Skocz do zawartości
Crimson-Pirate

EH-TW6700 jaki ekran ADEO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem projektora jak w tytule Epson EH-TW6700 , teraz planuje zakup ekranu ramowego.

 Wybór padł na Adeo Plano rozmiar 107 cali.  Waham się tylko co do white a grey (0.9 gain - szary) 

Odleglości zawarte są w zrzucie ekranu :

odleglość projektora od ekranu  - 4,8 do 4,9 metra 

Glownie ogladane beda filmy lub seriale . Preferuje tryb eko ze wzgledu na glośność urządzenia. Pokój jest pomalowany na jasno. Filmy ogladane będą glownie w nocy przy mocnym zaciemnieniu ( rolety zatrzymuja dodatkowe swiatlo ) .  Analizowalem tematy na forum itp. Jednak Chcialbym na tym komkretnym przypadku o komentarze lub porady osób doświadczonych w tym temacie. Niestety nie mam mozliwości sprawdzenia osobiscie przed zakupem jak to będzie wygladać. Boje się , że na białym ekranie będzie za bardzo po oczach biło... dlatego waham sie bedzie WHITE A GREY...prosze o pomoc :)

 

eh_tw6700.jpg

Edytowane przez Crimson-Pirate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6700 w całkowicie czarnym pomieszczeniu i nie wyobrażam sobie białego ekranu. Ten Epson nawet w trybie eco świeci tak mocno nawet na szarym ekranie adeo reference.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o Helios Grey 113 cali.  Odległość  4.4 m do ekranu.  Biały sufit,  ściany jasnoszare.  Z kalkulatora wychodzi kosmos ale tam tylko nominalnie 3000 lum. Rolety dzień i noc w pokoju.  Myślę o nim dlatego że chce w dzień przy zasłoniętych   roletach oglądać  coś czasami jak w tv wtedy w max.  jasności ustawienia projektora.  A po zmroku filmy i seriale w trybie eco. Myślałem również o 135 calach ale nie spełniam warunku (3*1.5=4.5) i cena sporo większą . Jeżeli to jednak bardzo zły pomysł to wezmę 135 cala ReferenceGrey.  Co o tym myślicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat Kauber 131" szary  i oglądam z 3.8m. Dla mnie jest idealnie, wcześniej miałem sofę na 4.5m ale zmniejszyłem odległość do 3.8m i jest zdecydowanie lepiej w odbiorze... ? Polecam 

Projektor sony 55

Edytowane przez Bipo
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odległość soczewki od ekranu jaka jest?  Jaki gain ma twój szary ekran? U mnie te 4.4 m to odległość soczewki od ekranu.  Oglądam z około 3.5m. Da się coś obejrzeć w dzień przy zaciemnionych oknach ewentualnie przy jakiejś lampce?  W jakich trybach oglądasz eco,  normal? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle samo 4.4m soczewka ekran. Gain 0.8 szary. Oglądam tylko filmy na projektorze. W trakcie seansu mam zrobiona jaskinie tzn: wszystkie ściany i sufit czarne i 100% odcięte promienie słoneczne (zew.rolety plus zasłony black aut ). W innych warunkach nie oglądam.. ? . Dodatkowo projektor skalibrowany w takich warunkach przez Maćka Kopera ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki super.  Bardzo niestety odmienne od moich. Chyba wezmę szary gain 0.9 .  Choć cały czas myślę o Helios Grey ale on ma gain 1.3. W   nie zaciemnionym  pokoju pewnie byłoby na nim super obraz ale z drugiej  strony co w zupełnej ciemności.  Wszyscy zachwalają ekrany Arl. A ten Helios to podobno tańszy odpowiednik Magicsreena.  Tylko w necie brak porównań lub samych testów Heliosa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość powiesić ramowy a warunki są typowe dla salonu dziennego a nie salki kinowej proponuje pomyśleć mocno nad tym Magicscreen bo ten ekran świetnie sięnadaje do tego typu pomieszczeń. Niestety nie kazdy ma warunki i możliwości zrobienia jaskini a kupując zwykły ekran do takiego pomieszczenia będziesz miał mydło z obrazu bo odbicia od ścian i sufitu zniszczą cały kontrast o nasycenie kolorów. 

Robiłem u siebie kiedyś testy jak mam zaciemniony pokój i 100% odcięte słońce a jak mam nie zaciemniony pokój i 100%odcięte słońce. Salon w bieli tj.ściany i sufit oraz biały lakier meble zniszczył obraz doszczętnie. Jasne sceny dawały tak po oczach że nie dało się tego oglądać. A co dopiero jak bym jeszcze kupił ekran o duzym gain i projektor z mocną lampa.... ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja to rozumiem.  Ale epson tw6700 to bardzo jasny projektor i ja się boję że nawet w trybie eco na ekranie Arl (myślę o Helios Grey bo Magicsreen jest dużo droższy) w nocy wypali mi oczy.  Wszyscy pokazują że obraz na tego typu ekranach jest super przy odrobinie światła ale co po zmroku jak mój epson ma w eco 1800lum. Z kalkulatora przy 113 celach i z odległości 4.4m wychodzi bardzo jasny obraz ja tego się bardzo obawiam.  A to nie jest mała rzecz aby zamówić,  przymierzyć i wyrazie czego oddać.  Jednym rozwiązaniem chyba będzie zdobyć próbnik adeo choć tych dwóch materiałów i ocenić. Jednak skrawek materiału nie odda wszystkiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, boood napisał:

No widzisz ja to rozumiem.  Ale epson tw6700 to bardzo jasny projektor i ja się boję że nawet w trybie eco na ekranie Arl (myślę o Helios Grey bo Magicsreen jest dużo droższy) w nocy wypali mi oczy.  Wszyscy pokazują że obraz na tego typu ekranach jest super przy odrobinie światła ale co po zmroku jak mój epson ma w eco 1800lum. Z kalkulatora przy 113 celach i z odległości 4.4m wychodzi bardzo jasny obraz ja tego się bardzo obawiam.  A to nie jest mała rzecz aby zamówić,  przymierzyć i wyrazie czego oddać.  Jednym rozwiązaniem chyba będzie zdobyć próbnik adeo choć tych dwóch materiałów i ocenić. Jednak skrawek materiału nie odda wszystkiego. 

Niestety masz projektor z mocną lampa, dlatego moim zdaniem wybrałbym duży szary ekran od adeo o którym wspominałeś 135" o gain 0.8. Wielkość i niski gain powinny nieco obniżyć jasność obrazu w trakcie kiedy będziesz oglądał  nocny seans.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...