Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Konsole chyba jeszcze za słabe są żeby wykreować Atmos w grze, chociaż może ten Xbox da radę, może....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole otrzymałem już wczoraj ale niestety trochę to potrwa przy moim necie, aż te 200GB patchy się pobierze :P, a w odrużnieniu od PS4P na xboxie nie można grać w daną grę gdy pobiera się do niej cokolwiek (a przynajmniej ja nie znalazłem takiej możliwości). Pierwsze wrażenie na plus było już przy rozpakowaniu konsoli. Na filmach promocyjnych ta konsola tak sobie mi się podobała, ale na żywo stwierdziłem, że jednak design jest super, a w dodatku jakość użytych materiałów jest dużo solidniejsza jak w takiej PS4P. W xboxX plastik jest znacznie twardszy i ma milszą fakturę, a cała konsola jest dość ciężka, sprawia wrażenie naprawdę solidnego sprzętu. O ile PS4P wygląda jak zabawka, o tyle ten xboxX wygląda na sprzęt high end, który naprawdę zacnie prezentuje się obok tv. Dla mnie największą zaletą xboxa dla której kupiłem głównie tą konsole jest genialna kwestia wstecznej kompatybilnosci. Możecie sie śmiać, ale ja po prostu mam duży sentyment do gier z pierwszego xboxa i x360, a nigdy nawet nie marzyłem, że zobaczę te gry w tak wysokiej jakości obrazu jaką zapewnia xbox X i już za sam ten ficzer zakup tej konsoli był dla mnie koniecznością. Poniżej filmik pojazujący jak wygląda gears of war 3 odpalone na xbox X, różnica 720p vs 4K sprawia, że gra wygląda jak remaster, więc możliwość zagrania w tą arcy genialną grę w takiej jakości jest dl mnie bardziej interesująca jak nawet zagranie w nowego exa.  

Co do nowych gier, to ludzie choć narzekają, że nie ma wiele exów, ale ja i tak znalazłem parę świetnych gier, które nie mógłbym zagrać gdybym nie kupił xboxa (nie mam windowsa10 na PC i nie zamierzam go zainstalować nawet za free). Halo 5 w 4K plus cztery zremasterowane poprzednie części dla mnie jako fana tej serii to jest niesamowita kolekcja, a do tego mam tu jeszcze forza 7, forza horizon 2 oraz 3, gears of war 4. Co ciekawe, to gears of war 4 ma usprawnienia nawet względem wersji PC, a według gamespotu gra wygląda nawet lepiej jak na kompie z 1080gtx. Na filmimu gamespotu widać jeszcze lepsze tekstury względem wersji PC, oraz nawet więcej detali postaci, przykładowo te stwory mają teraz nawet zęby. Dochodzi do tego tryb HDR, to efekt który widziałem na filmiku digital foundry jest tu bardzo widoczny, zmianie uległo wyraźnie oświetlenie gry, gra przestała już wyglądać tak plastikowo i metalowe powiechnie czy góry na horyzoncie mają teraz miłe dla oka jasne detale. Do czasu nam wersja na PC nie zostanie spatchowana o te ficzery z xboxa X, to wersja ma xboxX będzie po prostu najładniejsza. Jeśli chodzi o gry, które odpaliłem na razie bez patcha, to jakość obrazu w takiej forzy horizon 2 już przy tym 1080p jest naprawdę świetna, co jest zasługą filtrowania aniso x16, które to xbox narzuca każdej grze. Tak jak pisałem, czekam jeszcze na instalacje patchy aby odpalić gierki w 4K, ale nawet na tych porównaniach na YT już teraz widać jak olbrzymią poprawę zapewnia xboX względem zwykłego xboxa one, na którym to było najczęściej 900p plus aa postprocesingowe, które dodatkowo rozmazywało obraz. Xbox X podnosi rozdzielczość tych gier o imponujące x4 i czasem nawet 5x razy i nawet na telefonie S8 jest widoczna bardzo w trybie 1440p na YT, oraz nawet gdy pusci się filmik w 1080p (obraz z xboxa X jest ostrzejszy nawet tutaj).

 

Na tym filmiku różnica nawet na telefonie jest widoczna, a przybliżenie kadru przy 40 sekundzie pokazuje różnice na miarę DVD vs Bluray, wszystko co jest rozmazane na zwykłym xbox one, to na xboxie x jest już wyraźne.

