Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS8102 TEST telewizora z podświetleniem Direct LED 2017 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm. Jak dla mnie znowu Soniak. Różnica będzie widoczna szczególnie w HDR, ponieważ xf90 ma jednak FALDa vs strefę w Panasie i prawie dwukrotnie jaśniejszy ekran. Chociaż w sdr Panas będzie pewno naturalniejszy plus jedno z ostatnich w tv 3d. Dla mnie zaletą będzie Android, ale tutaj zdania mogą być podzielone. Dodatkowo znowu postprocess po stronie Soniaka i oczywiście DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam zamiar kupić ten tv obecnie w cenie 6700 na raty. Telewizor jako drugi głównie do filmów i seriali w jakości 4k i 1080p. Posiadam również ps4 nie pro na której chcę pograć na tv. Z drugiej strony mogę zaszaleć i kupić oleda 65b w cenie 8600. Wymyśliłem że jednak philips będzie lepszym wyborem natomiast jak technologia oled się upowszechni (z tanieje, pozbędzie się w miarę problemów związanych z technologia) wtedy kupię oleda może jeszcze większego. Zaznaczę że bardzo dużo przeczytałem na temat obu tv. Pytanie moje brzmi następująco czy moje myślenie jest dobre ewentualnie czy jest jeszcze jakiś Led ogólnie dostępny w rozsądnych pieniądzach który warto kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam zamiar kupić ten tv obecnie w cenie 6700 na raty. Telewizor jako drugi głównie do filmów i seriali w jakości 4k i 1080p. Posiadam również ps4 nie pro na której chcę pograć na tv. Z drugiej strony mogę zaszaleć i kupić oleda 65b w cenie 8600. Wymyśliłem że jednak philips będzie lepszym wyborem natomiast jak technologia oled się upowszechni (z tanieje, pozbędzie się w miarę problemów związanych z technologia) wtedy kupię oleda może jeszcze większego. Zaznaczę że bardzo dużo przeczytałem na temat obu tv. Pytanie moje brzmi następująco czy moje myślenie jest dobre ewentualnie czy jest jeszcze jakiś Led ogólnie dostępny w rozsądnych pieniądzach który warto kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam zamiar kupić ten tv obecnie w cenie 6700 na raty. Telewizor jako drugi głównie do filmów i seriali w jakości 4k i 1080p. Posiadam również ps4 nie pro na której chcę pograć na tv. Z drugiej strony mogę zaszaleć i kupić oleda 65b w cenie 8600. Wymyśliłem że jednak philips będzie lepszym wyborem natomiast jak technologia oled się upowszechni (z tanieje, pozbędzie się w miarę problemów związanych z technologia) wtedy kupię oleda może jeszcze większego. Zaznaczę że bardzo dużo przeczytałem na temat obu tv. Pytanie moje brzmi następująco czy moje myślenie jest dobre ewentualnie czy jest jeszcze jakiś Led ogólnie dostępny w rozsądnych pieniądzach który warto kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, boood napisał:

Witam. Mam zamiar kupić ten tv obecnie w cenie 6700 na raty. Telewizor jako drugi głównie do filmów i seriali w jakości 4k i 1080p. Posiadam również ps4 nie pro na której chcę pograć na tv. Z drugiej strony mogę zaszaleć i kupić oleda 65b w cenie 8600. Wymyśliłem że jednak philips będzie lepszym wyborem natomiast jak technologia oled się upowszechni (z tanieje, pozbędzie się w miarę problemów związanych z technologia) wtedy kupię oleda może jeszcze większego. Zaznaczę że bardzo dużo przeczytałem na temat obu tv. Pytanie moje brzmi następująco czy moje myślenie jest dobre ewentualnie czy jest jeszcze jakiś Led ogólnie dostępny w rozsądnych pieniądzach który warto kupić.

Cos Ci sie skopiowalo 3x post.

 

Generalnie w tej kasie nic lepszego w 65calach nie kupisz. Nastepny krok to OLED, razem z jego zaletami i wadami - mialem podobna sytuacje jak Ty, moglem "zaszalec" i wziac oleda, jednak zdrowy rozsadek wygral.  Z LEDow z faldem to chyba Sony, ale to juz cena oledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mak777pl napisał:

Cos Ci sie skopiowalo 3x post.

