Skocz do zawartości
Knight0792

Co okaże się lepszym wyborem?

Rekomendowane odpowiedzi

LG Polska udziela gwarancji na okres 24 miesięcy. Rękojmię jest zobowiązany udzielić Ci sklep i standardowo też trwa on również 24 miesięce. Sklep może też dodatkowo zaoforewać przedłużenie ich "gwarancji" na produkt, ale to de facto sklep wtedy podaje warunki tej gwarancji, a nie LG Polska. Możesz się zapytać o przedłużenie gwarancji w sklepie na takiego OLEDa i jeśli jest taka możliwość to koniecznie zapytaj się czy obejmuje ona również przypadek jego wypalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2017 o 22:29, Subman napisał:

LG Polska udziela gwarancji na okres 24 miesięcy. Rękojmię jest zobowiązany udzielić Ci sklep i standardowo też trwa on również 24 miesięce. Sklep może też dodatkowo zaoforewać przedłużenie ich "gwarancji" na produkt, ale to de facto sklep wtedy podaje warunki tej gwarancji, a nie LG Polska. Możesz się zapytać o przedłużenie gwarancji w sklepie na takiego OLEDa i jeśli jest taka możliwość to koniecznie zapytaj się czy obejmuje ona również przypadek jego wypalenia.

Subman chciałem zapytać czy przy kupnie OLED-a opłaca się na tzw Gwarancję Plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gwaranacja to de facto umowa z Ergo Hestia (https://www.mediaexpert.pl/temp/pg/docs/MPOW105_1701-3.pdf). Kluczowe są według mnie już pierwsze zapisy dot. definicji pojęcia "awarii". Według Ergo Hestii jest nią "nagłe i nieprzewidziane zaprzestanie prawidłowej pracy elementu lub zespołu sprzętu" a to de facto wyklucza wszelkie wypalenia, które na pewno nie są "nagłe" i można też dyskutować czy są "nieprzewidziane". Więc taka gwarancja według mnie nie zagwarantuje Ci zabezpieczenia się przed przypadkiem wypalenia. Ja bym tej "gwarancji plus" nie brał.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy to jest w ogóle zgodne z prawem te oferty ubezpieczone sklepów nazywać "xxx gwarancją" (np. "rozszerzona gwarancja, "gwarancja plus"). A niestety tak to jest przedstawiane w prawie każdym markecie z elektroniką.

To klientowi sugeruje, że otrzyma on kolejne np. 2 lata gwarancji producenta, a tak nie jest.

Tak jak Subman napisał, to jest tylko ubezpieczenie na warunkach ubezpieczyciela, warunki te przed podpisaniem czegokolwiek należałoby na spokojnie sobie przeczytać.

Sklepy (pracownicy) bardzo nalegają na takie "ubezpieczenie" bo są z tego duże pieniądze (prowizja).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 28.10.2017 o 20:12, Knight0792 napisał:

W swojej bibliotece gier mam całą kwadrologię Uncharted, trylogię Batman Arkham GTA V PES 2018 i Tomb Raider 

W to samo gram na oledzie lg, nie widzę powidokow i wypalen, obraz generalnie lepszy niż na LCD 

z drugiej strony brak czerni w LCD widziałem bardziej w filmach niż grach, wiec do gier zastanowiłbym się nad większym ekranem zamiast oleda

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JAC_ZAR napisał:

W to samo gram na oledzie lg, nie widzę powidokow i wypalen, obraz generalnie lepszy niż na LCD 

z drugiej strony brak czerni w LCD widziałem bardziej w filmach niż grach, wiec do gier zastanowiłbym się nad większym ekranem zamiast oleda

JAC_ZAR czyli lepszym wyborem według Ciebie będzie np Sony KD-65XE9305? lub jeszcze Samsung KS9500? Jeśli chodzi o LCD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Knight0792 napisał:

JAC_ZAR czyli lepszym wyborem według Ciebie będzie np Sony KD-65XE9305? lub jeszcze Samsung KS9500? Jeśli chodzi o LCD...

Ja do samego ps4 pro zastanowiłbym się nad LCD, do filmów zdecydowanie oled, gdyby kasa nie była problemem oled 65”

Nie znam sony i samsunga wiec się nie wypowiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Fjubens napisał:

Ja nie wiem czy to jest w ogóle zgodne z prawem te oferty ubezpieczone sklepów nazywać "xxx gwarancją" (np. "rozszerzona gwarancja, "gwarancja plus"). A niestety tak to jest przedstawiane w prawie każdym markecie z elektroniką.

To klientowi sugeruje, że otrzyma on kolejne np. 2 lata gwarancji producenta, a tak nie jest.

Tak jak Subman napisał, to jest tylko ubezpieczenie na warunkach ubezpieczyciela, warunki te przed podpisaniem czegokolwiek należałoby na spokojnie sobie przeczytać.

Sklepy (pracownicy) bardzo nalegają na takie "ubezpieczenie" bo są z tego duże pieniądze (prowizja).