Na neogafie pojawiło się parę screenow z AC Origins w wersji na xbox X, to obraz zachwyca ostrością. 

https://farm5.staticflickr.com/4522/38203443616_3e38623e32_o.png https://farm5.staticflickr.com/4526/24387100738_d419704f8b_o.png https://farm5.staticflickr.com/4580/38246737101_64e9f7e2ca_o.png https://farm5.staticflickr.com/4449/38211585232_d1d3e00c0b_o.png
 

Sam nie kupiłem jeszcze tego assassina i kierowałem się ku wersji na PC (na 1080ti i tak będę miał bezkonkurencyjna jakość), ale taka jakość obrazu w tej grze robi nawet na knie mega wrażenie. Później po instalacji opiszę jeszcze wrażenia z tych gier w 4K :), choć po tych materiałach które są w necie już teraz wiem czego się spodziewać :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru
Napisałeś :
By jednak cieszyć się tą nieskazitelną jakością filmów potrzebujemy odpowiedniego ekranu lub projektora obsługującego te trzy dobrodziejstwa (rozdzielczość 4K, HDR i paletę barw Rec. 2020). W obecnej chwili najlepiej wyświetlają je ekrany z segmentu premium, takie jak na przykład Samsung Q9, Sony ZD9, Panasonic DX900, Philips PUS8102 czy dowolny telewizor OLED 4K.

Czy zatem ekran 65KS9500 też znajdzie się na tej liście? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten czas od premiery XboXa zdążyłem pobrać już patche pod 4K, oraz przetestować lepiej samą konsole. O ile konsola ma niezaprzeczalne plusy, tak jednak ma niestety duże minusy, które najłatwiej opisać używając słowa restrykcje. Jakie było moje zdziwienie, gdy próbowałem podłączyć zestaw 5.1 do tej konsoli poprzez wyjście optyczne w tej konsoli, można tylko wypuścić stereo! Doczytałem na forach zagranicznych, że jest to kwestia DRM, ale w takim wypadku mogli sobie darować złącze optyczne w tej konsoli skoro nie przesyła 5.1, bo tak to tylko sugerują obecnością tego wyjścia optycznego pewne rzeczy, a w rzeczywistości pozostaje tylko zawód, gdyż 5.1 nie ma. Złącze HDMI przesyła już format 5.1 czy wyższe standardy, ale do tego potrzeba już amplitunera z wejściem HDMI, bądź TV, który ma wyjście dodatkowo optyczne. Jest wiele świetnych zestawów głośników 5.1 w świetnej cenie (np. edifier za 2000 zł) polecanych do konsoli, ale w przypadku XboXa nawet one do niczego się zdadzą, gdyż bez optyka nie będzie 5.1. Druga restrykcja to karty prepaid. O ile na konsoli sony za takie doładowania mogłem normalnie kupować gry na konsoli, tak na xbox store na konsoli nie można z tym doładowaniem nic zrobić (i pomimo tego, że sam kod można zrealizować na xboxie). Te doładowanie można wykorzystać na głównej stronie microsoftu, ale na niej jest znacznie mniejszy wybór gier na xboxa, zwłaszcza gdy mowa o starszych pozycjach z BC. Trzecia restrykcja która mnie denerwuje, to screenshoty. O ile PS4P umożliwia zgrywanie screenów na pendrive, tak xbox nie :P. Jedyna możliwość to chmura i da się co prawda później te zdjęcia pobrać na kompa, ale jednak jest to kolejne utrudnienie, którego na konsoli sony nie ma. Następna restrykcja dotyczy dostępności gier z xbox classica. Sam kupiłem XboXa między innymi z uwagi na fakt obecności tych gierek w takiej odświeżonej wersji, a tu okazuje się, że na Polskim xbox store są tylko trzy gry (red faction 2, prince of persia 1, KOTOR 1), a reszta gier z classica jest niedostępna z powodu regionalnych restrykcji :P. Tak więc nici z ninja gaiden, nici z blacka i innych świetnych klasyków. W krótkim zdaniu, to tą całą konsole można opisać jako jedna wielka restrykcja! Na szczęście są też plusy, gdyż inaczej, to bez kity sprzedałbym tą konsolę już zaraz. Gry które są, a w szczególności te 4K naprawdę robią wrażenie. Takie gears of war 3 wygląda jak remaster w 4K i dla samej tej gry nie żałuje kupna tej konsoli. Poniżej zamieszczam link do galerii, gdzie możecie sobie zobaczyć screeny w 4K i dobrej jakości PNG. Sami zobaczcie jak genialnie wygląda teraz gears of war 3, czy inne gry w 4K

