Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od ponad miesiąca poszukuje nowego tv jednak nie mogę na nic się zdecydować. Przez swoją ospałość, uciekły mi już kilka atrakcyjnych wyprzedaży. Postanowiłem więc ostatecznie że do końca tego tygodnia będę miał już nowy sprzęt u siebie.

Co by nie było, z nadzieją patrzę na specjalistów z tego forum, że dadzą radę mnie nakierować na właściwy wybór.

Dzięki z góry za każde zdanie ;)

 

Generalnie moje typy to Panasonic 780e, Sony 9305, Philips 8102. Wszystkie modele 65 cali.

Byłem już zdecydowany na Panasonica jednak nie zdążyłem go kupić jak była okazja a teraz jest 1500 droższy i mam trochę kłucie wewnętrzne jakbym miał teraz za niego przypłacić. Sony ma dużo opinii negatywnych o cloud ingu i innych pasach, przejaśnieniach. Jest to dla mnie niedopuszczalne. A Philips? Boję się o jego jakość wykonania. Słyszałem że odkąd go wykupili, ta mocno spadła. Nie chcę tv który po dwóch latach się rozpadnie.

Oledy są trochę dla mnie za drogie. Nie chciałbym też czekać na nowe modele bo jak wiadomo ich cena będzie zawyżona na dzień dobry o kilka tysięcy.

 

Ankieta:


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 38m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3 metrów
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - od prawej strony, nie pada na telewizor
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 55dt60e
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, HDR, jak najlepszą jakość obrazu jak i wykonania
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - HD oraz 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - konsola PS4 pro oraz kino domowe Yamaha
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - b.o
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy akcji. Jeżeli już mi się zdarzy zapodać coś z kablówki to są to dokumenty przyrodnicze.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Zdecydowanie nie. Tv ma służyć tylko i wyłącznie do wyświetlania filmów i gier z konsoli
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, będzie to PS4 pro. 50% dziennie. Ogólnie jako rozrywka na wieczór albo film albo mała sesja na konsoli.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba jakość, niedoskonałości obrazu i TV (np. Clouding!)
19. Preferencje co do marki ? B.o
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? B.o
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 9 tys wstępnie, ewentualnie 10 tys.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Zdecydowanie tak!

 

przepraszam bardzo za brak przejrzystości i jakiekolwiek edycji ale piszę z telefonu i mam bardzo ograniczone możliwości ;)

 

dzięki!

Edytowane przez JachuV6
Mały dopisek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, lyha napisał:

Witam!

Planuję zakup tv 4k, chcę zastąpić mojego Samsunga 32'  UEJ5000 którego kupiłem na okres przejściowy, tv ma rok.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  słońce z lewej strony (okno) 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE32J5000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?dobry smart tv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? nc+ ( rozważam wymianę dekodera na 4k), obraz z laptopa
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop, iphone
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszcząca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4  20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? tak i tak
17. Preferencje co do wielkości? 50-60cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepska czerń, zacięcia obrazu, smugi
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zł max 4500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?  tak

Zwróć uwagę na:

SONY XE90      49''

idealnie do Twojego budżetu, a tv bardzoo dobry..

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Co proponujesz? Może Samsung ue55mu6442 x za 3000k

 

Ok zawiezie Panasonic 633e IPS lub Samsung VA 6442 noi ewentualnie 700e jezeli jest dużo lepszy od 633e. Bo cenowo ok 800 zł wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś monitor z matryca MVA i po kilku latach kolor biały robił się coraz bardziej żółty. Czy to wynikało z czegoś innego czy proces "starzenia" występuje i różni się w zależność od rodzaju matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za błędy w poprzedniej odpowiedzi jednakże pisałem ze sklepu z zamiarem kupna a na telefonie nienawidzę pisać.

Ok zostały mi 4 opcje, jednak nie kupiłem wczoraj gdyż wolałem poczekać na jakąś odpowiedź.

Jeśli mogę prosić o pomoc. Co wybrać spośród tych 4 modeli?

- Samsung ue55mu6442UXXH - 2999 zł.

- Samsung UE55MU6102KXXH -2599 zł

- PANASONIC TX-55EX633E - 2999 zł

- PANASONIC TX-50EX700E - 3099 zł.

