Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że to 2gie, z tego co w sieci narzekali , najczęściej dotyczy to Panasów i LG..
Paradoksalnie niby LG miało wspierać Koxa jako referencyjny panel pod 4K, ironia :)
Ja mam KS9500 i jest ok, zresztą wyjdzie aktualizacja za moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła już ta łatka naprawiająca czerń w filmach UHD? Bo chwilowo nie mam konsoli i nie mam jak sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mr.Hankey napisał:

Wyszła już ta łatka naprawiająca czerń w filmach UHD? Bo chwilowo nie mam konsoli i nie mam jak sprawdzić?

Pobiera mi patcha 455 MB właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Daj znać koniecznie czy uporali się z problemem...

U mnie jest już OK. Mogę spokojnie ustawić jasność na 50 i mam czarne pasy jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Potrzebuję porady w sprawie podłączenia Xbox One X do telewizora i amplitunera poprzez splitter HDMI. Mój problem polega na tym, że przy podłączeniu Xboxa do amplitunera ONKYO TX-NR828 nie konwertuje on sygnału 4K w częstotliwości 60 Hz do telewizora (Panasonic TX700) - konsola nie przełącza się na rozmiar 4K. Natomiast w przypadku podłączenia konsoli to telewizora, amplituner może być podłączony z konsolą tylko przez kabel optyczny, co powoduje, że najwyższa jakość dźwięku, jaką mogę uzyskać to DTS lub DD. Chciałbym podłączyć zarówno telewizor, jak i amplituner do konsoli poprzez kable HDMI przy pomocy switcha HDMI, aby uzyskać to co najlepsze z obu urządzeń. Czy Xbox będzie potrafił poprawnie rozpoznać, że może do obu wysłać najwyższą jakość dźwięku i obrazu czy do obu zostanie wysłany słabszy sygnał? Czy macie może jakiś inny pomysł na rozwiązanie tego problemu? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Poniżej link do przykładowego splittera.

https://www.conrad.pl/p/splitter-hdmi-speaka-professional-obsluga-ultra-hd-ilosc-wejsc-1-x-ilosc-wyjsc-2-x-1497183

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze splitterami UHD jest problem. Ludzie piszą, że nie działają prawidłowo np. przy problemie z HDR i Playstation VR.

W szczególności nie działają dobrze te tanie modele. Nie czytałem opinii o drogich splitterach.

Również będę wdzięczny za pomoc w znalezieniu urządzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ogromnego pech i już mi 2 konsola Scorpio padła. 2 razy To samo

3 dni działa bez problemów. Kombinowałem z różnymi kablami, podłączałem pod monitor ( na którym wcześniej też działała), reset. Obecnie w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Mateusz Wandzel napisał:

Cześć, 

Potrzebuję porady w sprawie podłączenia Xbox One X do telewizora i amplitunera poprzez splitter HDMI. Mój problem polega na tym, że przy podłączeniu Xboxa do amplitunera ONKYO TX-NR828 nie konwertuje on sygnału 4K w częstotliwości 60 Hz do telewizora (Panasonic TX700) - konsola nie przełącza się na rozmiar 4K. Natomiast w przypadku podłączenia konsoli to telewizora, amplituner może być podłączony z konsolą tylko przez kabel optyczny, co powoduje, że najwyższa jakość dźwięku, jaką mogę uzyskać to DTS lub DD. Chciałbym podłączyć zarówno telewizor, jak i amplituner do konsoli poprzez kable HDMI przy pomocy switcha HDMI, aby uzyskać to co najlepsze z obu urządzeń. Czy Xbox będzie potrafił poprawnie rozpoznać, że może do obu wysłać najwyższą jakość dźwięku i obrazu czy do obu zostanie wysłany słabszy sygnał? Czy macie może jakiś inny pomysł na rozwiązanie tego problemu? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Poniżej link do przykładowego splittera.

https://www.conrad.pl/p/splitter-hdmi-speaka-professional-obsluga-ultra-hd-ilosc-wejsc-1-x-ilosc-wyjsc-2-x-1497183

A nie możesz podłączyć konsoli kablem HDMI bezpośrednio do TV, a drugim kablem HDMI podłączyć amplituner do wejścia w TV które obsługuje ARC? Oczywiście musisz mieć kabel HDMI z obsługą ARC (nie wszystkie mają). Powinno to zadziałać bez większych problemów, chyba że w TV coś skopali z ARC i będzie np wprowadzał opóźnienie w dźwięku. 

Jeżeli chodzi o splitter to możesz zaryzykować, koszt nie jest duży, ale jest bardzo duże ryzyko że  nie przepuści HDRa. Te splittery to nie są proste, elektryczne rozgałęźniki kabla, tylko mają w sobie jakiś układ scalony, który przetwarza i [beeep]likuje sygnał. Od możliwości tego układu zależy czy to co chcesz zadziała poprawnie czy nie. A ponieważ koszt zakupu nie jest duży, tam w środku siedzi jakiś tani scalak, który na bank ma jakieś ograniczenia. Dopóki nie sprawdzisz czy działa, nie dowiesz się. Spróbuj najpierw z tym ARC.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, paweldk napisał:

A ja mam ogromnego pech i już mi 2 konsola Scorpio padła. 2 razy To samo

3 dni działa bez problemów. Kombinowałem z różnymi kablami, podłączałem pod monitor ( na którym wcześniej też działała), reset. Obecnie w serwisie

Jeśli używałeś listwy z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym to bardzo możliwe, że kolidowało to z zabezpieczeniem wbudowanym w xboxa. 

