Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎10‎.‎07‎.‎2018 o 11:41, MMP napisał:

UE55MU7002T vs UE55MU8002
Różnica w cenie około 400pln.
Warto dołożyć do 8002?
Ewentualnie jaki inny model 55 w cenie do 4 tys.?

Oczywiście bierz UE55MU8002. Jest to dobra seria z 2017 r. Porównując z Q to rywalizować może z MU8002 tylko Q9F. Poczytaj w necie. Porównanie MU7002 z MU8002 też jest opisane. Najważniejsze, że matryca 120Hz podobnie jak w 7002. Po kalibracji (profesjonalnej) 8002 bije o głowę 7002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmieniam z 55AX630 panasa na OLED

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 33m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? OLED - kąty nieważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - NIE
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - Nie świeci oprócz poranka
7. Jaki masz obecnie telewizor ? -PANASONIC AX630 55 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - OLED
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - 4k netflix
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - xox i prosiak
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? -przeciętnie 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nieważne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - comedy central, eleven, tvn24
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? - TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - konsole 70%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? -TYLKO 55 CALI
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - NIC
19. Preferencje co do marki ? - PANASONIC SONY
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 7-8

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? - TAK

Ogólnie byłem za kupnem philipsa pos9002, ale poczytałem o tym tv i tym, że ambi to tylko przejściowy efekt WOW niewarty podniety, więc (oprócz tego, że przespałem mega super promo euro na FZ800) jestem zainteresowany panasem ez950 - mając nadzieję, że fz800 ma niewiele więcej (albo wcale) do zaoferowania.

Dziękuję za każde porady.

 

Edytowane przez Grzegorz Kuźmicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Kuźmicz

Jeśli 70% czasu oglądania to będzie konsola, to na Twoim miejscu raczej skłaniałbym się w kierunku tegorocznego QLEDa Samsunga - np. Q9FN, który daje Ci możliwość włączenia upłynniacza z niskim input-lagiem. OLED będzie się lepiej i wierniej prezentował się w filmach i będzie miał o wiele lepsze kąty, ale trzeba też uważać na potencjalne wypalenia, które mogą się pojawić, jak będziesz oglądał bez przerwy po wiele godzin dzień w dzień jakiś jeden program ze statycznym elementem (np. właśnie TVN24), czy też w jakąś grę z bardzo kontrastowym HUDem (np. FIFA 18).

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z wad OLED, ale jestem zdecydowany na tę technologię i żadne quantum dots niestety nie wchodzą w grę. OLED only - pytanie tylko mam do znawców z forum - który wybrać? 7-8 tysięcy range i 8 to już totalnie na oparach (wiem, że a1 da się za 8500 - too much). Dziękuję bardzo za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Kuźmicz

Jeśli jesteś zdecydowany, to ja na Twoim miejscu wybrałbym LG C8, który ma ulepszony w stosunku do 7 serii dynamiczne mapowanie jasności w grach. 55" calowy model możesz już kupić w cenie 7600 zł brutto. Wiemy też, że LG nie robi problemów z wypalonymi matrycami w ramach gwarancji, więc to też jest dodatkowym plusem. Sony A1 ma niestety obecnie problem po ostatniej aktualizacji, bo po wykryciu statycznego elementu obraz mocno przyciemnia się i nie wiadomo czy to poprawią. Panasonic FZ800E jest poza Twoim budżetem (9800 zł).

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , podpowiedzcie coś :) 

Panasonic TX-40ES400E czy Philips 43PFT5503

 Czy może jak  alternatywa  w skromnym budżecie  do 1500pln , tylko nie samsung czy inna manta ;) 

interesuję mnie tylko FHD 

najlepiej matryca VA

żadne smarty itp ,będzie używany tylko jako dodatkowy monitor pc do filmów ,gier.

Duże wymagani co do jakości  obrazu , obecnie  służy mi crt dell p1110 ( ale już pada powoli)  

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam dylemat nad wyborem , może jakoś mi pomożecie? 

Oled 65E7 za 10640 PLN czy Oled 65C8 za 12400.

Z tego co czytałem różnice w odbiorze nie są duże, niektórzy mówią , że niezauważalne.

Model c8 ma lepszy procesor i nowszą matrycę, możliwość samodzielnej kalibracji + AI

Model c7 jest na szkle i ma lepszy dźwięk jest o 20% tańszy.

wdzięczny będę za każdą sugestię

Do tej pory mam KURO ostatni model, zakładam sobie światłowód więc pora na zmiany:)

Edytowane przez MPB
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się że OLED będzie miał gorszy obraz niż twój KURO?

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorszy? A co może mieć lepszego dziadek KURO od najnowszych telewizorów OLED tej klasy co wymieniony wyżej? ;DDDD Pod każdym względem jest już klasę niżej. To nie te czasy...

@MPB testy tych telewizorów znajdziesz na naszym portalu i różnice też myślę wychwycisz co już zresztą w sumie zrobiłeś. Może oprócz matryc bo to są kosmetyczne zmiany jeżeli w ogóle. Mnie się bardziej z wyglądu podoba E7. Musisz zadecydować na co wolisz postawić. Ale jedno jest pewne: po Kuro będziesz zadowolony jakością obrazu. Czerń perfekcyjna.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu nowy.Mam zapytanie:do końca roku planuję wymienić tv.Zależy mi bardziej na płynności obrazu niż na jego jakości .Czego szukam:

-4k  , 120Hz,płynny obraz ,możliwie najnowszy model,niski input lag

Głownie oglądam youtuba ,sport jeśli tylko coś pokazuja w naziemnej to również,poza tym jakieś filmy z dysku .Tv służy również do grania na ps4 

 

Cena :4000-4500zł

Jeśli macie jakieś sprawdzone dwa ,trzy TV to proszę napisać .Z góry dzięki .

Jeszcze jedno:poszukuję tv 55 cali .Stoi w takim miejscu ,że większy nie wejdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych opłaca się brać pod względem jakość obrazu/dzwięku i najmniejsza awaryjność? Podane z cenami.

Philips 49PFS5301/12 1699zl

Panasonic Tx-49Es400e 1899zl

Sony kdl-49we660 2049zl

Toshiba 49t6863dg 1899zl

Samsung ue49nu7372 2299zl

Toshiba 55t6863dg 2099zl

Samsung ue49nu7102 1999zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytypowałem 3 modele:
1.Sony kdl-49we660 -2049zl
2.Philips 50pus6262/12 - 1999zl
3.Philips 50pus6703/12 - 2100zl

Ewentualnie jeszcze:
4.Lg 49uj634v - 1799zl

Nie wiem który z tej trójki tv wybrać do Salonu, pokój gdzie słońce jest bokiem do Tv ale zaraz przy oknie wisi na ścianie. Tv ogladane w EuroRTVAgd, i sam nie wiem który obraz jest najblizszy naturze i który mi się najbardziej podoba. Doradźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tylko 2 modele do wyboru
1. Philips 50PUS6703/12
2. SAMSUNG UE50NU7402/UE50NU7442

Inne modele nie wchodzą już w grę.

Który brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...