Skocz do zawartości
kamusial

Sony KDF-50E2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zainteresowanych.

Mam zamiar kupić ten oto telewizor ( [url="http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=KDF-50E2010&site=odw_pl_PL&pageType=Overview&category=TVP+Rear+Projection+TV"]http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action...r+Projection+TV[/url] )

Liczę, że przedstawicie swoje opinie o tym telewizorze- najlepiej ogólne, a następnie komentujące to, czy ów TV się dla mnie nadaje.


Miałby stać w salonie, odl. od TV to ok 3,5-4,5m.

Lubię oglądać telewizję w jasnych pomieszczeniach (albo nie nazbyt przyciemnionych, w nocy mam zawsze zapalone światło. Po prostu nie lubię kontrastu TV z otoczeniem ). Poza tym salon ma sporo przestrzeni okiennej, co sprawia że w ciągu dnia jest dość jasno.

TV będzie służył głównie do oglądania codziennej telewizji z Cyfry+. Poza tym DVD, gra na X-Box, w przyszłości może N- TV. Myślę, że 60% jego pracy będzie na codziennej TV. Obstawiam, że dziennie będzie użytkowany przez 6h.

Chcę go zakupić, bowiem podoba mi się jakość obrazu, a oferowana jest przy przekątnej 50" za cenę 4,5 kzł.

Zdaję sobię sprawę z konieczności wymiany lampy po 8 kh, oraz świadom jestem, że nie służy mu częste włączanie i wyłączanie. Ma wąski zakres kątów widzenia, ale to też mnie nie przeraża.
Zastanawia mnie tylko, czy skoro lubię jasne pomieszczenia, to TV będzie się sprawdzał?

Jeszcze jedno: jak to jest z przedłużaniem gwarancji u SONYego? Załóżmy, że TV kupię u internetowego sprzedawcy.

No i dlaczego TV projekcyjne cieszą się tak małym zainteresowaniem?(wg. mnie niesłusznie)

Dziękuję za ewentualne odp.
Pozdrawiam
Kamil Edytowane przez kamusial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie dobrze "świeci" w b. jasnych pomieszczeniach.
Miałem 3 mies. i z żalem sprzedałem koledze (pojawił się KDS 70).
Resztę doczytasz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cobico' post='34647' date='14.01.2007, 03:38 ']Zdecydowanie dobrze "świeci" w b. jasnych pomieszczeniach.
Miałem 3 mies. i z żalem sprzedałem koledze (pojawił się KDS 70).
Resztę doczytasz na forum.[/quote]

Na www.hdtv.com.pl masz cały wielki wątek poświęcowny KDF-om.
Moja rada: zainteresuj się jednak KDS-55A2000, jest full HD i na panelach LCoS.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie model KDS jest wypasiony, ale i 2x droższy, a ja nie mam zamiaru kupować TV za taką kasę.

A jak wyjaśnicie kwestię małego zainteresowania tymi telewizorami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamusial' post='35107' date='16.01.2007, 21:20 ']Faktycznie model KDS jest wypasiony, ale i 2x droższy, a ja nie mam zamiaru kupować TV za taką kasę.

A jak wyjaśnicie kwestię małego zainteresowania tymi telewizorami?[/quote]
Oj, chyba nie chciało ci się czytać for.
W skrócie:
- skromna oferta ekspozycyjna w sklepach
- jeśli już, to często ustawione są na niskich stolikach, gdzie musisz oglądać je pod dużym kątem "od góry"
- fatalna opinia - do niedawna tylna projekcja wymagała szczególnych warunków oglądania (kąty !)
- j.w. fatalna opinia (znowu kąty) wyrażana na forach przez "teoretyków" o dzisiejszych tv
- mity o lampach
- gabaryty (głębokość) - tu muszę się częściowo zgodzić, bo nie da się powiesić na ścianie, ale np. w narożniku jest ok
- czas startu - kdf ok. 15 s. kds trochę dłużej

