Skocz do zawartości
Dudul

75'' - co zastąpi moja wyslużoną plazmę 65''

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

Po sześciu latach przyszedł czas na nowy telewizor. Dotychczasowa plazma Samsunga ma zmienić sie na ...?

I tu pojawiaja się dylematy. OLED w odslonie 2017 jest już fascynujący co do obrazu I design, ale cena dla ekranów ponad 65 cali jest jescze zaporowa. Po przemysleniach wydaje mi się, że wielkośc ma jednak znaczenie i tu uzyskam najwiekszy efekt WOW.

Pytanie jest zatem następujące co w rozmiarach 75 i wiekszych wybrać i czy jest to dobry moment na zakup?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 45m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 -4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Co do zasady siedzimy na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony ekranu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma Samsung 65''
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD, SD 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Blue ray, Apple TV4k, Mediabox NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  2-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, informacje, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Apple TV
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE ewentualnie w minimalnym zakresie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? wiecej niż 65''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Teatralny efekt
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? nawet 30k jesli ktos mnie przekona do ZD9 :-)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak jesli jest potrzebna

 

Z gory dziekuję za podpowiedzi i ciesze się że dołaczyłęm do forum!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Widziałem dziś ZD9 I wyglada świetnie.

Jednoczesnie widziałęm też 75XE93 I 75XE90 w sklepie trudno to porównać .... Dodatkowo zadzwonił kolega i sugerował że Samsung w modelach KS np 8000 to idealny wybór (plynnośc, stosunek jakości do ceny itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Dudul napisał:

Dodatkowo zadzwonił kolega i sugerował że Samsung w modelach KS np 8000 to idealny wybór (plynnośc, stosunek jakości do ceny itd)

No nie, nie nie ma co nawet.

Jeżeli aż tak wybitnego obrazu potrzebujesz od TV, dwa pierwsze modele od SONY wskazane przez Ciebie obrazowo mega lecz ZD9 to jest sam Top wśród LCD Paneli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dudul

Jeśli oglądasz cały czas na wprost to ZD9 będzie dla Ciebie najlepszym wyborem biorąc pod uwagę cenę/jakość. To co będzie trochę gorsze niż w OLEDach to oprócz kątów, jednorodność ekranu oraz większe rozmycie obrazi w ruchu/powielanie krawędzi co jest najmocniej widoczne w grach, ale może też być widoczne w sporcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dudul napisał:

Po przemysleniach wydaje mi się, że wielkośc ma jednak znaczenie i tu uzyskam najwiekszy efekt WOW.

Mam podobne wrażenia - nic nie daje takiego efektu wow jak przekątna - nawet kosztem pewnych kompromisów.  Niemniej przy tym budżecie jestem zdania, że warto się pofatygować i kupić oba tv celem weryfikacji na własne oczy - czy oledowa smoła i doskonałe kąty boczne, czy jednak przękątna i jasność zd9. 

 

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź  Sony  75xe9405  jest pomiędzy  ZD9 a  xe900   , a robi nie gorszą robotę  od 75zd9 , uważam że wygląda (oczywiście chodzi mi o wygląd zewn. ) bardziej nowocześnie niż ZD9 ale to kwestia indywidualna .

Mam podobne preferencję co do wyboru tv , przesiadka z panas  55VT60 plazma . Uważam że płacić za Zd9 30.000 to trochę za dużo ,bo za tyle można go wyrwać .

Ja cały czas myślę czy nie poczekać aż ceny spadną OLED 77panas lub Sony A1 75 , ale dostałem ciekawą ofertę na właśnie 75xe9405 i przy tym chyba zostanę .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za Wasze komentarz.

Robert_1988_KrK : Nie wiem czy potrzebuje tak wybitnego obrazu. Nie probuje kupic niczego na siłę, jednak boje sie rozczarowania przesiadki z plazmy - szczegolne jesli mialbym zaplaci za TV 20-30k

@Subman: Przy jakim kacie pojawiaja sie problemy przy LEDach - nie mam z tym doswiadczenia?

@Xisiek: Dzieki ale jak to mialoby dzialc - kupuje dwa i jeden oddaj pozniej? 

@Jarul : Obawiam sie ze czekanie na OLED 77 w dostepnym budzecie to min 2 lata. Myslalem o 75EX94 ale miedzy nim i ZD9 jest niecale 5k roznicy... 

Czy wiecie gdzie mozna dostac lepsze ceny na SONY (slyszalem ze dla forum byla jakas oferta?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tofikmax napisał:

A , nie lepiej JVC DLA-X 420 , 520 plus Magicscreen 120" , plus 32" Manta , Sharp do kotleta ? 

Byloby to rozwiaznie gdybym miał pokoj dydykowany do kina. Jednak w obecnym ukladzie to u mnie nie wyjdzie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dudul napisał:

@Subman: Przy jakim kacie pojawiaja sie problemy przy LEDach - nie mam z tym doswiadczenia?

