Skocz do zawartości
energetyk123

65 cali - do 5,5 tys zł. Najlepsza opcja

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.02.2018 o 12:44, kaeres napisał:

Nie chcę zakładać nowego wątku bo ten jest idealnie zatytułowany dla mnie.
Szukam TV minimum 65", 4k.
Oglądane będzie piłka nożna z cyfrowego Polsatu, Netflix, YouTube. PS4 w przyszłości PS4 Pro.

Wymagania:
- Netflix (dedykowany klawisz na pilocie mile widziany),
- Spotify,
- system nie powodujący wyrywania włosów z głowy,
- wejście USB,
- Wifi,

Nie ważna firma. Może być nawet TCL czy inny Kruger.
Chce się zmieścić w 5-5500zł z jakimś podstawowym Soundbarem.
Widziałem promocje w MM za Takie sprzęty do 5k PLN więc na pewno się da.
Oczywiście matryce nie będą najlepsze i się z tym muszę pogodzić.

Co polecacie ?

Proszę o aktualizację. W lutym podjąłem decyzję o zmianie TV ale teraz na dniach będę faktycznie go kupował.

Czy nadal twierdzicie, że TCL są najlepsze do kwoty 5000zł z wymaganiami jak w cytowanym poście ?

Jeszcze do tego chcę jakiegoś soundbara do 1000zł (ze wszystkim się zmieścić w 6000zł).

Dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaeres napisał:

Proszę o aktualizację. W lutym podjąłem decyzję o zmianie TV ale teraz na dniach będę faktycznie go kupował.

Czy nadal twierdzicie, że TCL są najlepsze do kwoty 5000zł z wymaganiami jak w cytowanym poście ?

Jeszcze do tego chcę jakiegoś soundbara do 1000zł (ze wszystkim się zmieścić w 6000zł).

Dziękuję z góry.

Masz poradnik do ubiegłorocznych modeli. https://hdtvpolska.com/jaki-tv-kupic-przeglad-wyswietlaczy-2017/
Jeżeli chodzi o kwotę do 5000, to na konkurencyjnym forum możesz kupić w tej cenie model TCL x2 z kropkami kwantowymi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Philipsa pasuje z kolei model 65PUS7502.

Jeśli chciałbyś jednak rozważyć 55 cali to model 8602 z wbudowanym soundbarem byłby świetnym rozwiązaniem. Co wybierzesz nie wnikam.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, FrankyGoes napisał:

Z Philipsa pasuje z kolei model 65PUS7502.

Jeśli chciałbyś jednak rozważyć 55 cali to model 8602 z wbudowanym soundbarem byłby świetnym rozwiązaniem. Co wybierzesz nie wnikam.

Tu się nie zgodzę. Dowolny soundbar za około 1 tys zł zagra lepiej niż 'soundbar wbudowany' w TV.

Philips i TCL mają jedną cechę wspólną: ich telewizory są oparte na platformie Android TV i obaj producenci mają ogromne problemy z ujarzmieniem tego systemu. Czytaj: oprogramowanie jest tak skopane, że wiele razy będziesz wył do księżyca i zastanawiał się co Cię podkusiło że kupiłeś taki bubel. Poczytaj sobie wątki dotyczące Philipsów i TCL na tym forum chociaż, będziesz miał obraz sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę czytać. Mam własnego Philipsa. Android mi pracuje prawidłowo odkąd pobrałem oprogramowanie od dawna. Napisałem o Philipsie, bo przewijał się w temacie.

Ale to Twój wybór, ja poniekąd sugeruję jakbym ja rozwiązał sprawę z takim budżetem. Piszę na Twoje życzenie o tym.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2018 o 11:41, efel napisał:

Tu się nie zgodzę. Dowolny soundbar za około 1 tys zł zagra lepiej niż 'soundbar wbudowany' w TV.

Philips i TCL mają jedną cechę wspólną: ich telewizory są oparte na platformie Android TV i obaj producenci mają ogromne problemy z ujarzmieniem tego systemu. Czytaj: oprogramowanie jest tak skopane, że wiele razy będziesz wył do księżyca i zastanawiał się co Cię podkusiło że kupiłeś taki bubel. Poczytaj sobie wątki dotyczące Philipsów i TCL na tym forum chociaż, będziesz miał obraz sytuacji. 

W takim razie na jakim systemie opłaca się brać TV ?

