Skocz do zawartości
  • 1
MiDe

Amplituner podłączony do komp. z Win10 przez HDMI rozłącza się losowo

Pytanie

Cześć!

Odkąd zmieniłem w komputerze system z Windows 7 na Windows 10 zacząłem mieć problem z przesyłaniem obrazu komputer -> amplituner (TV, projektor) kablem HDMI. Może problem nie ma związku z wersją Windows, ale tak mi się jakoś zbiegło w czasie.

Kłopoty wyglądają tak:

- obraz jest faktycznie przesyłany z komputera do amplitunera w każdej rozdzielczości i każdej częstotliwości (obsługiwanej przez ampli), normalnie go widać. 

- dźwięk jest przesyłany z komputera do amplitunera poprawnie, wraz z przestrzennym Dolby Atmos, słychać wszystko w porządku

- co pewien czas, losowo mniej więcej co 2-3 minuty, albo seriami co 10-15 sekund, zarówno dźwięk jak obraz giną, amplituner uważa, że sprzęt został rozłączony; po sekundzie-dwóch obraz i dźwięk wracają. I tak w kółko. Czasem zdarza się, że 15 minut nic się nie dzieje, a później nagle pyk, i znika na tę sekundę-dwie.

Co dotychczas wiem:

- Kabel HDMI High Speed jest sprawny. Podłączenie do niego Blu Ray albo dekodera NC+ działa bez problemowo: nic się nie rozłącza, można oglądać godzinami bez problemu.

- Karta grafiki jest sprawna. Podłączenie do jej gniazda HDMI dwóch różnych monitorów komputerowych działa bez zarzutu i nic się losowo nie rozłącza.

- Amplituner jest sprawny. Sygnały z innych źródeł niż komputer, tj. dekoder sat, blu ray, konsola do gier są poprawne i nic się nie rozłącza.

Co próbowałem już zrobić:

- zmieniałem rozdzielczości wyjściowe na amplituner; w każdej testowanej losowe "rozłączki" niestety występowały,

- zmieniałem wyjściowe częstotliwości odświeżania na amplituner; w każdej testowanej losowe "rozłączki" niestety występowały,

- zmieniałem sposoby wyświetlania na wiele ekranów, tj. [beeep]likowanie ekranu, rozszerzenie ekranu, przesyłanie wyłącznie na amplituner (bez używania monitora komputerowego); niestety "rozłączki" występują w każdej konfiguracji.

- zmieniałem konfiguracje dźwięku wychodzącego z kompa: stereo, przestrzenny, Atmos; w każdym przypadku problem obrazu niestety występuje.

Sprzęt:

Amplituner Marantz SR5010. Windows 10. Karta grafiki: nvidia GTX970 (konkretnie: Asus GeForce GTX 970 Strix 4GB DDR5 (256 bit)).

 

Czy macie jakieś pomysły, co może być przyczyną takiego problemu? Jak go wyeliminować?

Edytowane przez MiDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...