Jak będziesz się przesiadał z plazmy to bardzo uważaj na te kąty, bo to może być argument za tym czy iść w LCD czy też nie. O kątach możesz przeczytać w recenzji Macieja: https://hdtvpolska.com/sony-zd9-kd-65zd9-test-flagowy-telewizor-ultra-hd-z-direct-led-i-hdr/
Przeczytaj sobie też o ZD na  http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/z9d i dla porównania OLEDa:  http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7-oled  Tam masz punktację w każdym ze zmierzonych parametrów.  W skrócie na ZD9 kolory zaczynają tracić intenstywność już pod małym kątem. Halo/clouding na wprost praktycznie niewidoczny, ale pod kątem już go można zauwazyć. Dużą zaletą jest oczywiście wielkość - 75", która w dużej mierze zrekompensuje niższą jakość obrazu, szczególnie że siedzisz dość daleko - 3,5-4 metry. Na 77" OLEDa w rozsądnej cenie będziemy pewnie musieli poczekać minimum rok, lub dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Dudul napisał:

@Xisiek: Dzieki ale jak to mialoby dzialc - kupuje dwa i jeden oddaj pozniej? 

Tak, w MM/Saturn masz na to bodaj 14 dni jak nie lepiej. Naturalnie jest z tym nieco zachodu - bo ani karton 65 cali oled ani szczególnie 75 Sony do małych nie należy, ale doskonalszej i pewniejszej metody niż własne oczy, we własnym lokalu nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Subman napisał:

Jak będziesz się przesiadał z plazmy to bardzo uważaj na te kąty, bo to może być argument za tym czy iść w LCD czy też nie. O kątach możesz przeczytać w recenzji Macieja: https://hdtvpolska.com/sony-zd9-kd-65zd9-test-flagowy-telewizor-ultra-hd-z-direct-led-i-hdr/
Przeczytaj sobie też o ZD na  http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/z9d i dla porównania OLEDa:  http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7-oled  Tam masz punktację w każdym ze zmierzonych parametrów.  W skrócie na ZD9 kolory zaczynają tracić intenstywność już pod małym kątem. Halo/clouding na wprost praktycznie niewidoczny, ale pod kątem już go można zauwazyć. Dużą zaletą jest oczywiście wielkość - 75", która w dużej mierze zrekompensuje niższą jakość obrazu, szczególnie że siedzisz dość daleko - 3,5-4 metry. Na 77" OLEDa w rozsądnej cenie będziemy pewnie musieli poczekać minimum rok, lub dwa lata.

Dzekuję poczytam. Czy Sony to jedyna rozsadna opcja w duzych LCD?

Przed chwilą, Xisiek napisał:

Tak, w MM/Saturn masz na to bodaj 14 dni jak nie lepiej. Naturalnie jest z tym nieco zachodu - bo ani karton 65 cali oled ani szczególnie 75 Sony do małych nie należy, ale doskonalszej i pewniejszej metody niż własne oczy, we własnym lokalu nie ma :)

Brzmi jak niezle wyzwanie :o - pomyslę o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Subman napisał:

Jak będziesz się przesiadał z plazmy to bardzo uważaj na te kąty, bo to może być argument za tym czy iść w LCD czy też nie. O kątach możesz przeczytać w recenzji Macieja: https://hdtvpolska.com/sony-zd9-kd-65zd9-test-flagowy-telewizor-ultra-hd-z-direct-led-i-hdr/
Przeczytaj sobie też o ZD na  http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/z9d i dla porównania OLEDa:  http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7-oled  Tam masz punktację w każdym ze zmierzonych parametrów.  W skrócie na ZD9 kolory zaczynają tracić intenstywność już pod małym kątem. Halo/clouding na wprost praktycznie niewidoczny, ale pod kątem już go można zauwazyć. Dużą zaletą jest oczywiście wielkość - 75", która w dużej mierze zrekompensuje niższą jakość obrazu, szczególnie że siedzisz dość daleko - 3,5-4 metry. Na 77" OLEDa w rozsądnej cenie będziemy pewnie musieli poczekać minimum rok, lub dwa lata.

 

Udało mi się dziś zobaczyć zarówno 75zd9 i 75XE94. Musze powiedzieć że oba prezentowały się doskonale. Sklepowe oglądanie to oczywiście nie test laboratoryjny ale muszę przyznać że xe94 prezentował się dobrze, a zewnętrznie nawet lepiej niż zd9. Zaczynam przychylać się do pomysłu nabycia właśnie XE94 ponieważ nie dostrzegłem zaskakującej różnicy między nimi w warunkach sklepowych. Oczywiście wiem że w ciemności pewnie więcej stref wygaszania robi swoje i zd9 jest bezkonkurencyjny ale dla uśrednionej oceny nie jestem już taki pewien że warto dopłacać 5k. Oznacza to że największym konkurentem sony zd9 stal się jego młodszy brat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dudul napisał:

 

Zaczynam przychylać się do pomysłu nabycia właśnie XE94 ponieważ nie dostrzegłem zaskakującej różnicy między nimi w warunkach sklepowych. Oczywiście wiem że w ciemności pewnie więcej stref wygaszania robi swoje i zd9 jest bezkonkurencyjny ale dla uśrednionej oceny nie jestem już taki pewien że warto dopłacać 5k. 