Dokładnie tak jest. Użycie słowa "gwarancja" to de facto wprowadzanie klienta w błąd i dobrze by było zapytać się UOKiK czy takie praktyki są dozwolone, bo według mnie nie powinny. Mogliby nazwać tę usługę "ubezpieczenie plus", ale nie "gwarancja plus". Ale wtedy pewnie byłoby o wiele mniej chętnych na takie ubezpieczenie i Ergo Hestia i ich handlowcy dobrze o tym wiedzą.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Subman napisał:

Dokładnie tak jest. Użycie słowa "gwarancja" to de facto wprowadzanie klienta w błąd i dobrze by było zapytać się UOKiK czy takie praktyki są dozwolone, bo według mnie nie powinny. Mogliby nazwać tę usługę "ubezpieczenie plus", ale nie "gwarancja plus". Ale wtedy pewnie byłoby o wiele mniej chętnych na takie ubezpieczenie i Ergo Hestia i ich handlowcy dobrze o tym wiedzą.

Subman do PS4 Pro będzie lepszy TV LCD 65 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2017 o 21:58, Subman napisał:

W 2016 roku również opublikowano podobne zapewnienia i tam też była już aktywna funkcja "czyszczenia" matrycy, ale i tak OLEDy niestety u niektórych użytkowników wypalały się. Oprócz tego masz też wdrożoną funkcję przesuwania ekranu, która również dodatkowo ma za zadanie zabezpieczyć OLEDa przed wypaleniami. To wszystko pomaga, ale nie rozwiązuje w całości problemu. Nie ma oczywiście jakiejś lawiny wypalonych OLEDów, ale to zjawisko istnieje, a jego skalę też dokładnie ciężko nam ocenić. W 2017 roku być może LG coś poprawiło (np. zmierzono, że powidoki są zdecydowanie mniejsze i krócej trwają), ale nie ma po prostu szans na to, aby ten problem w ogóle został rozwiązany.  (...)

Brawo Ty ;)  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Knight0792 napisał:

Subman do PS4 Pro będzie lepszy TV LCD 65 cali?

A to zależy z jakiej odległości chcesz grać i czy w 4k czy też FHD :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Xisiek napisał:

Brawo Ty ;)  :) 

Xisiek Brawo Ja :D tylko może poradź mi skoro LCD to co Sony XE9305? Samsung KS9500? lub też się zastanawiałem nad Philipsem PUS8102/12? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Fjubens napisał:

(...)  to jest tylko ubezpieczenie na warunkach ubezpieczyciela, warunki te przed podpisaniem czegokolwiek należałoby na spokojnie sobie przeczytać.

PS. Sklepy (pracownicy) bardzo nalegają na takie "ubezpieczenie" bo są z tego duże pieniądze (prowizja).

Podpisuję się pod powyższym.

Przede wszystkim ZAWSZE przed zdecydowanie się na takie ubezpieczenie, należy się z nim zapoznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

Brawo Ty ;)  :) 

Brawo ja ! ;) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Subman napisał:

A to zależy z jakiej odległości chcesz grać i czy w 4k czy też FHD :) 

Cytat

Chcę grać w 4K Z HDR to oczywiste :) a to oznacza chyba że muszę siedzieć dość blisko ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Knight0792 napisał:

Xisiek Brawo Ja :D tylko może poradź mi skoro LCD to co Sony XE9305? Samsung KS9500? lub też się zastanawiałem nad Philipsem PUS8102/12? 

Nic nie robi takiej roboty i efektu wow jak przekątna, a różnica między 55 a 65 na żywo jest dużo większa niż na to wskazuje nominalne 10 cali. KS9500 - cud, miód i orzeszeki, ale jednak nie w listopadzie 2017, obawiam się, że mogły zostać już tylko uwalone mniej lub bardziej egzemplarze. Do grania, w gry HDR - najpiękniejszy i najwybitniejszy jest imho (czyli subiektywnie) X93 od Sony.  OLED - hmmm to filmów bomba, do gier - zdecydowanie, bezapelacyjnie Sony, jeszcze w obecnej cenie - cudo :)

PS. Brawo było dla kolegi Submana ;P :D

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Xisiek napisał:

Nic nie robi takiej roboty i efektu wow jak przekątna, a różnica między 55 a 65 na żywo jest dużo większa niż na to wskazuje nominalne 10 cali. KS9500 - cud, miód i orzeszeki, ale jednak nie w listopadzie 2017, obawiam się, że mogły zostać już tylko uwalone mniej lub bardziej egzemplarze. Do grania, w gry HDR - najpiękniejszy i najwybitniejszy jest imho (czyli subiektywnie) X93 od Sony.  OLED - hmmm to filmów bomba, do gier - zdecydowanie, bezapelacyjnie Sony, jeszcze w obecnej cenie - cudo :)

PS. Brawo było dla kolegi Submana ;P :D

Obecna cena za 65 calowy TV Sony XE9305 to 9999 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Knight0792 napisał:

Obecna cena za 65 calowy TV Sony XE9305 to 9999 zł 

To chyba dla tych co szerokim łukiem omijają dział na forum ''Promocje''

65'' XE93 to 8999,-

Dla Klubowiczów SONY. ;)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert_1988_Krk a jak można dołączyć do klubu Sony?
klubsony.pl
Tutaj powinieneś znaleźć niezbędne informacje :)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...