Jestem fanem tej technologii. Dzięki mnie już kilka osób cieszy się świetnymi tv tylnoprojekcyjnymi.
A serię KDF w relacji jakość/niska cena uważam za mistrzostwo świata, tak jak KDS 55 w r. jakość/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem go niemalze w ciemno po tygodniu czytania opini na forach - wczesniej wogole nie interesowalem sie ta technologia.
Dla mnie to jest zakup roku
Na razie jestem na etapie ogladania byle_co byle_w_HD :) i nie moge sie nacieszyc
Przesiadka z CRT 28' .. no po prostu inny swiat
Do tego dobrze zrobiony material SD i najlepiej w 16:9 i do tego z "n" prezentuje sie naprawde rewelacyjnie
Okna mam duze i nie przeszkadzaja mi wogole
Odleglosc ogladania ok 2,7m i teraz wiem ze nawet 55 da sie spokojnie tak ogladac - takze nie ma sie co bac "ze krowa"
Gdyby nie ta cena to warto by bylo pomyslec nad KDSem ale przy tej relacji cena/mozliwosci KDF na ta chwile wymiata
Jedyne do czego bym sie przyczepil to te nieszczesne 1024x768 po VGA, mogliby zrobic natywna i component po x360 bylby zwolniony
a tak zlacze sie marnuje a PC leci po DVI-HDMI
uff ;)

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi.

cobico- cenne uwagi.
Co do ekspozycji w marketach, to tydzień temu na terenie W-wy tylko w Saturnie w Arkadii odnalazłem Sony 50E2010. W innych MM, Saturnach, Electroworld, czy Euro RTV AGD ich po prostu nie było.
Ale co najśmieszniejsze, wszystkie tylnoprojekcyjne TV w Saturnie, były wystawione w alejce przy ścianie końcowej marketu, i dało je się oglądać z odległości MAX 1,5m. Żenada. Jedyny pozytyw, to że pracownik Saturna z którym rozmawiałem o tym TV mówił o nim dość rzetelnie i szczerze (jak na mój gust).

sensei- dziękuję za opis, dzięki tobie pewnie zrezygnuje z prezentacji w domu i zadowolę się podziwianiem go z normalnej odległości w salonie SONY (gdzie mają go mieć dopiero w piątek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę się najaralem na tą tylną projkecję ale niestety na żywo obraz wygląda biednie, tak jakby wszystko było przytłumione kolory jakieś blade a i wyglad telewizora jakiś taki kiczowaty. Do lcd czy plazmy nawet niema co porownywać odrazu widać różnice, tak ze szkoda bo pokladalem w tych telewizorach nadzieje dla mnie na duży ekran w przystępnej cenie. Pozostaje tylko czekać na obniżkę lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu zdecydowałem się na ten TV i nie żałuje. Uważam ,że to najlepszy wybór (jakość + rozmiar)/cena.

Kupiłem go w Aiva Platz (http://allegro.pl/item160791500_sony_kdf_50e2010_tanie_panstwo_w_aiwa_platz_.html) , www.aiwaplatz.pl
Zamieszczam linki, bo uważam, że firma godna polecenia. Szybka dostawa, brak problemów z dezinformacją co do posiadania towaru itp, itd.

[u]Minus tego TV:[/u]-brak czerni!!! Można sobie z tym poradzić przez włączenie przesłony, jednakże nie radzi sobie ona, gdy na kadr wkraczają jaśniejsze obrazy. Wtedy czerń (np. w tle), która powinna pozostać czarna, pojaśnia się i jest "szarawa, czy jasno czarna". (więcej uwag co do obrazu nie mam, obraz z c+ -jakiegoś starego tunera który posiadam jest cacy!!!)

Jest to jedyny minus jaki zaobserwowałem, cała reszta jest [u]jak najbardziej w porządku[/u].

