Skocz do zawartości
Maciej Koper

Przegląd telewizorów Philips 2017 - jaki TV z Ambilight i Android?

Rekomendowane odpowiedzi

Przegląd telewizorów Philips 2017 - jaki TV z Ambilight i Android?

Dobrze znany nam Philips nie próżnował w tym roku i przygotował naprawdę dużą listę telewizorów, z których kilka szczególnie przypadło nam do gustu. W związku z tym postanowiłem przygotować przewodnik po modelach. Wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Philips posiada telewizory wykonane w praktycznie każdej technologii, tj. LCD z matrycą VA, LCD z matrycą IPS, oraz OLED. W połączeniu z autorską technologią Ambilight, oraz systemem operacyjnym Android TV, telewizory te stają się naprawdę łakomym kąskiem!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto dodać, że na rynku dostępny jest również Philips 6501 - również 100 Hz i jeszcze tańszy niż 6561. Jest to oczywiście spad magazynowy, ale jak komuś zależy to go znajdzie. :) No i super udana moim zdaniem tegoroczna linia Premium bez jednoznacznego opowiadania się za LG czy tam Samsungiem.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ciekawe podejście Philipsa do segmentu premium. Początek roku to kolejne nowe modele... całkowicie inny rytm wydawniczy. Dla mnie ciekawszy niż wszystko w jednym momencie ;p Idealnym przykładem jest wrzucenie na 4 kwartał takiego kilera jak 8102.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwantowej kropce zresztą nie powiedziano ostatniego słowa, jak myślę. Nie jest błędem interesowanie się QLEDem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale brak standardu Dolby Vision w dwóch najwyższych klasach to jest jawne olewanie klienta

po co topowy tv który jest wykastrowany z podstawowego standardu - po prostu żałosne

 

jak już tak bardzo ich bije po kieszeni 3usd licencji to mogliby to zrobić jako płatną opcję - byłoby to uczciwe w stosunku do klienta

zwłaszcza szkoda braku DV w pus8102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dolby vision w takim dobrym telewizorze z hdr prawie 1000 jak pus8102? dolby jak chłopaki tłumaczą przydaje się do tv, które mają fabrycznie słaby hdr10... wiec brak w topowych tv dv z wysokim hdr to żadna strata. 

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze  czy  tv potrzebuje DV czy nie to rzecz względna - dla mnie potencjalnie skoro topowce są daleko od 4000nitów to zawsze warto to mieć

choćby po to by sprawdzić samemu czy warto go włączyć czy nie

i chodzi o  zasadę - kupujesz topowy tv za konkretną kasę po części po to by miał wszystko co powinienien mieć zgodnie ze stanem  standardu na obecną chwilę

a przez cwaniakowanie producenta (niestety także Panasonica) dostajesz topowy tv wykastrowany z części standardu

żeby licencja kosztowała 50usd to bym mógł zrozumieć ale przy koszcie 3usd a w hurcie pewnie mniej to jest po prostu okradanie klienta

po prostu wstyd dla takich firm jak panasonic i samsung  i philips - zwłaszcza że philips ponoć w US daje DV w swoich tv

nic dziwnego - konkurują z Visio które ma DV

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytając plusy/minusy jedynie PUS6561 otrzymał komentarz \"120Hz matryca dająca świetną ostrość w sporcie (piłka nożna!)\". Czy inne Philipsy ze 120Hz (z wyższej klasy) nie dają tak świetnej ostrości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się spodziewać testu modelu 49" PUS7502? Jaką ma matryce? RGB czy RGBW?

Edytowane przez kapiq99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testu nie będzie już dokładnego, ale w przeglądzie jest. Jakieś dodatkowe pytania? Philips nie ma matryc RGBW chociaż przy 49" to nie ma i tak znaczenia... kto zobaczy różnicę w minimalnie gorszej szczegółowości w natywnym 4K na tak małym ekranie? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę zostawić tego tematu bez komentarza...

