Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Obrazowo najlepsze z tych to: Sony XE90, Samsung KS7000 i NU8002. Jeżeli cena za NU8002 nie jest dużo wyższa od KSa to lepiej nowy model. Chociażby ze względu na sporo lepsze parametry do grania.

A czy Sony XE90 czy NU8002? To już decyzja bardzo trudna i polecałbym pobawić się jednym i drugim gdyż z samej sieci nie da się określić czy będzie podobać się ten czy tamten. Obrazowo są zbliżone. To podobna półka - dość wysoka więc rozczarowania nie będzie tu czy tu. Największa różnica to system: android vs tizen. Ale to jak mówię: trzeba by się pobawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poczekać na spadki cen oledów z serii 8. Niedługo mistrzostwa, cenny powinny już srogo spaść, ale najatrakcyjniejsze oferty będą na przełomie października/grudnia. Myślę, że sucha cena powinna być w okolicy 8 tyś (może i taniej) za B8. Jak potrzebujesz na  już, to możesz śmiało zerknąć na philipsa pus 8102/12. Ma świetną czerń, podobno ok hdr, ale bez jakiś cudów na kiju (pewnie poziom tych modeli, które porównujesz), android tv, ambi, super głośniki, dobrą jakość wykonania. Podobno ten model jest bardzo spoko w porównaniu z innymi philipsami.  Ja z tych wszystkich osobiście brałbym oleda o ile nie masz ciśnienia, że potrzebujesz na już i nie grasz tylko w jedną grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Ja ciśnienia nie mam wcale, bo TV nie dla mnie, a znajomi chcą już. Do Philipsa jakoś zaufania nie mam, ale być może niesłusznie. Decyzja już podjęta. Będzie XE9005:).

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tych modeli najlepiej wypada XE9005. Warto dopłacić, bo to FALD (co prawda nie ma wielu stref, ale MA :))

Edit: Wybaczcie, nie widziałem, że już wszystko wiadomo. 

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrzej2212 Gdzie kupujesz Soniaka? W żadnym sklepie, gdzie było normalna cena go nie ma. Jest w euro za 5 tys, co juz jest ceną o 500zł za wysoką, jednak też nie wiadomo, w którym salonie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony i Saturn mieli promocje na XF90 do czwartku wieczora 65” za 8750 było. Niestety jak w piątek poszedłem do sklepu to już nie dało się dostać tej ceny i wrócił na 9500. To skłoniło mnie do zmiany wybory i chwyciłem LG OLED 65B7V. Jak dojdzie w poniedziałek to będę mógł do porównać z 75XF90 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Planuje zmianę telewizora z LG 55LA691S na 65 cali... im więcej czytam i oglądam tym większy mam mętlik w głowie. Obecnie myśle o kupnie LG 65SJ850V można go kupić za 5350zł co myślicie o tym wyborze...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aktualizacja ceny Samsunga UE49MU6442 w Saturnie : 2400 -200zł (zwrot za każdy 1tys=100zł) czyli 2200zl !!!!

To naprawdę dobra cena za ten TV.

Testuje go dopiero 1 dzień i jestem b. zadowolony.

Wygląda super - cienkie ramki i bardzo smukła obudowa. Obraz żyleta ;) 

Jak macie jakieś pytanka co do tego modelu to piszcie ...

 

Edytowane przez olobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ten model ma chyba w sprzedaży różne matryce... na jednej miał lepsze kąty i biel była nieprzepalona, na innym egzemplarzu biel była przepalona i gorsze kąty... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zakupem telewizora 55", byłem ostatnio się rozejrzeć i wpadł mi w oko 3 modele LG oraz jeden Samsunga:

LG 55U6517

LG 55UJ6307

LG 55UJ620V

Samsung UE55MU6172

Szukam porady, który z tych TV wybrać, głównym przeznaczeniem będzie oglądanie piłki nożnej, oraz częściowo gra na konsoli. Jeżeli ktoś by mógł jakoś to przedstawić to będę bardzo wdzięczny.

 Z góry dzięki za pomoc.

 

Edytowane przez Predito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilku dniach lektury już nic nie wiem.A w sumie to wiem mniej niż na początku

Oled jest za drogi chyba pozostaje LCD tylko czy potrzebny mi 4K ? skoro i tak nie mam takiego sygnału ?

może FulHD wystarczy ?
W tej chwili używam Panasonica TX-P42ST50E pokój po remoncie ,tv zawisł na ścianie i stał się mały.