Edytowane przez Adrian Karpiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może orientuje jak będą się teraz kształtować ceny zeszłorocznych modeli? Na razie co dziwne idą w górę zamiast spadać. Czy warto wstrzymać się jeszcze trochę z zakupem? Szczerze mówiąc to liczyłem, że wraz z zapowiedzią nowych modeli ceny obniża się przynajmniej do tych z wyprzedaży gwiazdkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Kiedy spadną ceny OLEDów? Rok temu jeśli się nie mylę, to dopiero w lutym, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o modelu LG 65UJ6307 ? Godny polecenia? 

P.s. Jest to model z 2017 roku

 

Edytowane przez Candidate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem już nastawiony na jakiegoś Panasonica ale dopatrzyłem się że nie ma DTS. A czasem jakiś film jest z dźwiękiem w formacie DTS i na starym LG mam komunikat nie obsługiwane źródło dźwięku. Teraz zastanawiam się między 3 tv:

1) TCL 49c7006/ 49C7026  za 2700 na plus ma matrycę VA 

+ więcej niż dobre odwzorowanie kolorów standardowych,
+ szeroka paleta barw,
+ niezły kontrast,
+ bardzo dobra głębia i plastyczność obrazu,
+ dobre skalowanie do 4K,

- bardzo niska ostrość obrazów ruchomych (matryca 60Hz),
- brak jakiejkolwiek kompensacji (upłynniania) ruchu,

(tak pisze ekspert może ja tego nie będę dostrzegał , jednak chciał bym czasem obejrzeć jakiś mecz bez problemów.)

+/- Android TV możliwości nas plus ale jak mają być jakieś problemy to może być minus

Do tego marka TCL niby wiem że wielki producent i sprzedaje mnóstwo TV ale lęk pozostaje

2) LG 49SJ810V za 2999  Super UHD z technologią Nano Cell

+ bardzo dobre odwzorowanie barw pod kątem (matryca IPS)

+szeroka paleta barw,
+więcej niż dobra rozdzielczość obrazów ruchomych,
+wielostopniowa regulacja płynności obrazów ruchomych

Wszystko fajnie i super jak to  Super UHD z technologią Nano Cell "kropki kwantowe" jak w drogich samsungach i na koniec mały "zonk" kontrast 984 gdy TCL miał 3106

3) Sony 55XE7005 za 2997 wolał bym 49 cali ale w tym modelu 55cali ma VA a 49 IPS 

+ bardzo mała degradacja obrazu pod kątem,
+ kontrast o 150% wyższy niż w typowych telewizorach z matrycą IPS,
+ dobre oddanie barw po kalibracji,
+ bardzo dobra głębia, szczegółowość i plastyka obrazu,
+ bardzo niski input lag w scenie „gra”,
+ brak sztucznego wyostrzania,
+znakomite skalowanie z SD do 4K.

- niska ostrość obrazów ruchomych (matryca 60Hz),
- niska jasność w trybie HDR (338 cd/m^2),

- brak Android TV jak w TLC i LG webOS 3.5 też pewnie lepszy. w sony beż brak DLNA niby mają swój odpowiednik ale może się okazać że nie tak dobry. Brak też Bluetooth

kontrast 2676 czyli gorzej od TLC

4) powinien być jakiś samsung ale jak przeczytałem losujemy xD matrycę

"Niestety kupujac telewizor SAMSUNGA nie mamy pewności, że trafimy na egzemplarz "dobra" matryca. Oprocz matryc SAMSUNGA mozna trafic na matryce innych prodycentow:

- AU Optronics (AUO) A-MVA,

- Chi Lin Technology (CLT),

- Chi Mei Optoelectronics (CMO),

- LG Display IPS (LGD),

- Chunghwa Picture Tubes (CPT),

- IPS Alpha Technology LTD (Hitachi & Panasonic) IPS Alpha/IPS Pro,"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych proponuje  kupić tego Soniacza 55XE7005

Ja zastanawiam się nad tymi trzema i nie mam pojęcia co wybrać :P

Samsung ue55mu6442UXXH

Sony 55XE7005

PANASONIC TX-55EX633E

chyba jednak wezmę 55XE7005

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nastawiłem się na SONY ale postanowiłem dopytać jaką matrycę zakładają i napisałem do SONY. W odpowiedzi :

"Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt z firmą Sony Electronics.
Nawiązując do zgłoszenia uprzejmie informuję, że firma Sony nie podaje jakiego typu matryce montuje w swoich odbiornika.
W związku z czym nie jestem w stanie Panu odpowiedzieć na to pytanie."

