Skocz do zawartości

Pytanie

Cześć, 

mam internet na papierze 10MB/s w realu ok 7MB/s czy przy tak wspaniałych osiągach będę mógł korzystać z internetu, Netflix 4k ,YT w TV XE90?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Pułkownik81

Niestety tak jak napisał rgomez 4k na 7MB/s nie ruszy. youtube w 4k HDR wymaga realnie coś ok. 15Mb/s rzeczywistego dostępu. Nawet jak miałem łącze ADSL2 20Mb/s z realnym połączeniem ok. 16-18 Mb/s to mi nie załączało się na 4k. Przy łączu VDSL 80Mbit nie mam już takich problemów. Netflix wymaga mniejszego pasma niż oficjalnie podają (realnie jest to ok. 10-12Mb/s) ale tu też jest potrzebny spory zapas, aby załączyło się na 4k. Realną szybkość do Netflixa możesz bardzo łatwo sprawdzić uruchamiając w IE stronę fast.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Realnie Netflix 4k potrzebuje 17Mb, tyle mi pokazuje netfix na telewizorze jak jest serial w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie ustalcie najpierw czy mówicie o tym samym.
Kolega napisał że ma łącze 10MB (dziesięć mega bajtów) a nie 10Mb (dziesięć mega bitów), myślę że prawdopodobnie się pomylił ale może i nie, wtedy jego łącze jest jak najbardziej wystarczające dla Netflix 4K.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie telewizor (LG OLED) wyraźnie pokazuje od 10 do 12 Mb/sek przy materiałach 4k na Netflixie. @raf7705 - sprrawdzałeś ten transfer po zapełenieniu się bufora w aplikacji ? Co do MB i Mb - na 99% chodziło Pułkownikowi o 10 Mb, bo prędkość podaje się w Megabitach, a nie Megabajtach na sekundę, ale oczywiście dobrze by było aby to potwierdził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powiem Ci, że to zależy od materiału, bo widziałem 4k z 12 z 15 i największe z 17Mb/sek. Ale najwięcej z nich miało właśnie 17Mb. Na LG led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@raf7705

Hmmm, a podaj mi tytuł gdzie widziałeś 17Mb. Sprawdzę u siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tu masz np narkos z 15.26Mb.
fdcacaa99b5f11f59786e6d2612dfb6b.jpg

Chyba cos pozmieniali. Bo sprawdziłem teraz 4 różne i wszędzie 15.26Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 godzin temu, Subman napisał:

U mnie telewizor (LG OLED) wyraźnie pokazuje od 10 do 12 Mb/sek przy materiałach 4k na Netflixie.

Subman jak to sprawdzasz? Nie ma na pilocie "info" jak tak dam radę sprawdzić lecz tylko jak ps4 pro podepnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Tu masz np narkos z 15.26Mb.

Hmmm, dziwne, bo u mnie Narkos 3 sezon 1 odcinek wygląda to tak:

 

IMG_3344.JPG

Możliwe, ze Netflix ma 2160p dostępne w różnych prędkościach streamingu. To by tłumaczyło tę różnicę.

57 minut temu, Malibu napisał:

Subman jak to sprawdzasz? Nie ma na pilocie "info" jak tak dam radę sprawdzić lecz tylko jak ps4 pro podepnę

Mam pilota Logitech Harmony i na nim jest przycisk Info, a wszystkie telewizory go obsługują :) LG zapomniało go jedynie dodać do swoich pilotów :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Krew mnie zalewa. 

10MB to 80Mb

Wiec zaden z was nie ma tak szybkiego neta jak on. Dziekuje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam 10Mb na kablu od neostrady. Prędkość na Netflix dochodzi mi do max 11.44 Mb/s i filmy 4K chodzą płynnie przy takiej predkości i rozdzielczości 2160. Rozdzielczość 2160 wskakuje mi już przy prędkości 7.63 Mb/s.

C1827020-F5B1-4548-AFCE-8E1E573DF39B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 godzin temu, Dano36 napisał:

Krew mnie zalewa. 

10MB to 80Mb

Wiec zaden z was nie ma tak szybkiego neta jak on. Dziekuje

Przepraszam bardzo - sam mam 80Mb/s internet VDSL w Orange :P Kolega op zapewne pomylił się i chodziło mu o 10Mbit/sek.
Co do szybkości streamingu, to Netflix trzyma filmy u siebie w rozdzielczości 2160p w różnych bitrate'ach, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że jakość obrazu będzie lepsza na 15Mb/s niż na 7Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie też lipa z szybkim netem.

Maks to 9,7mbit/s.

Z telefonu jeszcze wychodzi gorzej a internetu mam dużo karta w viking.

W domu internet mam z Netii i to co mam to maks.

Żeby było lepiej to muszą iść nowe łącza inaczej lipa.

Mieszkam w domu jednorodzinnym na obrzeżach miasta i na razie nic nie zapowiada aby szły światłowody.

Szkoda tylko że tam gdzie ja mieszkam jest kilka domów i koniec.

A parę kilometrów odemnie na wiosce kładą kabel do szybkiego neta.

I co tu robić aby mieć w domu szybszy internet.?

Dodam tylko że w domu wspólnie z żoną i  synem mamy telefony w viking gdzie pozostaje nam masa internetu niewykorzystana która przechodzi na kolejny miesiąc.

Także internetu w telefonie mamy pod dostatkiem ale już do oglądania w 4k nie da rady rwie strasznie i z Netii to samo.

Także neta jest aż nadto ale nie do 4k.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...