Myślałem o Panasonicu TX-58EX780E ale mam też inne typy
1 .Samsung QE55Q6FAM
2.LG OLED 55EG9A7V
3.Philips 55PUS8602
4.SONY XE9005
odczucia po rozpoznaniu rynku na żywo
moja plasma Panasonica ST ma ciągle dobry obraz tyle że jest mała ,tanie LCD to porażka .

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 4.5m x 6m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? -3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? -raczej na wprost ale moze się zdarzyć oglądanie z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? -wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? -od prawej strony popołudniu ,mozna zasłonić roletkę
7. Jaki masz obecnie telewizor ?- TX-P42ST50E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? -dobry obraz ładne kolory brak smużenia
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?-dekoder NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?-tylko dekoder może BR
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? -popołudniu i wieczorem ok 6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -obojętnie nie wiem co lepsze
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? -filmy ,przyrodnicze ,sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?- myślę ze tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? -nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? -popołudnie ,wieczór
17. Preferencje co do wielkości? -tego nie wiem myślałem o 55- 60 nie chce za dużego
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -smużenie
19. Preferencje co do marki ?- nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? -nie musi nie korzystam
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? +-5500zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?-możliwe nie wiem nie znam się 

Dziękuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wspomnę, że starczy ci na B7 55". Sprawdz promocje w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Advm napisał:

Tylko wspomnę, że starczy ci na B7 55". Sprawdz promocje w sklepach.

to dołóżmy budżetu do 6000

który z moich typów będzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci nie pomogę, bo sam szukam TV. Napisałeś, że nie starczy Ci na OLEDa, więc wyprowadzam Cię z błędu :)  W Euro masz promkę i idzie wyrwać za 5,3k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 4.5m x 5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? -4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? -raczej na wprost ale moze się zdarzyć oglądanie z boku 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? -stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? -na wprost tv ale tylko do 12:00
7. Jaki masz obecnie telewizor ?- Samsung 40 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? -dobry obraz ładne kolory brak smużenia 
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?-naziemna póki co poźniej kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?-może soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? -około 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -obojętnie nie wiem co lepsze 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? -filmy ,przyrodnicze ,sport 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?- myślę ze tak 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? -może godzinę maks
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? -popołudnie ,wieczór 
17. Preferencje co do wielkości? -65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - - 
19. Preferencje co do marki ?- myślałem nad samsungiem 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? -nie  
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? +-5500zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?-możliwe nie wiem nie znam się 

 

I tak zastanawiam się czy brać UE65MU7052.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasnie padl mi sony 65xd9305 i mam dostac nowy tv od sklepu tylko ktory wybrac do wyboru mam takie modele :

Samsung QE65Q6F

Samsung UE65NU7470

Samsung UE65NU8070

Panasonic TX-65FX740B

Panasonic TX-65FX750B

LG OLED65B7V

LG OLED65C7V

LG 65SK8100PLA

Dodam ze tv jest tylko do ogladania filmow , 4k bluray  i sportu (sporadycznie jakas gra w niedziele)ogladam nie w ciemnosciach siedze zazwyczaj na wprost

zawieszony jest na scianie , odleglosc okolo 2,5 -3,5m

sony odpada bo sie juz sparzylem

bardziej stawialbym na samsunga i panasonica, OLED juz w ostatecznosci

dzieki z gory za porade

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania tylko w wersji 55" i dorzuciłbym bym dwa modele LG E7N oraz Sony XF90 , konsola też będzie używana , nie chciał bym się spotkać z wypalaniem matrycy , ale też cloudingiem . Z góry dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze  szansa ze sie jakas odpowiedz dostanie na tym forum to 1:1000

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG OLED 65 C7 i bedziesz zadowolony...

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie z racji ze moja Plazma LG 42cale HD, model z 2012/13 zaczyna szfankować a mianowicie od 2017 jakoś od września co jakiś czas sama się wyłącza bez powodu i świeci się tylko dioda i nie można jej włączyć, a potem sama się załącza itp. Pomaga czasem odłączenie od sieci na 10-20 minut lub na całą noc i potem znowu jest trochę luzu od problemu, ale jednak postanowiłem zakupić coś nowego.