To się dowiedziałem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem tego Soniacza XE7077 (różni się kolorem ramki od 7005 musiałem dopłacić 220 zł za kolor... ehhh głupi ja) :) Sprawdzałem obraz i spośród tych co wymieniłem był najlepszy. Świetna jest ta matryca, nie widać pasków czy podświetlonych elementów, obraz nie traci zbytnio na jakości pod kątem co jest nietypowe jak na matrycę VA. Ogólnie naprawdę polecam obraz jest rewelacyjny jak za tą cenę. Na starcie wyłączyłem te tragiczne Motionflow ponieważ nienawidzę tego odświeżania!  Obraz wtedy wygląda jak sztuczny jakby film był produkcji klasy B. Jedynym minusem jest brak Androida, interfejs jest mocno okrojony ale to co najważniejsze działa bardzo szybko! Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało postaram się odpowiedzieć.

Edytowane przez Adrian Karpiński
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie byłem w sklepie gdzie sprzedawca potwierdził że 55 cali mają VA a 49 cali IPS. Potwierdził to "testem palcowym" xD choć na samsungu i TCL z matrycą VA smugi były bardziej widoczne niż na tym 55cali sony. Dodatkowo jeszcze się dowiedziałem (nie sprawdzałem jeszcze) że można też sprawdzić jaka jest matryca za pomocą okularów do pasywnego 3D (jak w kinie czy LG) patrząc przez nie odwrotnie ( uchwytami na uszy do przodu xD)   IPS świeci a VA nie widać obrazu .  Jednak pan odradził sony ze względu na system, cytuję " kafelkowy jak z przed 5 lat" android TV też nie polecał. W tej cenie z matrycą VA pan polecił samsunga ale na stronie z opiniami sporo osób pisało że są problemy z podświetlaniem i że na czarnym tle to widać. Nie wiem czy masz możliwość porównania z innym TV ale jak byś miał jakiś film z ciemnymi scenami jak wypadają. Drugie pytanie to czy da się przerzucać, film z sieci odtwarzany na telefonie na TV.

PS.

Znalazłem na YT filmik "4K - TEST (plansza testowa)" jak w opcjach się ustawi to jest 4K.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wrócę dziś do domu to zwrócę na to uwagę i prześle Ci jakieś informacje. Tak jest kafelkowy jak sprzed 5 lat ale co z tego? Kto gra w gry na telewizorze? Dla mnie Netflix i Youtube wystarczą i śmigają pięknie. Każdy w Media Markt poleca Samsunga ;) Mają jakąś umowę partnerską. Jeśli chodzi o obraz to ten Sony jest rewelacyjny. Porobię Ci zdjęcia na ciemnym tle jak wrócę. Sprawdziłem jeszcze wczoraj czy chodził w sklepie i na szczęście nie był w ogóle włączany, uff. Będę w domu ok 18.

 

"Drugie pytanie to czy da się przerzucać, film z sieci odtwarzany na telefonie na TV"  - da się. Ten Samsung za 2999 MU6442 też jest spoko ale nie lubie kolorów Samsunga wole bardziej naturalne Panasonica i Sony.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemne sceny wyglądają bardzo dobrze czarny kolor jest czarny może nie idealny ale na pewno o niebo lepszy niż w matrycach IPS. 

Po drugie Samsung z jakim konkuruje ten TV to 55MU7002 ale cena tego Samsunga to ok 4000 więc jest różnica.

Ja na Twoim miejscu ( Z tego co i zaobserwowałem i wyczytałem na forach i recenzjach) brałbym tylko pod uwagę Panasonica E633 albo E700 w 50 calach, inne bym sobie odpuścił.

Nie było negatywnych opinii na temat tego Sonego.

