Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS8102 TEST telewizora z podświetleniem Direct LED 2017 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, ManguS napisał:

Reasumując post Macieja, odchodząc od parametrów technicznych telewizora (matryca/pokrycie kolorów) to w zależności jaki materiał zapodacie taka jakość będzie finalna. Czyli SD- 480p, FHD 1080p będzie tak samo wyglądał na TV za 4k czy 10k (ilość wyświetlanych pikseli/ostrość). Inaczej, z gówna (materiał) nie zrobisz dobrej jakości nawet mając OLED za 25k. 

 

Co do zasady zgoda. Kwestia, czy materiał HD po upscalingu na UHD nie wygląda gorzej jak ten sam materiał na matrycy FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED zrobi coś bo da idealną czerń ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mdzl napisał:

 

Co do zasady zgoda. Kwestia, czy materiał HD po upscalingu na UHD nie wygląda gorzej jak ten sam materiał na matrycy FHD

Wygląda lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku głównego, czyli Philips PUS8102 :) Dzisiaj postawię obok siebie tego Philipsa i Samsunga MU8002 i puszczę ten sam sygnał TV (z Orange, dekoder UHD Samsung). Zobaczymy który sobie lepiej radzi na sygnale HD - czy może będzie tak samo, jak niektórzy sugerują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nie będzie, bo jednak różna jest technologia wyświetlaczy. Co z tego że mamy VA i VA, skoro mamy inny typ podświetlenia? :P

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce UHD grają materiał FHD o niebo lepiej niż pix to pix FHD. Jest kilka powodów i proszę  o opisanie przyczyn. 

Inna sprawa, że matryc FHD już na runku nie ma. Podobnie jak plazm PDP.

Edytowane przez 2015
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DJ82 napisał:

Jaka matryca jest w tym TV 8bit czy 10bit??

Nie ma czegoś takiego jak matryce 8 bit w markowych telewizorach i normalnych półkach cenowych odkąd pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, DJ82 napisał:

Jaka matryca jest w tym TV 8bit czy 10bit??

Matryca jest 10bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od tygodnia posiadam ten tv, niestety od dziś mam problem z yt.

Jak jest materiał 4k to leci ok, jak jest materiał fhd to leci na poł ekranu, jak jeszcze gorszy materiał to leci tylko malutki fragmencik ekranu.
gdzie szukać ustawień odpowiedzialnych za taką sytuację?

ipla czy netflix działają na full screen.

w yt napisy (tytuł, autor itp) są na full ekranu, a zawartość wideo idzie tylko na framnecie.

Ktoś przerabiał podobną sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Hej,

od tygodnia posiadam ten tv, niestety od dziś mam problem z yt.

Jak jest materiał 4k to leci ok, jak jest materiał fhd to leci na poł ekranu, jak jeszcze gorszy materiał to leci tylko malutki fragmencik ekranu.
gdzie szukać ustawień odpowiedzialnych za taką sytuację?

ipla czy netflix działają na full screen.

w yt napisy (tytuł, autor itp) są na full ekranu, a zawartość wideo idzie tylko na framnecie.

Ktoś przerabiał podobną sytuację?

Cześć, to jest kwestia  ustawienia formatu obrazu - nie ustawiaj jak zalecają w teście na oryginalny tylko na dopasuj do ekranu.

Ja właśnie ten telewizor zwróciłem - upscalowanie sygnału hd dużo słabsze niż u konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, to jest kwestia  ustawienia formatu obrazu - nie ustawiaj jak zalecają w teście na oryginalny tylko na dopasuj do ekranu.
Ja właśnie ten telewizor zwróciłem - upscalowanie sygnału hd dużo słabsze niż u konkurencji


Z ciekawości - i co teraz?


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robsto napisał:

 


Z ciekawości - i co teraz?


Wysłane za pomocą Tapatalk

Miałem w tym samym czasie samsunga mu8002, więc porównywałem obok siebie. I on ze mną został. Ale być może dla maniaków wpatrywania się w niuanse obrazu 4K HDR Philips będzie lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z tv.

odtwarzanie netflix - 4k, dziwek 5.1 puszczony na amplituner smiga.
odtwarzanie YT - nie ważne co, dzwięk puszczony na amplituner dostaje czkawki, dzwięk puszczony na tv działa płynnie, soczyście.

Gdzie szukać rozwiązania? 

Z netflixa amplituner pokazuje DolbyDigital, z YT pokazuje stereo ale czkawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się ostatnio tym modelem i trochę się zawiodłem. Jako fan nasycenia kolorów i barw Philipsa oraz jego ambilight nie mogłem się oprzeć zeby nie przetestestować 8102. Jednak TV niczym mnie nie zaskoczył. W bezposrednim porównaniu z Samsungami MU7002 i MU8002, LG B7 oraz nowym Sony XE93 grał najsłabiej. Testowałem na materialach FullHD z platform cyfrowych i 4k z plików mkv i płyt UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem jak tylko opieralem się na opiniach innych ale sprawdziłem to sam w domu i niestety ale to Philips został w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Pozwólcie, że powielę tekst, który popełniłem w innym temacie (o jakości OTV Philips 2016-17).

"Jako zwolennik marki Philips, piszę to z wielkim ubolewaniem, niestety... 

