Skocz do zawartości
PanC

55" do 7000 tyś, OLED vs LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w doborze sprzętu. Poniżej moje odpowiedzi na pytania z szablonu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m na kanapie - w tym przypadku tylko filmy. Planuję jednak zasiadki na fotelu w okolicach 2,5-2m pod gry.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 + okazjonalnie znajomi
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Nie są ważne. Na wprost jednak wolałbym uniknąć zakrzywionego TV.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Wczesnym rankiem od boku. Rankiem tylko zasiadki do gier.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam. (kineskopowy się nie liczy)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Tu mam dylemat.  HDR w sensownym wydaniu mnie bardzo kusi jednak z drugiej strony FullHD w dobrej cenie w OLED? Ogólnie 4K jest dla mnie zbędne. Przy matrycy 55" nie będe siedział 1,1m przy TV. Dodatkowo niższa rozdzielczość działa na korzyść ze względu na gry z PC. Boję się Upscallingu. Niewiele wiem jakie są jego efekty. Zależy mi na ostrości obrazu.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Przeważnie HD, (PC, gry, filmy) Jednak kusi mnie zasmakować HDR więc wszystkie dostępne treści w tym formacie będą również lądować jeśli zdecyduję się na taki TV o czym wyżej. Będzie to jednak pewnie z 10 % czasu użytkowania TV. Nie chciałbym stracić jakości w grach z PC które będą leciały w 1080.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Mam matowy monitor na matrycy AV więc raczej matową.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Nie oglądam sportu. Reszta po równo.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Youtube? Przeglądarka raczej nie. Biurko i monitor mam od tego.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, tylko na PC. 60% dziennie. 1080p na wyjściu. Więcej nie bedzie długo. Mało gram w dynamiczne gry FPS. W ogóle w sportowe i to sie na pewno nie zmieni.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami chociaż nie zawsze po zmroku oraz nocą. Pokój od strony wschodniej jak pisałem wyżej. Brak zasłon, 3 piętro, brak latarni.
17. Preferencje co do wielkości? Ze względów budżetowych 55 cali, ale wiadomo - większe = lepsze.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? ich brak w moim salonie.
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętne, niewiele wiem na temat tej technologi. Skupiam się na HDR. Jesli chodzi o 3D to w kinach np wolę treści bez 3D jeśli to jest odpowiednie porównianie oczywiscie..
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7 tyś ale jeśli naprawdę będzie warto mogę coś dołożyć.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Jestem laikiem i świeżakiem w kwestii HDTV. Jako że nie lubię kupować czegokolwiek na podstawie tego co mi marketing podsuwa zawsze staram się chodź troszkę dokształcić w danej dziedzinie. Jestem świadom że wiele rzeczy jeszcze nie doczytałem i mogę tu naprawdę różne herezje palnąć ale uwierzcie mi, staram się jak mogę :)

Napaliłem się na OLED. Już ze 4 lata temu jak kumpel mi pokazał NOKIE i porównał z moją na IPSie. Czułem ten potencjał. Jara mnie ta czerń i odwzorowanie kolorów i może mi być cięzko z tego zrezygnować aczkolwiek pole do popisu zostawiam Wam. :) Zastanawiam się nad OLEDEM 55EG9A7V jednak w tym przypadku omija mnie całe WOW HDR i tu jest cały szkopuł abyście mi pomogli się zdecydować czy warto wybrać coś innego.

Jak już pisałem wyżej dużo czasu poświecam na gry typu RPG, Survival horror, Strategie. Sygnał z PC więc 4k na wyjsciu nie będzie i to jeszcze długo.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dozbierać do LG 55B6J. Sam posiadam model C7 czyli podobny i nie mogąc pozwolić sobie aktualnie na zakup drugiego oleda przy codziennym użytkowaniu zamiennie z LCD (dość wysokiej klasy) różnica na niekorzyść tego drugiego to ciężki orzech do zgryzienia. 

 

Edytowane przez Waldi303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...