To są plusy z Benchmarka: 

  • bardzo mała degradacja obrazu pod kątem (prawie jak w IPS-ie),
  • kontrast o 150% wyższy niż w typowych telewizorach z matrycą IPS,
  • dobre oddanie barw po kalibracji (kolory lepiej nasycone niż np. w Samsungach MU70),
  • bardzo dobra głębia, szczegółowość i plastyka obrazu,
  • bardzo niski input lag w scenie „gra”,
  • brak sztucznego wyostrzania,
  • znakomite skalowanie z SD do 4K (o klasę lepsze niż w MU7002),
  • możliwość sortowania plików multimedialnych (wg nazwy pliku lub daty/godziny i to w dodatku w obie strony), czego brak w wielu konkurencyjnych telewizorach a także … w droższych „androidowych” Braviach (!),
  • obsługa wielu formatów plików wideo, w tym HDR10 i HLG,
  • obsługa plików 4K o rozdzielczości pionowej > 2160 linii,
  • niezły wybór aplikacji (YouTube, Netflix , Amazon Video, ipla [z nowym interfejsem], player [ze starym interfejsem], FiImbox Live, TVP VoD),
  • szybki i stabilny system operacyjny (szybszy niż Android),
  • wygodny pilot z cichymi przyciskami,
  • prosta, niekontrowersyjna stylistyka,
  • niezły stosunek jakości do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Planuję zakup tv 4k i proszę was o pomoc 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,3 -3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać lub wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? lekko słońce z mojej prawej strony patrząc na TV na wprost (okna) 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sprzedałem z zamiarem zakupu nowego :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? generalnie 4k pod konsolę PS4 pro , dobry do sportu , i żeby bardzo dobrze oglądało się na nim filmy(w dużej ilości z dysku USB w dobrej jakości filmy) , nie muszę korzystać na nim z żadnych apliakcji może poza przekazaniem ekranu z telefonu na tv i żeby z dysku zewnętrznego oglądać filmy na tv :) 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kablówka orange , konsola ps4 pro
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  konsola ps4 pro , kino/soundbar ,dysk zewnętrzny USB , rzadko PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-8

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, kablówka , 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4  minimum 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? tak i tak
17. Preferencje co do wielkości? minimum 55 cali chociaż wolałbym 65 :) 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby obraz , zacinanie się tv , 
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? od 4000 zł do max 7500 zł przy wariancie 65 cali

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?  tak

Rozważam też opcję czy nie lepiej dołożyć i kupić OLEDA lub może poczekać sam nie wiem doradźcie bo nie wiem co robić ... :(

Dodatkowo prosiłbym o podpowiedź co polecacie kupić zestaw kina domowego w sensie z odtwarzaczem bluray , może bez odtwarzacza czy soundbar ?   coś żeby fajnie grało do tego TV i dawało niezły bass :) max do 2 tys ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wasze typy:
65ZD9 czy 65C7V (ewentualnie 65B7V). Oledy Panasa troszkę za drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 65" ZD9 nie jest zbyt drogi ? ;) Co do wyboru to powtórzę tu za Vincentem: ZD9 będzie lepszy (wyższa jasność) w HDR jak będziesz go oglądać na wprost, we wszystkich pozostałych przypadkach lepszy jest OLED.

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, PawciioPL napisał:

Cześć!

Planuję zakup tv 4k i proszę was o pomoc 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,3 -3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać lub wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? lekko słońce z mojej prawej strony patrząc na TV na wprost (okna) 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sprzedałem z zamiarem zakupu nowego :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? generalnie 4k pod konsolę PS4 pro , dobry do sportu , i żeby bardzo dobrze oglądało się na nim filmy(w dużej ilości z dysku USB w dobrej jakości filmy) , nie muszę korzystać na nim z żadnych apliakcji może poza przekazaniem ekranu z telefonu na tv i żeby z dysku zewnętrznego oglądać filmy na tv :) 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kablówka orange , konsola ps4 pro
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  konsola ps4 pro , kino/soundbar ,dysk zewnętrzny USB , rzadko PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-8

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, kablówka , 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4  minimum 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? tak i tak
17. Preferencje co do wielkości? minimum 55 cali chociaż wolałbym 65 :) 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby obraz , zacinanie się tv , 
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? od 4000 zł do max 7500 zł przy wariancie 65 cali

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?  tak

Rozważam też opcję czy nie lepiej dołożyć i kupić OLEDA lub może poczekać sam nie wiem doradźcie bo nie wiem co robić ... :(

Dodatkowo prosiłbym o podpowiedź co polecacie kupić zestaw kina domowego w sensie z odtwarzaczem bluray , może bez odtwarzacza czy soundbar ?   coś żeby fajnie grało do tego TV i dawało niezły bass :) max do 2 tys ..