Następnym razem podłącz od razu do gniazdka w ścianie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola była podpięta bezpośrednio do gniazdka. Najdziwniejsze było jak pojechał do sklepu Satrun gdzie konsolę zakupiłem. Podłączyli pod nowy tv full hd i było to co umnie. Natomiast pod tv 4k działała konsola. z powrotem pod full hd i nie działa. W domu udało mi się kilka razy konsolę uruchomić w trybie 640x480 ale po przełączeniu na 1080 wywalało obraz. Kilka razy działał też stream na windows i w menu się poruszałem, gry się odpalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ten Microsoft...

Potwierdzam swoją drogą, że spece z tej firmy uporali się z problem jasnej czerni w filmach UHD. Ostatnia aktualizacja rozwiązała problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dużo zgłoszeń będzie z czym podobnym by microsoft mógł to załatać. Tak zmuszony byłem wysłać konsolę do serwisu i po jej powrocie nie będę wiedział ile będzie działać

Edytowane przez paweldk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.11.2017 o 14:23, pawel86ck napisał:

Poniżej filmik pojazujący jak wygląda gears of war 3 odpalone na xbox X, różnica 720p vs 4K sprawia, że gra wygląda jak remaster, więc możliwość zagrania w tą arcy genialną grę w takiej jakości jest dl mnie bardziej interesująca jak nawet zagranie w nowego exa.  

 

na filmiku wygląda jak by to był rzeczywiście remaster - samo skalowanie takiej poprawy by nie dało

MS poprawia tekstury w wersjach gier  które mają backward compatibility (z x360) ? czy tylko w tej jednej (lub kilku) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

MS poprawia tekstury w wersjach gier  które mają backward compatibility (z x360) ? czy tylko w tej jednej (lub kilku) ?

Byłoby zbyt pięknie, gdyby tak jak trzecie Gearsy miały wyglądać wszystkie tytuły z X360.;)

Swoją droga odpaliłem sobie wczoraj ostatniego Tomb Raidera żeby zobaczyć jak sprawuje się tu HDR i... Boże drogi jak to wygląda... To jest zupełnie nowa gra! Obok Horizon Zero Dawn chyba najlepszy pokaz możliwości technologii Ultra HD. Szkoda tylko, że 60 klatek jedynie w 1080p...

Powalają mnie swoją drogą wielkości patchy do gier na nową konsolę... Blisko 30 GB dla opcji HDR w Tombie jakoś przebolałem, ale jak zobaczyłem 77GB do Quantum Break, to mi ręce opadły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z czego wynika poprawa ostrości  w Gearsach 3?   zrobili taki mini remaster w ramach promocji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie może jaka wersja językowa gry Forza Horizon 3 będzie w formie kodu jaki dodaje amazon.de do konsol  xb1s - np. tu

https://www.amazon.de/500GB-Konsole-Horizon-Wheels-Bundle/dp/B075CNJPFC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1512681031&sr=8-2&keywords=xbox+one+s+forza+horizon+3+hot+wheels

czy będzie wersja PL dostępna (napisy)?

czy wersja językowa będzie zależeć od języka w konsoli?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wiecie może jaka wersja językowa gry Forza Horizon 3 będzie w formie kodu jaki dodaje amazon.de do konsol  xb1s - np. tu
https://www.amazon.de/500GB-Konsole-Horizon-Wheels-Bundle/dp/B075CNJPFC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1512681031&sr=8-2&keywords=xbox+one+s+forza+horizon+3+hot+wheels
czy będzie wersja PL dostępna (napisy)?
czy wersja językowa będzie zależeć od języka w konsoli?
Od języka regionu jaki ustawiasz. Jak na konsoli wybierzesz Polski to taką też będziesz miał grę. Sprawdzone info. Miałem tą konsole z Amazon za 650 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki - bo gra nie w moim  klimacie wiec chcę sprzedać

a wiecie może jak jest z gwarancją? Microsoft daje 12 miesięcy.

jak kupiłem przez Amazon.de to mam u sprzedawcy pełne 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki - bo gra nie w moim  klimacie wiec chcę sprzedać
a wiecie może jak jest z gwarancją? Microsoft daje 12 miesięcy.
jak kupiłem przez Amazon.de to mam u sprzedawcy pełne 2 lata?
Amazon 12 miesięcy z tego co kojarzę. Microsoft w tym przypadku 24 miesiące :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, klaus71 napisał:

dzieki - bo gra nie w moim  klimacie wiec chcę sprzedać

a wiecie może jak jest z gwarancją? Microsoft daje 12 miesięcy.

jak kupiłem przez Amazon.de to mam u sprzedawcy pełne 2 lata?

Jak zarejestrujesz sobie na stronie MS konsolę to pokaże Ci 2 lata gwarancji. Mi pokazało nawet do lutego 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lycone napisał:

Amazon 12 miesięcy z tego co kojarzę. Microsoft w tym przypadku 24 miesiące :)

łoł - to jakoś dla konsol z amazon.de są specjalne względy ze strony MS?

czy MS jakoś w zależności od rynku daje inną długośc gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...