Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, raf7705 napisał:

Puści po optyku ale tylko stereo.

Nic innego bez HDMI.

Aplikacje Netflix nie pozwoli.

Dodatkowo tylko niektóre boxy mogą puścić Netflix FHD.

Te tanie będą 720p.

Muszą mieć właśnie to zabezpieczenie hdcp2.2 do Netflix FHD a już napewno do 4k.

 Poza tym, filmy na płytach mają dolby Thrue HD lub DTS MA a ty nie możesz z tego korzystać.

Wogóle dziwnie to robisz.
Z jednej strony chcesz projektor 4k HDR za kupę kasy a z drugiej zostajesz przy filmach na DVD z DD 5.1 przez optyka.
Bez logiki.

Ok dzięki za wytłumaczenie z Netflixem. Kwestia dźwięku nie jest dla mnie aż tak istotna. Jak będzie trzeba to zmienię...

Filmy na bluray i bluray 4k mają też DTS i Dolby a z tego mogę korzystać bo obecnie mam właśnie podłączony po optyku sygnał z odtwarzacza bluray i DTS i moje kino to rozpoznaje. Mam stary, ale jary :) zestaw SONY. Sprawdzę dokładnie co to obsługuje.

No i w kwestii DVD to już raczej będę wchodził w bluray i bluray 4k. Lepiej kupić projektor przyszłościowy w dobrym stosunku jakości do ceny nawet jak się ma dużo filmów na DVD niż inwestować w coś przestarzałego. Liczę też na poprawienie jakości DVD przez tryb podbijania 4k i chcę kupić do tego Panasonica DMP-UB700, który też liczę trochę mi poprawi jakość DVD.

Na TV 4k Samsunga z serii JS naprawdę dobrze wyglądają filmy na DVD i liczę, że coś chociaż podobnego osiągnę na projektorze.

 

edit// właśnie spojrzałem na dane techniczne. To kino: SONY HT-SF100 obsługuje:  Dolby Digital / DTS/  Dolby Prologic / Dolby Prologic II

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0Fotki, wyszły strasznie słabo... Widziałem ten projektor w akacji i obraz dużo odbiega od tego co jest na fotkach...;-)

Pamiętajcie, że zaciemnienie pokoju aby były czarne ściany i sufit to zupełnie co innego jak odcięcie dostępu promieni słonecznych w 100% które osiągniemy np. poprzez rolety zewnętrzne. Rolety podgumowane, zainstalowane od południa przepuszczają niestety dużo światła przy bocznych prowadnicach... Mam oba systemy więc widzę na żywo, które się sprawdzają lepiej..;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok dzięki za wytłumaczenie z Netflixem. Kwestia dźwięku nie jest dla mnie aż tak istotna. Jak będzie trzeba to zmienię...

Filmy na bluray i bluray 4k mają też DTS i Dolby a z tego mogę korzystać bo obecnie mam właśnie podłączony po optyku sygnał z odtwarzacza bluray i DTS i moje kino to rozpoznaje. Mam stary, ale jary zestaw SONY. Sprawdzę dokładnie co to obsługuje.

No i w kwestii DVD to już raczej będę wchodził w bluray i bluray 4k. Lepiej kupić projektor przyszłościowy w dobrym stosunku jakości do ceny nawet jak się ma dużo filmów na DVD niż inwestować w coś przestarzałego. Liczę też na poprawienie jakości DVD przez tryb podbijania 4k i chcę kupić do tego Panasonica DMP-UB700, który też liczę trochę mi poprawi jakość DVD.

Na TV 4k Samsunga z serii JS naprawdę dobrze wyglądają filmy na DVD i liczę, że coś chociaż podobnego osiągnę na projektorze.

 

edit// właśnie spojrzałem na dane techniczne. To kino: SONY HT-SF100 obsługuje:  Dolby Digital / DTS/  Dolby Prologic / Dolby Prologic II

No to jak będziesz wchodził w płyty BD I UHD, to tym bardziej trzeba by było zmienić amplituner.

DD i DTS, to nie to samo co DD True HD i DTS MA.

