Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony VPL-VW260ES TEST najnowszego projektora 4K UHD

Rekomendowane odpowiedzi

Sony VPL-VW260ES TEST najnowszego projektora 4K UHD

Do redakcji trafił w pierwszej kolejności model VPL-VW260. To moim zdaniem bardzo ciekawy projektor, ponieważ jego cena wynosi ok. 21 000zł. Oznacza to, że jest to najtańszy na rynku model z natywną matrycą 4K, a rozwiązanie takie, jak wiemy, ma swoich zagorzałych zwolenników. Zapraszamy do fachowego testu!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stałem się posiadaczem tego projektora i mam mały problem.

Mianowicie w opcjach Motionflow jest tylko off lub impuls.

Wcześniej w HW 45 SE który miałem było tego więcej z powyższego tekstu też wynika ze te opcje są.

Ktoś moze pomóc? Nie wiem dlaczego tego nie mam albo trzeba coś dodatkowego włączyć?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dishar napisał:

Witam stałem się posiadaczem tego projektora i mam mały problem.

Mianowicie w opcjach Motionflow jest tylko off lub impuls.

Wcześniej w HW 45 SE który miałem było tego więcej z powyższego tekstu też wynika ze te opcje są.

Ktoś moze pomóc? Nie wiem dlaczego tego nie mam albo trzeba coś dodatkowego włączyć?
 

Zakładam, że mówisz o sytuacji w której podajesz do projektora sygnał 4K. W takiej sytuacji jest to normalne. Cytuję z testu: Gdy podamy sygnał Ultra HD to motionflow oferuje jedynie tryb Impuls, czyli w zasadzie nic. 
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-vpl-vw260es-test-najnowszego-projektora-4k-uhd/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok (nie doczytałem) więc dzięki. Jednak jak zmienię rozdzielczość na 1080p w PC to dalej mam tylko wybór między tymi dwoma opcjami.

Masz może jakąś łopatologiczną radę jak to włączyć?  Przy grach nie ma problemu jednak przy filmach te ''płynne niskie'' dają zupełnie inny odbiór. Szlak mnie już trafia ze tyle siana wydałem i nie mogę tego ogarnąć.

Jeszcze jedno:

Jak reguluje obraz (na pilocie ''pattern'') głównie chodzi mi o ostrość to mogęto robićtylko jak te ''zielone ramki'' są. Natomiast nie mam możliowści aby regulować bezpośrednio na obrazie że tak powiem.

Niby super że wszystko z pilota ale wcześniej palcem pokręciłem ostrość czy szerokość etc na obrazie na który patrzyłem. Chyba że znowu jest tu jakiś magiczny przycisk?

Swoja drogą jakość zwala z nóg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dishar napisał:

Ok (nie doczytałem) więc dzięki. Jednak jak zmienię rozdzielczość na 1080p w PC to dalej mam tylko wybór między tymi dwoma opcjami.

Masz może jakąś łopatologiczną radę jak to włączyć?  Przy grach nie ma problemu jednak przy filmach te ''płynne niskie'' dają zupełnie inny odbiór. Szlak mnie już trafia ze tyle siana wydałem i nie mogę tego ogarnąć.

Jak reguluje obraz (na pilocie ''pattern'') głównie chodzi mi o ostrość to mogęto robićtylko jak te ''zielone ramki'' są. Natomiast nie mam możliowści aby regulować bezpośrednio na obrazie że tak powiem.

Ad.1 Jeśli przy rozdzielczości 1080p nadal nie da się wybrać innej opcji to podejrzewam, że masz włączony tryb "input lag reduction".

Ad.2 Wystarczy wyłączyć funkcję "test pattern" w menu projektora.

Tak na marginesie to inwestując taką sumę w projektor warto by chyba zaprosić jakiegoś profesjonalistę do skonfigurowania. Nie mówię tu nawet o oferowanej przeze mnie kalibracji. Patrzę szerzej - takie projektory warto kupować w specjalistycznych sklepach, gdziem można się poradzić przy instalacji i konfiguracji. Oszczędziłbyś sobie wiele frustracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Ad.1 Jeśli przy rozdzielczości 1080p nadal nie da się wybrać innej opcji to podejrzewam, że masz włączony tryb "input lag reduction".

Ad.2 Wystarczy wyłączyć funkcję "test pattern" w menu projektora.

Tak na marginesie to inwestując taką sumę w projektor warto by chyba zaprosić jakiegoś profesjonalistę do skonfigurowania. Nie mówię tu nawet o oferowanej przeze mnie kalibracji. Patrzę szerzej - takie projektory warto kupować w specjalistycznych sklepach, gdziem można się poradzić przy instalacji i konfiguracji. Oszczędziłbyś sobie wiele frustracji.

Dzieki za odpowiedź. Poradziłem już sobie z motion flow. Faktycznie musiałem zmienić rozdzielczość z panelu Nvidi w pc i lata ;)

Pozwolę sobie jeszcze Cię chwilę pomęczyć i skorzystać z Twojej wiedzy.

 

Chodzi mi o filmy 4K mianowicie jak pobiorę takowy i chce go uruchomić to mam te czarne pasu u góry i na dole. Przy 1080p nie ma tego problemu bo mogę obraz rozszerzyć na cały ekran. Trochę mnie to irytuje bo nie wykorzystuje przez to całego ekranu. Może coś z tym zrobić? Używam VLC-playera na pc do filmów.

HDR gdy włączę w grach to FPS leci ostro w dół a raczej nie powinno mieć to miejsca i też się nad tym zastanawiam.

Ostatnia z bieżących spraw to czy gdy oglądam film 4K w rozdzielczości pulpitu 1080p to traci on na jakości? Tylko tak mogę tą opcje ''płynne niskie'' uzyskać. Mimo wszystko jak nie poradzę sobie z tymi pasami to podaruję sobie filmy w 4K i zostane przy 1080p.

Gry natomiast to już kosmos jest ;) Ostatni Assassin czy Battelfild5 WOW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...