Skocz do zawartości
ryhoo1

Tv 49-55'', va, 100hz, dobra płynność w ruchu

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno po prawej, ale to raczej bez znaczenia bo będzie używany głównie nocami/przy zasunietych roletach
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? koniecznie matrycę va i natywne 100hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? filmy 1080p, dvb-t
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? amplituner po optyku
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Różne treści, ale generalnie zależy mi na płynności i ostrości obiektów w ruchu
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko YouTube/Twitch itp, nie zamierzam używać przeglądarki
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie zamierzam
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami/noc
17. Preferencje co do wielkości? 49-55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Szara czerń, smużenie i niska płynność
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? żadnego 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

 

poszukuję telewizora, a po przeczytaniu wielu recenzji i testów nadal mam mętlik w głowie i nie wiem co wybrać. Podstawowym wymaganiem jest matryca va 100hz. Rozmiar 49-55 cali. Zależy mi na dobrej jakości obrazu w ruchu. Nie oglądam sportu, ale posłużę się porównaniem z szybko lecącą piłką, za którą ciagnie się ogon jak u komety lub jej ruch jest skokowy - nie cierpię tego. Materiały w 60fps to miód na moje oczy, a efekt "teatru" jak to określają recenzenci jest w moim przypadku wręcz pożądany. Wybór matrycy va jest podyktowany tym że tv będzie używany głównie wieczorami lub w nocy, więc chcę przyzwoitą czerń. Tv będzie używany do oglądania materiałów 1080p z dysku zewnętrznego/sieci domowej, YouTube'a i czasami DVB-T, więc przypuszczam że dowolna opcja Smart mnie zadowoli, ale jakoś najbardziej podchodzi mi android tv. Tv nie musi mieć 4k, HDR też jakoś mnie nie przekonuje. Obraz ma być po prostu poprawny i przede wszystkim płynny i ostry (na tyle na ile pozwalają tv z tej półki cenowej). Liczę na pomoc, bo nie chcę kupić bubla. Nie mam żadnych konkretnych typów, no może poza jednym Sony ale w cenie 5000+ ;) a jak wiadomo w przypadku tego parametru im mniej tym lepiej. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Edytowane przez ryhoo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno po prawej, ale to raczej bez znaczenia bo będzie używany głównie nocami/przy zasunietych roletach
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? koniecznie matrycę va i natywne 100hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? filmy 1080p, dvb-t
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? amplituner po optyku
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Różne treści, ale generalnie zależy mi na płynności i ostrości obiektów w ruchu
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko YouTube/Twitch itp, nie zamierzam używać przeglądarki
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie zamierzam
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami/noc
17. Preferencje co do wielkości? 49-55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Szara czerń, smużenie i niska płynność
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? żadnego 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

 

poszukuję telewizora, a po przeczytaniu wielu recenzji i testów nadal mam mętlik w głowie i nie wiem co wybrać. Podstawowym wymaganiem jest matryca va 100hz. Rozmiar 49-55 cali. Zależy mi na dobrej jakości obrazu w ruchu. Nie oglądam sportu, ale posłużę się porównaniem z szybko lecącą piłką, za którą ciagnie się ogon jak u komety lub jej ruch jest skokowy - nie cierpię tego. Materiały w 60fps to miód na moje oczy, a efekt "teatru" jak to określają recenzenci jest w moim przypadku wręcz pożądany. Wybór matrycy va jest podyktowany tym że tv będzie używany głównie wieczorami lub w nocy, więc chcę przyzwoitą czerń. Tv będzie używany do oglądania materiałów 1080p z dysku zewnętrznego/sieci domowej, YouTube'a i czasami DVB-T, więc przypuszczam że dowolna opcja Smart mnie zadowoli, ale jakoś najbardziej podchodzi mi android tv. Tv nie musi mieć 4k, HDR też jakoś mnie nie przekonuje. Obraz ma być po prostu poprawny i przede wszystkim płynny i ostry (na tyle na ile pozwalają tv z tej półki cenowej). Liczę na pomoc, bo nie chcę kupić bubla. Nie mam żadnych konkretnych typów, no może poza jednym Sony ale w cenie 5000+ a jak wiadomo w przypadku tego parametru im mniej tym lepiej. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Takiego nie ma jesli chodzi o cenę tegoroczne modele to Sony xe85 xe90 xe93 , Panasonic ex780 , Samsung mu7000 i mu8000 w wybranych wielkościach bodajże od 55cali warte uwagi w najpierw xe9005 potem panasonic ex780 bo xe93sony zbyt drogi niestety budżet przekraczają wszystkie

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, norbert120 napisał:

Takiego nie ma jesli chodzi o cenę tegoroczne modele to Sony xe85 xe90 xe93 , Panasonic ex780 , Samsung mu7000 i mu8000 w wybranych wielkościach bodajże od 55cali warte uwagi w najpierw xe9005 potem panasonic ex780 bo xe93sony zbyt drogi niestety budżet przekraczają wszystkie

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 

A może coś ze starszych modeli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może coś ze starszych modeli? 
Ciezko bedzie bo trudno dostępne panasonic dx800 dx900 wszystko przekracza budżet jesli dobrze pamiętam to dx750 50cali byłby w zasięgu ale chyba ciezko dorwać , sony xd8505 i xd8599 ten był chyba na matrycy VA ale musisz sprawdzić oczywiście grosza czerń na va i powłoką matowa , xd8505 ips , niestety te modele duzo tańsze nie sa , SONY KDL-50W805C 
Matryca 100hz ale full hd a nie 4 k ,choć sadze ze to lepsza opcja niż 4k . Sony w855 ale musisz sprawdzić opcje , smsungow ks7000 nie polecam rozklejajace sie telewizory niby wybór jest ale żaden bez wad mozesz tylko z tego wybierać pod siebie czyli jaki system co bardziej Ci odpowiada , powiem tak jak bym miał brać zeszłoroczne to Panasonic dx800 , sony xd9305 , tegoroczne sony xe9005 lub panasoni ex780 lecz w tych cenach juz sa blisko ciekawe oledy tak wiem ze to ponad budżet ale czasem warto dołożyć ... pozdrawiam Norbert


Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ciezko bedzie bo trudno dostępne panasonic dx800 dx900 wszystko przekracza budżet jesli dobrze pamiętam to dx750 50cali byłby w zasięgu ale chyba ciezko dorwać , sony xd8505 i xd8599 ten był chyba na matrycy VA ale musisz sprawdzić oczywiście lepsza czerń na va i powłoką matowa , xd8505 ips , niestety te modele duzo tańsze nie sa , SONY KDL-50W805C 
Matryca 100hz ale full hd a nie 4 k ,choć sadze ze to lepsza opcja niż 4k . Sony w855 ale musisz sprawdzić opcje , smsungow ks7000 nie polecam rozklejajace sie telewizory niby wybór jest ale żaden bez wad mozesz tylko z tego wybierać pod siebie czyli jaki system co bardziej Ci odpowiada , powiem tak jak bym miał brać zeszłoroczne to Panasonic dx800 , sony xd9305 , tegoroczne sony xe9005 lub panasoni ex780 lecz w tych cenach juz sa blisko ciekawe oledy tak wiem ze to ponad budżet ale czasem warto dołożyć ... pozdrawiam Norbert


Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...