Skocz do zawartości
aqer_

Panasonic TX-55EX620E

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,,

Dziewczyna wybiera pralkę, ja wybieram tv - chyba dobry podział ;) bez Waszej pomocy się jednak nie obędzie ;P

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc w razie czego proszę o wyrozumiałość

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 lub kilka ;)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? rolety praktycznie zniwelują efekt słońca, jeżeli to kłopot
7. Jaki masz obecnie telewizor ? obecnie żadnego - pozbyłem się przed remontem
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K UHD, wifi, 55'
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD/4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, PC, laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? na tygodniu - ok. 3 dziennie, w weekendy trochę więcej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe - piłka nożna
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK - PC będzie podłączony pod TV i często będę chciał się trochę pobawić w taki sposób
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? więcej raczej wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? myślałem nad Samsungiem ale po ostatnie wizycie w sklepie skłaniam się do Panasonica
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie mam pojęcia jaki to koszt, ile to daje, i jaka jest dostępność na Śląsku ;)

 

Od razu zaznaczam, że myślałem o Panasonic TX-55EX620E - proszę o opinię czy warto, czy może w tej cenie lepiej wybrać inny model/producenta.

 

Dzięki!

Edytowane przez aqer_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W TX-55EX620E znajduje sie panel IPS. Tak  wynika z  informacji z  linku nizej.

 https://forum.setcombg.com/panasonic-телевизори/58651-panasonic-телевизори-2017-a-8.html

Panel IPS to lepsze  katy  boczne ale gorszy  poziom czerni.Lepiej  kupic  troche  mniejszy telewizor czyli  50 calowy ale  z  wyzszym  kontrastem i panelem  VA  czyli  np   tx50ex700e  lub  tx50ex703e  z tunerem satelitarnym.Test  tego telewizora  jest na forum.

W zagranicznych testach telewizor  tez ma dobre wyniki

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442

EX700 ma tez dobre  komentarze.

 

cytat z  linku nizej

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39817-50-55-do-4-tyś-zł/#comment-415437

Zdecydowałem się na Panasonica TX-50-EX700E i nie żałuję - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony  Do końca wahałem się nad czymś większym, Pan proponował mi jeszcze Philipsa 55PUS7101/12 za 1000zł więcej i trochę nad nim myślałem, 55'', Android Tv(fajne możliwości, ale bałem się stabilności), 120mhz matryca(chyba :P) i bajer w postaci podświetlania z tyłu (fajna sprawa, chociaż i tak mam ledy w szafce nad tv więc aż tak mocno się na to nie napalałem, bardziej kusiły te 55''), ale koniec końców wziąłem Panasonica - 1 strzał podobno najlepszy, trochę bałem się ryzykować z samą marką Philips, obraz kosa, aż byłem zaskoczony, że w telewizorze LED będę miał taką czerń, smart tv działa bardzo sprawnie, zdecydowanie szybciej i stabilniej niż w ostatnim wypuście plazmy Panasonica, filmy .mkv bez przycięcia, tak jak tego oczekiwałem. I jest bezdźwięczny, plazma wydawała taki cichy, ale z bliska słyszalny dźwięk, a teraz jest cisza. Pozostało się bawić ustawieniami. Może jakieś podpowiedzi jak go poprawnie ustawić i na co zwrócić uwagę?

Dzięki za pomoc i rady! 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...