 

Generalnie w tej kasie nic lepszego w 65calach nie kupisz. Nastepny krok to OLED, razem z jego zaletami i wadami - mialem podobna sytuacje jak Ty, moglem "zaszalec" i wziac oleda, jednak zdrowy rozsadek wygral.  Z LEDow z faldem to chyba Sony, ale to juz cena oledow.

Tak przepraszam za trzy takie same wpisy.  Piszę z telefonu. 

Rozumiem że jesteś zadowolony z Philipsa? 

Masz jakieś martwe piksele ewentualnie źle spasowaną obudowę.  Nadmierny banding czy inne cuda? Kupił byś go ponownie czy jednak wybrał byś coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2018 o 16:54, boood napisał:

Tak przepraszam za trzy takie same wpisy.  Piszę z telefonu. 

Rozumiem że jesteś zadowolony z Philipsa? 

Masz jakieś martwe piksele ewentualnie źle spasowaną obudowę.  Nadmierny banding czy inne cuda? Kupił byś go ponownie czy jednak wybrał byś coś innego?

Nic z tych rzeczy na szczescie sie nie trafilo. Jakbym mial 10tys. zl na tv to kupilbym pewnie tegorocznwgo oleda ;) Chociaz ambilight robi robote ;) Ale przy cenie +/-6000zl wzialbym go ponownie.

 

 

P.S.

Czy do naszego TV da sie podpiac sluchawki Bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem się nie da.  U mnie telewizor będzie w poniedziałek.  Jak się z nim zapoznam to chętnie coś napiszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko ale konkretnie.  Obudowa źle spasowana milimetrowa  szpara z prawej strony po środku obudowy,  podobna lecz mniejsze na środku u góry.  Oczywiście znany problem wystające i odstaje rogi obudowy około 2-3 mm. To jeszcze mógłbym przeżyć choć niby to produkt premium.  Dosyć duży banding.  Ale rozumiem że to jednak 65 cali. I najważniejsze piękna szachownica z diód mniej więcej w prawej górnej ćwiartce tv.  Szachownica pokazuje się po ustawieniu maksymalnego kontrastu tudzież oglądaniu materiałów w hdr.  Podsumowanie takie albo mam pecha w co wątpię bo w markecie rogi też odstawały albo philips a konkretnie ten model za ponad 6000 zł to bardzo słabo zmontowany i spasowany model bez kontroli jakości.  Philips do zwrotu.  I zostaje oled LG. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowaliście może nowe firmware z 17.09?

Ze zmian:

TPM171E _ 003.001.012.000 – Date: 2018/09/17

- Improvements for screensaver with TXT

- subtitling on OLED devices

- Improvements for system stability

- Improvements for standby mode

- Improvements for AL style in slideshow  

- Updated translation string database 

 

Jestem ciekaw czy warto instalować - przede wszystkim ASAP powinni poprawić nie wczytywanie się profilu kolorów, który po każdym włączeniu tv trzeba wybrać ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze chciałem mieć TV z Ambilightem + systemem HUE, więc musiało paść na Philipsa. Przed zakupem, zrobiłem oczywiście masowy research na temat tych telewizorów. Jaka była większość opinii? Z tego co pamiętam to:

  • mulący soft, ogólnie problemy z softem
  • aktualizacje które tylko szkodzą,
  • problemy z niektórymi funkcjonalnościami,
  • słabe wsparcie producenta, a właściwie jego brak,
  • zbierający się kurz pod matrycą,
  • DSE, banding, sranding itp itd.

Oczywiście, znalazły się też pochlebne opinie zadowolonych użytkowników ale ten masowy hejt na Philipsa przysparzał mi sporo wątpliwości. Ale czy był to powód dla którego miałem zrezygnować z upragnionego od lat Ambi i widowiskowo rozświetlającego się pokoju przy filmowych wybuchach? Nie do końca. Owszem, zniechęcało mnie to ale z drugiej strony ja praktycznie w ogóle nie korzystam z funkcji smart. Youtuba przeglądam na PS4 a TV traktuję po prostu jako wyświetlacz, nie jako dodatkowego kompa w domu z fantastycznymi bajerami, więc ten mulący Android jakoś mnie nie przerażał. Bardziej martwiące były opinie na temat wsparcia Philipsa przy ewentualnych awariach ale stwierdziłem, że trudno - muszę spróbować.

