Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Xbox One X TEST najnowszej konsoli od Microsoftu! Gry i Ultra HD Blu-ray

Xbox One X, reklamowana jako "najpotężniejsza konsola na rynku", właśnie wchodzi do sprzedaży. Tym, czym ma przyciągać potencjalnego klienta to wydajność oraz wyposażenie do kina domowego. W naszym teście przyjrzymy się więc co może zaoferować w kinie premium oraz jak bardzo różnią się gry pod względem wyglądu względem klasycznego Xboxa One w tym S.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest : ) Mam nadzieję, że temat jak na dzień dobry dość nieźle wyczerpany.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowanie się u was graniczy z cudem! Najpierw próbowałem przez fb, ale to niemożliwe. Później udało mi się przez maila, ale i tak pod artykułami nie mogę nic napisać. Nawet jak się zaloguję to dalej mam opcję "zaloguj się". Dramat.

Jeśli chodzi o XOX i Dolby Atmos oraz DTS:X - wszystko ładnie jest opisane. Ale dlaczego w przypadku odtwarzaczy Ultra HD, na przykład Panasonica, nie ma o tych formatach żadnej informacji? Nie obsługują tego dźwięku? Czy żeby odtworzyć ten format wystarczy mi zwykły odtwarzacz Blu-Ray i amplituner obsługujący Dolby Atmos i DTS:X? Bo już się w tym wszystkim ciężko połapać, opisy sprzętów są czasami tak marne...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki Gmeru za porównania gier multiplatformowych. Ciekaw jestem dalej jaka jest różnica między np. Wolfensteinem 2 bo słyszałem że w wersji na XOXa jest HDR i 4K natywne a w PS4 PRO która ogrywałem HDRu nie ma i są biedniejsze tekstury. Ciekawe jak Call of duty: WWII czy nadchodzący Battlefront 2. Już widzę że zostawię sobie preorder Project Scorpio i kupię conajmniej AC Origins skoro jest taka różnica w stosunku do wersji PS4 Pro.  

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej: to jest oczywiste, że filmy Ultra HD Blu-ray mają Dolby Atmos więc każdy odtwarzacz to wspiera. Ale w przypadku Xboxa warto o tym wspomnieć gdyż na początku nie obsługiwał Dolby Atmos. Stąd takie większe skupienie na tym elemencie w teście.

ps. W poniedziałek lecimy z update forum... więc powinno być lepiej.

Przed chwilą, reespl napisał:

Super, dzięki Gmeru za porównania gier multiplatformowych. Ciekaw jestem dalej jaka jest różnica między np. Wolfensteinem 2 bo słyszałem że w wersji na XOXa jest HDR i 4K natywne a w PS4 PRO która ogrywałem HDRu nie ma i są biedniejsze tekstury. Ciekawe jak Call of duty: WWII czy nadchodzący Battlefront 2. Już widzę że zostawię sobie preorder Project Scorpio i kupię conajmniej AC Origins skoro jest taka różnica w stosunku do wersji PS4 Pro.  

Dzięki :) No ja Wolfa jeszcze nie wyjąłem z pudła bo trochę za dużo tego wszystkiego. Ale to kolejne rozważania, które będziemy badać. @Jakub Krawczyńskiteż o tym napisze bo będzie od wtorku recenzował już ze swojego Xboxa X i z Samsunga MU7002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może osobny artykuł na ten temat: "Warto też przypomnieć, że telewizory LG OLED są rekomendowane przez Microsoft do współpracy z najnowszą konsolą. Trudno się nie zgodzić z takim wyborem."

Coraz więcej w internecie dowodów na wypalnie serii 6 od LG która to miała być już wolna od tego zjawiska dzięki systemom automatycznego czyszczenia w TV. Sam mam logo nickjr na ekranie na stałe, a dzieci oglądają tylko z 5-7h dziennie.

Jestem przekonany że jak hardcorowy gracz pogra w np. Overwatch po 7-10h dziennie przez pół roku to interfejs mu się zostanie. Odwiedź mnie od tego, lub potwierdź. Postarajmy się potwierdzić lub obalić ten mit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RealWaaagh napisał:

Może osobny artykuł na ten temat: "Warto też przypomnieć, że telewizory LG OLED są rekomendowane przez Microsoft do współpracy z najnowszą konsolą. Trudno się nie zgodzić z takim wyborem."

Coraz więcej w internecie dowodów na wypalnie serii 6 od LG która to miała być już wolna od tego zjawiska dzięki systemom automatycznego czyszczenia w TV. Sam mam logo nickjr na ekranie na stałe, a dzieci oglądają tylko z 5-7h dziennie.

Jestem przekonany że jak hardcorowy gracz pogra w np. Overwatch po 7-10h dziennie przez pół roku to interfejs mu się zostanie. Odwiedź mnie od tego, lub potwierdź. Postarajmy się potwierdzić lub obalić ten mit.

Myślę, że to jest link dla Ciebie:) http://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

Jaki hardcore trzeba wytworzyć by doprowadzić do powidoków. Serio... w normalnym, codziennym użytkowaniu trzeba by się cholernie postarać by "wypalić" oleda... Ja mam w domu np. takiego Full HD od 4 lat;) i nie ma nawet śladu a to pierwsza generacja... gram, oglądam tvn24 itd ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem test Panasonic DMP-UB300 i jest informacja, że nie obsługuje Dolby Atmos. Ale bałagan z tym teraz jest, nie wiadomo który odtwarzacz obsługuje, a który nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

@Gmeru: czy przewidujecie może jakieś porównanie wydajności i jakości obrazu gier na XOX z pecetem o podobnej wydajności?