Moim zdaniem najlepszy tv w tej cenie to Panasonic 58EX780 masz go za około 5500. Tylko ta podstawa jest dosyć szpanerska ;) 

Edytowane przez Adrian Karpiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2018 o 14:59, Adrian Karpiński napisał:

Moim zdaniem najlepszy tv w tej cenie to Panasonic 58EX780 masz go za około 5500. Tylko ta podstawa jest dosyć szpanerska ;) 

Szczerze na początku chciałem kupić Samsung MU70002

potem przeczytałem artykuł : https://hdtvpolska.com/jaki-tv-kupic-przeglad-wyswietlaczy-2017/

tam polecają

Philips PUS8102 (65″)

co myślicie o tym TV ??

nie wiem co lepsze Philips PUS8102 (65″) czy Panasonic 58EX780

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ostatnio przeprowadziłem się do nowego domu i poszukuję odpowiedniego telewizora "na dłużej". Od razu na wstępie wspomnę, że jestem raczej laikiem w temacie i też nie mam jakichś wygórowanych wymagań :-) Telewizji oglądam mało, głównie bajki dla dzieci i filmy. Telewizor ma wisieć na na nadbudowanej ściance z regipsu (z aluminiowymi profilami) wokół której znajduje się taśma ledowa barwy niebieskiej (stąd też osobne podświetlenie TV nie jest chyba potrzebne). Od razu prośba o informację jak taki TV zawiesić na ściance na tyle stabilnie żeby pod wpływem własnego ciężaru TV nie wyrwał dziur i nie spadł :) Poniżej uzupełniona ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? światło pada wprost nas ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 32'' stojący
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? System android TV, port USB - nie mam szczególnych wymagań
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Pendrive z filmami/zdjęciami do odtwarzania
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 2h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Bajki, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50-55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie mam raczej problemów z TV
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Panasonic, LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Dziękuję za Wasze porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Łukasz Zębik napisał:

Cześć,

ostatnio przeprowadziłem się do nowego domu i poszukuję odpowiedniego telewizora "na dłużej". Od razu na wstępie wspomnę, że jestem raczej laikiem w temacie i też nie mam jakichś wygórowanych wymagań :-) Telewizji oglądam mało, głównie bajki dla dzieci i filmy. Telewizor ma wisieć na na nadbudowanej ściance z regipsu (z aluminiowymi profilami) wokół której znajduje się taśma ledowa barwy niebieskiej (stąd też osobne podświetlenie TV nie jest chyba potrzebne). Od razu prośba o informację jak taki TV zawiesić na ściance na tyle stabilnie żeby pod wpływem własnego ciężaru TV nie wyrwał dziur i nie spadł :) Poniżej uzupełniona ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? światło pada wprost nas ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 32'' stojący
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? System android TV, port USB - nie mam szczególnych wymagań
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Pendrive z filmami/zdjęciami do odtwarzania
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 2h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Bajki, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50-55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie mam raczej problemów z TV
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Panasonic, LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Dziękuję za Wasze porady ;)

Moim zdaniem do wyboru masz te 3: Samsung 55MU7442, Sony 55XE7005, Panasonic 55EX600E. Jaki wybierzesz to już Twoja sprawa ja wybrałem Sony i jest rewelacja.

Musisz poczytać recenzje o tych trzech i coś z nich wybrać co Ci najbardziej odpowiada.

21 godzin temu, PawciioPL napisał:

Szczerze na początku chciałem kupić Samsung MU70002

potem przeczytałem artykuł : https://hdtvpolska.com/jaki-tv-kupic-przeglad-wyswietlaczy-2017/

tam polecają

Philips PUS8102 (65″)

co myślicie o tym TV ??

nie wiem co lepsze Philips PUS8102 (65″) czy Panasonic 58EX780

No to trochę poszedłeś w górę od tego Samsunga :)

Ten Philips to też bardzo dobry tv z tego co poczytałem. Jak masz kasę to rzeczywiście lepszym wyborem byłby ten Philips od EX780.