Oceniłem budżet na 4k. Pierwsze zainteresowanie? Bardzo budżetowy 65PUS6262. Widząc obok w sklepie 6412 i jego lepszy kontrast, skoncentrowałem się jednak na nim. Czytając coraz więcej na temat wad LEDów/LCD, stwierdziłem, że trzeba podnieść budżet do ok 5, max 6k jeśli będzie warto. Więc... 7303? A może 8303... No i wtedy natknąłem się na powyższy test 8102. Strefowe wygaszanie, Direct Led, nieskończona czerń porównywalna z OLEDami, "telewizor roku", tylko brać. No to go wziąłem w sprzedaży internetowej z RTV EURO AGD za 6799. Budżet z 4000 zł podniósł się do prawie 7000 zł. No ale co tam, przynajmniej miałem być pewny, że w tej lidze będę miał już kozak sprzęt.

 

Pierwsze wrażenie? Cholerny brzydal. Srebrna ramka, których nie znoszę, błyszczące, lustrzane, metalowe nóżki... Spodziewałem się tego, ale dla Ambi i za[beeep]istego kontrastu mogłem się z tym pogodzić.

tv.thumb.jpg.2ff54d7ace38b6f4a331c94e70e72182.jpg

Co do pilota to duży plus za klawiaturę QWERTY na odwrocie. Jednak duży minus za to, że jest totalnie nieczytelny w słabym świetle, nie mówić już o zmroku. Plastik i guziki są koloru ciemnoszarego a ikonki i napisy na guzikach mają kolor jakby jasnoszary. Wszystko zlewa się w jedno i chcąc znaleźć odpowiedni przycisk wieczorem, musiałem pomagać sobie światłem z telefonu.

No i to co najważniejsze - obraz. W końcu kolor czarny był absolutnie czarny. Od razu poczułem przesiadkę o kilka klas wyżej w porównaniu do mojego starego Panasonica. Telewizor całkiem dobrze radził sobie z kanałami SDR. Materiały FHD, 4k z Youtube i filmiki demo wyglądały rewelacyjnie. Świetny kontrast, kolory, ogólnie żyleta.

Soft dawał radę. Menu czytelne, intuicyjne, dużo możliwości kalibracji obrazu. Android zdawał się działać poprawnie. HDD 1TB w NTFS z USB działał poprawnie, pliki mkv, mp4 działały poprawnie. Miałem problem z polskimi znakami w napisach srt. Pojawiały się krzaczki. Z pomocą przyszedł Kodi.

No i w końcu Ambilight. Naprawdę super sprawa. Wiem, że ma on wielu zwolenników jak i przeciwników ale ja po prostu mam słabość do świecących bajerów które potrafią zrobić klimat w mieszkaniu.

Przyszła kolej na amatorskie testy obrazu. Tutaj miałem trochę mieszane uczucia. Poniżej zdjęcie tv wyświetlającego 100% białą planszę. Brak źródła światła w pokoju. Foto wykonane przez Galaxy S7 w trybie Auto. Brak jakiejkolwiek manipulacji obrazem.

 

 

whites.thumb.jpg.a2fd2fca19e91b55d0b7cfbf189a25bc.jpg

Sami oceńcie jak to wygląda, ale mój stary Panasonic miał bardziej jednolitą biel :P

Poniżej dwa zdjęcia TV wyświetlającego 100% czarną planszę. Po lewej z wyłączonym strefowym wygaszaniem, po prawej z włączonym. Tak samo jak poprzednio: Galaxy S7, auto, brak źródeł światła w pokoju, brak jakiejkolwiek manipulacji (prócz przycięcia).

 

blacks.thumb.jpg.fb7e8040fb21d28bd9278063870a19ec.jpg

Zdawałem sobie sprawę, że niedoświetlone rogi oraz clouding to odwieczna bolączka LED, więc nie przeraziło mnie to jakoś mocno. Zauważalny był też banding i DSE podczas meczu piłki nożnej. Nie jakiś mega nachalny, ale jednak widoczny przy mocniejszym ruchu kamery. To też mógłbym przełknąć. Ale niestety nie przełknąłem następującej rzeczy.