No i jeszcze dolby Atmos

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, raf7705 napisał:

No to jak będziesz wchodził w płyty BD I UHD, to tym bardziej trzeba by było zmienić amplituner.

DD i DTS, to nie to samo co DD True HD i DTS MA.

No i jeszcze dolby Atmos emoji23.png


 

Zmiana amplitunera w tym przypadku nie jest kwestią dekoderów DD/DTS -  SONY HT-SF100 przyjmuje bezstratny, wielokanałowy dźwięk PCM przez HDMI IN. Jeżeli nie ma się wysokich wymagań co do dźwięku, wystarczy podłączyć wyjście HDMI Audio Out z UB700  do wejścia HDMI IN amplitunera. Niestety przy takich głośnikach dużej różnicy w jakości dźwięku nie będzie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie warto już mieć min. dekodery hd a gdzie jeszcze atmos lub Auro...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bipo napisał:

0Fotki, wyszły strasznie słabo... Widziałem ten projektor w akacji i obraz dużo odbiega od tego co jest na fotkach...;-)

Pamiętajcie, że zaciemnienie pokoju aby były czarne ściany i sufit to zupełnie co innego jak odcięcie dostępu promieni słonecznych w 100% które osiągniemy np. poprzez rolety zewnętrzne. Rolety podgumowane, zainstalowane od południa przepuszczają niestety dużo światła przy bocznych prowadnicach... Mam oba systemy więc widzę na żywo, które się sprawdzają lepiej..;-)

Ja mam rolety zaciemniajace wewnetrzne i jestem z nich zadowolony. Jak zastosujesz boczne prowadnice / maskownice aluminiowe, to nie masz zadnego przepuszcznaia światła - dodatkowo u siebie na dole rolety też mam maskownice aluminiową na styku ramy okna.

Co do fot nie będę sie upierać, ze sa to najlepsze foty pod słońcem, ale:

1) przekłamanie: fota - rzeczywistość,

2) projektor jest przed profesjonalna kalibracją.

7 godzin temu, hubio napisał:

Jesteś pewien ? Właśnie ściągnąłem instrukcję online i jest napisane:

HDMI1/HDMI2 INPUT SIGNALS:

i są podane wszystkie tryby łącznie z dwoma 4k. Jedyne co to przy jednym z hdmi jest opisane to jako HDCP 2.2 ale to chyba dotyczy zabezpieczeń autorskich, może HDR ?

Jestem tradycjonalistą. Wolę filmy na półeczce + telewizję premium, a w streaming się nie bawię :). Tym nie mniej Netflix rzeczywiście zdobywa coraz więcej rynku i są pozycje ekskluzywne + seriale warte obejrzenia. Na razie jednak nie jestem na tym etapie. No i do netflixu można sobie kupić najnowszy Minix i też puścić po optyku :)

jesli chcesz ogladac 4K w HDR z 10 bitowym kolorem to musisz uzyc złącza obslugujacego HDCP 2.2 

PIszesz o DVD i poprawie jakości - ogladałeś DVD na projektorze ? Niestety duży ekran boleśnie pokazuje kiepska jakość DVD i wg mnie pole manewru do poprawy kiepskiego materiału na wejsciu (DVD) jest małe . Nie mowie juz o 4K, ale uważam że minimum przy projekcji to nośniki blu ray. Oczywiscie DVD ujdzie, ale przepasc jakosci na korzysc blu raya jest ogromna.

