Skocz do zawartości
damageartist

TV 4K jako dodatkowy monitor do PC

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 4x3,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu -  na wprost, lub pod małym kątem 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  z boku  
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, Smart TV
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ? 4K z PC, i WiFI z routera
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tylko PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ciężko powiedzieć, zależy jak sprawdzi się jako drugi monitor
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, Seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak (z PC) 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie jestem co do tego pewien, ale jeśli nawet to niezbyt długo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 40"~43" 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? jeszcze nic
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 3000zl

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Czasami potrzebuje drugiego monitora do mojego PC. Wpadłem na pomysł kupienia TV 4K zamiast drugiego monitora, bo przecież monitor już mam a telewizor nie. TV w planach ma stać obok monitora i służyć jako dodatkowy gdy będę potrzebować dwóch do pracy. Oczywiście filmy i seriale będę oglądał na TV (być może jakieś gry jeśli da się grac na tak dużym ekranie siedząc tak blisko) . Nie planuje zastąpić monitora telewizorem, mam zamiar używać każdy z nich w zależności od zastosowania (np w słoneczny dzień na pewno monitor bo ma bardzo dobra powłokę antyrefleksyjną, a np film wieczorem  na TV). Zastanawiam się nad Sony KD-43XE7005 (link do testu: link). Wydaje się być dobry do PC i jedyną (poprawcie mnie jeśli się mylę) jego wadą będzie gorszy kontrast/czerń (matryca IPS). Co sądzicie o tym telewizorze i jakie inne polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...