 

Różnice odkryjesz momentalnie w warunkach domowego seansu kinowego czyli w ciemnym pokoju.

Ja LCDków nie cierpię ale uważam, że wiecej stref w FALD warte jest dopłaty 5k. Bo to robi róznicę. Bo szybko zaczniesz żałować.

BTW XE94 to bardzo dobry LCDek :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. tylko  jeśli ktoś szuka przekątnej  75 do 30k to co jest godne polecenia  ?

Sony KD-75XE94 z 256 strefami FALD (16x16). Zresztą samo podświetlenie direct LED nie jest jest niczym szczególnym (występuje np. w XE90) - decyduje ilość stref i indywidualne sterowanie.

36 minut temu, JARUL napisał:

ok. tylko  jeśli ktoś szuka przekątnej  75 do 30k to co jest godne polecenia  ?

 

40 minut temu, pmcomp napisał:

 

Różnice odkryjesz momentalnie w warunkach domowego seansu kinowego czyli w ciemnym pokoju.

Ja LCDków nie cierpię ale uważam, że wiecej stref w FALD warte jest dopłaty 5k. Bo to robi róznicę. Bo szybko zaczniesz żałować.

BTW XE94 to bardzo dobry LCDek :) .

Sony KD-75XE94 z 256 strefami FALD (16x16). Zresztą samo podświetlenie direct LED nie jest jest niczym szczególnym (występuje np. w XE90) - decyduje ilość stref i indywidualne sterowanie.

Myślę że w tej cenie po prostu jest to dobry tv , wiadomo że OLED  jest  świetny  ale  ceny  77 cali  zabijają jeszcze . 75 xe9405  to taki złoty środek  pomiędzy oledami ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

 

Różnice odkryjesz momentalnie w warunkach domowego seansu kinowego czyli w ciemnym pokoju.

Ja LCDków nie cierpię ale uważam, że wiecej stref w FALD warte jest dopłaty 5k. Bo to robi róznicę. Bo szybko zaczniesz żałować.

BTW XE94 to bardzo dobry LCDek :) .

Ja nie mogę powiedzieć że LEDów nie cierpię bo nigdy nie miałem. Uchowałem się na plazmach

Mogę natomiast powiedzieć, że LEDów się obawiałem. Po dzisiejszym przeglądzie sony wydaje mi się, że jestem w stanie skalibrować ten TV w sposób przyjazny dla moich oczu.

Postanowiłem zaryzykować i iść w sony LED dla rozmiaru zamiast OLED mniejszy - chociaż to de facto większy budżet.

Co do załowanie nie jestem przekonany. Czlowiek szybko się przyzwyczaja do warunkó w któych się znajduje. Myślę że z TV też tak będzie, a jeśli nie zawsze będę mógł mażyc o czymś lepszym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ... to są Twoje pieniądze. My jesteśmy jedynie wujek dobra rada :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak dasz się namówić na projektor . Np.  Optoma GT 5000 , krótki rzut da Tobie 100" , a 25k zostanie na inne zabawki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką jakośc obrazu daje ta Optoma? ;) .

Widziałem teraz na IFA jeden wart grzechu krótki rzut od SONY tylko cena z ekranem to jakieś 30 tys ... EUR :D.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że 100" zrobi większe wrażenie podczas seansu , niż 75" z bajerami na pokładzie jak HDR , Dolby  Vision.  Większość ogląda zwykły materiał Full HD i długo on będzie jeszcze nam towarzyszył.  

4K jest przedsionkiem do 8K , tak samo jak 720p dla 1080p . Do tego ciągła walka z formatami , a telewizory padają jak muchy :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dudul napisał:

 

Udało mi się dziś zobaczyć zarówno 75zd9 i 75XE94. Musze powiedzieć że oba prezentowały się doskonale. Sklepowe oglądanie to oczywiście nie test laboratoryjny ale muszę przyznać że xe94 prezentował się dobrze, a zewnętrznie nawet lepiej niż zd9. Zaczynam przychylać się do pomysłu nabycia właśnie XE94 ponieważ nie dostrzegłem zaskakującej różnicy między nimi w warunkach sklepowych. Oczywiście wiem że w ciemności pewnie więcej stref wygaszania robi swoje i zd9 jest bezkonkurencyjny ale dla uśrednionej oceny nie jestem już taki pewien że warto dopłacać 5k. Oznacza to że największym konkurentem sony zd9 stal się jego młodszy brat!

Staraj się kupić gdzieś XE94 z możliwością zwrotu w razie czego :) W sklepie nie jesteś w stanie zobaczyć co się dzieje z obrazem w ciemnym pomieszczeniu. Jak już kupisz to daj znać, czy jesteś zadowolony po przesiadce z plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...