 

natomiast roznica blue ray - ultra HD jest juz bardziej subtelna (głownie to HDR / szeroka paleta barw), szczegolnie jesli masz dobry sprzet do upscalowania standardowego blu raya pokroju odtwarzacza panasonic / oppo lub upscalowanie przez projektor - robia w tej materii fenomenalną robote

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szewi napisał:

jeśli chcesz ogladac 4K w HDR z 10 bitowym kolorem to musisz uzyc złącza obslugujacego HDCP 2.2 

PIszesz o DVD i poprawie jakości - ogladałeś DVD na projektorze ? Niestety duży ekran boleśnie pokazuje kiepska jakość DVD i wg mnie pole manewru do poprawy kiepskiego materiału na wejsciu (DVD) jest małe . Nie mowie juz o 4K, ale uważam że minimum przy projekcji to nośniki blu ray. Oczywiscie DVD ujdzie, ale przepasc jakosci na korzysc blu raya jest ogromna.

natomiast roznica blue ray - ultra HD jest juz bardziej subtelna (głownie to HDR / szeroka paleta barw), szczegolnie jesli masz dobry sprzet do upscalowania standardowego blu raya pokroju odtwarzacza panasonic / oppo lub upscalowanie przez projektor - robia w tej materii fenomenalną robote

Ok zadam pytanie na chłopski rozum bo widać mam małe opóźnienie w rozumieniu najnowszych technologii. Ostatnio 2 lata temu jak kupowałem telewizor to najważniejsze było żeby miał 4k i nikt się nie zastanawiał nad 10 bitowym kolorem, a szczególnie HDCP :)

Czy jak podłączę źródło pod to wejście nie hdcp to będę miał 4k/60 w 10/12 bitowym kolorze czy w 8 bitowym ? Czy to hdcp dotyczy wyłącznie HDR czy też właśnie różnicy, że mi nie przejdzie 10bitowy kolor ?

Co do DVD to też sporo zależy od tego w jaki sposób sam film był robiony i zapisany. Na poprzednim Epsonie 6700 oglądałem film "Atlas Chmur" i "Gran Torino" i obraz z Atlasu Chmur był świetny (świetne czernie), a z Gran Torino już średni, momentami słaby. Dużo więc zależy od samej jakości nagrania, a nie tylko formatu. Mam też mnóstwo filmów na DVD z czego co najmniej połowy albo i więcej nie ma na bluray i nigdy nie było i nie będzie. Więc myślę, że producenci sprzętu naprawdę powinni sobie wziąć do serca poprawianie upscalowania bo dla większości użytkowników to ważna sprawa. Ile jest obecnie filmów UHD ? Naliczyłem na Allegro może góra 100, z czego po polsku góra 30 (!). Oczywiście to będzie lawinowo się poprawiało, ale na razie cena i brak dostępności czyni je raczej ciekawostką.

Myślę, że na serio zainteresuję się też Netflixem.

Nie oczekuję cudów, ale spróbuję podciągnąć jakość DVD podbiciem 4k z projektora i/lub poprawą jakości z Panasonica DMP-UB700. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pamiętaj też, że mam ekran "tylko" 100'' więc jakoś może mi się to udać. Przy ekranach 120'' - 130'' na pewno jest to zadanie mega trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.trustedreviews.com/opinion/hdmi-2-0-vs-1-4-2913356

z tego co wyczytałem to ten projektor ma jedno złącze z HDCP 2.2 / HDMI 2.0 ktore jest norma dla standardu 4K, a drugie to HDMI 1.4, czyli żeby odtworzyc 4K / 10/12 bit z szeroką paletą barw powinienes użyć złącza z HDCP 2.2  (1.4 to 8 bit).

Warto dodać, że nie odtworzysz na nim 4K / 60 / 12bit bo zastosowane w nim złacze HDMI 2.0 ma ograniczona przepustowość do max 4K / 24 12bit (podobnie jak w  niektorych projektorach natywnych Sony) w praktyce to ograniczenie daje sie odczuc jak ktos gra bo nie da sie grac w 4K i HDR /60 jednoczesnie, wiec albo granie w FHD + HDR, albo 4K (filmy sa krecone w 4K / 24 wiec tam to nie ma znaczenia)

Ilośc filmów UHD u nas nie poraża, ale ma się to zupełnie inaczej w krajach takich jak UK czy Stany. Tam ta ilośc jest kilka razy większa i ciągle rośnie.

