Skocz do zawartości
Gmeru

IFA 2017: Format HDR Technicolor na stoisku LG

Rekomendowane odpowiedzi

A myślałem, że to coś innego niż nowy format HDR. Robi się niezły bajzel. Niemal każdy producent i każde studio chce mieć swój własny standard HDR, a biedni klienci faktycznie zaczną się w tym wszystkim gubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupdate'owałem sobie C7 do wersji Beta 4.70 i wprowadzono tam nowy tryb obrazu Technicolor Eskpert, który można włączyć na sygnale SDR, HLG i HDR10 - wrzuciłem fotki na https://hdtvpolska.com/forum/topic/39529-lg-oled-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-z-ultra-hd-i-hdr/?do=findComment&comment=423143. I teraz zupełnie już zgłupiałem, bo jak to ma być nowy format HDR, to ten tryb nie powinien pojawiać się na sygnałach SDR, HLG czy też HDR10, tylko powinien się sam załączać przy wykryciu odpowiednich metadanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serię zeszłoroczną 6 oleją czy też dodadzą? 

skoro je ciągle produkują to powinni też dodać - ale pewnie polityka wygra a nie dobro klienta

nie ma się co dziwić że klienci są wierni Apple które ich nie olewa po roku od wypuszczeniu sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb HDR10 tez możesz włączyć dla standardowych sygnałów bez HDR.

 

Nowe, które pojawiło się już na targach w Kolonii w maju, na IFA 2017 tez gdzies to widziałem chyba u Vestela, to konwersja w telewizorze lub w innym urządzeniu zwykłych sygnałów do takich z HDR. Podobnie jak konwersja 2D do 3D. 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, klaus71 napisał:

serię zeszłoroczną 6 oleją czy też dodadzą? 

skoro je ciągle produkują to powinni też dodać - ale pewnie polityka wygra a nie dobro klienta

Tryb Technicolor Expert LG najpierw wprowadzi w tegorocznych OLEDach, później zamierzają dodać go też do tegorocznych LCD. O zeszłorocznych modelach nie było niestety mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za dwa, trzy lata dojdą kolejne pierdoły bo Producenci będą sobie jeszcze więcej tworzyć wyścigów na formaty.

 

Zanim to wszystko wykorzystacie tz. Zostanie wykorzystane (nie mówiąc o Tv. Sat, czy Kabel) zdążycie wymienić swoje Tv z 3-4 razy taka oto prawda.

Tak samo jak LG podaje ileś tam godz. że matryca wytrzyma. Haa niech da oświadczenie że tak samo podzespoły/elektronika! :)

 

To nie czasy SONY Trinitron'a. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nadal mam Trinitron, stoi parę lat nieużywany ale zawsze mogę go włączyć

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...