W TV Philips zawsze jest ten sam problem - na pierwszy rzut oka są niczym traf na loterii - wyglądają ładnie, niektóre modele cechują się na prawdę fajnym obrazem, no mają ambilight. (tak jest np z moim 55PFT6550)

Problem pojawia się, gdy ich trochę poużywamy ;) soft zabija cały odbiór tego tv - jak na obraz sam w sobie ciężko narzekać, tak używać go się już nie da. Restarty, czekanie kilka sekund na reakcje pilota, notoryczne zamknięcia aplikacji - tragedia... Do tego producent który obecnie twierdzi, że crosstalk w 3D na poziomie 20% całego ekranu jest zgodny ze specyfikacją... Ja straciłem cierpliwość, jestem na etapie walki z producentem/sklepem, żeby oddać tego bubla. 

Kiedy w końcu mi się uda, będę szukał następnego, no i jak taki 65PUS8102 wydaje się rewelacyjnym wyborem, tak po przeczytaniu komentarzy wiem, że nigdy nie kupie już tv Philipsa, bo przeczytałem, że każdy nowy TV ma te same problemy co mój ;) a wystarczyłoby dopracować soft i wrzucić lepszy hardware (procesor+ram)... No i popracować nad serwisem po sprzedaży. A tak - nawet topowy OLEDowy philips nie potrafi odtwarzać filmików na Youtube w 60fps, co moim zdaniem jest bardziej niż żenujące :D 

Także - jak ktoś nie boi się walki z serwisem w razie usterki, no i nie korzysta ze smarta w TV - bierzcie śmiało, obraz pewnie daje rade. Ale zostaliście ostrzeżeni! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję obecnie przed pytaniem czy warto dopłacić ~1000 zł z 55PUS6561 do 55PUS7502  - czy z taką ceną idzie wyraźna poprawa w jakości wyświetlania obrazu? Z artykułu wynika, że niespecjalnie.

Pozdrawiam

Edytowane przez prancs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.01.2018 o 14:26, sadlizard napisał:

Czytając plusy/minusy jedynie PUS6561 otrzymał komentarz \"120Hz matryca dająca świetną ostrość w sporcie (piłka nożna!)\". Czy inne Philipsy ze 120Hz (z wyższej klasy) nie dają tak świetnej ostrości?

Podbiję pytanie kolegi. Też chętnie bym się dowiedział, czy jest między nimi jakaś różnica.

W powyższym przeglądzie telewizorów Philipsa, model segmentu premium (PUS7502) otrzymał niższą punktację oceny "Do sportu" niż model z klasy średniej (PUS6561). Mimo że oba posiadają 120Hz matrycę z upłynniaczem, to 'pasek' w kategorii sportowej u tańszego telewizora jest zauważalnie dłuższy. Czy oznacza to, że w jakiś sposób lepiej radzi on sobie z szeroko rozumianym eliminowaniem smużenia od droższego kuzyna?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PUS7502 czy PUS6561?
7502 :)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Grzegorz_K napisał:

7502 :)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
 

Jakieś konkrety przemawiające za tym modelem? Oba mają 120Hz matrycę a jednak cena tego drugiego znacznie wyższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem (dłuższe paski w sport i do telewizji przy 6561) i bardzo mnie ciekawi jaka będzie odpowiedź, zwłaszcza, że bardzo mocno mi pasował ten 7502 (obrotowa podstawa, Ambilight, minisoundbar, w prezentowanym zestawieniu telewizorów Philipsa 2017 przy tym modelu minusów właściwie brak, no i last but not least cena dość przyzwoita)

Bo tak na chłopski rozum, to chyba nielogiczne by było, gdyby model prawie dwa lata starszy i niżej pozycjonowany był lepszy..

Czyżby coś z tym 7502 nie wyszło Philipsowi, nowy procesor P5 to niewypał? bo słyszałem opinie, że lepiej już kupić 7101/7181.

 

Gmeru napisał, że testu nie będzie, ale można zadawać pytania; to ja mam tylko jedno :)

co istotnego dolega 7502 i w czym 7181 ma nad nim przewagę??

 

 

Ciekawi mnie jeszcze jedno:

za kwotę zbliżoną do ceny 55PUS7502 można znaleźć Panasonica 55VT60 w bardzo dobrym stanie - czy to nie byłby ciągle lepszy wybór?