Android wydaje się najlepszą opcją teoretycznie bo można wgrać cokolwiek istnieje w sklepie google.

A może tylko te dwie firmy nie potrafią ogarnąć oprogramowania a inne na adku chodzą dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaeres napisał:

W takim razie na jakim systemie opłaca się brać TV ?

Android wydaje się najlepszą opcją teoretycznie bo można wgrać cokolwiek istnieje w sklepie google.

A może tylko te dwie firmy nie potrafią ogarnąć oprogramowania a inne na adku chodzą dobrze ?

Moim zdaniem z Androidem jako tako radzi sobie Sony. Tzn u nich też są błędy, ale nie olewają totalnie użytkowników i starają się te błędy naprawiać. Czy Android jest najlepszą opcją? Tak się może wydawać na początku, dopóki się nie zorientujesz że większości aplikacji ze sklepu google nie widzisz w TV, bo aplikacja musi być dostosowana do tego żeby działała na Android TV. A 99% nie jest. Czasami są metody na to żeby to obejść, są jakieś dodatkowe launchery, możliwość instalowania aplikacji z pendrive itp. ale to już dla zaawansowanych użytkowników. Ostatecznie zostajesz z zestawem kilku, kilkunastu aplikacji które Ci są potrzebne na telewizorze i które zaspokoją większość potrzeb. Tylko że taki sam zestaw aplikacji dostaniesz na każdym innym zamkniętym systemie typu Tizen czy Webos. Najgorsze w Androidzie są aktualizacje. Producenci TV raczej nie często wypuszczają nowe wersje Androidów na swoje TV, a twórcy aplikacji ciągle je aktualizują żeby nadążały za nowymi Androidami dostępnymi na telefonach, czasami zapominając o tym że powinny też dobrze działać na starszych Androidach które są w telewizorach. Dochodzi czasami do takiego kuriozum, że nawet giganci pokroju Google wypuszczają aktualizacje aplikacji Youtube, która po prostu nie działa na części telewizorów. Masz wtedy jedną opcję - odinstalowanie aktualizacji tej aplikacji w telewizorze i powrót do 'bazowej' wersji. W najlepszym wypadku wiąże się to z utratą części funkcjonalności, w najgorszym to że aplikacja nie będzie nadal działać (bo np zmieniło się API youtuba i starsze wersje aplikacji przestają odtwarzać filmy albo nie potrafią się zalogować na konto). 

Ja miałem TV z Androidem i tak naprawdę jego największą zaletą był Kodi. Czasami co prawda nie działał płynnie i nie wszystkie rzeczy w nim działały jak trzeba (dźwięk 5.1 na przykład) ale potencjał różnych pluginów w Kodim jest nie do pominięcia. Teraz mam oleda od LG z webos i sobie go bardzo chwalę. Szybkość i stabilność działania jest większa, zestaw aplikacji mniejszy, ale nie mam z tym problemów bo wszystko co potrzebne mi do życia jest dostępne i działa naprawdę dobrze (youtube, netflix, plex, amazon). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TIZEN 3 w Samsungu 65MU7002 ?

Ten model już potaniał do akceptowalnych przeze mnie 5500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

Moim zdaniem z Androidem jako tako radzi sobie Sony. Tzn u nich też są błędy, ale nie olewają totalnie użytkowników i starają się te błędy naprawiać. Czy Android jest najlepszą opcją? Tak się może wydawać na początku, dopóki się nie zorientujesz że większości aplikacji ze sklepu google nie widzisz w TV, bo aplikacja musi być dostosowana do tego żeby działała na Android TV. A 99% nie jest. Czasami są metody na to żeby to obejść, są jakieś dodatkowe launchery, możliwość instalowania aplikacji z pendrive itp. ale to już dla zaawansowanych użytkowników. Ostatecznie zostajesz z zestawem kilku, kilkunastu aplikacji które Ci są potrzebne na telewizorze i które zaspokoją większość potrzeb. Tylko że taki sam zestaw aplikacji dostaniesz na każdym innym zamkniętym systemie typu Tizen czy Webos. Najgorsze w Androidzie są aktualizacje. Producenci TV raczej nie często wypuszczają nowe wersje Androidów na swoje TV, a twórcy aplikacji ciągle je aktualizują żeby nadążały za nowymi Androidami dostępnymi na telefonach, czasami zapominając o tym że powinny też dobrze działać na starszych Androidach które są w telewizorach. Dochodzi czasami do takiego kuriozum, że nawet giganci pokroju Google wypuszczają aktualizacje aplikacji Youtube, która po prostu nie działa na części telewizorów. Masz wtedy jedną opcję - odinstalowanie aktualizacji tej aplikacji w telewizorze i powrót do 'bazowej' wersji. W najlepszym wypadku wiąże się to z utratą części funkcjonalności, w najgorszym to że aplikacja nie będzie nadal działać (bo np zmieniło się API youtuba i starsze wersje aplikacji przestają odtwarzać filmy albo nie potrafią się zalogować na konto). 