Po 2-3 dniach, podczas oglądania filmu zauważyłem bardzo dziwną rzecz w prawej-górnej części ekranu. Ciężko jest mi to nazwać, ale wyglądało to jakby taka siatka? Przebijająca szachownica? Było to widoczne na jednolitym obrazie, najbardziej na jasnym. Nie był to zwykły banding lub DSE. Wkurzony, zacząłem szukać w necie wskazówek, co to może być. Okazało się, że są to prawdopodobnie przebijające poświaty diod z podświetlenia Direct LED. No i pomyślałem sobie, niech to ch**! Dostałem "telewizor roku" z jakąś głupią wadą. Zastanawiałem się czy jest to na tyle problematyczne. Czy może dam radę to jakoś zignorować. Nie chciało mi się teraz go pakować, zwracać, czekać na hajs, kupować kolejny. A może ten kolejny będzie miał to samo? A może coś gorszego. Kopno LEDa to przecież loteria. Stwierdziłem, że dam mu ostateczną szansę. Włączyłem sobie wieczorkiem Zjawę w FHD. Jest tam dużo strategicznych ujęć i wtedy mógłbym stwierdzić, czy dałbym radę z tym żyć. Ale absolutnie nie. Film co prawa obejrzałem. Ambilight sprawił się rewelacyjnie, obraz wylewał się z ekranu. Kontrast, czernie, nasycenie kolorów - super doświadczenie. No ale co z tego, skoro jedyne o czym ja myślę, to ta cholerna kratka i kiedy ją zobaczę. I owszem - było ją widać. Na jasnych, jednolitych scenach.

Z resztą sami zobaczcie. Filmik nagrany tym samym smartfonem. Na oryginalnym filmiku ta kratka była bardzo słabo widoczna dlatego tutaj pobawiłem się kontrastem, żeby była bardziej zauważalna:

 

Zapakowałem, odwiozłem. Hajs został już zwrócony także wszystko jest ok. Szkoda tylko mojego czasu i nerwów i rozczarowania. Podejrzewam, że gdyby nie ta wada to ogólnie rzecz biorąc, byłbym z niego zadowolony, pomimo niektórych wad.

Zdaję sobie sprawę z wad LEDów i że zakup któregoś wiąże się z ryzykiem. Można trafić świetną sztukę albo totalnie nierówną. Domyślam się, że takie wady jak ta, która mi się przytrafiła, czasami się zdarzają. Ale niesmak jednak pozostał, bo kupując telewizor podobno kultowy, otrzymałem babola ?

Na koniec, morał tego wszystkiego wg mnie jest taki: dozbierać tysiąc lub dwa i szukać jakiegoś OLEDa. Ambilight niestety będzie musiał zaczekać, bo jakość obrazu to absolutny priorytet. Nie chcę już żadnego LEDa, nie ważne czy to FALD, Direct LED, czy ma strefowe wygaszanie czy cokolwiek. Nie chcę już siedzieć, tupać nogami i zastanawiać się jaki egzemplarz dostanę. Czy będzie banding? DSE? Czy matryca będzie w miarę równo podświetlona? Szare rogi? Czy nie będzie jakiejś [beeep]ej siatki na ekranie? Każda technologia ma wady, ale z tego co widzę wady LEDów są strasznie frustrujące w porównaniu do tych z OLED.

 

 

Wracając jeszcze do moich subiektywnych wniosków z kilkudniowego korzystania z PUS8102:

Plusy:

  • Ambilight robi świetną robotę,
  • czerń
  • świetny kontrast
  • czytelne menu,
  • dużo opcji kalibracji obrazu,
  • Android był w sumie spoko

Minusy:

  • WADA W POSTACI SIATKI,
  • srebrna ramka i cygańskie, świecące nóżki,
  • bardzo nieczytelny pilot,
  • problemy z odczytaniem polskich znaków z napisów srt,
  • zauważalny banding/DSE, szczególnie przy sporcie,
  • rogi ekranu mogłyby być lepiej doświetlone.

