Skocz do zawartości
kkubanczykk

Trzy możliwości... Którą wybrać?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam jakiegoś godnego zastępcy moje już troszkę podstarzałego panasa. Z tego co wyszukałem 3 modele mogłyby spełniać oczekiwania.

- LG 55EG910V - fajna opcja ze względu na technologię OLED, troszkę obawiam się funkcji Smart TV z uwagi, że telewizor ma już 2 lata. Brak UHD chyba nie robi dla mnie znaczącej różnicy bo na dzień dzisiejszy nie oglądam materiałów w tej rozdzielczości.

- Samsung SUHD UE55KS7000S - zdecydowanie na duży plus Smart TV. Z tego co wyczytałem dosyć fajny kontrast jak na LCD. Cena na duży plus.

- Samsung UE55MU7042 - wydaje mi się, że jest bardzo podobny do zeszłorocznego modelu, z testu wynika, że ma gorszy kontrast ?!, jest o 1000zł droższy w stosunku do ks7000s, warto dopłacać?

 

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Brak bezpośredniego oświetlenia, słońce pada na równoległą ścianę
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 49et60
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV satelitarna 1080p
10. Jakie urządzenia ? Dekoder
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok.6-8godz
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? Bez znaczenia
17. Preferencje co do wielkości? 55" lub 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? clouding, plamy na czerni
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? To zależy (w obecym zaczyna szwankować smart tv)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych: Tak Payer, Ipla, Showmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest Ci potrzebne UHD to ten OLED będzie idealny. Ks7000 to raczej ciężko będzie Ci dostać nową sztukę, zapewne już tylko powystawowe zostały.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety został tylko model powystawowy. Czy robi to jakąś różnicę? Niestety LG też tylko powystawowe a z tego co kojarzę w przypadku OLEDów ma to dość duże znaczenie pod względem zużycia matrycy. No cóż, chyba zostaje tylko MU7002. Troszkę szkoda, wydaje mi się po lekturze testów obydwu modeli, że w moim przypadku KS7000 byłby lepszy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powystawowych telewizorów to nie polecam kupować. Bierz mu7000 w takim razie.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MU7000 to SAMSUNG LCD ? Wszyscy proponują numerki a na koniec to okazuje się zawsze SAMSUNG TV.

 

Masz na rynku serię TCL 700x na matrycy VA 60Hz b. tanio. Albo PHILIPS a MM/Saturn kultowy Philips 6561 (120 Hz) z Androidem 7.1.2. KODI i takie tam podejście do nowości filmowych przez plugin.   

 

Edytowane przez 2015
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips wydaje się być interesujący. Widzę, że ma dużo gorszy kontrast od Samsungów, rozumiem, że nadrabia to ambilightem? A jak z HDR? 300cd/m2 odstaje już dosyć mocno os MU7000?

Na bardzo duży plus cena - mój portfel cieszy się na samą myśl :D
Podoba mi się również to, że pracuje na platformie Android - nieskończona ilość aplikacji itp no i właśnie KODI, super sprawa.

Jestem ciekaw Twojej odpowiedzi.

Edytowane przez kkubanczykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips lub TCL to smuzacy dramat. Oba tv są chwalone tylko przez handlarza, który prowadzi swoje forum i wciska nieświadomym ludziom kity jakich mało. Chcesz wtopić kasę kup coś z tych dwóch :D Poczytaj sobie opinie użytkowników Philips w stosownych watkach.

PS. Kolega 2015 to takie alter ego kikiego, ktory opowiada te same bajeczki.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Xisiek napisał:

Ten Philips lub TCL to smuzacy dramat. Oba tv są chwalone tylko przez handlarza, który prowadzi swoje forum i wciska nieświadomym ludziom kity jakich mało. Chcesz wtopić kasę kup coś z tych dwóch :D Poczytaj sobie opinie użytkowników Philips w stosownych watkach.

PS. Kolega 2015 to takie alter ego kikiego, ktory opowiada te same bajeczki.

Właśnie o tym czytam i rzeczywiście wydaje się być uciążliwe. A Ty jaki TV byś polecił w tym przedziale cenowym? Też tego Samsunga MU7002?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu i oceń własnym okiem, mu7002 to bardzo wyważony i rozsądny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego MU7002 od dwóch m-cy i jestem bardzo zadowolony. Do 5000 zł nie znajdziesz nic lepszego o takich parametrach.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...