Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

16 lat temu zadebiutował Xbox. Oto co mu zawdzięczamy

Rekomendowane odpowiedzi

To był super sprzęt, tylko pierwsza wersja pada nadawała się do wszystkiego poza graniem. ;) Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem Ninja Gaiden i Splinter Cell - to był pokaz mocy, o jakiej poczciwa PS2 mogła jedynie pomarzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie konsole ps2 jak i xbox classic były dla mnie równie udane i nie potrafię nawet określić która była definitywnie lepsza. Z jednej strony PS2 miało gigantyczną ilość gier, ale z drugiej strony xboX tych genialnych gier miał też nie mało, a w dodatku grafika na xboxie prezentowała się w najlepszych tytułach jak następna generacja względem PS2. Można sobie zobaczyć nawet dzis na YT porównania jak wyglądał splinter cell 3 na xboxie, a na PS2, to wręcz inna gra. Na xboxie największą różnice robiły shadery, które wykorzystywane były na wodzie, dodawaly wszelkie efekty wypukłości na teksturach, czy realistyczne cienie. Konsola ta miała też dużo lepsze tekstury z uwagi na 2x więcej ramu i w dodatku zaawansowaną kompresję tekstur s3tc. Przez te wszystkie lata świetności xboxa co chwilę wychodziła jakaś gra, która powodowała mój opad szczeny :). Po dziś dzień lubię wracac do tych starych klasyków z xboxa, a wiadomość o emulacji gier na xbox one oraz X bardzo mnie ucieszyła. Po kupnie xboxa X niestety okazało się, że z przyczyn regionalnych w Polskim xboxstore można kupić tylko 3 gry :(. Można w ustawieniach konsoli zmienić jednak regiona na USA i te niedostępne gry z classica już się pojawiają, a dzięki dołączonemu xbox passowi do zakupionej konsoli byłem w stanie pobrac ninja gaiden black, ale jak byłoby już z zakupem tych gier w dolarach to sam nie wiem, czy ten system pozwala płacić bez przeszkód jakąś metodą z Polski? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...