. ;)

Również witam :) NFL Game Pass działa całkiem spoko, ale kiedy w końcu zaczną nadawać w DD 5.1 :P to stereo to trochę obciach.

A czerń na OLEDach robi wielką różnicę nawet przy sygnale z sat, a co dopiero w bluray, ogólnie jak raz się oswoisz z OLEDem to nigdy na LCD nie zerkniesz.

Edytowane przez aleksej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aleksej

Generalnie jeżeli chodzi o jakość ich streamingu to szału nie ma, tylko 720p niestety. Zdecydowanie lepiej jest na Xbox One, gdyż Microsoft jakiś czas temu załatwił na wyłączność 60 kl/s, co znacząca poprawia komfort oglądania, a i siłą rzeczy bitrate podskoczył. 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość streamu z CBS i NBC była znośna, gorzej z FOX i ESPN, ale jeśli faktycznie na Xbox jest lepsza to trzeba będzie zainwestować, szczególnie że jest bluray UHD i pojawia się KODI, myślę że przed kolejnym sezonem zakupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się uśmiałem jak poczytałem ten wątek. Takich bzdur jakie wygłosił kolega Somebody101 dawno nie czytałem. Wszystko co napisał jest oparte na półprawdach i mitach i jest to tekst doskonały marketingowo, oczywiście faworyzujący jedyną firmę ktora nie sprzedaje oledów. Ciekawe co to za firma... Zaraz zaraz, jakiej marki TV ma rzeczony kolega? Jak widać zrobiło się kontrowersyjnie to od razu zlecieli się inni klakierzy i zaczęli oczerniać serwis LG, który nadal ma jeszcze lepszą opinię niż serwisy konkurencji, mimo ostatnich z nim problemów.

To wszystko podziałało, bo kolega Sławek M. który jest na etapie decyzji który TV kupić zaczął się znowu zastanawiać, czy LG na którego się już prawie zdecydował jest na pewno dobrym wyborem.

Ech a przez parę miesięcy był spokój, no ale zaraz premiery nowych TV, nowe budżety na marketing, to trzeba dyskretnie przekształcić fora w pola bitwy. Mnie się już w tych bitwach nie chce brać udziału kolejny raz. Kto chce niech wierzy w brednie wypisywane przez zamaskowanych handlowców jednej czy drugiej strony. Najlepiej nieufać nikomu, czytać wszystko z ziarnem soli i wyciągać własne wnioski. No i myśleć, a to w dzisiejszych czasach coraz rzadsza umiejętność, niestety...

  • Plusik 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2018 o 11:56, Somebody101 napisał:

 

Trochę długi ten mój wywód i trochę nie na temat, ale ja osobiście oledom podziękuje. Wg mnie więcej w tym marketingu niz faktycznej jakości i przewagi nad LCD. 

Rzeczywiście za długi.

Rozumiem, że OLED jeszcze za drogi dla kolegi, więc jaki LCD kolega proponuje?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na IPSa z porządnym FALDem 600-1000 strefowym - a jak mniej stref to by jakoś to wybitnie dobrze działało

oby Panasonic dobrze zrobił te swoje IPSy - byłaby godna alternatywa dla OLEDa z sensownymi kątami widzenia

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze to jednak może być jakaś "budżetówka" z Panasonica, obym się mylił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie będzie w serii 7* czyli zdaje się ich topowa na 2018?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no niestety - księgowy skreśli ostatnie zero w liczbie stref i wyjdzie takie dno jak KS7000 

oczywiście dno w kwestii podświetlenia 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, efel napisał:

To wszystko podziałało, bo kolega Sławek M. który jest na etapie decyzji który TV kupić zaczął się znowu zastanawiać, czy LG na którego się już prawie zdecydował jest na pewno dobrym wyborem.

Tak całkowicie to nie podziałało, ale jestem trochę bardziej świadomy tego iż problemy mogą dotyczyć każdego producenta. Początkowo myślałem, że tylko Philips ma kiepski serwis... Oczywiście jeżeli kolega wyłączał listwę zasilającą i tej kompensacji nie było tyle ile trzeba to trudno zwalić winę na LG. Jak już to ewentualnie zrugać za niewystarczające wyjaśnienie potrzeby utrzymania tv w stanie spoczynku. Co do mojej decyzji to ciągle się wstrzymuję i waham między nowym 65 oled Philips, a LG B7V. Teraz po prostu już nie biorę pod uwagę ewentualnych problemów technicznych, bo zdaje sobie sprawę, że mogą wystąpić w obu przypadkach.

Kusi ten LG bardziej ceną, skoro można dostać już za 10tys. Do Philips dokładam 2tysie, ale mam ambilight :D 

Ten LG w Saturnie jest jako towar z ekspozycji i koszt dużo niższy, a z tym 400zł na konto zwrot wychodzi 9 tys. Kusi... Tylko, że ile on stał na tej ekspozycji, czy ma coś wypalone... Ktoś brał kiedyś coś takiego? Czy dać sobie spokój z takim myśleniem? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść ekspozycję. Nie wiadomo ile on ma godzin przepracowane i ile cykli kompensujących ma na liczniku. Jak coś będzie z nim kiedyś nie tak wezwiesz serwis, sprawdzą i wyjdzie że ma mniej cykli niż powinien, będzie na Ciebie i mogą odmówić reklamacji, tak jak komuś w innym wątku na tym forum.

A tego Philipsa to serio już sobie daruj, gorzej nie można wybrać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled i ekspozycja to nie dobry pomysł..., philips to kup sokowirówkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...