Skocz do zawartości
Mariusz S

Wymiana "starego" tv na nowy 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zamiany tv na nowszy. TV będzie służył głównie do grania oraz oglądania filmów. Obecnie posiadam tv Full HD bez HDRu  i chciałbym przesiąść się na 4K ze świetnym HDR.  Tutaj chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze. Czy kupić coś z obecnych tv czy może poczekać miesiać/dwa (choć czekać można w nieskonczoność, bo zawsze cos nowszego się pokaże). ? Czy wybrać OLEDowy czy może na innej matrycy? TV nie musi posiadać dobrego audio, ponieważ korzystam z zewnętrznych głośników kina domowego. 

 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - Kąty są mniej ważne. Siedzimy na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?- Może stać ale lepiej gdyby wisiał. Obecny tv wisi.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - Umiarkowanie. Generalnie jest słabo nasłonecznione pomieszczenie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SONY KDL-60W855B
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Koniecznie dobry HDR, rozdzielczość4K, dobry niski input lag
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD oraz 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Mocny PC, konsola PS4, cyfrowa TV
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-7  godzin dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matową. Nie lubię jak wieczorami telewizor przy zewnętrznym oświetleniu robi za lustro. 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, tv będzie służył także jako monitor ale rozszerzone funkce SMART nie są mi aż tak potrzebne. 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Oczywiście zamierzam. 60%gry - 40% filmy/telewizja
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorami. 
17. Preferencje co do wielkości? 60-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? Obecnie posiadam SONY ale nie nie jestem tutaj ukierunkowany. 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi posiadać. Obecnie mam i nie korzystam prawie wcale. Jeśli już to pasywne chyba raczej. 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 10 000 tys. zł. 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jak najbardziej. 

Edytowane przez Mariusz S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. LG zeszloroczny OLED 65 b6v troche przekracza budzet i ma lag 50 konsola 70 pc (e6v jest droższy i ma niższy lag i 3d pasywne)

2. zeszloroczne samsungi z kropka kwantowa np ks9500 (direct led jak nie przeraza ciebie zakrzywiony ekran ok 9k) ale KS9000 lub KS8000 tez sa jak najbardziej spoko tylko ciezko juz je dostać 

3. Panasonic 65DX780E

4. Sony KD65XE9005 (system Android)

w cenie do 10 tys kupisz spokojnie OLEDa w rozm 55 cali. 

wiekszosc z tych TV byla testowana tu na forum i zebrała poytywne opinie - poszukaj w dziale testy

Edytowane przez szewi
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym się też spytać czy rzeczywiście odczuję różnicę po przesiadce ze swojego "starego" tv oraz czy na chwilę obecną w kwocie do 10 tys. nie ma niczego lepszego od w/w modeli? Radzisz poczekać chwilę z zakupem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mariusz S napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym się też spytać czy rzeczywiście odczuję różnicę po przesiadce ze swojego "starego" tv oraz czy na chwilę obecną w kwocie do 10 tys. nie ma niczego lepszego od w/w modeli? Radzisz poczekać chwilę z zakupem ?

Oled  jest  fajny  ...tylko  ma  małe  wady...nie  wyświetla różnych    szarości ...i  bieli ...za  miast  tego  dużo  odcieni niebieskiego

..na YT   są  porównania różne TV  z  Oledami

Soniaki  mają  słabą  stabilizację  obrazu ... nawet  przy  małym  ruchu  z  tyłu  głowy  widać  to ....  starsze  Soniacze  mieli  lepszą  od  tych  nowych ...to  już  drugi  rok  jak  nie  poprawili.

Ja  bym  brał   Samsunga  ...ale  to  tylko  moje  zdanie...sam  zdecydujesz

 

...najlepiej  jak  w  sklepie porównasz  TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, szewi napisał:

LG zeszloroczny OLED 65 b6v troche przekracza budzet i ma lag 50 konsola 70 pc (e6v jest droższy i ma niższy lag i 3d pasywne)

To jest akurat już nieaktualne, bo LG wypuszczało kilka aktualizacji i znacznie poprawili input lag. Aktualnie jest to ok. 28 ms przy sygnale 1080p60Hz i 2160Hz + HDR. Także jeżeli możesz nagiąć budżet to jest to telewizor zdecydowanie wart zakupu.

 

19 godzin temu, szewi napisał:

Panasonic 65DX780E

To jest zeszłoroczny model, który ma cały czas bardzo dużego input laga, więc do konsoli nie jest dobrym wyborem. Zdecydowanie lepszy pod tym względem będzie tegoroczny model ex780.

 

15 godzin temu, Mariusz S napisał:

Chciałbym się też spytać czy rzeczywiście odczuję różnicę po przesiadce ze swojego "starego" tv

Oczywiście, że tak, nie masz co się obawiać. OLED zje na śniadanie pod względem jakości obrazu Twojego soniacza. 

 

15 godzin temu, Mariusz S napisał:

czy na chwilę obecną w kwocie do 10 tys. nie ma niczego lepszego od w/w modeli? Radzisz poczekać chwilę z zakupem ?

