Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony UBP-X800 TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-ray firmy Sony

Rekomendowane odpowiedzi

Sony UBP-X800 TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-ray firmy Sony

Firma Sony, czyli pionier pierwotnego formatu Blu-ray, okazała się nieco spóźniona na rozpoczęcie ery Ultra HD. Podczas gdy inne firmy zaprezentowały już kolejne modele odtwarzaczy tego formatu, Sony dopiero w tym roku przygotowało swoje pierwsze urządzenie. Jak jednak przysłowie mówi "lepiej późno niż wcale" i każdego z nas powinien cieszyć kolejny odtwarzacz Ultra HD. Pomaga on bowiem w dalszej popularyzacji formatu, a także zwiększa konkurencję na rynku. Jak prezentuje się na tle swojej konkurencji? Przekonajmy się!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony UBP-X800 wspiera standard Ultra HD pod każdym względem poza Dolby Vision. Plotki głoszą jednak, że być może obsługa DV pojawi się, wraz z aktualizacją oprogramowania, jednak nie jestem w stanie ich potwierdzić.

Wg. serwisu FlatpanelsHD Sony niestety wyklucza taka możliwość.
http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1504869984

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny multimedialny odtwarzacz z wyglądu i konstrukcji niczym raczej nie ustępuje modelowi również udanemu UHP-H1.

Szkoda tylko że brak wyświetlacza, może po #CES 2018 pokażą już model z wyświetlaczem wraz z obsługą DV.

Cena moim zdaniem nie wygórowana.

Ps. Trzymając go w rękach ABSOLUTNIE nie ma się uczucia że się ma w posiadaniu wydmuszki. ;)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się ... wszystkie te BD UHD playery różnią się jedynie ... funkcjonalością. Żaden nie gra Dolby Vision.

Jeśli ktos ma ochotę na dobry dźwiek to jedynie multiformatowy OPPO 205, ktorego dźwiekowo zje na śniadanie i tak dobry player CD z lat 80/90.

I koniec w temacie ... jakości i różnic tych odtwarzaczy.

Aaaaaa ... Dolby Vision ... robi róznicę :) .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do projektora bezużyteczne jest Dolby Vision. Tak myślę. 

Ile , to już nowości i formatów wyszło dla 4K ? Potrzebne ? Do wyrwania kasy z kieszeni , owszem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu odtworzył płytę DVD-AUDIO MULTICHANEL BLACK ALBUM Metallica i SACD MULTICHANEL PINK FLOYD DARK SIDE OF THE MOON. A tych HDR-ÓW to chyba zaczyna się robić za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zalecasz ustawienie YCbCr 4:2:2 ???na YCbCr 4:4:4 jest ostrzejszy obraz

ps w menu otwarzania fikmu trzeba ustawic tryb bezposredni bo kolory sie zmieniaja 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie: Czytam wasze forum od jakiegoś czasu i nie wiedziałem, żeby jakikolwiek odtwarzacz UHD dostał rekomendacje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa, że przetestujecie XOne S jako odtwarzacz UHD? Bo panuje przekonanie, że pisząc oględnie, nie jest to najlepsze rozwiązanie do filmów, ciekaw jestem bardzo, jakby wyszło to w Waszych testach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu przy takiej cenie poskąpiono choćby małego wyświetlacza?  Wtopa przy projekcie czy chciano zaoszczędzić parę dolarów?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście wyświetlacz coś daje? Wszystko jest na ekranie TV. Przynajmniej wyświetlacz nie wnosi zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taki audiofilski bajer z tym zakłóceniami. A czy wyświetlacz się przydaje - jednemu tak, drugiemu nie, ale to nie jest ten poziom by trzeba kastrowac aby sprzedaż była zyskowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Super recenzja! Mam zamiar kupić jakiś UHD player ale czekam na więcej z Dolby Vision odtwarzaczy. Oppo 203 jest fajne ale cena trochę za wysoka. Kupił bym tego soniaka jeśli dodadzą DV we firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i mogę go polecić. Obecnie kosztuje 1499 zł, więc już nie tak źle. Nie byłem zdecydowany idąc do sklepu, ale po porównaniu z Panasonikiem UB700 nie miałem wątpliwości. Panasonic nie dość, że obecnie droższy to wygląda nieciekawie i waży tyle co wydmuszka. Sony jest naprawdę solidny, niemal pancerny. 