W PL dużo filmów wychodzi tylko na DVD, podczas gdy są wydania oryginalne na blu rayach.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję jednak 9300. 3 razy obejrzałem to porównanie z niemieckiej strony (wielkie dzięki - bardzo pomocne) i jednak obraz na 9300 jest z większym kontrastem. Przyjrzałem się szczególnie zaadaptowanemu pomieszczeniu i nie zaadaptowanemu. I w tym "niezaadaptowanym" jak to Niemcy zrobili to na maxa dokładnie czyli WSZĘDZIE dookoła jest biel, a na górze malutki biały klosz. Nawet tam gdzie normalnie są rolety to jest biel bo mają zewnętrzne. Można więc powiedzieć, że tak jak idealnie odwzorowali "zaadaptowane" pomieszczenie tak idealnie odwzorowali "niezaadaptowane". W praktyce nikt z nas nie siedzi w pustym salonie z ultra białymi ścianami i sufitem bez żadnych mebli itd. Nie czynię oczywiście z tego zarzutu niemieckim testerom bo tak należało zrobić, ale musimy na tej podstawie porównać to ich wzorcowe "niezaadaptowane" pomieszczenie do naszego. Ja u siebie mam sufit biały, ale projekcja jest poniżej 55 cm od sufitu i czarny pas rozbiegowy ok 40cm. Z przodu ekran z czarnym pasem rozbiegowym, niżej telewizor czarny :) i czarny stolik, z lewej biurko z monitorem zasłaniające część ściany. Z lewej mam rolety ciemne oczywiście, z prawej kawałek białej ściany, a dalej czarne meble i we wnęce dodatkowo, z tyłu czarne i jasne meble gdzieś w proporcjach 1/3 jasne, 2/3  czarne. Na meblach są różnokolorowe przedmioty. Więc mimo, że to nie jest w pełni zaadaptowane pomieszczenie, nie można też powiedzieć, że w pełni niezaadaptowane. Tak pół na pół. W związku z powyższym należy również i te testy zweryfikować w stosunku do siebie.

Konkluzja z tego artykułu jest jasna: jeśli do sportu, gier można zaoszczędzić i kupić 7300, jeśli do sportu, gier i filmów lepszy jest 9300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie jeszcze zapoznac z tym testem, tu masz porownanie bezposrednie czarnych scen 7300 (PC4040) i 9300 (5040ub)

http://www.projectorreviews.com/epson/epson-pro-cinema-4040-home-theater-projector-review-picture-performance/

jak sobie popatrzysz na fotki z testu na tym projektorze to dojdziesz do wniosku ze 7300 daje rade w filmach :)

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szewi napisał:

Mozesz sie jeszcze zapoznac z tym testem, tu masz porownanie bezposrednie czarnych scen 7300 (PC4040) i 9300 (5040ub)

http://www.projectorreviews.com/epson/epson-pro-cinema-4040-home-theater-projector-review-picture-performance/

jak sobie popatrzysz na fotki z testu na tym projektorze to dojdziesz do wniosku ze 7300 daje rade w filmach :)

Ale mi mieszacie w głowie... :) Ok już nie będę pisał co kupuję. Jak kupię napiszę. Wielkie dzięki. Od 2 dni myślę tylko o tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem posiadaczem Epsona 9300w. Mam pytanie do znawców tematu wyświetlają się takie komunikaty może mi ktoś napisze bardziej zrozumiale jaki jest problem z tym 4K można go ustawić czy nie? Sygnał wychodzi z Ps4 pro.  

IMG_1322.JPG

IMG_1323.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze wzgledu na ograniczenie przepustowości złącza HDMI w projektorze na PS4 PRO możesz mieć albo FULL HD z HDR albo 4K. Razem 4K z HDR nie.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, DawidŁ napisał:

Witam wszystkich jestem posiadaczem Epsona 9300w. Mam pytanie do znawców tematu wyświetlają się takie komunikaty może mi ktoś napisze bardziej zrozumiale jaki jest problem z tym 4K można go ustawić czy nie? Sygnał wychodzi z Ps4 pro. 

