Skocz do zawartości
andzelika13

Tv 4k samsung ku6400 rozdzielczość na Youtube tylko 1440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie zakupiłam tv samsung 4k model ku6400 jak wchodzę na Youtube na filmy 4 k maksymalna rozdzielczość która jest to 2560×1440 czy to jest wg jakość 4k bo z tego co wiem to nie jest!! Dodam że materiał to 4k z Youtube różne pliki proszę o wytłumaczę ie czy to normalne czy nie

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

youtube dynamicznie zmienia rozdzielczość (na telewizorach i na PCtach) w zależności od jakości łącza internetowego. Minimum, aby włączyło się 4k, to coś między 15 a 20mbps. Lepiej jest też zawsze podpiąć telewizor po Ethernecie niż po WIFI. Jak miałem Neostradę na ADSL2+ z szybkością 18mbps to nie dawało rady z 4k i miałem maksimum 2560x1440. Po upgradzie na VDSL 80mbps wszystkie filmy załączają się po chwili na 4k.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
youtube dynamicznie zmienia rozdzielczość (na telewizorach i na PCtach) w zależności od jakości łącza internetowego. Minimum, aby włączyło się 4k, to coś między 15 a 20mbps. Lepiej jest też zawsze podpiąć telewizor po Ethernecie niż po WIFI. Jak miałem Neostradę na ADSL2+ z szybkością 18mbps to nie dawało rady z 4k i miałem maksimum 2560x1440. Po upgradzie na VDSL 80mbps wszystkie filmy załączają się po chwili na 4k.
A nie ma możliwości wymusić w tv samsung ku 6400 i włączyć jakość 4k przy łączu 20mbps i zbuferowac film i wtedy oglądać już w jakości 4k ? Tak jak Cię to robilo na pc ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCtach jest możliwość wymuszenia rozdzielczości, ale rezultaty są nienajlepsze bo streaming jest co chwila przerywany jeśli brak jest danych w buforze. Sam nie mam Samsunga (mam OLEDa LG), ale nie sądzę aby w aplikacji na jakimkolwiek smartTV była możliwość wymuszernia rozdzielczości. Na moim OLEDzie na pewno takiej funkcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...