Szukam coś najlepiej do 2 tyś. PLN , górna granica go max 2300 PLN.
Rozmiar: 50-55" przy czym skłaniam się bardziej w stronę 55.
Rozdziałka: 4K lub FHD, będzie 4K to super, jak w tej cenie szkoda zachodu to Full HD.
Funkcje fajnje jakby miała wifi, miracast, dln itp, może mieć smart tv ale nie konieczność, aby można było podłączyć dysk usb 2.0/3.0 do 1TB w Ntfs itp, aby czytało mkv, avi, mp4,3, xvid, oraz tak jak w tym moim LG dzwiek DTS.
Najlepiej aby miało 2-3 HDMI.
Telewizor służy obecnie do ogladanie TV z tuner UPC oraz kiedyś do Sat z Nboxa, obecnie Nbox tylko do IPTV.
Oglądamy filmy i seriale z dysku Bdrip i Bluray w mkv z dts

Odległość kanapy od TV 270-290cm , okno po prawej stronie od TV jakieś 90cm, zasłona, rolety.
Tv wisi na ścianie na uchwycie uchylnym w każdej płaszyźnie.

Marki które mnie interesują to: Panasonic, Sony, LG, Philips.
Trochę się obawiam znowu LG, gdzie po 4 latach zaczeły się z nim problemy...
Mogę rozważyc Toschiba i Samsung, chociaż co do pierwszego nie mam pojęcia o awaryjności i jakości obrazu w porównaniu do reszty a w drugim przypadku boję sie o jakość obrazu kiepską.

Mam dwa pytania:


1. Proszę o polecenie jakiś najlepszych jakościowo jeśli chodzi o obraz i mało awaryjme Tv w cenie do jakiej określiłem z podanymi parametrami.

2. Dziś w Euro rtv agd oglądałem tak pobierznie ostatnił sztukę z wystawy Sharp LC-55CUF8472FS, cena poprzednia to 1999 przeceniona na 1100zl.
Pytanie czy to dobry model? Jak z jakością obrazu w domu? Awaryjny?
Jest sens brać taki z wystawy? Na co wrazie w zwrócić uwagę? Jak przetestować itp?

Proszę o pomoc.


  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.07.2018 o 10:40, peyo111 napisał:

LG OLED 65 C7 i bedziesz zadowolony...

szumu sie zrobilo a okazalo sie ze nie moge wybrac oleda bo za wysoka polka i za duzo doplaty, zostalo mi do wyboru tylko :

Panasonic TX-65FX750

Samsung UE65NU8070

LG 65SK8100PLA

reszty juz nie ma na stanie  tak ze musze cos z tych 3 wybrac

co polecicie z nich? raczej stawiam na samsung  lub panasonic

o samsungu cos poczytalem a o panasie nic narazie nie ma na zadnych forach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zgromadzonych, ja tez mam mały problemik z wyborem tv, a konkretnie to zastanawiam się nad 2modelami,- LG-55UJ6517 , albo SONY   XE7005, różnica cenowa około 300złociszy.  Siedze od tv ponad 2metry, oglądam kabłówke, czasem cos z płyty albo komputera. Szkiełko może jest duże , ale dzisiaj mogę sobie pozwolić na takie , bo co po jutrze będzie to nie wiem.  pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, msx33 napisał:

szumu sie zrobilo a okazalo sie ze nie moge wybrac oleda bo za wysoka polka i za duzo doplaty, zostalo mi do wyboru tylko :

Panasonic TX-65FX750

Samsung UE65NU8070

LG 65SK8100PLA

reszty juz nie ma na stanie  tak ze musze cos z tych 3 wybrac

co polecicie z nich? raczej stawiam na samsung  lub panasonic

o samsungu cos poczytalem a o panasie nic narazie nie ma na zadnych forach

 

A nie lepiej cos mniejszego np 55cali a lepszego. Tez mialem dylemat 65 cali ale slabszy, lub 55 cali ale wyzsza polka. Wygralo to drugie. Sztuka kompromisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE55MU7002T vs UE55MU8002
Różnica w cenie około 400pln.
Warto dołożyć do 8002?
Ewentualnie jaki inny model 55 w cenie do 4 tys.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...