Skocz do zawartości
Gmeru

IFA 2017: Nowe projektory Sony do kina domowego - co już wiemy?

Rekomendowane odpowiedzi

IFA 2017: Nowe projektory Sony do kina domowego - co już wiemy?

Kilka dni temu wspominaliśmy Wam w osobnym newsie na temat nowości z zakresu projektorów do kina domowego od firmy Sony. Czas przyjrzeć się bliżej co firma proponuje na nadchodzące miesiące!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciagu brak wsparcia dla Dolby Vision :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, pmcomp napisał:

W dalszym ciagu brak wsparcia dla Dolby Vision :(.

W jaki sposób firma miałaby dać wsparcie dla Dolby Vision jeśli samo Dolby nie wydało norm dla projektorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Zaznaczam dla porządku aby się ktoś nie łudził. Bo content i nośniki juz są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Wiem. Zaznaczam dla porządku aby się ktoś nie łudził. Bo content i nośniki juz są.

Trochę to bez sensu wydaje mi się. Skoro nie ma takiej technologii to w jaki sposób mogłaby by być użyta? To przecież tak jakby zaznaczać, że nie ma sokowirówki, czy automatycznej skrzyni biegów :P

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia jak widać jest ale jak na razie do wykorzystania u czterech producentów wyświetlaczy :) i u dwóch odtwarzaczy BD-UHD.

Zaznaczam, że te inne wyświetlacze i odtwarzacze niestety nie mają funkcji sokowirówki :lol:.

A na moje oko wygląda, że w DV jest się jednak o co bić.

Znaczy mam na myśli walke o ta sokowirówkę ;) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że DV musi znać np. jasność szczytową czy poziom czerni ekranu. Jak ma to się odbywać w przypadku projektorów gdy tak wiele zmiennych wchodzi w grę - charakterystyka ekranu, gain, jego przekątna, tryb lampy, odległość projektor-ekran, kolor ścian, sufitu, itd. itp. Nie zapominajmy też, że nie da się w miarę idealnie określić spadku jasności wraz ze wzrostem godzin na liczniku, w szczególności w przypadku lampowców...

Więc tak sobie teoretyzując, gdyby w ogóle Dolby w coś takiego kiedykolwiek weszło to każdy kto kupiłby projektor z DV na pokładzie przed jego odpaleniem musiałby zamówić sobie do domu odpowiedników Maćków w swoich krajach aby porobili wszelkie potrzebne pomiary, najpewniej takich aprobowanych przez samo Dolby coby wykluczyć możliwość wizyty kikiego i jego odpowiedników w innych krajach ;) + do tego oczywiście wymagana powtórna wizyta co XXX godzin aby wprowadzić odpowiednie poprawki.

Inna opcja to dołączane do projektorów w miarę profi urządzenie, które by te wszystkie pomiary za nas robiło, a przy okazji było proste w obsłudze dla Janusza i nie zawyżało znacząco ceny projektora. Ale póki co brzmi trochę jak science ficition - zobaczymy jak się sprawa rozwinie za te parę lat :)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie oglądania na nieskalibrowanym projektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie widzę przyszłości dla DV w projektorach. Już ten cały HDR 10 jest mocno naciągany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile filmów obejrzałeś na projektorze w HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś jeszcze spróbuję. Ale jak mi się nie podobało, to po co się męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...