http://xboxdvr.com/gamer/pawel86ck/screenshots

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo mi pokazywało stereo a także 5.1 oraz 7.1 ;o
Co do gier z innych regionów, nie da się założyć konta np na USA? Powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by po optyku wyszło 5.1 to chyba musi być gdzies w menu dzwięku ustawione by wysyłał skompresowny 5.1 a nie pcm (który ogranicza do 2.0) - może to masz źle ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, klaus71 napisał:

by po optyku wyszło 5.1 to chyba musi być gdzies w menu dzwięku ustawione by wysyłał skompresowny 5.1 a nie pcm (który ogranicza do 2.0) - może to masz źle ustawione?

Testowałem to wszystko i nic. W necie doczytałem, że to kwestia DRM w tej konsoli, więc raczej wątpię, aby dało się to łatwo obejść. 

 

 

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne by było gdyby nie działało 5.1 po optyku.
Fajnie że napisałeś o tych "restrykcjach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, raf7705 napisał:

Bardzo dziwne by było gdyby nie działało 5.1 po optyku.
Fajnie że napisałeś o tych "restrykcjach".

Swoją drogą nie mam doświadczenia z podłączaniem HDMI do amplitunerów, ale czy to teraz nie jest tak, że wpierw trzeba ten przewód HDMI z konsoli podłączyć do amplitunera (wejście HDMI), a do do telewizora następnym przewodem HDMI (z wyjścia HDMI out amplitunera)? Jeśli tak, to może do tego dochodzić kwestia lagów w amplitunerze, a jak ktoś ma duży lag w tv, to dodatkowe 20ms na wyjściu z amplitunera już totalnie mogłoby pogorszyć sprawę responsywności na tv.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak się podłącza.

Nie wiem czy ktoś mierzył opóźnienie na amplitunerze...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XBOX One S bez problemu wypuszcza dźwięk 5.1 po optyku, więc byłbym ogromnie zdziwiony, gdyby X nie posiadał tej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mr.Hankey napisał:

XBOX One S bez problemu wypuszcza dźwięk 5.1 po optyku, więc byłbym ogromnie zdziwiony, gdyby X nie posiadał tej opcji...

Xbox S miał dolby atmos? Jak doczytałem, to kwestia DRM, ale jak ktoś oczywiście może, to niech sprawdzi wyjście optyczne na swoim Xboxie X, czy u niego też jest tak samo jak u mnie.

Swoją drogą udało mi się pobrać ninja gaiden black :). Zmieniłem region na USA w ustawieniach konsolki, a game pass (który był dołączony do kupionej konsoli) umożliwił mi darmowe pobranie gry, więc nie trzeba było nawet bawić się w płacenie dolarami. 

 

 

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pawel86ck napisał:

Xbox S miał dolby atmos? Ja czytałem, to kwestia DRM

Miał. Tylko co to ma do dźwięku 5.1 po optyku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mr.Hankey napisał:

Miał. Tylko co to ma do dźwięku 5.1 po optyku?