To wszystko co na razie przychodzi mi do głowy. Nie miałem też czasu ani później już chęci na testowanie pozostałych funkcjonalności tego TV.

Według mnie, jeśli ktoś szuka dobrego LCD/LED i trafi mu się egzemplarz bez żadnych wad i bez większych niedoskonałości tej technologii to jest duża szansa, że będzie on zadowolony. Szkoda tylko, że mi się nie udało ?

Edytowane przez Mimir
  • Dzięki 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mimir napisał:

(...)

Minusy:

  • WADA W POSTACI SIATKI,
  •  

(...)

U mnie niestety dopiero teraz, po kilku miesiacach pojawila sie ta "szachownica". Zastanawiam sie czy reklamowac i jak przebiegnie proces? Ktos przez to przechodzil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mimir napisał:

Na koniec, morał tego wszystkiego wg mnie jest taki: dozbierać tysiąc lub dwa i szukać jakiegoś OLEDa. Ambilight niestety będzie musiał zaczekać, bo jakość obrazu to absolutny priorytet. Nie chcę już żadnego LEDa, nie ważne czy to FALD, Direct LED, czy ma strefowe wygaszanie czy cokolwiek. Nie chcę już siedzieć, tupać nogami i zastanawiać się jaki egzemplarz dostanę. Czy będzie banding? DSE? Czy matryca będzie w miarę równo podświetlona? Szare rogi? Czy nie będzie jakiejś [beeep]ej siatki na ekranie? Każda technologia ma wady, ale z tego co widzę wady LEDów są strasznie frustrujące w porównaniu do tych z OLED.

Super szczegółowa recenzja TV z punktu widzenia szarego użytkownika. 

Nie chcę Cię straszyć, ale w OLEDach też jest loteria. Też możesz trafić na egzemplarz z zafarbem na białym tle, albo kiepskim bandingiem w szarościach 5%. Ta pierwsza wada jest dyskwalifikująca taki egzemplarz OLEDa, bo będziesz to widział w normalnym użytkowaniu. Banding występuje w mniejszym lub większym stopniu na każdym OLEDzie i o ile nie jest jakoś tragicznie duży, to bez problemu można z tym żyć bo w ogóle nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu. Jak kupisz OLEDa to też go przebadaj pod tym względem. Plus w OLEDach jest za to taki, że o ile go nie wypalisz (szansa na to w najnowszych seriach jest mała) to obraz się nie pogorszy z czasem jak na LCD, nie pojawi się DSE albo jakaś siatka. 

Co do Ambilight zainteresuj się tym:

https://www.dreamscreentv.com/

Parę osób na forum użytkuje i sobie chwalą. Ja zbieram kasę i może na święta pod choinkę sobie kupię to do mojego OLEDa :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, efel napisał:

Nie chcę Cię straszyć, ale w OLEDach też jest loteria.

Jasne, zdaję sobie z tego sprawę. Zawsze jest jakieś ryzyko ale tak jak pisałeś, nie muszę się już martwić o to że pojawi się DSE, siatka, świecące czernie czy jakiś kurz pod matrycą. Jedyne co jeszcze wyczytałem to że piksele w OLEDzie z czasem tracą swoją jasność, ale to podobno po jakiejś horrendalnej ilości godzin pracy, także tego jak i wypaleń się nie obawiam.

18 godzin temu, efel napisał:

Hm, bardzo ciekawa sprawa. Obczaiłem filmiki na youtubie. Niezły czas reakcji no i jeszcze 4-stronny.. ?

8 godzin temu, robsto napisał:

- trzeba zbierać na OLED Philipsa.

Masz rację, ale chociaż kuszą mnie jeszcze tegoroczne LG. Duży plus za obsługę wszystkich standardów HDR i żyroskop w pilocie, no i cena nie przeraża. Może z czasem dokupić do niego tego DreamScreena, o którym kolega pisał... Zobaczymy :P

Edytowane przez Mimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem, czy będę zadowolony, czy będę płakać,

podnieciłem się czytając opis Testu Macieja Kopra,

i w Cyber Monday kupiłem sobie Philips 65PUS8102/12. :P:)

 

Wiem, wiem, jestem sknera i mimo, że stać mnie na lepszy,

to jednak Janusz we mnie zwyciężył! ?:lol:

Edytowane przez Filutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem po pracy, gdy wpisałem hasło do sieci i dane logowania do Netfliksa.....

musiałem niestety zbierać razem z moją Mysią, szczęki z podłogi. ?

