Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Valerian i Miasto Tysiąca Planet od dziś w Polsce na Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Same efekty specjalne, a fabuła doopy nie urywa. Ja się zawiodłem. Od The Fifth Element dzieli go przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale też jest o niebo lepszy od ostatniego Obcego - przynajmniej Besson miał fantazję i mimo że s-f jest w nim na niezłym odlocie to trzyma się to przynajmniej logicznie przysłowiowej "kupy"

wersję 3d też wydadzą? a najlepiej hybrydę uhd/3d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja filmu 4K w drodze ;) Zawód to dopiero był przy Mrocznej Wieży...Zobaczymy jak to będzie z Ostatnim Jedi...:)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czas na kwas, nie ma atmosa. A potem dystrybutor płacze bo się nie sprzedaje. Nie dość że późno te BD wychodzą to jeszcze ułomne. ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, apaczos napisał:

Czas na kwas, nie ma atmosa. A potem dystrybutor płacze bo się nie sprzedaje. Nie dość że późno te BD wychodzą to jeszcze ułomne. ręce opadają...

mowisz o wydaniu PL 4K czy o BD ? W ogole jest takie wydanie jak PL 4K tego filmu ? NIe sadze zeby w PL o wysokości sprzedaży decydował fakt, czy jest atmos czy nie w wydaniu blu ray (moze w jakims ulamku).  Sprzedaż DVD nadal ma sie dobrze...

W wydaniu amerykańskim UHD atmos powinien być. Chociaż ogladalem juz kilka filmów UHD gdzie tez nie bylo atmosa, co wydawałoby sie ze jest standardem dla 4K np wersja UK Revenant UHD nie ma dzwieku dolby atmos, a przynajmniej ta ktora mam go nie ma.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, szewi napisał:

 

W wydaniu amerykańskim UHD atmos powinien być. Chociaż ogladalem juz kilka filmów UHD gdzie tez nie bylo atmosa, co wydawałoby sie ze jest standardem dla 4K np wersja UK Revenant UHD nie ma dzwieku dolby atmos, a przynajmniej ta ktora mam go nie ma.

 

Mi sie wydaje, że wersja z USA, na płycie, Atmosa posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmu jeszcze nie widziałem (zamierzam), ale wystarczy że spojrzę na tych głównych bohaterów i mi się odechciewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że już się do tego przyzwyczailiście :)
Atmos dla Kino Świat (wydawcy tego filmu w PL) czy Monolith to czarna magia, chociaż ten pierwszy wydał jeden z filmów (i do tego polski) z Atmosem - Na Granicy.

Przynajmniej ten plus, że są dodatki.

Wydanie UHD wyszło/wychodzi w kilku krajach - m.in USA, UK, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania. Atmosa na pewno na wydanie US oraz UK od Lionsgate.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamawiam wydania zagraniczne. Napisy jesli komus sa potrzebne zalatwia Oppo, filmy tańsze i dodatkowo zdarza się, że masz lepszy dźwięk, no i szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@MISFIT Nie czarna magia tylko dostają od producenta dźwięk w formacie PCM 5.1. Jakby chcieli Atmos to koszty byłyby dużo wyższe, zapewne przekreśliłyby opłacalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał tak zwał. Dostają to co sobie wcześniej zażyczą, a że Atmos, dodatki, o UHD z HDR nawet nie wspominając, to dodatkowe koszty to chyba każdy tutaj na forum jest tego świadom.
Tylko widzisz, potencjalnego nabywcę niespecjalnie to interesuje... aby uszczknąć coś z tego torta i zawalczyć z internetową konkurencją to nie ma wyjścia i trzeba zaoferować produkt wysokiej jakości i do tego w rozsądnej cenie. Jeśli ktoś tego nie potrafi to niech się później nie dziwi, że sprzedaż mu leży, a imporcik z zagranicy rośnie w siłę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.12.2017 o 23:43, szewi napisał:

mowisz o wydaniu PL 4K czy o BD ? W ogole jest takie wydanie jak PL 4K tego filmu ? NIe sadze zeby w PL o wysokości sprzedaży decydował fakt, czy jest atmos czy nie w wydaniu blu ray (moze w jakims ulamku).  Sprzedaż DVD nadal ma sie dobrze...

W wydaniu amerykańskim UHD atmos powinien być. Chociaż ogladalem juz kilka filmów UHD gdzie tez nie bylo atmosa, co wydawałoby sie ze jest standardem dla 4K np wersja UK Revenant UHD nie ma dzwieku dolby atmos, a przynajmniej ta ktora mam go nie ma.

Mówię o BD. UHD/4k nawet u nas nie wyszło, jeszcze. A co by tu dużo nie mówić, film byłby idealny do testowania hdr'a.

Masz rację, chociaż to się bardzo rzadko zdarza. Przeważnie jak nie ma atmosa to jest X, gorzej jak nie ma jednego i drugiego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MISFIT Ich też to niespecjalnie interesuje. Myślisz, że będą dokładać do interesu bo tobie się tak podoba? :) Ja też chciałbym dostać DA, ale niestety nie ma i trzeba się z tym pogodzić. A jak nie potrafisz się pogodzić to zamów sobie wersję zagraniczną. Proste, nie?

Edytowane przez ifeelveryblah1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd sugestia, że ja czegoś od nich oczekuję ? Coś Ci się chyba pomyliło, przeczytaj raz jeszcze mój pierwszy post w tym temacie i moje zdziwienie, że ktoś oczekuje Atmosa od wydawców typu Kino Świat czy Monolith.
Doskonale też zdaję sobie sprawę z tego, że ten interes to jest ciężki kawałek chleba, szczególnie w przypadku niezależnych dystrybutorów, którzy muszą się o wszystko sami zatroszczyć, a poza tym nie mają w swoim portfolio blockbusterów poza jakimiś nielicznymi wyjątkami (nie wspominam już o tym, że w Polsce ogólnie kupujących filmy uważa się za jakichś wariatów ;)).

W związku z tym od dawna mam wy[beeep]kę na polską dystrybucję, to co mnie od nich interesuje wydają w zdecydowanej większości na DVD lub też wcale. Nie płaczę jednak z tego powodu, jakieś 8 lat temu wziąłem sprawy w swoje ręce i dokładam sobie polskie napisy do wydań zagranicznych w związku z tym niczego nie oczekuję od polskiej dystrybucji i niech oni niczego nie oczekują ode mnie. Chociaż czasami coś tam jednak od nich zdarzy mi się kupić...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...