Pod względem jakości obrazu najlepsze będą tegoroczne telewizory OLED od LG. Wersje B7 i C7 w rozmiarze 55" zmieszczą się w Twoim budżecie. Dla Ciebie jednak minusem może być błyszcząca matryca i brak 3d. Z kolei jeżeli nie chcesz zmniejszać przekątnej i kupić telewizor 65" nie przekraczając przy tym budżetu, to zostają Ci telewizory lcd.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi i tym samym za pomoc. Zdecydowałem się już na pewno na telewizor OLED i tutaj mam pytanie. Co do modelu LG OLED55C7V, którego nie mogę nigdzie u siebie w miescie dostac. Jest tylko jedna sztuka na eskpozycji a tej nie chce. Chciałbym zapytac tutaj o model  PHILIPS 55POS9002/12. Co o nim myślicie w stosunku do LG ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej stabilny system, gorszy hdr, ale cenowo przystępny, nawet przy zakupie tuż po premierze.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz S
No i super :) Uważaj tylko, aby nie grać w jedną grę na maksymalnej jasnośći z dużymi statycznymi HUDami, no chyba że te HUDy wyłączysz albo grasz w różne tytuły. Inaczej po pół roku, lub roku możesz stwierdzić, że coś Ci się wypaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mariusz S napisał:

Wybrałem LG OLED55C7V i jest magia. Dziękuję za pomoc.

Bo widzisz teraz są takie czasy i produkty że np. Ty jesteś dla nowego TV, a nie o dla Ciebie. ;)

Ale ważne jest to że jesteś świadomym użytkownikiem oled'a.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli.Ile można grać w jedną grę bez przerwy,np bijatyka z paskami żyć?1-2h

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gangi007 napisał:

Czyli.Ile można grać w jedną grę bez przerwy,np bijatyka z paskami żyć?1-2h

Nie ma sztywnej granicy. Wszystko zależy od tego czy gra ma duże, kontrastowe statyczne HUDy, czy też nie i na jakiej jasności OLED gramy. Jak nie ma HUDa lub jest on mocno przezroczysty, albo jest niewielki to można grać do oporu bez obawy, że coś się wypali. W zeszłorocznej 6 serii OLEDów taką granicą powyżej której wypala się statyczne logo wynosi ok 560 godzin. W 7 serii nie wiemy jaka jest ta granica, bo nikt nie wykonał jeszcze takich testów, ale jest niezerowa szansa, że podwyższono dość znacząco ten "próg" (vide test B6 vs B7 z powidokami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Subman napisał:

W zeszłorocznej 6 serii OLEDów taką granicą powyżej której wypala się statyczne logo wynosi ok 560 godzin

560 godzin bez przerwy oglądania,grania.Czy z przerwami 560 dni po godzinie????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gangi007 napisał:

560 godzin bez przerwy oglądania,grania.Czy z przerwami 560 dni po godzinie????????

560 godzin wyświetlania tego samego statycznego obrazu - nie ważne czy będzie to pasek TVN24 czy HUD w jednej grze ... przecież to logiczne... Jak będziesz grał w jeden i ten sam tytuł codziennie przez godzinę to ten próg powyżej którego coś zacznie się pojawiać wynosi 560 dni, być może więcej jeśli w międzyczasie wyświetlana jest inna, zróżnicowana zawartość (np. filmy). Podkreślam, że tak to jest w 6 serii, a nie 7 - a przynajmniej takie mniej więcej wyszły wyniki na rtings na LG B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo coś o wypaleniach w Sony A1,Panasonic EZ1000.Na premierę Xbox one X chcę kupić TV.Wstępnie wybrałem LG 55E7,po przeczytaniu o problemach z matrycami w B7,C7 trochę się przestraszyłem.Postanowiłem zaryzykować z SONY A1-dokupię rozszerzoną gwarancję SONY na 5lat-dotyczy nawet usterek mechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, gangi007 napisał:

A wiadomo coś o wypaleniach w Sony A1,Panasonic EZ1000.Na premierę Xbox one X chcę kupić TV.Wstępnie wybrałem LG 55E7,po przeczytaniu o problemach z matrycami w B7,C7 trochę się przestraszyłem.Postanowiłem zaryzykować z SONY A1-dokupię rozszerzoną gwarancję SONY na 5lat-dotyczy nawet usterek mechanicznych.

Nie wiadomo. Sony A1 i Panasonic EZ1000 mają natomiast identyczne matryce co LG, więc nie należy spodziewać się tu dużych różnic. Natomiast Sony i Pansonic instalują tak jak LG panele tegoroczne (7 seria), które nie były nigdzie testowane. Problemem może być to, że w gwarancji Sony jest wyraźnie napisane, że wypalenia nie podlegają gwarancji. W gwarancji LG nie ma takiego zapisu, a LG Polska wymienia wypalone matryce OLED w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Subman napisał:

Problemem może być to, że w gwarancji Sony jest wyraźnie napisane, że wypalenia nie podlegają gwarancji.

Na 100% tak jest.A dodatkowa płatna gwarancja na 5 lat która jest nawet na uszkodzenia mechaniczne-nie obejmuje wypaleń oraz martwych pikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak gwarancja jest na uszkodzenia mechaniczne a nie obejmuje wypaleń, to wystarczy uszkodzić mechanicznie tv (jeśli pojawią się wypalenia) i oddać na gwarancje :) 

Edytowane przez m4t3k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...