P.S. Co do rozmiaru, to na początku wydawał się ogromny, potem uważałem, że jest akurat, teraz mam wrażanie że większy by się przydał (przesiadałem się z 29" 4:3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem go dzisiaj i nie moge skonczyc ogladac. LCD i plazme w tej cenie i tych gabarytach sie nie dostanie. Ja uwazam ze bardzo ladnie tuszuje slaba rozdzielczosc z C+ czy DVD. Szkoda ze nie mialem kasy na FULLHD 55 cali :P. Jak ktos szuka to pytac w salonach sony. Ja dorwalem za 4500zl wlasnie z salonu sony, a w przecietnym sklepie RTV na zamowienie chcieli 5000 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mam pytanie:
Gdzie można kupić taką lampę do tego 50/55cali tv w polsce?I ile to kosztuje?
Opłaca się kupować takiego np:55 cali czy kupić mniejszego lcd tez full hd i nie martwić sie o lampę?
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxi' post='39903' date='22.02.2007, 22:38 ']A mam pytanie:
Gdzie można kupić taką lampę do tego 50/55cali tv w polsce?I ile to kosztuje?
Opłaca się kupować takiego np:55 cali czy kupić mniejszego lcd tez full hd i nie martwić sie o lampę?
pozdrawiam[/quote]
Lampa kosztuje 1100 zl zywotnosc okolo 8 000 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxi' post='39903' date='23.02.2007, 00:38 ']A mam pytanie:
Gdzie można kupić taką lampę do tego 50/55cali tv w polsce?I ile to kosztuje?
Opłaca się kupować takiego np:55 cali czy kupić mniejszego lcd tez full hd i nie martwić sie o lampę?
pozdrawiam[/quote]

Z tego co słyszałem cena lampy to wydatek około 800 pln. I to w moim przypadku jest jedyną barierą w kupnie tego projektora. Chodzi o to że, ~5000 pln to dla mnie jest duża sumka. Niestety w moich warunkach co 2-3 lata musiałbym wymieniać taką lampę (6000-8000h). Można też się łudzić że ceny spadną ale pewności nie ma. Więc uważam, że kwestia żywotności takich telewizorów (czyt. lamp) odgrywa tu kluczową rolę.

Natomiast gdybym miał ocenić jakość obrazu, to choć pierwsze wrażenie w sklepie, nie wywołuje jakiegoś wielkiego orgazmu ale on 'ma coś w sobie' coś co ma każdy projektor - to chyba namiastka prawdziwego kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam pytanie do szcześliwych posiadaczy tego 'Olbrzyma' :)
Czy telewizor jest w stanie wyświetlić obraz po VGA w rozdziałece 1280x720?
Chodzi o to, że chciałbym podłączyć do niego komputer typu media center poprzez złącze D-Sub lub DVI na karcie i cieszyć się doskonałą jakością filmów HDTV 720p. Nie wiem tylko czy jest to możliwe i czy jedyną opcją w takim przypadku jest max. rozdzielczość 1024x768.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez DVI (+przejsciowka na HDMI) tak, ale nie przez vga. Vga jest uposledzone w tym tv i to chyba jedyny minus tego potwora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można, co prawda instrukcja twierdzi inaczej, ale ludziska tak nie odpuszczają i coś zawsze wykombinują ;-) poszukaj na forach.

pzdr,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiga ladnie przez VGA nic nie trzeba kombinowac
Najpierw kupilem kabel DVI-HDMI i zaluje bo niestety wystepuje overscaning i ogolnie kicha jak dla mnie
(trzeba skalowac do niestandardowych rozdzialek zeby wypelnic ekran)
Na kablu VGA smiga bezproblemowo, trzeba ustawic rozdzialke na 1280x768 i wejsc na chwile do menu
telewizora raz czy dwa az zlapie synchro i mamy piekne haderedy z kompa bez kombinowania i na tanim kablu
nie trzeba nawet instalowac PowerStripa jak to wczesniej proponowano na roznych forach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...