Myślę, że może coś Ci pomoże rozdział:

Obsługa Ultra HD przy braku HDMI 18Gbps
Źródło: https://hdtvpolska.com/epson-eh-tw9300w-test-projektora-lcd-4k-ultra-hd/

z tego testu: https://hdtvpolska.com/epson-eh-tw9300w-test-projektora-lcd-4k-ultra-hd/

Gdzieś coś czytałem, że Sony pracuje nad rozwiązaniem. Możesz poszukać odpowiedzi na forach dotyczących PS4 - coś mi tam przemknęło w tej sprawie

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Sony może zrobić...
Masz albo FHD HDR albo UHD bez HDR. Tak jak Szewi napisał.
Przy 60Hz inaczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy maja 24Hz. A gierki puszczasz w FHD@60Hz. To nie boli.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłóż i wstrzymaj sie nawet miesiąc  jak Ci brakuje na 9300 bo później będziesz żałował. Projektora nie kupujesz na chwilę a na lata raczej za taką kasę wiec warto zakupić najlepszy na jaki Ci obecnie stać. .. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bipo napisał:

Odłóż i wstrzymaj sie nawet miesiąc  jak Ci brakuje na 9300 bo później będziesz żałował. Projektora nie kupujesz na chwilę a na lata raczej za taką kasę wiec warto zakupić najlepszy na jaki Ci obecnie stać. .. :-)

No właśnie - jak się kupuje na lata to lepiej kupić lepszy :) Raczej kupię 9300 choćbym miał stracić płynność finansową :) bo właśnie wiem, że potem już będzie ciężko z wymianą. Musze podjąć decyzję w miarę szybko bo to jest zwrot/wymiana a za sam zwrot sprzedawca chce mi dać jakąś opłatę manipulacyjną.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szewi napisał:

ze wzgledu na ograniczenie przepustowości złącza HDMI w projektorze na PS4 PRO możesz mieć albo FULL HD z HDR albo 4K. Razem 4K z HDR nie.

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedz. Trochę to rozczarowujące projektor w takiej cenie co prawda obraz niezły?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakieś cudeńko na którym bym odpalił z dysku zewnetrznego (materiały)? W 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, DawidŁ napisał:

Może macie jakieś cudeńko na którym bym odpalił z dysku zewnetrznego (materiały)? W 4K?

Ja korzystam z Minixa U1 ale jest nowszy U9. Jak dla mnie najbardziej wszechstronny - nie ma pliku, którego nie przeczyta. Nie wiem jak na wyjściu jest z HDR bo to jest w U9 i nie wiem czy wypuszcza 10bitowy kolor bo u mnie na Epsonie 6800 był 8bitowy w 1080p i nie wiem do końca o co chodzi. Działa natomiast bez problemu 4k/60 i oczywiście wszystko poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, hubio napisał:

Ja korzystam z Minixa U1 ale jest nowszy U9. Jak dla mnie najbardziej wszechstronny - nie ma pliku, którego nie przeczyta. Nie wiem jak na wyjściu jest z HDR bo to jest w U9 i nie wiem czy wypuszcza 10bitowy kolor bo u mnie na Epsonie 6800 był 8bitowy w 1080p i nie wiem do końca o co chodzi. Działa natomiast bez problemu 4k/60 i oczywiście wszystko poniżej.

Tak się zastanawiałem na TV Boxem dobra cena i kompatybilność z wieloma formatami. Fajna zabawka za rozsądne pieniądze. Jesteś zadowolony ? Nic się nie zawiesz czy coś w tym stylu?

Edytowane przez DawidŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DawidŁ napisał:

Tak się zastanawiałem na TV Boxem dobra cena i kompatybilność z wieloma formatami. Fajna zabawka za rozsądne pieniądze. Jesteś zadowolony ? Nic się nie zawiesz czy coś w tym stylu?

Kupiłem też jakiś chińki box za 150zł i to porażka w stosunku do minixa. Nie obsługuje np bluetooth. Jak masz projektor za 14 tyś to nie oszczędzał bym 400zł na box tylko kupił najlepszy jaki jest, a najlepszy z rozległym forum pomocy, upragdami, a nawet uwzględnianymi życzeniami klientów jest minix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...