I czy w ogóle jakiś led z tego przedziału cenowego (nawet oled EG9A7) wygra z tą plazmą?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, co będziesz na tym oglądał... Jednak EG9A7 tak czy siak wydaje się najlepszym wyborem. Chociaż jak dla mnie rezygnowanie dziś z możliwości oglądania filmów UHD jest niezrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.01.2018 o 22:43, Kamil Chaber napisał:

No nie mogę zostawić tego tematu bez komentarza...

W TV Philips zawsze jest ten sam problem - na pierwszy rzut oka są niczym traf na loterii - wyglądają ładnie, niektóre modele cechują się na prawdę fajnym obrazem, no mają ambilight. (tak jest np z moim 55PFT6550)

Problem pojawia się, gdy ich trochę poużywamy ;) soft zabija cały odbiór tego tv - jak na obraz sam w sobie ciężko narzekać, tak używać go się już nie da. Restarty, czekanie kilka sekund na reakcje pilota, notoryczne zamknięcia aplikacji - tragedia... Do tego producent który obecnie twierdzi, że crosstalk w 3D na poziomie 20% całego ekranu jest zgodny ze specyfikacją... Ja straciłem cierpliwość, jestem na etapie walki z producentem/sklepem, żeby oddać tego bubla. 

Kiedy w końcu mi się uda, będę szukał następnego, no i jak taki 65PUS8102 wydaje się rewelacyjnym wyborem, tak po przeczytaniu komentarzy wiem, że nigdy nie kupie już tv Philipsa, bo przeczytałem, że każdy nowy TV ma te same problemy co mój ;) a wystarczyłoby dopracować soft i wrzucić lepszy hardware (procesor+ram)... No i popracować nad serwisem po sprzedaży. A tak - nawet topowy OLEDowy philips nie potrafi odtwarzać filmików na Youtube w 60fps, co moim zdaniem jest bardziej niż żenujące :D 

Także - jak ktoś nie boi się walki z serwisem w razie usterki, no i nie korzysta ze smarta w TV - bierzcie śmiało, obraz pewnie daje rade. Ale zostaliście ostrzeżeni! :) 

Ale ten 6550 przecież dostawał aktualki. Czy one nie eliminują tych problemów? Fakt, w roku wydania 6550 było dużo problemów z softem, natomiast w przypadku 8102 już takiej uwagi nie widziałem. Niemniej rozumiem Twoje rozczarowanie, ewentualnie zamów TV przez internet, spróbuj go softwarowo zajechać i będziesz ewentualnie miał czas na zwrot bez konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, FrankyGoes said:

Ale ten 6550 przecież dostawał aktualki. Czy one nie eliminują tych problemów? Fakt, w roku wydania 6550 było dużo problemów z softem, natomiast w przypadku 8102 już takiej uwagi nie widziałem. Niemniej rozumiem Twoje rozczarowanie, ewentualnie zamów TV przez internet, spróbuj go softwarowo zajechać i będziesz ewentualnie miał czas na zwrot bez konsekwencji.

Haha! Każda kolejna aktualka psuła coś innego ;) W 8102, w tv premium Youtube nie potrafi odtwarzać filmów w 60kl/s, sprawdzałem w sklepie. Teraz mam 65b7v - niby bardzo dużo hajsu, ale system jest cudnie miodny a obraz w dolby vision to już urywa jajka :) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aja zakupiłem 55PUS7502/12 i już żałuje po trzech dniach dosłownie użytkowania mam taki oto stroboskop za 4 tysiące

MOV_0123.avi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, keniak napisał:

Aja zakupiłem 55PUS7502/12 i już żałuje po trzech dniach dosłownie użytkowania mam taki oto stroboskop za 4 tysiące

MOV_0123.avi

Nie działa ten załącznik. Chętnie bym obejrzał ten stroboskop :). Tyle razy już pisałem żeby uciekać od tej firmy, ale ludzie nadal się dają nabrać i to kupują. No cóż. Mądry Polak po szkodzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...