Nie wiem czy różnice są tak duże aby dopłacać trzeba by się przejść do sklepu i jakoś je porównać, może akurat będziesz miał szczęście i będą stały obok siebie ;)

Z mojego doświadczenia wiem, że różnice pomiędzy tv są minimalne i nieraz za coś czego w praktyce nie widać bądź tylko na papierze wygląda lepiej dopłacać grube pieniądze.  Jeden woli błyszczący ekran drugi matowy jeden podkręcone kolory drugi realistyczne nieraz tańszy tv będzie lepszy pod względem upodobań docelowego klienta niż ten dużo droższy. Dodatkowo każdy tv mam kilkanaście trybów i tak naprawdę on decyduje czy obraz Ci się spodoba. Ja ustawiłem w swoim na kino i żaden inny w ogóle nie jest nawet blisko tego trybu więc coś czuję, że nigdy nie zmienię go na inny ;) No chyba, że gra.

Jeśli chodzi o odwzorowanie naturalnych kolorów to polecam Sony bądź Panasonica na Philipsach się niestety nie znam ani ich nie oglądałem ponieważ nie brałem ich pod uwagę przy moim zakupie.

Może to forum jeszcze nie umarło i ktoś kto się bardziej zna w końcu się odezwie ;)

Zerknąłbym jeszcze na Sony Bravia KD-65XE8505 obraz żyleta. Oglądałem go w sklepie bo porównywałem go z moim 7005 i naprawdę prezentował się świetnie. (nie mówię o filmikach pokazowych)

Bardzo wyraziste ale nie nienaturalne kolory.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję odpowiedniego tv. Jestem w tym temacie wielkim laikiem. Nie mam wiele wymagań. Najważniejsze jest to że podstawa telewizora nie może przekraczać 90 cm ;/. Niestety taki mam stolik a zawieszać telewizora nie zamierzam bo w żadnym miejscu nie będzie pasował. Poniżej ankieta: 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Całkowie na wprost nie, ale nie jest to jakiś duże odchylenie. Myślę że maksymalnie koło 15 stopni. 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Telewizor będzie stał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce  będzie padało z boku. 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart Tv lub android Tv, wejście USB, możliwość dotwarzania filmów z internetu (cda itp)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Naziemna Tv, Filmy HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Zazwyczaj będzie pracował sam jednak chciałbym aby miał możliwość podłączenia laptopa
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Naziemna TV, filmy online, oraz oczywiście od czasu do czasu sport typu(piłka nożna, obecnie skoki)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości?  43"-55". 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Długie przeskakiwanie między kanałami, tzw. Zamulanie
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Zbędne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Około 2500zł 

 

Byłem dziś w sklepie i oglądałem i w oczy "wpadł" mi: Sony KD49XE7005 oraz Philips 49PUS6432. Sony jest na smarcie. Philips na androidzie (nie wiem jak to wygląda na Smarcie ale podobało mi się w miarę intuicyjne obsługiwanie androida w Philips'ie). Sony niestety nie mogłem zobaczyć. Może Wy macie jakieś doświadczenie z tym lub podobnym modelem? A może polecicie mi coś innego w tej cenie? Oba obrazy były ładne (przynajmniej dla mnie ;)).

Dziękuję za porady. :) 

Edytowane przez ukasz12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie rozdarty, w Samsungu podoba mi się szybkość działania Tizen, ale jakoś za mocno świeci, w LG Baaardzo kusi OLED i podoba się magic remote na WebOs, w Philips bardzo kusi Amblight. Idealny dla mnie by był TV 55" OLED z Tizenem obsługiwanym za pomocą Magic Remote od LG i z podświetleniem Ambilight, niestety nie ma takiego TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Całkowiciee na wprost  i +/- 5st. 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Telewizor będzie wisiał, środek ekranu jakieś 1,5m od podłogi
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce  z lewej strony, raczej nie będzie padać na ekran. 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 11 letni Samsung 42" - plazma
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart Tv , szybko działające, radzące sobie z wszelkimi serwisami internetowymi.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? NC+; Netflix 4K; HBOGO
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NAS, stream googlecast, Amplituner
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Błyszcząca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, bajki, różne wiadomości (bez przesady) i niestety mnóstwo HGTV, YouTube
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak - różnie czasem kilka godzin, czasem wogóle przez dłuższy czas.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Popołubniu i wieczorem
17. Preferencje co do wielkości?  55". 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie, nierównomierne podświetlanie (mam wypaloną plazmę i już mnie to lekko denerwuje po 11 latach), zawieszające się Smart TV
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Zbędne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Około 7000zł 

Edytowane przez Wacek_Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...