Ja miałem TV z Androidem i tak naprawdę jego największą zaletą był Kodi. Czasami co prawda nie działał płynnie i nie wszystkie rzeczy w nim działały jak trzeba (dźwięk 5.1 na przykład) ale potencjał różnych pluginów w Kodim jest nie do pominięcia. Teraz mam oleda od LG z webos i sobie go bardzo chwalę. Szybkość i stabilność działania jest większa, zestaw aplikacji mniejszy, ale nie mam z tym problemów bo wszystko co potrzebne mi do życia jest dostępne i działa naprawdę dobrze (youtube, netflix, plex, amazon). 

Ale straszysz... :D Oczywiście aplikacji na AndroidTV jest mniej, niż na czystego Androida, ale i tak jest ich 10 razy więcej, niż na dowolny inny system. Samych gier masz całe multum. Osobiście nie spotkałem się z sytuacją, żeby instalowana wersja aplikacji pod TV była niekompatybilna z systemem. Oczywiście fuckupy się zdarzają, ale taka jest cena za tak naprawdę jedyny otwarty system smart. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2018 o 08:58, kaeres napisał:

Czy nadal twierdzicie, że TCL są najlepsze do kwoty 5000zł z wymaganiami jak w cytowanym poście ?

TCL robi jedne z najbardziej bajeranckich ale przy okazji i budżetowych (jakość komponentów) i niedorobionych tv jakie można kupić w Polsce (pomijam wynalazki pokroju Manta na "odpadowych" panelach). Zdecydowanie lepszym/pewniejszym wyborem jest zakup czegoś z logo Panasonica, Samsunga, Sony. Posłuży dłużej, będzie zdecydowanie lepiej zbudowane i zapewni lepszy obraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłą środę kupiłem z tej promocji samsunga ue65mu7052:

https://www.neonet.pl/telewizory/samsung-ue65mu7052.html

od podstawowej ceny odcinane jest 750 zł w wypadku tego tv i jestem bardzo zadowolony z jakości. Ale widzę że podnieśli podstawową cene o 200 zł. Ja gdy kupowałem było 5990 - 750 plus darmowa dostawa z wniesieniem za 1 zł czyli zapłaciłem 5240, mega cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kaeres napisał:

To proszę o polecenie konkretnego modelu do 5000zł.

Tak jak kolega wyżej napisał, w takim pieniądzu (cirka) ciężko o lepiej wyceniony tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ten tv kosztuje 6190 - 750 daje to 5440 czyli 200 więcej jak ja kupowałem. A jak kupić, ja dzwoniłem do neonetu, akurat sklep z mojego miasta miał ten tv więc spytałem się tylko czy promo obowiązuje i czy laczy sie z promo 1 zl za dostarczenie i wniesienie. Musialem tylko podjechac i zaplacic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedzieli bodajże wskoczyła możliwość zakupu online.

Opcja -750zł wskoczyła z kodem MUNDIAL. W środę będzie kurier.

Dziękuję za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalna obsługa ze strony Neonet. Okazało się, że TV niedostępny. Otrzymałem tą informację dopiero wczoraj.

Na szczęście w pobliskim Neonet okazało się, że stoi więc podjechałem i zabrałem go osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje dziś wbić kod MUNDIAL i nie działa :(

'MUNDIAL' NIE JEST PRAWIDŁOWYM KODEM KUPONU LUB W KOSZYKU ZNAJDUJĄ SIĘ PRODUKTY NIE OBJĘTE PROMOCJĄ. POPRAW KOD LUB USUŃ ZBĘDNE PRODUKTY NIEOBJĘTE PROMOCJĄ

Edytowane przez Gravis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wracając do tematu. 

 

65MU8002 Samsunga czy 65PUS7502 Philipsa i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...