Skocz do zawartości
piotr751

philips 55pus6561 i 55PUS7502 ruch to dramat

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem philips 55pus6561 przy szybszym ruchu postaci obraz smuży strasznie przy oglądaniu dekodera nc+, blu-ray, nie mówiąc już nawet o 4k. Postać rusza szybciej ręką czy nogą i kontury są podwójne. Nie mówiąc o walce, bieganiu itp. Zrobienie update oprogramowania jeszcze pogarsza sprawę, tak jakby przy zwiększeniu zainstalowanych aplikacji z 22 do 76 zamulało to system jeszcze bardziej. Zmiana ustawień obrazu czy ustawień ruchu Perfect Natural Motion na MAX niewiele zmienia. Redukcja szumów ustawiona na MIN. Redukcja MPEG też na MIN. Opcja CLEAR LCD włączona czy wyłączona prawie nic nie wnosi, tylko pogarsza.

Czy można wgrać jakieś sterowniki żeby to poprawić ?

Czy ten model ma ruch obrazu na tak słabym poziomie i nic nie da się zrobić ?

55PUS7502 patrzyłem w sklepie na tym samym pendr. i to samo smużenie.

Obraz i kolory bajka. Chciałem Ambilight, ale ten ruch to dramat. Czy można coś z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor jest na matrycy IPS, która jest bardzo wolna, więc nic z tym nie zrobisz. Możesz zmniejszyć jasność to trochę powinno się poprawić. Ambilight to dodatek na który powinieneś patrzeć na samym końcu. Na pierwszym miejscu zawsze powinieneś patrzeć na jakość obrazu :) Lepsze są tu matryce VA, choć tu też bywają duże różnice , a rewelacyjne pod tym względem są OLEDy - zero jakiegokolwiek ghostingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, piotr751 napisał:

(...)Czy ten model ma ruch obrazu na tak słabym poziomie i nic nie da się zrobić ?

Nic z tym nie zrobisz, to jest typowa bolączka Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory tak było. Na 100% dopiero po testach, ale znając TPV to nie zawiodą i będzie pewnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w ogóle nie wybierać spośród telewizorów lcd tej marki.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zmartwiłem bo zależało mi na efekcie ambilight'u. 

Głównie oglądam mecze i filmy wieczorem, a te smużenie jest nie do zniesienia. Netu, androida, mało używam. Co polecacie zamiast philipsa z dobrą dynamiką ruchu ?

Na oledy chyba mnie nie stać :(

Potrzebuję 55 cali, myślę nad wymianą smużącego philipsa na sony 55kd-xe9005. Patrzyłem w sklepie i nie było widać smużenia. Sprawdzałem tak na szybko na filmach z pendriva. To dobry wybór czy jest coś lepszego tak do 5-6 tyś ?

...  i ostatnie pytanie philips 55POS9002/12 jest oled i nie będzie smużył ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat OLED Philipsa jest udany, bo to matrycą LG i można brać. A z lcd to Sony xe90, Samsung mu7000 i panasonic ex780 we wskazanym zakresie cenowym.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, piotr751 napisał:

Opcja CLEAR LCD włączona czy wyłączona prawie nic nie wnosi, tylko pogarsza.

Weź pendrajwa z nagranym sportem i idź do sklepu obadać 50 Hz Panasonica ex700 z załączonym clear motion i IFC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...