Udało się problem rozwiązać i DZIAŁA jednak 5.1 po optyku

Miałem takie o to opcje w zakładce ustawień optyka

  • Wyłączone
  • Stereo nieskompresowane
  • strumień bitów wył


Wziąłem teraz ustawiłem na strumień bitów wył (wcześniej zmyliło mnie to "wył", gdyż to sugeruje wyłączenie). Zaznaczając "strumień bitów wył" pojawia się jednak oddzielne okienko, którego wcześniej nie było widać i tam można wybrać DTS :). Ufff tyle się nadenerwowałem, a tu jednak rozwiązanie było. Na pewno jednak te ustawienia powinny być czytelniej zrobione, bo pierwszy raz zdarzyła mi się sytuacja, a konsol używam od czasów PS2 i nigdy ustawienia nie były dla mnie tak mylące jak tutaj. Ogólnie cały ten dash w tym xboxie jest jakieś taki mało czytelny.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz zrób edycję tej epopei wyżej :) bo prawie 3/4 tematów rozwiazałeś.
Z tym Blackiem zmieniłeś tylko region? Czy zakładałeś konto?
Jak ta gra się prezentuje na Koxie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie potrzebuję pomocy bo już nie ogarniam. Mam C6, Denon X1300W i teraz Xbox One X. Odpaliłem sobie kolejny film na UHD BR i cały czas mam rozjaśniony obraz i pasy zamiast czarne są szare. W celu szukania gdzie jest błąd podłączyłem starszego One S bezpośrednio do TV i dzieje się to samo. W TV musiałem zejść z jasnością z normalnych 50 jednostek na 45-46 żeby zaczęło to jakoś wyglądać. Problem występuje od wypuszczenia nowego dashboardu. Ustawienia z One S zgrywałem na dysk przenośny i transferowałem je do One X. Do tej pory (wcześniej niż wyszedł nowy dashboard) wszystko było ok i wszędzie czerń była super. Teraz w zasadzie każdy HDR wychodzący z konsoli jest jakby przepalony, bez kontrastu a czernie są szare. Jak oglądam np Netflixa z TV to wydaje się, że wszystko jest ok. W konsolach wszystkie ptaszki na zielono i wszystkie ustawienia obrazu powłączane. W TV aktywowane Ultra HDMI Deep Color. Szukałem info i jedynie ten temat znalazłem, który może być powiązany:

https://forums.xbox.com/en-US/thread/5d5a438b-5b8d-4df1-af22-31e155a111a7 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak coś zepsuli, zaraz sprawdzę u siebie, ale już działają :

The dev team is aware of these issues and are working to resolve in an upcoming update. Thanks for your patience and understanding in the meantime. If you continue to see this behavior in different areas of the console, please continue to submit feedback. Thanks again everyone.

W Alpha i Delta build preview już to poprawili, tylko czekać na oficjalny update dla ludu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dragen napisał:

To teraz zrób edycję tej epopei wyżej :) bo prawie 3/4 tematów rozwiazałeś.
Z tym Blackiem zmieniłeś tylko region? Czy zakładałeś konto?
Jak ta gra się prezentuje na Koxie?

Już nie mogę edytować tamtego postu, ale odpowiedz jest niżej, tak więc każdy ma okazje doczytać.

Co do ninja gaiden black, to jest to tylko rozwiązanie tymczasowe, bo gdy trial xbox game pass sie skończy, to również ta gra. Być może jednak microsoft coś zrobi z oficjalną dostępnością gier z xbox classica na Polskim regionie store, tak aby można było normalnie owe gry kupić, gdyż redaktor na polygamii również zauważył ten problem, ale dostał zapewnienie od gościa z microsoffu, że pracują nad rozwiązaniem. Na XboXie ninja gaiden wygląda faktycznie super, jak remaster, jestem pełen podziwu, że udało im się aż tak znacznie podnieść rozdzielczość w grach z xboxa classic, i to nie tylko względem oryginalnej wersji na classica, co nawet względem wersji na xbox one, gdzie ta rozdzielczość w tej grze wyglądała gdzieś na 720p. Zamieszczę w mojej galerii gier z xboXa parę screenów w fullHD, to nawet na nich widać już bardzo ostry obraz w dodatku bez aliasingu. Zamieścił bym screen w 4K, ale na xboXie takie screeny mogę robić tylko wtedy, gdy jest podłączony tv 4K, a nie zawsze podłączam swoją sonówkę 4K pod xboxa, częsciej plazme fullHD, która jest w moim pokoju z grami. Jak w tej galerii niżej coś sie nie ładuje, to czasem trzeba poczekać parę minut, to kwestia ich serwerów

http://xboxdvr.com/gamer/pawel86ck/screenshots

A poniżej filmik z ninja gaiden black w 4K

 

A gry z xbox 360 w 4K to już totalnie super wyglądają. Moim zdaniem ta konsola przez tak doskonałą kwestie BC jest warta zakupu tylko i wyłącznie dla tego ficzeru, a jak wziąć pod uwagę inne zalety tego sprzętu, to dla mnie był to zakup must have i to nawet pomimo faktu, ze mam PS4P jak bardzo wydajny PC z 1080ti, gdzie ogrywam większość multiplatform

 

Edytowane przez pawel86ck
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2017 o 16:37, dragen napisał:

@Gmeru
Napisałeś :
By jednak cieszyć się tą nieskazitelną jakością filmów potrzebujemy odpowiedniego ekranu lub projektora obsługującego te trzy dobrodziejstwa (rozdzielczość 4K, HDR i paletę barw Rec. 2020). W obecnej chwili najlepiej wyświetlają je ekrany z segmentu premium, takie jak na przykład Samsung Q9, Sony ZD9, Panasonic DX900, Philips PUS8102 czy dowolny telewizor OLED 4K.