Płyty wczytuje bardzo szybko, działa bezgłośnie. W teście wspomniano o braku możliwości "podkręcania" obrazu, ale naprawdę nie wiem czy to funkcja komukolwiek potrzebna - płacąc za 4K i HDR chce się raczej uzyskać obraz zgodny z oryginalnym a nie grzebać w nim do uzyskania kiczowatych efektów. 

Ogólnie to bardzo dobry odtwarzacz, choć ceny 4K nadal są bardzo wysokie. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Macieju.

Odtwarzacz Sony mam podłączony do telewizora Thomson 55UA9806, który ma rec. 2020 i plamkę kwantową, ale nie jest HDR. Może Pan sprawdzić, w wolnej chwili, czy po przełączeniu w menu w opcjach odtwarzacza  Sony HDR z auto na wyłączony, w obu przypadkach jest na wyjściu sygnału rec 709?.U mnie po wyłączeniu HDR w menu odtwarzacza nadal w przypadku materiałów HDR pojawia się w menu podręcznym zakładka z zawartością HDR i występuje możliwość regulacji do odbiornika SDR? Na czym ma więc polegać wyłączenie obsługi HDR w tym odtwarzaczu?. A jak jest u innych Panów w opisanej sytuacji?.

Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.  

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co z możliwościami sieciowymi? Czy bez problemu współpracuje z NAS, czyta HEVC. Jaz z treściami HDR po USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam soundbar Samsung K950 chcę kupić odtwarzacz i mam pytanie, czy oprócz wyżej wymienionego Sonego któryś z odtwarzaczy blu-ray hd dostępny na rynku obsługuje system dźwięku dolby atmos?

1 hour ago, ScoobyDoo said:

Witam, posiadam soundbar Samsung K950 chcę kupić odtwarzacz i mam pytanie, czy oprócz wyżej wymienionego Sonego któryś z odtwarzaczy blu-ray hd dostępny na rynku obsługuje system dźwięku dolby atmos? Czy bez wzgledu na odtwarzacz osiągne z soundbara samsunga K950 dolby atmos?

 

1 hour ago, ScoobyDoo said:

Witam, posiadam soundbar Samsung K950 chcę kupić odtwarzacz i mam pytanie, czy oprócz wyżej wymienionego Sonego któryś z odtwarzaczy blu-ray hd dostępny na rynku obsługuje system dźwięku dolby atmos? Czy bez wzgledu na odtwarzacz osiągne z soundbara samsunga K950 dolby atmos?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odtwarzacz odtwarza dźwięk z wbudowanych aplikacji Netflix i Amazon Video w bitstream?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, posiadam soundbar Samsung K950 chcę kupić odtwarzacz i mam pytanie, czy oprócz wyżej wymienionego Sonego któryś z odtwarzaczy blu-ray hd dostępny na rynku obsługuje system dźwięku dolby atmos?

 

Wszystkie....

Które potrafią przekazać bitstream dalej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w następującym temacie. Już miałem kupować model sony x800 ale chciałem przetestować w sklepie skopiowaną płytę sacd.

I okazało się że odtwarzacz nie widzi takiej płyty. A chcę zaznaczyć że chciałem takie płyty odtwarzać. Dlatego proszę o info czy czy odtwarza on tylko oryginały sacd ?

Podobna sytuacja była z kopią płyta DVD-audio. Też jej nie widział. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takowy i odtwarza kopie DVD i płyty SACD. Albo źle skopiowane płyty albo błędy w ustawieniach odtwarzacza.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie minusem ogromnym jest brak wyjścia optycznego. Miałem ten odtwarzacz rok czasu, ale sprzedałem go właśnie min. dlatego, że nie mogłem optykiem połączyć słuchawek, nota bene Sony. Poza tym jednym (może jeszcze brak możliwości dodawania zew. napisów jak w Oppo 203 lub 205) mankamentem, odtwarzacz jest ok. Za te pieniądze warto go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...