Maciej Koper w swojej recenzji na pewno nie przesadził co do jakości tego telewizora!!! :P

 

Skalibrowany wyświetlacz, zionął przepięknym obrazem....

tego 4K UHD nie da się opisać słowami! ??

 

Zaczynam się zastanawiać, czy chce jeszcze Epsona czy JVC z funkcją Pixel Shift? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam kolego górne rogi obudowy dobrze spasowane.  Nie ma szpar między tylna pokrywą a reszta tv.  I najważniejsze zrób testy na planszach kontrast na max.  Sprawdź czy nie widać szachownicy z diód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to aż dziw bierze, że te 8102 nie zostały jeszcze wyprzedane do końca.

Nie sądzę, by w erze OLEDów ktoś jeszcze silił się na produkcję LCD z wygaszaniem strefowym.

No ale widać ludzie korzystają. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie i Panie,

 

Mój 8102 miał dobrze spasowaną obudowę, mimo, że rogi nieco odstawały.
Niestety elektronika nie zagrała i po kilku tygodniach przygody z obrazem zaczęły dawać się we znaki. Doszła szachownica na jaśniejszych scenach (miejsce to samo co u większości użytkowników tego modelu). Zgłoszenie na serwis, przyjazd techników, stwierdzenie, że faktycznie nie jest tak jak powinno. Spisali kwity, spakowali i wyszli.
Niestety TV im wypadł z kartonu i przestał wyglądać jak nowy ? Pękła matryca, obudowa, etc.
Dzięki pomocy kogoś kto zna się z Philips'em, zaproponowano mi w końcu nowy TV, acz w modelu 8602 (Edge Led). Poprosiłem o dostawę tego modelu, który miałem - 8102.

Czekam na info, czy/kiedy będzie dostępny.

 

CO do AKTUALIZACJI - śledzę ten temat i wiem, że miała być aktualizacja w listopadzie/grudniu dla 8102.
W pierwszej kolejności idą starsze modele i sukcesywnie coraz nowsze.
Trzymam się wersji, że w ciągu kilku- góra kilkunastu tygodniu OREO trafi i do 8102 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czy Wam tez zniknela opcja Philips + Hue? W sensie przestala byc aktywna i mozliwa do wybrania? Specjalnie kupilem mostek i zarowki, wchodze w opcje a tu zonk, na ciwmny szary i nie moge nic ustawic z Hue zwiazanego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie ukrywam, że kupiłem ten telewizor po przeczytanym teście na hdtvpolska. Z telewizora jestem zadowolony, ale jakoś ostatnio zacząłem bardziej zwracać uwagę na obraz albo coś się zmieniło bo wcześniej tego nie widziałem. Chodzi mi o występujący efekt kafelek lub słabej jakości mpeg. Przy dynamicznie zmieniających partiach obrazu. Nie wiem jak go fachowo opisać. 

Załączam link na moim nagraniu :

https://youtu.be/I-WD0HPG0bI .

Pytanie co to jest i jak z tym walczyć? Sprawę zgłosiłem do serwisu i narazie dostałem zapytanie o nr seryjne, jak podłączony jest TV i itp.

Zapomniałem napisać, że problem występuje na Netflix, tv cyfrowej, nc+, youtube, przy odtwarzaniu filmu z ps.

Nc+, ps leci przez amplituner yamahy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2018 o 07:13, mak777 napisał:

Czesc, czy Wam tez zniknela opcja Philips + Hue? W sensie przestala byc aktywna i mozliwa do wybrania? Specjalnie kupilem mostek i zarowki, wchodze w opcje a tu zonk, na ciwmny szary i nie moge nic ustawic z Hue zwiazanego...

U mnie opcja jest aktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cobra90 napisał:

U mnie opcja jest aktywna.

U mnie po twardym resecie TV tez wrocila :)

 

Cos ktos wie na temat Oreo dla naszych philisiow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...