Z racji awarii PFL6008 (obecnie w naprawie płyta główna) rozejrzałem się za odbiornikiem o gabarytowo większej matrycy i lepszej czerni. Z uwagi na przyzwyczajenie do ambilight, świetną jakość (ogólnie) obrazu(w poprzednim 6008), nieporównywalnie dobrą jakość dźwięku (w porównaniu do innych marek z tej półki cenowej), chciałem aby był to Philips. Moją uwagę zwrócił PUS8102 - bardzo dobre parametry, świetne opinie testowe. Przetestowałem odbiornik w sklepie (dwie wycieczki 60km od mojego miejsca zamieszkania), zabierając ze sobą dekoder CP z nagranym materiałem HD + pliki materiałów testowych (DSE, odwzorowanie ruch, itp.). Testy wypadły pozytywnie. Byłem pod dużym wrażeniem jakością obrazu. To, co jest główną zaletą tego odbiornika- podświetlenie bezpośrednie i jego 128 stref, czego wynikiem ma być porównywalna do OLED czerń, niestety w warunkach sklepowych (za jasno) nie dane było mi sprawdzić.

Byłem już blisko podjęcia decyzji o zakupie... ale nie dalej niż wczoraj, na konkurencyjnym Forum (nie wiem czy mogę podać link do wpisów) znalazłem informacje, o  dwóch takich samych, bardzo niepokojących("zrywanie"/miganie obrazu) usterkach tego modelu. Co więcej, na jednym z zagranicznych portali dyskusyjnych znalazłem wpis, opisującą identyczną usterkę. Wszystkie te wpisy podparte są materiałami filmowymi wykonanymi przez właścicieli tych odbiorników z usterką. Niestety, wydaje się ona typową dla tego modelu.... 

Jestem rozżalony - flagowy model powinien być pozbawiony  tego rodzaju niespodzianek. 

"Dziwny", dość szybki spadek ceny tego modelu (przypominam cena w chwili pojawienia się 9 tys., przed Świętami 6.5 tys.) sama w sobie rodziła wątpliwości. Czyżby ..... ? (tu nasuwa się jedno).

Naiwnie, nadal widzę ten model na mojej ścianie. Rozsądek podpowiada mi jednak zrezygnowanie z zakupu, niestety.... "

 

Pozdrawiam, Tomasz

Edytowane przez Prolumo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na razie na Twoim miejscu wstrzymał się z zakupem czegokolwiek. Poczekaj aż wyjaśni się sprawa tego telewizora - z Twojego opisu trudno wywnioskować czy to jakaś softwareowa usterka czy może coś w sprzęcie jest do końca. Może to jednak być panel wygaszania strefowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do materiału pokazującego usterkę. Dodam, że pozostałe, zamieszczone przez innych "szczęśliwców", przedstawiają to samo.

https://drive.google.com/file/d/15Nz8zHKF3eyEcKQrJBOL-sadWYC3Tmp0/view

Rozmawiałem dzisiaj z fachowcem przez duże "F", po opisie stwierdził ewidentny problem hardwear-owy.

Link do materiału pokazującego usterkę. Dodam, że pozostałe, zamieszczone przez innych "szczęśliwców", przedstawiają to samo.

https://drive.google.com/file/d/15Nz8zHKF3eyEcKQrJBOL-sadWYC3Tmp0/view

Rozmawiałem dzisiaj z fachowcem przez duże "F", po opisie stwierdził ewidentny problem hardwear-owy.

Podaję link do niemieckojęzycznego Forum, na którym znalazłem wpis o usterce (2 różne osoby) http://www.hifi-forum.de/viewthread-152-11982-6.html  post 289 i 290. Materiał filmowy (post 290) przedstawia usterkę o mniejszej intensywności, aczkolwiek wydaje mi się, że jest to jej stadium "początkowe". Zwróćcie uwagę na poziomą/poziome linie, pojawiające się w tych dwóch materiałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem widziałem na jednym z telewizorów 65PUS8102 wiszących na ekspozycji w pewnym sklepie RTV. Myślałem, że to wina źle spiętego, lub uszkodzonego kabla. Mówię tu o występujących, migoczących poziomych paskach na ekranie, bardzo podobnych do tych z nagrania udostępnionego na niemieckim forum.

Edytowane przez hymmen
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2018 o 22:23, Mr.Hankey napisał:

Zgasisz światło i te Samsungi zostaną dosłownie zmiecione...

Suchy kontrast to nie wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy ma ktos problem z dekodowaniem dzwieku 5.1 po optyku . Za chiny nie chce isc czy to kodi czy mx player . Ustawienie w menu wielokanalowe w tv nic nie daje dzwiek jest caly czas na 2.0. Glosniki z 906 logiteh w innym tv bylo ok wszystko . W kodi jak ustawienie zezwal ja dzwiek to raz udalo mi sie zlapsc 5.1 na jakim ac3 ale sa z tym problemy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dźwięku 5.1 do kina domowego to ogólna bolączka na Philipsach od lat. Generalnie największy problem dotyczy ścieżek DTS, Dolby Digital (ac3) jako tako działa. Miałem model z 2015 roku z Android 5.1. Tam to nie chciało działać, bo podobno Android dopiero od wersji 6 zaczął tą funkcję natywnie wspierać. TV Philipsa z Androidem 6 i 7 również to miały skopane, bo podobno winą jest procesor MediaTek i jego kiepskie sterowniki do dźwięku. Czyli teoretycznie powinno to działać bo i Kodi i Android umożliwiają przesył dźwięku 5.1 do kina domowego, ale na Philipsie to po prostu nie działa z powodu ograniczeń sprzętowych. Podobno nawet na topowym OLEDzie  Philipsa z 2017r nie działa to jak należy (tylko część aplikacji umożliwia przesył dźwięku np Netflix, Kodi nie).  

Także Twój problem jest znany i należy on do gatunku raczej nienaprawialnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...