Czy zatem ekran 65KS9500 też znajdzie się na tej liście? :)

Moim zdaniem tak :) To był też bardzo dobry telewizor, najwyższej klasy.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkusiło mnie aby sprawdzić rise of the tomb raidera w wersji na xboXa z uwagi na HDR pomimo nawet faktu, że mam wersję PC, która śmiga na max detalach dobrze nawet w 4K. To co natomiast zobaczyłem w tej grze przerosło moje oczekiwania, już w SDR widoki gór w tej grze zapierały dech, a teraz jest już wrażenie czasem takie, jakby patrzeć na prawdziwe góry! Te chmury (a zwłaszcza przebijające się promienie światła), śnieg, wszystko to dostało nowego wymiaru w HDR. Redakcja gamersyde zamieściła nawet filmik z tej gry w HDR i jak ktoś ma odbiornik HDR, to naprawdę polecam sprawdzić.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel86ck

Mnie interesuje kiedy gry na PC dostaną HDRa. Też bym chętnie zobaczył w akcji HDR w ROTR, ale nie uśmiecha mi się kupowanie nowego xboxa i ponownie tej samej gry na inną platformę dla jednego ficzeru. Niektóre nowe gry podobno już dostają tą opcję na PC, ale działa kulawo bo trzeba zmieniać suwak 'HDR' w ustawieniach Windowsa, co powoduje że pulpit wygląda bardzo mdle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.11.2017 o 13:39, raf7705 napisał:

To mówisz, że Battlefield 1 ma Atmos...
A na każdej platformie, czy na wybranych?
Zapytam inaczej, czy na PS4 nie pro, też ma Atmos?

Niestety sprawdzałem na PC i jest, dodatkowo na Xbox One X ma GOW 4 Atmos i oba battlefronty  oraz overwatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2017 o 09:23, djgromo napisał:

Słuchajcie potrzebuję pomocy bo już nie ogarniam. Mam C6, Denon X1300W i teraz Xbox One X. Odpaliłem sobie kolejny film na UHD BR i cały czas mam rozjaśniony obraz i pasy zamiast czarne są szare. W celu szukania gdzie jest błąd podłączyłem starszego One S bezpośrednio do TV i dzieje się to samo. W TV musiałem zejść z jasnością z normalnych 50 jednostek na 45-46 żeby zaczęło to jakoś wyglądać. Problem występuje od wypuszczenia nowego dashboardu. Ustawienia z One S zgrywałem na dysk przenośny i transferowałem je do One X. Do tej pory (wcześniej niż wyszedł nowy dashboard) wszystko było ok i wszędzie czerń była super. Teraz w zasadzie każdy HDR wychodzący z konsoli jest jakby przepalony, bez kontrastu a czernie są szare. Jak oglądam np Netflixa z TV to wydaje się, że wszystko jest ok. W konsolach wszystkie ptaszki na zielono i wszystkie ustawienia obrazu powłączane. W TV aktywowane Ultra HDMI Deep Color. Szukałem info i jedynie ten temat znalazłem, który może być powiązany:

https://forums.xbox.com/en-US/thread/5d5a438b-5b8d-4df1-af22-31e155a111a7 

Mam dokładnie ten sam problem co Ty, tyle że w DX900, wszystko opisałem dokładnie w stosownym wątku. Podobnie jak Ty czekam na nowy soft, który mam nadzieję wyeliminuje ten feler z X-BUBLA.

Zastanawia mnie tylko, że w necie jest taki mały odzew na ten temat ze strony użytkowników... Czyżby nie wszystkie konsole ucierpiały po wgraniu nowego softu? Albo X-BUBEL nie dogaduje się tylko z wybranymi modelami telewizorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...