Wiem, że 'podobnej wydajności' to trudny temat, a na jakość obrazu wpłynie karta graficzna z peceta, ale może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos w filmach to już chleb powszedni.
Kiedy taki Atmos albo inny system dźwięku 3d będzie w grach?
Chyba coś czytałem że będzie jakaś prosta gra w auro3d, niedługo od Sony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rok temu XBOX ONE S -  poczekam na nową konsolę PS5 powinna być lepsza od ONE X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie poradził sobie z MKV po USB, po lanie będzie podobnie, albo jeszcze gorzej. Niestety konsole tak mają. Pamiętam, jak obwieszczono, że PS4 ma w kocu odtwarzacz z prawdziwego zdarzenia a do dnia dzisiejszego to okropne badziewie (byle tvbox za 200 PLN daje sto razy większe możliwości). A gdzie tu dekodowanie HEVC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry test. Myślę nad tym zakupem,  głównie ze względu na odtwarzacz UHD. Troszkę więc szkoda że jakość obrazu nie jest tak dobra jak mogłaby być. Ale Gears of War w HDR... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru

Dziwne z tymi plikami. Mój Xbox One S odtwarza praktycznie wszystkie mkv, avc. Używałeś aplikacji filmy i tv?

8 godzin temu, raf7705 napisał:

Atmos w filmach to już chleb powszedni.
Kiedy taki Atmos albo inny system dźwięku 3d będzie w grach?
Chyba coś czytałem że będzie jakaś prosta gra w auro3d, niedługo od Sony...

Kiedy? Na przykład teraz w FM7 i AC: Origins na Xbox One X :D

Edytowane przez ifeelveryblah1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru - Czy działa HDR w aplikacji YouTube czy obsługuje VP9 Profile 2 ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedł update (4,80GB) do FM7 i jest kosa. To wygląda jak na PC z dobrym SLI. Rano porobię screeny Xs, Xx, PC ;) i wrzucę do testu. Postaram się też poudzielać bo widzę kilka pytań.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy do FM7 potrzeba aż konfiguracji SLI ;), chodzi juz na pojednycznej karcie 1070 w Ultra w 4K stałe 60FPS.

Na mnie robi najwieksze wrażenie układ chłodzenia który nawet pod obciązeniem w grach 4K jest ponoć cichszy niz chłodzenie PS4 Pro w samym dashboardzie :) a przynajmniej tak wyszło w recenzji na innym serwisie, a konsola mniejsza gabarytowo od PS4 Pro to robi to wrażenie.

Ciekawy jestem grafiki w FM7 np. na trasie Mapple Valley tej jesiennej jak to wygląda na Xx, bo ta trasa bardzo marnie wygląda na PC nawet na Ultra, drzewa płaskie tekstury 2D itp poziom FM4, jeszcze czy poprawili od chocby takiego Nissana GT-R któremu brakowało lusterek z kamery zza auta :)

Test/recenzja jak zawsze rewelka, wychwytujecie z Maciejem różne technicznie istotne rzeczy o których próżo szukać gdzie indziej :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Plusy:

Wbudowany zasilacz w konsolę

To jest dyskusyjne. Zewnętrzny zasilacz nie nagrzewa wnętrza urządzenia i pozwala na łatwą wymianę we własnym zakresie w razie awarii.

Dziwi niedopracowany tryb filmowy, przecież to głównie kwestia oprogramowania. Przydałby się też drugi port HDMI Out dla dźwięku.

Edytowane przez ambidark
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny widać, że konsole są do grania, odtwarzacze BD czy BD-UHD do odtwarzania filmów, a network playery do odtwarzania wszelkiej maści plików multimedialnych. A do odtwarzania muzyki jest albo odtwarzacz CD albo dedykowany odtwarzacz plików.

 

Co do zasilacza zgadzam się z przedmówcą. Do środka można wpasować dobry, nawet liniowy zasilacz do klocka, który nie ma w sobie "komputerowych bebechów" czyli wszelkiej maści nowoczesnych i szybkich procesorów czy chipsetów graficznych, które grzeją się jak cholera. Sam zasilacz potrafi wydzielac duzo ciepła i wtedy w małej obudowie pojawią się problemy z odprowadzaniem ciepła i ew. przegrzewaniem urządzenia. przykłady w konsolach już mieliśmy. O sianiu zakłóceń przez impulsowe zasilacze już nawet nie wspominam bo to oczywiste. ZAWSZE lepiej umieścić jest zasilanie w zewnętrznym pudełku choć jest to mniej wygodne dla użytkownika.

 

Niedoprawcowanie oprogramowania wewnętrznego urządzenia zazwyczaj wynika z braku czasu i z pospiechu gdy producent chce zdążyć w jakimś zakładanym terminie z premierą rynkową aby "być przed konkurencją" i ... jest na rynku niestety standardem. Taniej też jest dla producenta gdy to userzy są darmowymi betatesterami. 

 

O chińskich producentach małej elektroniki już nie wspominam bo tam skopane oprogramowanie na start jest już standardem.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Świetna recenzja.

Pytanie czy mógłbyś napisać kilka zdań o jakości kabla hdmi dołączonego do zestawu? Szykowałem się za zakup osobnego ale widziałem gdzieś wypowiedzi, że ten z zestawu jest bardzo dobrej jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa przygodówka na Xbox One X.Konkurencja dla Uncharted 4.Grafa wypas :D

Tam w grze był motyw z Playstation,a tutaj z Xboxem... (od 5:12s) :D

A serio,to ciekawy jestem większej ilości porównań do PROsiaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...